Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - H0ax

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Ano, 8GB není úplně ideální, že, nicméně na kancelářskou práci v pohodě. Ale můj důvod je jiný, nějak jsem si nevšimnul, že právě vyšel Air s M3, takže objednáno...

Air s M2 je stále k dispozici s plnou zárukou a novou cenou = 25.000,-

K té kancelářské práci - 8G ram dneska už není v pohodě ani na to. 270 stránkový Word soubor zabere cca 3.5GB RAM, Jeden tab Asany klidně 2.5G, průměrné weby půl giga a víc, Spotify půl giga, telegram taky tak.

2
Sítě / Re:Výber sieťového zariadenia
« kdy: 02. 01. 2023, 17:15:11 »
V čem je problém to mít pořád připojené do netu? Vysavače (nevím jak roomba) se stejně většinou ovládají tak, že se aplikace připojuje do cloudu a vysavač s ním pak přes net komunikuje.

3
Software / Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« kdy: 17. 03. 2022, 12:27:39 »
Před lety jsem používal Flexibee, lokální instalaci na Macu. Pomalý interface protože java. Za nějakou dobu byl upgrade s novou fičurou - všechna dialogová okna se zásadně zobrazila za aplikací. Podle podpory problém javy, dokud to tam nevyřeší, tak oni taky ne. Vyřešil jsem to přechodem na fakturoid a mám ho stále.

4
Software / Re:Čím zpracovávat přijímané DMARC reporty?
« kdy: 02. 11. 2021, 05:32:42 »
existuje i služba - dmarcian

5
-Protoze Bakalari nejedou na linuxu. https://napoveda.bakalari.cz/ss_podp_os.htm
To sice ne, ale v browseru je to už tak nějak použitelný.

6
Prakticky vše, co již bylo řečeno, k tomu ještě EES smlouva, v podstatě nástupce Selectu. Zaplatíš určitej ranec, za to máš Win PRO pro všechny stanice automaticky (podmínka je, že stanice musela být koupena s libovolnou win licencí oem, třeba win 10 home (jestli to vůbec existuje) apod. PRO potřebuješ kvůli doméně. Pak v tom EES máš i licence na desktopový office. A konečně když už to máš, tak tvůj zřizovatel, například kraj, bude tlačit, abys to taky používal, takže přejdeš i na o365, budeš tam mít maily a teams, pač teams je dneska zaklínadlo každýho neumětela, kterej neslyšel o ničem jiným apod. Oni i ti učitelé nebudou nic jiného učit (ono se taky často nic jinýho než W, E a PP neučí za celou dobu výuky IT), protože přípravy maj na office, dělají v office a není ani tlak na to, aby se to změnilo. Proč učit Libre, když student vyleze ze školy, půjde do kanclu a tam budou chtít MSO? Kruh se uzavřel :-)

7
Server / nginx a/b testing, split_clients
« kdy: 18. 09. 2020, 17:29:20 »
Ahoj. Mějme doménu abc.tld. Rád bych pomocí split_clients modulu v nginxu rozhodil klienty tak, aby byli redirectováni na abc.tld/1 a abc.tld/2. Zároveň bych rád, aby tato finální adresa byla vidět v browseru. Zatím jsem se dostal k "Too many redirects". Nginx zde slouží jako webserver, ne pouze jako proxy s backendem. Další stránky a odkazy musí zůstat funkční tzn. například abc.tld/2/test mě nesmí přesměrovat zpět na abc.tld/2. Předem díky za pomoc.
Kód: [Vybrat]
split_clients "${remote_addr}AAA" $destination {
              50%                 http://abc.tld/1/;
              50%                 http://abc.tld/2/;
}
Kód: [Vybrat]
return 302 $destination;

8
Software / Re:Konverze z utf8 do pre-unicode
« kdy: 26. 06. 2020, 08:00:21 »
super, děkuji za pomoc! :-)

9
Software / Re:Konverze z utf8 do pre-unicode
« kdy: 24. 06. 2020, 07:32:49 »
ahoj, tohle ale dělá opak ne? z toho 7bitu udělá utf8

10
Software / Konverze z utf8 do pre-unicode
« kdy: 23. 06. 2020, 19:06:50 »
 ahoj
chci se zeptat, zda nějaký linuxový tool podporuje tuto konverzi:

Kód: [Vybrat]
Koš -> Ko&AWE-
Odeslaná -> Odeslan&AOE-

Moc děkuji za pomoc

11
Hardware / Dell R630 vidí disky read-only
« kdy: 21. 04. 2020, 16:24:39 »
Řeším teď situaci s jedním serverem, kde jsou již 3 disky, které fungují ok (byly tam dány hned od začátku) a nyní je potřeba přidat další 2. Jedná se o značkové dell SSD 480G.

Problém je v tom, že po vložení je linux najde, ale odmítne udělat partišnu či jakkoliv s nimi manipulovat, jako by byly read-only.

Disky jsou v "embedded ahci controller 2" čili žádný perc apod. Podezřívám "Security Freeze Lock", že za to může, ale nemám s tím zkušenost a tak nevím, zda to mohu vypnout. U jiných dellů disky nastavuju v controlleru jako raid, non-raid apod., ale zde toto vůbec není. Budu rád za každou radu :) Díky 

12
Server / Re:Linuxový Server místo Microsoft Windows server
« kdy: 12. 07. 2017, 14:57:05 »
máš pravdu, u těch widlí většinou seděj admini - idioti, proto je to věčně zacryptolockerovaný, zaspamovaný a jinak pos**ný. Ono widlácký řešení se samozřejmě nikdy nesesype ...

Sesype, jenže když ten průměrný idiot udělá zálohy, tak to ten idiot zase rychle spraví a jede se dál.
jojo, proto je web plnej naříkajících widláků-takyadminů, kteří hledají klíče od cryptolockera apod., protože maj ty zálohy taky co? doplň :-D
ve win i lin musíš být profi, když to chceš dělat ve firmě, takže je putna, jaký řešení tam bude, ale ten člověk musí něco umět a firma ho musí zaplatit. Když ušetříš na adminovi a budeš mít pěknou klikací AD, tak jsi v řiti s prvním průserem.

13
Server / Re:Linuxový Server místo Microsoft Windows server
« kdy: 12. 07. 2017, 14:22:27 »
Nechci tě odrazovat, netuším, o jak velkou firmu se jedná a co konkrétně chceš všechno provozovat (aplikace), ale cítím morální povinnost tě upozornit, že velmi pravděpodobně narazíš na na první pohled skryté, ale o to nepříjemnější problémy.

1) nemyslím si, že 2 roky zkušeností s Linuxem jsou dost na to, aby jsi mohl zmigrovat celou infrastrukturu na Linux a byl schopný k tomuto řešení poskytnout dostatečnou podporu
2) Ubuntu server, ať si říká kdo chce co chce, je jen chudý příbuzný jiných serverových distribucí s placenou podporou
3) když už máš fyzický stroj, proč kontejnery? Budeš muset zbytečně spravovat virtualizaci a "kontejnerizaci", nehledě k tomu, že až se ti něco sesype, najednou zjistíš, že podpora SW (komerční i nekomerční) v kontejnerech není tak dobrá a budeš slýchat rady jako "rozběhni to v samostatném virtuálu" a podobně
4) ještě k té virtualizaci - čím to chceš virtualizovat? Protože pokud na to budeš chtít časem nasadit něco komerčního, často zjistíš, že nejpodporovanější je VMWare a s čímkoliv jiným tě budou posílat do... VMWaru. S tím souvisí další věc - VMWare má dlouhý seznam podporovaného HW (konkrétní servery), pokud na něm ten tvůj server není, opět můžeš narazit na problémy s podporou

Sečteno podtrženo, pokud nejsi v opravdu malé firmě, je to celý dost špatný nápad a pokud nejsi majitel té firmy, možná tě čekají problémy, které můžou skončit i tvým nedobrovolným odchodem.

Osobně bych ti doporučil nasadit VMWare a postupně na něj do samostatných virtuálů migrovat jednotlivé služby. Otázkou je, jestli ti bude stačit free verze, nebo budeš muset jít do placené. V malém prostředí můžeš nasadit čistě komunitní řešení, které si v podstatě budeš podporovat sám a s trochou štěstí ušetříš, ale pokud půjdeš do něčeho komerčního s podporou, může to být v malém dražší, než stávající stav. S rostoucí velikostí potom budeš muset vybalancovat cenu, úroveň podpory a spolehlivost a od určitého momentu to chce celý tým lidí na správu.

Pokud vážně uvažuješ o smysluplném disaster recovery, tak by jsi ty servery měl mít dva a rozhodně ne v jedné severovně - minimálně ze začátku na opačných stranách budovy, lépe potom v jiných, stavebně nepropojených, budovách. K tomu samozřejmě další náležitosti, jako vhodně umístěné zálohy atd.

Pokud to má být smysluplné, počítej s nemalými náklady (bavíme se o milionech), pokud to máš spíš na hraní, aby jsi něco dokázal, tak nepočítej s tím, že to bude levnější, než současný stav a budeš mít víc problémů.

Velmi rozumný názor!
On to zbastlí, pak něco nepůjde, bude odejit a firma zatáhne 10x tolik, kolik by stála ta nablblá licence Widlí.

Další možnost, on to zbastlí, pak odejde sám a firma zatáhne 10x tolik, kolik by stála nablblá instalace Widlí.

Jinými slovy, co navrhuje je pro firmu nebezpečné, protože ty Widle může adminovat i idiot, ale s Linuxem si hrají dva typy lidí, Pan ADMINISTRÁTOR, což je člověk s platem, že by z jedné výplaty šlo pořídit W2K server i s caly pro celou firmu no a druhý typ, to je Pan BROUKPYTLÍK, který vlastně nic neumí, moc toho neví, nic nedotáhne, ale do všeho se vrtá.

Tedy, jeho "dobrý úmysl brouka pytlíka (profík by se neptal)" potenciálně firmu poškodí.

máš pravdu, u těch widlí většinou seděj admini - idioti, proto je to věčně zacryptolockerovaný, zaspamovaný a jinak pos**ný. Ono widlácký řešení se samozřejmě nikdy nesesype ...

14
Server / Re:Linuxový server místo Microsoft Windows server
« kdy: 12. 07. 2017, 10:00:25 »
Ano, uvědomuji si že doména je vlastně jediná věc se kterou si nejsem jistý jak dobře to půjde Linuxem nahradit, samozřejmě to budu nejdříve testovat, nejsem sebevrah. Chci vyzkoušet Zentyal Server. http://www.zentyal.org/server/
Právě proto se tu ptám na zkušenosti zkušenějších.

Provozoval jsem mnoho let sambu3 a nyní sambu4 pro více jak 1000 users + roaming profiles. Zentyal nedoporučuji. Je to jen webový interface k sambě4 bez kterého se obejdeš, protože si vše nastavíš a) z widlí (ze stanice) a b) z příkazovky. Ten jejich web toho moc neumí. Pokud bys potřeboval pomoc, tak mi klidně napiš, mohu ti pomoci to rozjet.

15
Software / Re:Fremní Knowledge base - Mediawiki
« kdy: 06. 07. 2017, 16:15:38 »
k bookstacku - má jen 3 levely vnoření a neumí přikládat soubory, pokud se to nezmenilo za posledního asi půl roku

Stran: [1] 2 3 ... 5