Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AI2021

Stran: [1]
1
Trident Vasco, František Ryšánek: Zrovna Vary mají konektivitu velmi dobře pokrytou od dvou poskytovatelů CC Internet a O2. Tam kde jsem se koukal podle adres, tak vždycky byla možnost mít vysokorychlostní internet. Rusové nicméně drží pod palcem tamní nemovitostní trh a to včetně realitních makléřů. Jinak KV považuji za hezké město, narozdíl od Ústí, kde se snoubí všechno, co bylo špatné na odsunu Němců, od architektury po demografii.

greenlinuxguru: Tyhle česká města a paneláky, to by byl hardcore, co bych načerpal za energii v přírodě, to bych ztratil při soužití s tamními obyvateli. Kdyby byla v ČR aspoň nějaká zákonná možnost řešit problémy se ousedy. Také jsem si leccos užil. Já právě možnost se vypadnout z bytu  mám, pracuji večer do noci, a když zbyde práce, tak dokončuji ráno. Přes den si můžu dělat co chci. Proto hledám něco blízko přírody, kde to neznám, ale zároveň je to prostě něco jiného než klasická ČR.

Idris. Jo Zhořelec a okolí je fajn, navíc jezera a cyklostezky až k Baltskému moři. Ale tam to už znám. Škoda, že železniční spojení do hor není, konektivita v Sasku bídná, a Němci mají takový zvyk, že nepronajímají moc byty s kuchyňskou linkou, natož byty vybavené a realiťáci v podstatě nekomunikují, anglicky třeba vůbec. :)

Slovinsko je zatím můj cíl - koukám ve městech Maribor, Lublaň, Kranj, Tolmin, Bled, Velenje, Celje. Realiťáci i majitelé bytu komunikují, ceny bytu s energiema do 700 €, příroda (extra krásná!) na dosah, vlakem se člověk dostane i k moři, do Rakouska, Itálie. Slovinci moc nekouří cigára, nemají potřebu chovat tunu psů, jak Češi. Ceny oproti ČR průměrně 10 % výše.

2
Studium a uplatnění / Re:Jak zlepšit úroveň angličtiny?
« kdy: 06. 02. 2021, 21:20:51 »
Mě jednoznačně pomohlo pro porozumění angličtiny to, když jsem se podíval na film nebo četl knihu, která mě bavila v českém originále, a to samé jsem pak absolvoval v angličtině.

Nutné je si slovíčka vypisovat a pak se k nim vracet. Před tím vším, ale bylo mít tu úroveň tak B1 a hlavně mít nadrilovaná nepravidelná slovesa. To hodně pomůže.

3
Me se hodne libily mestecka na brehu Bodamskeho jezera.
Nekolik let jsem tam delal.

Priroda luxusni, alpy 2 hodiny autem.

Akorat to bydleni, obecne nejdrazsi countryside v celym Nemecku, drazsi jsou uz jenom mesta jako je Mnichov

Samozřejmě vím o Lindau a podobě, ale prostě už je to příliš známé a profláklá destinace, takže od bydlení po jakékoliv služby, je to mimo. Věřím, že v jižním Německu, nabo Rakousku jsou města, která by byla vhodnější.

Kdyby byly ještě nějaké typy na konkrétní menší méně známá města v Rakousku, Německa u hor, bylo by to fajn.

Ale zatím se mi asi nejvíce zalíbilo Slovinsko, má všechno z toho, co se mi líbí, je to jazykově i kulturně blízká země, příroda i počasí naprosto ideální. Ceny +/- stejné jako v ČR.

4
Mě by se třeba líbilo i v Tatrách, výhledy na hory, jídlo vyhovuje (halušky můžu pořád). Nicméně ubytování pronájmy tam prostě nejsou, a nebo jsou, ale větší byty a dost drahé.
Polské Tatry (a Podtatří) jsou hezčí a není tam tak draho. Jen s tím internetem nevím, ale v dnešní době to snad není problém nikde na západ od Uralu.

Ten problém tady právě je. Já potřebuji tak aspoň 100/50, abych mohl rychle práci stáhnout, zpracovat a pak ji rozeslat na různá místa. Teď jedu 300/300 a ušetří mi to spoustu nervů.. Je až neskutečné, jak i ČR je v tomhle zaostalá i ve větších městech, natož někde v horách. 

5
Alicante ?
IMHO mnohem lepší než Valencie je Katalánsko, když už tahle oblast, je tam hezčí příroda a míň frankistických Španělů.

Alicante je už příliš velké a rušné město. Ale ceny bytů v pohodě kolem 500€ + 150€.

6
Idris: Díky za tip na konkrétní město - Koper. Koukám a nájmy hodně levné.  Je tam fakt dobrá cyklostezka  spojující tři státy. [...] byl problém docela ten internet a já chtěl něco víc příjemného. Teď když procházím to Slovinsko trochu blíže, tak Maribor mi přijde hodně dobrý.
Jo, ta cyklostezka je super, vede tunelama staré rakousko-uherské železnice. Maribor je taky fajn, ono celé Slovinsko je super, osobně - kromě Koperu - preferuju severozápad (kvůli Alpám). S internetem problém nebyl ani před deseti lety, rozhodně byl na vyšší úrovni než v Česku.

Hodně se mi Slovinsko zalíbilo.  Maribor ještě více protože hory jsou blíže a prý je to jedno z nejslunějších měst v Evropě. Nemáš ještě tip na nějaké "civilizovanější" město někde na úpatí Slovinských Alp, v těch Korutanech a tak?


7
Ano, myslel jsem polskou Jelení Horu. Nějak jsem měl z dětství zafixováno dívat se na Polsko skrz prsty, ale poté co jsem poznal Dolní Slezsko, změnil jsem názor. Do Vratislavi (Wroclaw) bych se odstěhoval hned, ale tam už je to dál na ty hory a cykloturisticky to také není tolik zajímavé.

lacopet: Koukám na to, asi by to nebylo vůbec špatné, nicméně nevím jestli jsem to psal, ale Krušné hory mám docela projeté, a přeci jen Polsko je až příliš podobné Česku. Mě by se třeba líbilo i v Tatrách, výhledy na hory, jídlo vyhovuje (halušky můžu pořád). Nicméně ubytování pronájmy tam prostě nejsou, a nebo jsou, ale větší byty a dost drahé. U nás v horách také nic není, snad kromě Špindlu a Čeladné, a bohužel ten internet.


8
tralala5: Skandinávie, ale jaké město?

cjohn: Pavola sleduji, vlastně je to on, kdo mě docela inspiroval. To občanství Panamy je nicméně vykoupeno docela hodně penězi, a mě jde spíš o to si začít i cizinu. Jak říkám mám rád nížiny, výhledy na hory  a pohodovou bezztresovou atmosféru.

alex6bbc: i v Česku je problém s netem mimo větší města. A překvapivě náklady na bydlení jsou leckde stejné jako v Německu, a pokud si vaříš sám, tak v Německu vyjdou suroviny na vaření levněji. A dokonce třeba taková Žitava, , je dnes levnější o desítky procent než třeba Liberec.

petrisdiver: já moc na stát nevěřím. Platím minimum.

9
Idris: Díky za tip na konkrétní město - Koper. Koukám a nájmy hodně levné.  Je tam fakt dobrá cyklostezka  spojující tři státy. Já koukal na Ljublaň, tak sice fajn, ceny jako v Praze, ale právě i tak mi hory přišli docela daleko, ale byl problém docela ten internet a já chtěl něco víc příjemného. Teď když procházím to Slovinsko trochu blíže, tak Maribor mi přijde hodně dobrý. Já bych klidně bydlel i v nějakém tisícovém městě v horách, ale prostě ten internet, to je taková stopka no.

black3r: Portugalsko mne také lákalo, ale nakonec jsem ho vyřadil kvůli špatné internetové infrastruktuře (problém i třeba pevninského Řecka), chybějící hory, a i když oni jsou na cyklisty zyklý, tak tam pro ně není moc infrastruktura. Ten chybějící rychlý internet mě docela překvapil.

lacopet: Myslíte polskou Jelení horu?

vlna: s tím se počítá, ale většinou se jde stejně po větších rybách než jsem já.

10
Zdravím,

hodím to sem, protože spousta lidí by tady mohlo mít zkušenosti, ať už jako pracující nebo třeba i z dovolené.

Podařilo se mi odstřihnout místně úplně od  Prahy, pracuji v podstatě totálně nezávisle a tak jsem se rozhodl, že na rok či dva odejdu po odeznění koronaviru z ČR a kouknu se také někam pryč.

Máte nějaké tipy na menší města v EU (ideáně v blízkých zemích), kde by se člověk s nákladama na bydlení dostal pod 800$ a zároveň byl blízko přírody, hor, pěši a cyklo turistiky? Bohužel jako omezení pro mne je, že musím mít přístup k vysokorychlostnímu interetu obouma směrama. Sám si vystačím s 1+1, hlavně když tam bude základní zařízení.

Hodně se mi líbí taková ta ospalá města v Německu, Rakousku, kde však, jak v nich tak v okolí je toho spoustu, co dělat v létě v zimě. Ale vůbec nemám problém vyjet i jinam.  U nás jsou tomu podobné města třeba Karlovy Vary, Teplice nebo Rožnov pod Radhoštěm.

Uvažoval jsem i o Asii, ale vzhledem k ruchu a ne moc možností vyžití, mě to pustilo.

Stran: [1]