Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - petrn73

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:Návrat do IT po 12 letech
« kdy: 15. 11. 2020, 18:58:19 »
@dahl - Věřím tomu, že poptávka po systémácích můýe být o něco nižší, ale zároveň se rozjíždí segment IoT. Co se W10 týká, rozhodně jsou stabilnější než předchůdci, ale MS minimálně jednou za dva měsíce při vydání oprav vytvoří chyby nové. Edice LTSC/LTSB na tom mohou být lépe, nemám s nimi žádné zkušenosti. HW se stejně musí obměňovat, na řadě počítačů určitě v současné době běží W8/8.1 (někde možná i starší edice - speciální SW/HW nepodporovaný na nových Winech), takže dříve či později nový OS.
- Smartphony je potřeba také udržovat ve funkčním stavu nejen PBX.

@alex6bbc - to zkusit mohu, pokud nebudou požadovat 50 vyhlášku

@Makovec - dík, zkusím kontaktovat

@ondrama - příloha nestandardní je, vím to. Podrobný životopis by měl několik stran, teď má jednu. DOS i Novell tam určitě nechám. V roce 2017 jsem dělal boot disk na DOSu pro jedno muzeum - pokladní systém, DOS se stále vyskytuje na různých CNC strojích a speciálních aplikacích, Windows 10 CMD.exe obsahuje cca 60% DOS příkazů.

@alex6bbc - motivační/průvodní dopisy píši také

@JmJ - vidím to podobně, snad se jen potenciálním zaměstnavatelům nedivím, že nevidí souvislosti mezi starými a novými systémy

2
Studium a uplatnění / Re:Návrat do IT po 12 letech
« kdy: 13. 11. 2020, 12:47:23 »
@Makovec -Dík, to mohu zkusit. Jen mě nenapadá koho oslovit. LinkedIn profil mám léta, ale tak nějak nevím co si do něj s touto kombinací pracovních zkušeností napsat.

@8B3CE273 - Vím, že Novell je v podstatě mrtvý systém, zároveň vím, že na okrese je firma jedoucí na MicroFocus (Novell) OES, Linuxuvé desktopy, LibreOffice. Další co se používá eDirectory a ZENWorks.

- Ve strojařině jsem se dopracoval až na seřizovače, principy user supportu jsou stejné, jenom přímo ve výrobě. Samotné seřizování, údržba i podpora lidí mě baví. Práce byla bohužel kombinací běžného dělníka a seřizovače (cca 70% běžná obsluha, 30% seřizování a zbytek) Styl práce, kde se pouze mění kusy v mašině s občasným přeměřením dle nějakých pravidel je pro mě ubíjející a co je horší jsem na to většinou pomalý.
- Co se ohodnocení týká, tak bych měl rád v rámci kraje 25k (mám tady relativně nízké životní náklady), v Praze 30k-35k hrubého (v Praze se náklady zvyšují o ubytování)

3
Studium a uplatnění / Re:Návrat do IT po 12 letech
« kdy: 12. 11. 2020, 20:56:35 »
@MichalKovacic -jobs.cz, startupjobs.cz atd. zkouším, problém je že v rámci kraje je jen "pár" pracovních nabídek. Nezbyde mi asi jiná možnost, než Praha

@Zdenek Henek - firma má na IT komplet outsourcing
- PDF mám jako přílohu k životopisu
- verzi Windows Serveru nepovažuji za rozhodující. Vyzkoušet a naučit se to dá na nějakém testovacím HW a ve virtuálu
- na cloud se zkusím podívat

@Jose D - ten diagram je tak obecný, že si nemyslím, že to může něčemu vadit. Stav na obrázku je z roku cca 1998/1999 před překlopením NetWare 4.11 na Windows NT4
-školení jsem tam nechal záměrně, žádná jiná nemám, jako dělník jsem si nemohl dovolit cpát peníze do sebevzdělávání. Navíc principy se úplně nezměnily. (zkoušky na certifikace CNE a poslední školení Novell jsem si platil sám)
- s tou otázkou počítám

4
Studium a uplatnění / Návrat do IT po 12 letech
« kdy: 12. 11. 2020, 13:01:53 »
Zdravím,

má někdo z vás zkušenost s odchodem z IT (správa sítí) a opětovným návratem? Moje zkušenosti jsou uvedeny v příloze.
Nejspíš by mi vyhovovala junior pozice, pozice IT technika - HW, pozice, ve které by byl čas si doplnit znalosti.
Vzdělání SPŠ strojnická + nástavba výpočetní technika ekonomika. Praxe v informatice cca 15 let. Nyní cca 12 let práce ve strojařině na dělnických pozicích.

Stran: [1]