Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Registrace123

Stran: [1]
1
Hardware / Re:Jak dlouho přežije vypnutý počítač
« kdy: 05. 06. 2021, 08:38:10 »
Není to přímo počítač, ale v r 2009 jsem si pořídil Nokii E52, měl ji i kamarád a sloužila nám oběma do cca 2012-2013. Od té doby jsme je měli oba v šuplíku. Jaké bylo mé překvapení minulý rok, když jsem do ní koupil novou baterii, že už nejde ani jedna zapnout. Podle Googlení se buď vymazala vnitřní flashka, ale to už bohužel neověřim, jelikož sw archivy Nokie jsou mrtvé, nebo degradoval cín pod BGA, ale to se mi zase nechtělo zkoušet.

Pak mám zkušenosti s uskladněnými HDD. Ty starší se mi zdá vydrží víc, Starý 100GB WD se rozjel po 5 letech bez vadných sektorů, zato 250GB disky Toshiba, které jsem měl v šuplíku cca 3 roky měly problém, vadné sektory a hlavy podivně cvakaly. Otázkou ale je, jestli nebyly vadné už předtím.

Jinak mám na půdě cca 20 let uskladněný commodore C64, asi ho zkusím někdy oživit (až bude čas), abych zjistil jestli vůbec ještě funguje.

Stran: [1]