Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Walda2000

Stran: [1]
1
Odkladiště / Re:Zdielanie hesiel v rodine
« kdy: 13. 02. 2022, 13:16:51 »
Zajímavé téma. Já osobně jsem vsadil na zcela primitivní řešení a tím je obyčejný papír, na něj napsat vše důležité a založit ho mezi ostatní dokumenty. Proč? Protože když dojde na lámání chleba a manželce oznámí, že jsem např. zemřel při autonehodě, tak ji rozhodně nechci trápit dalšími složitostmi jen proto, aby např. mohla zaplatit za elektřinu nebo dětem obědy. Co se týče účtu, má na vše disponenská práva. Jak zde někdo zmiňoval dědické řízení - tak to se může táhnout měsíce, ale provozní náklady domácnosti nepočkají.

2
Server / Re:Webhosting pro nenáročnou stránku
« kdy: 13. 06. 2021, 21:10:29 »
Za mě WEDOS - pro nenáročnou stránku zcela dostačující.  Osobně jsem narazil na limit PHP procesů, avšak v tomto případě se už nejednalo o jednoduchou stránku s minimální návštěvností, ale spíš malý DB systém a holt některé dotazy trvaly déle.

3
Hardware / Re:Doporučte stolní multimetr
« kdy: 20. 03. 2021, 11:33:32 »
Na popisované činnosti Ti bude bohatě stačit jakýkoliv multimetr v ceně od 500 výše. Osobně mám elektroniku jako koníčka a pokud mohu doporučit vybavení, tak bych místo multimetru za 6k zauvažoval na nějakým použitelným osciloskopem. To už je však minimálně dvojnásobek (např. Rigol DS1054Z).

4
Sítě / Re:Mikrotik a OpenVPN?
« kdy: 01. 11. 2020, 20:40:04 »
Ověřené a funkční:

1/ UPC modem v režimu bridge - máš pak IPv4 adresu a pomoci např. afraid.org a DynDNS se na ni můžeš připojovat

2/ za UPC modemem vlastní router s OpenWRT a OpenVPN serverem. Spokojenost s TP-Link Archer C7 (na něm běží DynDNS služba)

Tohle je spíš na domácí použití, než na enterprise, ne?

Z popisu OP to chápu tak, ze jde o firmu, a ty mají zpravidla statiky..


Firma může být i o jednom člověku. Mám mezi zákazníky několik takových (realitky, správa budov aj..) a tam je to stejné jako doma - pronajatá jedna kancelář, internet od toho, kdo se na místě dostupný, pár notebooků, NAS, sdílená tiskárna a někdy i WS server na sdílené adresáře. U těchto zákazníků používám jen MT, tedy variantu "a".

A požadavek na vzdálený přístup na NAS nebo shares je častý.


Stran: [1]