Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - kalbolog

Stran: [1]
1
Odkladiště / Re:České daňové přiznání a kryptoměny
« kdy: 18. 02. 2021, 07:38:59 »
... Naopak kdo si mysli, ze to zdani, az z toho jednou bude mit nejake hrozne miliony, tak pak bude mozna brecet, az zjisti, jakou pokutu mu financni sprava vymeri... Respektive se muze pak jednat i o trestny cin a hrozi i par let vezeni.

No a jak to má teď zdanit někdo, kdo například koupil BTC někdy před deseti lety, deset let mu ležela ta fleška s BTC někde v šuplíku a teď se rozhodl všechny BTC prodat?  :)

Takovy clovek to ma uplne nejjednodussi, protoze resi jenom jeden nakup a prodej. Neresi zadne jine smeny na ostatni cryptomeny. Navic jesli nekdo koupil BTC pred 10 lety a dneska to proda, tak si nejspis muze dovolit i danovyho poradce, co udela priznani za nej.

2
Odkladiště / Re:České daňové přiznání a kryptoměny
« kdy: 17. 02. 2021, 15:04:00 »
Nejsem ucetni, ale danove priznani jsem parkrat delal. Z toho uvedeneho prikladu neni jasne, kolik Euro (nebo jine fiat meny) byl Bitcoin (nebo Ether) kdyz jsi to na nej prevedl. Pokud tenhle udaj dokazes vyexportovat z transaction history na crypto burze, tak pak ve spojeni s tim kurzem CNB k danemu dni, zjistis kolik byl zisk v CZK. Mozna si s tim ale moc lames hlavu. Me to daneni ceka taky a kdybych to mel resit po jednotlivych transakcich, tak se z toho nejspis zblaznim, protoze s tim aktivne obchoduju a je jich proste moc. Udelam teda to, ze vemu vstupni castku a tu odectu od finalni castky po posledni transakci v roce 2020 a z toho pak vypocitam 15% dan. Jestli s tim bude mit nekdo z financaku problem, poslu jim klidne celou historii transakci ze vsech burz, kde jsem obchodoval. Pochybuju, ze to bude nekdo do detailu resit... Je urcite hodne lidi, kteri zisky z krytomen nebudou danit letos vubec, takze stat muze byt rad, ze jsou aspon nekteri z nas poctivi. U me to navic bude asi nula od nuly, protoze uplnatnim jeste danovou slevu z hypotecniho uveru, takze mi stat nic moc neveme a je to pro me rozhodne dalsi duvod, proc kryptomeny priznat v danovem priznani. Naopak kdo si mysli, ze to zdani, az z toho jednou bude mit nejake hrozne miliony, tak pak bude mozna brecet, az zjisti, jakou pokutu mu financni sprava vymeri... Respektive se muze pak jednat i o trestny cin a hrozi i par let vezeni.

Stran: [1]