Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - jkol

Stran: [1]
1
Distribuce / Onboard (virtuální KBD) - chyba v instalaci
« kdy: 19. 01. 2023, 21:01:41 »
Hezky vecer, damy a panove,
inspirovan clankem https://forum.root.cz/index.php?topic=27087.15 jsem resuscitoval Win-tablet Lenovo Miix 2 a nainstaloval na nej Debian Xfce. S externi klavesnici a mysi vse OK a slape celkem dobre.
Problem je, ze predinstalovana virtualni klavesnice Onboard (pro touch-screen) sice je nastavitelna v systemovem menu, ale nikdy se nezobrazi. Tak jsem ji zkusil pres apt-get odinstalovat a nainstalovat, a narazil jsem na chybu popsanou zde: https://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=948635
Bud je reportovany - https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/onboard/+bug/1880114, fix je asi na svete - https://launchpadlibrarian.net/480879910/onboard.patch, ale ja netusim, jak instalaci opravit.
Poradite prosim nekdo? (alternativa: "florence" neni v repozitari, aspon pro 32-bitovy Deb Xfce).
Predem diky!

2
Distribuce / Re:Jaká verze Ubuntu na starý Asus Eee
« kdy: 06. 01. 2023, 22:15:15 »

pro "aktualni" system v 32bit pak Debian 11 ISO s Live + NonFreeFW (sha256)

ohledne prohlizece, zkus jak Firefox tak Chromium, oboje s doinstalovani "uBlock Origin" a "Privacy Badger" dle HW muze byt o dost rychlejsi jeden nebo druhej (prohlizec)...

Díky @k3dAR za tento návod, po delším skladování zděděného Lenova Miix8-2 (Widle-8, Atom Z3740, 2GB ram) jsem tam ten Debián dnes večer napálil a jsem spokojený. Vůbec to není pomalé a HTOP mi ukazuje, že is Chromiem a načteným jedním webem (pro testy iDnes) nějaká RAMka zbyla. Ještě vyřešit virtuální klávesnici a rotaci displeje, kdyby mi někdo napověděl tak budu happy...

3
Distribuce / Re:linux: spin-down HDD bez sudo
« kdy: 05. 03. 2022, 17:25:35 »
To je super,
uz chapu, moc diky!  :D :D :D

4
Distribuce / Re:linux: spin-down HDD bez sudo
« kdy: 05. 03. 2022, 16:29:47 »
Ahoj,
diky, ten cron job je dobry napad. Sice by mi bylo milejsi, aby se disk uspaval "po dokonceni zaloh" - nekdy je to za par minut hotove, jindy az po hodine (naplanovane testovani zaloh na citelnost), takze uspavani budu muset nastavit s velkou rezervou...
Muzu poprosit o vice detailnejsi vysvetleni, co dela tato cast radku v planovaci?
Citace
test -f /tmp/sleep_now && rm /tmp/sleep_now
Jeste jsem to nikde nevidel, strejda Google nepomohl. Predem diky za povzdelani!

5
Distribuce / Linux: zastavení HDD bez sudo
« kdy: 04. 03. 2022, 20:45:31 »
Ahoj vespolek,

dělám pomocí Vorta + Bog Backup denní zálohy. Rád bych, aby HDD po vykonání záloh usnul (tedy bude 23,5 hodin deně spát, to už je asi na spolehlivost lepší než aby běžel, a taky nežere). Vorta umožňuje předepsat, co se má vykonat po ukončení zálohy. ALE:
  • zálohovací proces neběží pod root-em (a nechci ho eskalovat)
  • mně známé příkazy na okamžité zastavení disku (sudo hdparm -C /dev/sda, hd-idle -t sda) mi fungují OK, ale jen pokud jsou uvozeny "sudo"
Máte nějaký nápad, jak zle z uživatelského procesu disk uspat?
P.S. Nastavení spaní z /etc/hdparam.conf mi nefunguje, ale vím že to je tím, že HDD je připojený přes USB3 dock (s chipem ASM1352R-PM, ten na jiné věci - třeba UASP, SMART, celkem funguje, na rozdíl od čipů JMICRON kde mi dle FW fungovalo jedno nebo druhé, ale nikdy obojí, ale zase disk usínal).
Předem dík všem!

6
Vývoj / Re:Spektrální analyzátor (FFT) na Linuxu
« kdy: 31. 10. 2020, 21:21:16 »
Moc diky za navrhy!
Nicmene, nepotrebuji real-time spectrogram, staci offline zobrazeni. Co musi byt zasadne jinak je pocet frekvencnich binu (mnohem vic) a nejake zpracovani nad spocitanym spektrem, aby vysledek byl koukatelny jako v tom Spectroidu. Navic, sila signalu je opravdu potreba zobrazovat logaritmicky, jde hlavne o sumove pozadi a to by jinak nebylo videt...
Dik za pripadne dalsi napady!

7
Vývoj / Spektrální analyzátor (FFT) na Linuxu
« kdy: 31. 10. 2020, 18:38:05 »
Vážení a milí tady na fóru,
poradíte? Nejsem softwerář ale elektronik. Hledám software pro analýzu nasamplovaného analogového signálu - spektrální analyzátor (zpracovávající data z ADC / zvukové karty), aplikující na datech okno, zobrazující spektrum - a to vše na Linuxu. Na woknech je několik freeware programů, ale já to potřebuji nejlépe na RPi - aby to mohlo běžet z baterky, a aby to celé nebylo moc drahé tak s USB-zvukovou kartou (třeba 24b / 192kHz).
Vizuálně se mi líbí Androidí Spectroid (úroveň zobrazuje v decibelech, vodorovná osa volitelně lineární/logaritmická), ale nejde tam přepnout vstup jinam než na mikrofon vestavěný v mobilu.
Víte o volně-šiřitelném projektu? Předem dík!

Stran: [1]