Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - EnsiM

Stran: [1] 2
1
Ahojte,

Chtěl bych vás požádat o pomoc s programem "gpodder" pro poslechy podcastů. Jak mohu napsat příkaz do "gpodder" windows aplikace pro přímé otevírání streamů v PotPlayeru (ihned)?  Zkoušel jsem nějaké příkazy (nejsem v tom zběhlý), ale stále to nefunguje.

 Díky moc za vaší pomoc.

2
Hardware / Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« kdy: 04. 08. 2021, 22:25:47 »
Jen by mě zajímalo, jestli je v tomto konkrétním modelu podstatný rozdíl mezi US rozložením, které nabízí CZC a EU rozložením, které nabízí e-shop Digitor? Zahlédl jsem i variantu s podsvícením RGB:
https://www.czc.cz/cherry-g80-3000s-cherry-mx-brown-rgb-us/298364/produkt

RGB varianta ma jiny font popisku a je drazsi - viz obrazek u produktu:
https://www.czc.cz/cherry-g80-3000s-cherry-mx-brown-rgb-us/298364/produkt
Me se font u te RGB varianty nelibi, vypada gamesnicky a jsem na to haklivy. Z puvodniho postu mi prislo, ze jsi na tom podobne. Mechanicky by mely byt klavesnice snad stejne, ale s tou RGB variantou nemam osobni zkusenost.

US varianta je ta, na kterou jsem posilal odkaz. Nema CZ popisky (jdou kdyztak dokoupit polepky) a ma ANSI layout, viz recenze.

Kdyby ta levnejsi verze mela bile podsviceni (klidne za cenu te drazsi), byla by to pro me varianta snu (nejbliz k tomu ma Keychron K8, ale nechtel jsem se drbat s dopravou a nepotrebuju si priplacet za bezdrat a akumulator).

Dnes mi dorazila varianta s RGB a musím říct, že je naprosto perfektní. Dokonce jde na ni nastavit i bílé podsvícení. Možná to není ideální bílá, ale nemůžu porovnat s ostatními klávesnicemi ;D. Font na klávesách mi vyhovuje a líbí se mi. Bohužel jsem se ještě nedostal k jejich software, abych barvy ještě poupravil sám, protože mi z nějakého důvodu nedetekuje klávesnici ve W10, na které normálně jede. Měl jsem předtím mechanickou klávesnici od Niceboy, která měla své chyby, kvůli kterým jsem ji vracel, nicméně po vyzkoušení této skvělé klávesnice musím konstatovat, že měla chyb mnohem více, o kterých jsem doteď nevěděl. Děkuji všem za pomoc při výběru ;).

3
Hardware / Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« kdy: 02. 08. 2021, 12:06:26 »
RGB varianta ma jiny font popisku a je drazsi...
Ano, ale když si mám vybrat, zda-li s RGB či bez, RGB mi připadá lepší volba i za cenu horších popisek. Navíc, toto podsvícení jde podle jejich software měnit libovolně. Viz:

https://www.youtube.com/watch?v=cuS7nW7Tpdg

4
Hardware / Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« kdy: 02. 08. 2021, 10:11:40 »
Ahoj, do rozpoctu 1-2k se v pohode vejde mechanicka TKL Cherry s Brown spinacema bez podsviceni za 1400: https://www.czc.cz/cherry-g80-3000s-cherry-mx-brown-us/298363/produkt

Pouzivam ji na programovani a psani textu a je skvela. Mrkni se na recenze dole, je tam jedna i ode mne. O klavesnici jsem se zminoval i v blogpostu https://www.abclinuxu.cz/blog/sarimuv_koutek/2021/6/trocha-ergonomie-na-home-office . Zkus ji s tim, ze v nejhorsim ji behem 14 dnu vratis (velice nepravdepodobne ;-)...

Díky za doporučení. Díval jsem se a vypadá velmi dobře. Nebudu přemýšlet dál a vezmu ji. Jen by mě zajímalo, jestli je v tomto konkrétním modelu podstatný rozdíl mezi US rozložením, které nabízí CZC a EU rozložením, které nabízí e-shop Digitor? Zahlédl jsem i variantu s podsvícením RGB:

https://www.czc.cz/cherry-g80-3000s-cherry-mx-brown-rgb-us/298364/produkt

5
Hardware / Re:Chicony
« kdy: 02. 08. 2021, 09:16:37 »
Klávesnici Chicony jsem si koupil jako náhodnou nejlevnější před dvaceti rokama. Naučil jsem se na ní psát všema deseti. Až postupem času jsem začal zjišťovat, co je to za poklad. Všímal jsem si postupně, jak mě klávesnice ostatních výrobců nevyhovují. Když neseženete Chicony, rozumně se píše i na klávesnicích Logitech.

Máš na mysli jakýkoli starší model Chicony, nebo konkrétně 2971?

Myslíte, že se vyplatí z bazaru kupovat tuto používanou klávesnici? Obávám se, aby nebyla  zničená, klávesy se za ten čas nezadrhávaly apod. Jakou životnost tyto klávesnice mohou mít?

6
Hardware / Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« kdy: 01. 08. 2021, 17:44:23 »
S největší pravděpodobností nebudu moc utrácet za mechanické klávesnice a koupím membránovou.

7
Hardware / Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« kdy: 01. 08. 2021, 17:37:07 »
Díky všem za pomoc. Došel jsem k závěru, že bych si moc rád pořídil klávesnici od Chicony (2 kusy), nejlépe nové, avšak obávám se, že je již v dnešní době neseženu, což mě velmi mrzí.

8
Hardware / Výběr klávesnice pro pracovní účely
« kdy: 30. 07. 2021, 23:35:02 »
Zdravím.

Rád bych si pořídil novou klávesnici na práci (programování), nikoli na hry. Přemýšlel jsem nad membránovými i mechanickými. Zamlouvají se mi spíše ty mechanické. Bohužel jsem u nás nenarazil na mechanickou klávesnici, která by nebyla určena k herním účelům. Vyhlédl jsem si tuto, avšak přijde mi zbytečné utrácet za "herní vymoženosti", jež nabízí, které stejně k programování nebudu potřebovat:

https://www.czc.cz/czc-gaming-hexblade-herni-klavesnice-cherry-mx-silent-red-cz/274041/produkt


Dají se sehnat mechanické klávesnice určené pro pohodlné psaní/programování bez toho, aby byla cílená pouze na hráče? Jaký máte názor/zkušenosti na membránové vs. mechanické klávesnice pro programování? Sehnat v ČR či v zahraničí? Rozpočet cca 1-2 tisíce.

Díky

9
Hardware / Zkušenosti s USB-C hub 6IN1
« kdy: 01. 12. 2020, 10:56:23 »
Zdra­vím.

Chtěl bych se ze­ptat, jest­li má­te ně­kdo zku­še­nos­ti s HUB 6IN1 od spo­leč­nos­ti Fi­xed? Vi­dím, že z e-sho­pů mi­zí, ale re­cen­ze na něj je vel­mi má­lo. Je­den zá­kaz­ník psal, že mu ne­fun­gu­je, ale mož­ná udě­lal ně­co špat­ně. Mys­lí­te, že je to "kva­lit­ní" USB-C hub za tu­to ce­nu a zvlád­ne vše utáh­nout přes "USB-C gen 1"?

Dě­ku­ji.


10
Ahoj­te.

Za­jí­ma­lo by mě, ja­ké zku­še­nos­ti má­te s klá­ves­ni­ce­mi k PC? Mo­men­tál­ně po­tře­bu­ji ně­ja­kou vy­brat, avšak jsem na váž­kách.

V mé ce­no­vě ka­te­go­rii jsem se za­mě­řil na ty­to 2 mo­de­ly:
- Pre­ferred pro ii od Le­no­va - mem­brá­no­vá
- Oryx k444 - me­cha­nic­ká

Do­po­ru­či­li bys­te, pro­sím, z va­šich zku­še­nos­tí, kte­rou by by­lo vý­hod­něj­ší vzít? Hry ne­hra­jí, ale pod­sví­ce­ní tak či tak ne­ní k za­ho­ze­ní. Vzít mem­brá­no­vou či me­cha­nic­kou?

Dě­ku­ji.

11
Hardware / Výběr monitoru k práci (2K/4K rozlišení)
« kdy: 24. 11. 2020, 12:40:44 »
Ahojte.

Vybírám min. 27" monitor k práci, ale i zábavě. Měl by být napojený na notebook (Thinkpad_E14).

Rozpočet: kolem 9 tisíc.

Po širším výběru jsem dospěl k těmto modelům:

P2720DC (2K, usb-c PD pro ntb.) - již vlastním, ale nejsem si jistý správným výběrem
S2721QS (4K, bez usb-hub)
iiyama ProLite XUB2792QSU-W1

Chtěl bych se zeptat, který z těchto monitorů byste mi doporučili a proč? Nebráním se případným lepším návrhům modelů. V případě P varianty je výhodou usb-c, tedy jediným kabelem přenáším a zároveň nabíjím a nemám na stole nepořádek. Co se však týče S modelu, jeho hlavním lákadlem je 4K rozlišení. Zajímaly by mě vaše zkušenosti s tak vysokým rozlišením na 27".
Po přečtení mnoha internetových diskuzí na téma 2K vs 4K na 27" jsem nedošel k jednoznačnému závěru. Skutečně, co člověk, to jiný názor. Některým 4K vadilo, jiní z něj byli unešení.

Argumenty pro 4K: větší ostrost, větší hloubka barev, avšak chybějící usb-c a u programů s takovým rozlišením prý časté škálování, s kterým má W10 problémy.

Argumenty pro 2K u Dellu: usb-c, "vhodné" 2K rozlišení na 27"

Iiyama je pro mě neznámá značka, ale chválí si ji.

Nemám zkušenosti s 4K rozlišení, nevím, na kterém monitoru by se mi lépe pracovalo a delší dobu četlo bez bolesti očí. Nicméně od monitoru sedím cca půl metru a u 2K rozlišení již mohu vidět pixely. Vyplatí se jít spíše do 4K? Není to zbytečně nevyužité rozlišení, které bude při dlouhodobé činnosti spíše oči namáhat? Také se jedná o odlišné řady Dellu - "S" a "P".

Děkuji za pomoc s výběrem.

12
Hardware / Re:Monitor od Dellu (řada P) - mrtvý pixel
« kdy: 11. 11. 2020, 20:07:52 »
Díky. Ještě bych mě zajímala jedna věc. Jak je na tom v porovnání s modelem P2720DC model S2721QS?

"P" má usb-hub s podporou PD (nabíjení), 2K rozlišení
"S" má 4K rozlišení a navíc nemá už nic

Nemohu se rozhodnout, který vzít. Buď vezmu stejný typ s nižším rozlišením, nebo 4K a smířím se s chybějící podporou PD usb-c. Otázkou je, jak je na tom 4K rozlišení na 27" a zda-li se vůbec vyplatí... Nemám s tím žádné zkušenosti a ještě jsem na 4K monitoru nepracoval.

13
Hardware / Re:Monitor od Dellu (řada P) - mrtvý pixel
« kdy: 10. 11. 2020, 14:15:17 »
Moc děkuji za vaší pomoc :). Monitor vrátím v rámci lhůty (kupoval jsem jako běžný občan) a budu doufat, že už bude bez vad. Každopádně je to tedy nejlepší výběr v poměru cena/výkon/kvalita kolem 9 tisíc? Neorientuji se v oblasti monitorů, nicméně by měl sloužit pro pracovní účely a rád si nechám poradit/rozmluvit jiný model od zkušenějších ;). Jsem ten náročnější typ, který chce vždy za danou cenu to nejlepší, avšak jsem smířen s tím, že dnešní výrobci, co se týče kvality, nemají, v případě, že vynaložená částka nepřesahuje 10ky tisíc, moc co nabídnout.

14
Hardware / Re:Monitor od Dellu (řada P) - mrtvý pixel
« kdy: 10. 11. 2020, 12:49:54 »
Neurazil jsi mě. Jen mě ten vadný bod dostal. Od, pro mě zatím, nejdražšího monitoru bych to nečekal. Za tu cenu bych samozřejmě bral to nejlepší a vím, že jsou i varianty s 4K rozlišením, nicméně s monitory nemám žádné zkušenosti. Momentálně zmíněný Dell využívám s usb-c (Thinkpad->Dell) a je to pohodlné řešení. Ale ten bod... Pokud bych monitor vrátil a koupil třeba z Alzy, také žel nemám jistotu, že to bude v pořádku.

15
Hardware / Re:Monitor od Dellu (řada P) - mrtvý pixel
« kdy: 10. 11. 2020, 11:49:29 »

Dell P2720DC není profesionální monitor, je to o něco lepší a dražší kancelářský model (s tradiční kancelářskou 8bitovou hloubkou), takže bych byl určitě shovívavý, stát se to může každému výrobci.

Doporučil bys za podobnou cenu jiný monitor, který by za ty peníze opravdu stál? Měl jsem za to, že je to "profesionální" model. Samozřejmě, že do monitoru nemohu dát desetitisíce...

Co třeba Samsung U28R550?

Stran: [1] 2