Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - rado877

Stran: [1] 2
1
Hardware / Re:Rozložení monitorů pro MacBook
« kdy: 29. 01. 2024, 19:50:31 »
Mám Macbook Pro 16, i9. Na doma mám Eizo ColorEdge CS2740, který používám občas na fotky, ale spíše na práci - sw vývoj. 
Hledal trhu monitor, který bude mít ostrý text v rozlišení 2560 x 1440, koukal jsem ještě na LG 24 4K a LG 27 5K.
Měl jsem také možnost porovnávat Eizo CS2740 s EV2795 v rozlišení 2560 x 1440. Pro mne hodně velký rozdíl v zobrazení textu, nebe a dudy. Peněz nelituji, stál cca 36 tis. Na monitor  koukám x hodin denně.
Apple display s nastavovacím stojanem výška vychází 54 tis, to už jsem dávat nechtěl.
Máme ale ještě jeden přenosný monitor LG 16MQ70m, 16 palců má rozlišení 2560 x 1440, docela mne mile překvapil.

2
Windows a jiné systémy / Re:Antivirový program pro Windows
« kdy: 21. 01. 2024, 19:38:14 »
Díky za info,

u MS Defender zůstanu, a zřejmě občas použiji online scanner. Pravda je, že linky na podvodné stránky je něco jiného a určitě měl by měl o tom vědět. Kartu zatím nemá, raději :-)

3
Windows a jiné systémy / Antivirový program pro Windows
« kdy: 21. 01. 2024, 11:03:54 »
Syn, 13 let, má desktop pc, windows. Potřebuji poradit jakou antivir aplikaci mu mám koupit.

Já sám windows už roky nepoužívám, jen macOS. Zkusil jsem u něj ESET, v trial verzi zatím.

Syn, 13 let, ví, na co má dávat pozor, ale to myslím nemusí stačit.
Díky za info

4
Studium a uplatnění / Re:Práce konzultanta
« kdy: 16. 06. 2023, 12:16:31 »
Jsem konzultant v korporátní firmě, IT, technické věci, a už nějaký ten pátek.

Dovol upřímně a dobře míněnou otázku: Co vlastně děláš? Podle popisu jsem si (možná
nespráně) odvodil, že děláš naprosto obecné konzultace, což si představuju jako: Jaký
SW na něco vybrat, na jaký HW to nasadit, a co k tomu bude potřeba naprogramovat.

Já jsem se zatím potkal jen s konzultantama na konkrétní SW (typicky ERP), ale konzultanta
na obecné IT si moc nedovedu představit, tak mě to zajímá. Díky...

Dělám integrace systémů, propojuji je, middleware, v cloudu nebo on-premise, to je práce s API, mapování, kódování, java, nodejs, groovy, xml, json. Na projektech jsou pak funkční- business konzultanti, co znají ty systémy. Ty musíš znát  více méně i ty systémy, jak je napojit na middleware.

5
Studium a uplatnění / Re:Práce konzultanta
« kdy: 15. 06. 2023, 21:34:05 »
Jsem konzultant v korporátní firmě, IT, technické věci, a už nějaký ten pátek. Jsem prodáván zákazníkům, pro česko nedělám, každý projekt, jiné chutě zákazníka. Očekávání zákazníka  jsou většinou co nejvíce práce za co nejméně dní (peněz). Mít špatný feedback od zákazníků se moc nevyplácí, protože korporát nebude platit drahého konzultanta, který sedí na lavičce. Vyplatí se jednat se zákazníkem na rovinu, neslibovat, nefixlovat, protože zákazník to stejně pozná, a když něco uděláš blbě a přiznáš to, zákazník to ocení. Indičtí kolegové tohle ještě úplně nedávají, ale jsou i takoví, co mne strčí do kapsy, a i takoví, na které nedám dopustit. Ta škála projektů je tak různorodá, že ani nic jiného dělat nechci. Stres ventiluji pohybem, jinak bych skončil asi na práškách. Řada konzultantů začne přemýšlet, jestli ten stres jim stojí za to, a pokud ne, přesunou se do in-house na jinou, klidnější pozici. Jako konzultant vím, že mohu přijít ráno do práce (no dělám hodně remote) a odejít i to stejné ráno s krabicí. Pokud firmě vyděláváš peníze, nechá i na tobě, do jakého projektu chceš naskočit. Zázemí máš 100%. Baví mne to, ale jak dlouho to ještě vydržím fakt netuším.
Ber to jako jeden pohled z mnoha dalších a asi i jiných :-)

6
ktera prace v it je nejlepe placena, ale nejlehci.
a naopak, kdo se nadre za maly plat. co rozhoduje: technologie, devops, lokalita?

Já myslím, že to nejlépe zjistíš při pracovním pohovoru, prostě dej na plac tuhle otázku a určitě dostaneš ………..

7
Vývoj / Re:OpenCV a zpracování fotografií
« kdy: 23. 02. 2023, 15:44:34 »
Mam v planu to pak nasadit na Synology nasku, hodne veci se da vyresit dockerem. Identifikace obliceju, obektu, zvirat, to vsecko lze, ale nez to dam dokupy  :) Aplikace by na to potreba ani nebyla, pokud by to melo bezet v cronu, probihalo by vse automaticky. Jsou i takove moznosti, ze se pomoci python zapise informace do metatagu fotek.

dobře, ale ty k tomu aplikace rozpoznala nebo identifikovala známé obličeje musím mít nějakou databází fotek na kterých určíš sám, že tohle je tvoje manželka a tohle jsou třeba tvé děti. Databáze bude na Synology. Pak potřebuješ knihovny, které dělají analýzu fotek na disku, také na Synology.
Jde mi o to, že pro analýzu fotek mohu mít vše potřebné na Synology a vůbec nemusím být připojený na internetu. Nechci na analýzu posílat někam do cloudu své privátní fotky.

Chápu to tak dobře ?

8
Vývoj / Re:OpenCV a zpracování fotografií
« kdy: 23. 02. 2023, 12:27:24 »
Zdravím super vlákno,
moc se v tom neorientuji, ale zeptám se na performance, když budu mít 5000 fotek, jak dlouho to zpracovaní bude trvat?
Mám Nas server, synology, lze udělat web aplikaci, která mi projede všechny adresáře kde mám fotky a udělá mi analýzu ? A nebude potřebovat žádné natáhnuté knihovny online z Internetu?

Mám dost fotek všude možně a tohle by mohlo pomoci setřídit nebo smazat nepotřebné fotky.
Nebo i identifikovat fotky kde mám manželku a je třeba někdo jiný.

9
Mám zájem o komplet.
Díky za odpověď.

Bohužel aktuálně prodáno.

10
Bazar / Prodám Raspberry Pi 4 Model B - 8GB RAM + Argon ONE V2
« kdy: 22. 12. 2022, 12:10:41 »
Prodám Raspberry Pi 4B 8GB + Argon ONE V2 + 32GB microSD + plus oficiální zdroj, HDMI kabel
cena 3500,- komplet
- Raspberry Pi 4B 8GB, zakoupeno v německém raspi shop
- zbytek kupován v Alza, rpishop.cz

- možno přikoupit WD Blue 3D NAND, M.2 2280, 250 GB, SSD, WDS250G2B0B za 900,- , záruka
- ASUS ZenScreen MB16AH, Alza, 11/2022, 3900,- záruka
Vše zakoupeno na podzim 9-11/2022

11
Přidám jeden názor seniora, programátora, integratora, ve zkratce developera. Dělám pro korporátní firmu, část zaměstnanců je inhouse software, část lidí je prodávána na projekty (a já tam patřím), sales se teď nezabývám. Ti, co jsou prodáváni, mají více peněz, méně jistoty, může přijít jeden, dva špatné feedbacks od zakazníků, a může začít sedět více na lavičce, no a korporát potřebuje aby ti lidi vydělávali. 
Ti co, dělají inhouse development, administraci, mají méně peněz a více jistoty (než ti první). K té "prodávané" skupině, můžete mít hodně dobrý plat (nechci být konkrétní), můžete být hodně dobrý, ale zákazník taky může vzít levnějšího developera z Indie (ze stejného korporátu). Na projektech může být fix time fix price, a protože nejste levní, očekávání zákazníka většinou, že to, co děláte 10 dní a neflákáte se, musíte mít hotové za 2 nebo 3 dny. A taky jde o ten feedback od zákazníka. Někdo to dá, někdo ně. Nekdo už ani nechce přidat peníze, aby nebyl drahý. Někdo raději přejde to in-house aby měl už klid.

Plat není všechno. Přiznám se, že jsem i rád, že jsem v týmu lidí, kde jsou všichni mimo česko. Když jsem před lety dělal v několika českých firmách, rivalita lidí v týmu někdy byla až hodně nezdravá; neříkám, že neexistuje i týmech za hranicema, ale není tak patrná, o řád menší. Možná tím, jak jsem starší, tak plat přestává být pro mne stěžejní, přijde mi, že spíše si všímám sám sebe, abych fyzicky a psychicky byl v pohodě, a neseděl jenom na zadeki dvanáct a více hodin za počítačem. V podstatě je mi úplně jedno kolik kdo vydělává kolem mne, protože pokud bych začal přemýšlet proč ten či onen má více nebo méně, tak to znamená, že asi je něco špatně.

Jako "básník" chci napsat, že pro mne peníze nejsou všechno, ale spíše mne zajímá, v jaké týmu jsem, co dělám, a jestli mne to baví, i po těch dlouhých nocích. No a hypotéku mám ještě pořád ...
asi tak no ....

12
Software / Re:Printscreen webu do formátu SVG
« kdy: 09. 10. 2022, 22:58:12 »
Chrome na to má doplněk:
https://chrome.google.com/webstore/detail/svg-screenshot/nfakpcpmhhilkdpphcjgnokknpbpdllg

V mém dotazu v úvodu jsem psal, že tohle funguje jen částečně. Ten postup přes pdf, co jsem psal výše funguje dobře.

13
Software / Re:Printscreen webu do formátu SVG
« kdy: 07. 10. 2022, 23:57:30 »
nakonec jsem zkusil udělat ten tisk do pdf a z pdf konverzi do svg a zatím to nevypadá úplně špatně :-). Postup byl následující :
- otevřít požadovanou stránku v browseru
- v developer tool nastavit emulate CSS media na Screen , jinak by print do pdf vzal jenom css, zjistil jsem ze musim mit furt otevreny develper tool
- pak print - do pdf, v advanced setting zaškrtnout background graphics, a save
- pro konverzi pdf do svg jsem pouzil Inkscape
- ještě zkusím optimalizovat velikost svg, má to teď 600kb.
Zatím je výsledek lepší než jsem čekal ....

14
Software / Re:Printscreen webu do formátu SVG
« kdy: 07. 10. 2022, 16:40:49 »
Text zůstává textem, což je to, co autor výslovně požaduje. A naopak, dokonce v něm jde vyhledávat, což by u SVG nešlo.

Ano, je tomu tak.  U printscreens obrazovek na naší webové stránce, dochází v zavislosti na rozlišení obrazovky klienta k  upscaling nebo descaling obrázku, a pokud je v printscreen text, na některých rozlišeních degradace čitelnosti textu roste.

Můj dotaz byl, zda existuje nějaká možnost jak to zlepšit. Ideál je asi svg, tam je ostrost bez ohledu na rozlišení. Pdf možnost mne napadla také ale zatím jsem nezkoušel.

15
Software / Re:Printscreen webu do formátu SVG
« kdy: 06. 10. 2022, 17:20:42 »
Tak problem je hlavne v tom ze svg umoznuje vlozit bitmapu(ktorych je web plny) len ako referenciu. Tym padom sa ulozit ako svg stava zbytocne, nemalo by ziadne plus proti ulozit ako html...

To si úplně nemyslím, je potřeba mít UI rendering engine s vektorovým backendem. Např. Gtk+ 3 to má. Mohlo by to fungovat, ale možná se pletu ....
https://github.com/nomeata/gtk-vector-screenshot

Stran: [1] 2