Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tomáš K

Stran: [1]
1
Odkladiště / Re:Setkáváte se z "updatofobií"?
« kdy: 17. 04. 2021, 21:21:52 »
Používám rolling distro, takže opravdu ne. Naopak se snažím updatovat co to jde. Do teď jsem měl problém jedinkrát a to když jsem si locknul systém během updatu samotného kernelu. Vyřešeno chrootem a dokončením updatu z přes jiný systém z USBčka.
Paralelně mám i Winy a ani tam nikdy problém s updaty.

2
Studium a uplatnění / Re:FEL vs. FIT ČVUT (budúcnosť)
« kdy: 11. 02. 2021, 11:10:33 »
Mám zkušenosti z obou škol, víc ale z FELu (dokončeno cca. před 3-4 roky).
Osobně bych se nebál o budoucnost ani jedné z fakult. Ve skutečnosti jsou hodně provázané, někteří lidé učí tam i tam a stejně tak studenti si často zapisují předměty v obou fakultách, takže bych určitě nečekal že se jedna nějak výrazně zhorší bez toho aby se to dotklo obou.
Já osobně pokud bych do toho šel znovu, tak bych si dal bakaláře na FITu (ten mě na FELu vůbec neseděl) a naopak na magistra bych pak šel na FEL, který je zase podle mě o dost povedenější tam. Tohle hodnocení jsem slyšel nezávisle i od ostatních co to dokončili (včetně FIŤáků).

3
Bazar / Re:Prodám plně funkční historický notebook IBM R60e
« kdy: 13. 11. 2020, 00:26:17 »
Pokud se neplatu tak je to budgetová verze IBM R60 což je budget verze IBM T60. "Sběratlesky" ne moc zajímavá.
Obecně *60 řada jsou poslední thinkpady u kterých jde bez HW zásahu do základní desky nahodit custom opesource bios - typicky libreboot nebo coreboot a nahodit kompletně opensource ovladače bez jediného binárního blobu. Komplet FOSS notebook, když nepočítáme microcode CPU a podobně, ten samozřejmě zůstává. Ale je to core 2 duo, takže aspoň bez black boxu plného děr jménem Intel Management Engine.
Bohužel R60e tohle neumožňuje, jenom R60.

Stran: [1]