Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Hamparle

Stran: [1] 2 3 ... 22
1
Hardware / Re:Doporučte stolní multimetr
« kdy: 21. 03. 2021, 15:11:01 »
Pár postřehů:

Výhoda/nevýhoda dle úhlu pohledu:
-levné multimetry mají tu výhodu, , že do nich se dávají ty nejběžnější  pojistky (Velikostně). Naopak ty lepší, dražší, mají atypické, které se nedají sehnat běžně a jsou až 10x dražší.
-nejlevnější multimetry mají "výhodu", že se nemusí přehazovat zdířky, prostě mají dva vývody, v lepším případě s  vyměnitelnými kabely s hrotem, v horším případě dráty napevno

-Autoranging se hodí
-hodí se dedikované tlačítko pro vypnutí
-pokud není automatické tlačítko vypnutí, tak aspoň aby byl režim vypnutí na obou krajních polohách (neplatí u těch
 s 360° voličem)

Co dokáže naštvat
-nevypnutelné pípání při skoro každé příležitosti
-defaultní režim střídavé veličiny


Za 6000 máš profi přístroj. kolem 1200 se dá pořídit celkem dobrý přístroj. Ale nezatracoval bych ty  srágory za stovku z supermarketů, také se hodí na základní věci


BTW: jak funguje režim měření kapacity? Mě to měří nesmysly. Je potřeba nějak speciálně postupovat, jako po přiložení hrotů póly kondíku je vodivě spojit a pak rozpojit ?

2
A: Normalne to funguje. Musis znat sprsvnou URL.
¬A: Mimochodem to presmerovani na login je tam uz fakt dlouho, to jsi trochu zaspal..
Co tim myslíš správnou URL? konkrétní link na fotku? To jak jsem zminoval výše (/videos, /photos) nestačí? O tom, že "https://facebook.com"  bez ničeho má login dialog, vím dávno (ale přesměrování bych tomu neřikal). Tak jsem zaspal něco iného?

Nevím proč, ale už mi to funguje, asi záleží na user agent. v tomhle se facebook choval divně, někdy ani neumožnil přihlásit (ukázal) po odeslání varovný obdélníček nějaký problém Zlýhalo se přihlásit, zkuste to raz(není doslovné)

EDIT: ale na mbasic.facebook.com to stále přesměruje, ale tentokrát na /cookie/cookie-consent

3
Nazdar-ec trochu se vrátím z hi-tech stacku  8) do levelu běžných Frantů uživatelů  ???. A sice, když si chci sjet něčí věřejný profil   na facebook.com/NazevProfilu  ::), případně jeho zeď (./posts) , selfička(./photos) nebo vlogy(./videos) , tak že mě přesměruje na /Login.php. :o

To dřív nedělalo, ověřeno u  3 profilů  :-X. Musí to být tak staré maximálně měsíc. Měnilo se něco, nebo je to nějaký jiný vliv (user-agent, přístupy)?  :-\  Dá se někde dohledat nějaké takové rozhodnutí z nejvyšších míst a nebo aspoň novinářský zápisek na IT webíkách?


V televizních novinách (nejdřív v bedně, která mě zkonverzovala na návštěvu na webu přes magické Více na TN.cz - oni fakt drží slovo,myslel jsem že je to jen takový žvást na konci reportáže) tak 3 dny nazpátek jsem četl avízo, že facebook prý zásadně mění podmínky používání, ale že se to jen týká pravidel, komunity a nemožnost udávat souseda atd.... A že datum nabití moci je tajný(to asi okoukali od applu, tajné uvádění)

4
Sítě / Re:Jak omezit linkovou rychlost wifi
« kdy: 18. 03. 2021, 11:56:36 »
man tc
Rozumím, ale říkal jsem, že wondershaper jsem zkoušel a ten interně  používá tc class, tc qdisc.

5
Sítě / Re:Jak omezit linkovou rychlost wifi ; OPera
« kdy: 18. 03. 2021, 11:53:42 »
Kód: [Vybrat]
sudo iw dev  wlan0 set bitrates ht-mcs-2.4 3
command failed: Operation not supported (-95)
sudo iw dev  phy0 set bitrates legacy-2.4 18
command failed: Operation not supported (-95)
Půjde s tím něco dělat? (Zkoušel jsem i po  ip link set down wlan0)

A co případně RX strana mince?

6
Sítě / Jak omezit linkovou rychlost wifi
« kdy: 18. 03. 2021, 11:20:28 »
Zdravíčko, potřeboval bych omezit rychlost dat na síti (na 802.11n 20MHz  1x1). Přijde mi nejtransparentnější to udělat tak, že na daném síťovém rozhraní prostě nebude dostupná rychlosti wifi 72Mbps, ale řekněme třeba jen 45 (Nevím jestli půjdou omezit ingress a egress oboje a dokonce i nezávisle, můj odhad je, že RX neovlivním, to je věc protějšího uzle). Nebude potřeba žádný wondershaper.Jak se toto nastaví? Půjde to pomocí iw?

7
Měl bych dotaz, odkud se získává informace o existenci bezdrátových sítí. A to v závislosti na těchto režimech
- nejsem připojen k síti a chci se připojit - vyhledávají se wifi (nejčastější mód)
- jsem připojen ke své wifi, ale vím že i v tomto režimu taky se mění seznam wifi sítí (také nejčastější, ale možná tam je nějak jiné časování)
-při použití programu typu wifi analyzer ( nevím zda programy tohoto typu pouze čtou údaje z api pro scanování sítí a nebo dělají hlubší analaýzu)
-při použití v monitor modu (obvykle je fixovaný na jeden kanál, ale nemusí to být pravidlem)

 Pouze na základě Beaconu (bez uvedeného SSID logicky)?
A nebo tam běží něco jako packet capture a když tam vidí paket od AP ke klientovi nebo obráceně, tak ho taky přidá do tabulky bezdrátových sítí? Nebylo by toto moc výpočetně  náročné / blokující Případně tam je nějaký dedikovaný engine, do kterého jdou pouze (management)beacon pakety ?Například u některých kartách  v monitor modu se nejde připojit a nebo ano , ale není vidět komunikace v obou směrech A NEBO se komunikace zpomalí třeba z plné rychlosti 16Mbps na 2Mbps a méně.

Případně v kostce, existují různé druhy scanování jako full scan, rychlý scan, scheduled scan, scan konkrétního kanálu nebo celého pásma (ty pojmy jsem si vymyslel).

A dál, existují sítě, které beacon nevysílají vůbec? Může wifi síť vysílat beacon na jiném(více)kanálech než na kterém operuje?

8
Sítě / IP adresa poskytovatele 100.99.x.y - maska někdy 28,30
« kdy: 16. 03. 2021, 13:25:27 »
Má nějaký význam, že telefon (na mobilních datech) má přidělenou CGNAT IP jednou v rozsahu /30 a podruhé /28? To skoro vypadá jako že se nějak snaží izolovat hosty nebo co? Ale proč se  i maska mění? Já jsem tedy čekal že bude něco jako /16

9
Díval jsem se na ss -a -4 -p | grep 8.8.8.8
a hlásí mi to:
Kód: [Vybrat]
udp ESTAB 0 0 10.0.0.11:xyz 8.8.8.8:*200 řádků !!

Čím to je? Co je to zač? Přitom žádný takový provoz na bráně jsem nezaznamenal .
Síť wifi na kterou jsem napojen samozřejmě propaguje svůj DNS 10.0.0.250, ani jako upstream  tyto gúglí nepoužívá a  A samozřejmě z androidu  provoz jde na DNS zmíněný .250, kde dotazy vidím v logu

dokonce i getprop |grep 'dns|8\.8\.8'[/t] nic nenašel ; hlásí net.dns1 opět ten .250, dokonce ani z telefonu jsem je nezaznamel přes pcapdroid.

10
Tak to vyřešil firefox, funguje skvěle: po zamknutí vše pokračuje, , lze ovládat playback z notifikační roletky. až na to bez přepínače "Stránky pro počítač" je tam nějaký bug s viewportem při zobrazení na celé obrazovce:
-okénko přehrávače lze (omezeně) posunovat i když je zvolena celá obrazovka.
-po minimalizaci  fullscreen okna na  plovoucí PIP okénka na plochu je vidět jen výřez videa. řekl bych horní levý roh - 50% šířky a výšky

11
Sítě / Re:Detekce měřeného datového připojení
« kdy: 14. 03. 2021, 19:26:51 »
Aha, zajímavé

12

Pokud jsem se sekl a hodil link na Tool, co s tím nemá nic společného, tak si vys**chněte oko, už je to déle, co jsem to měl v ruce.
něcím podobným jsem se kdysi snažil opravit nějakou lexar flashku co nějak přestala fungovat nebo se jí zkrátila kapacita na půl... Myslím že na to funguje jen na flashky

13
No teď už to před sebou nemám ale právě mám pocit, že při tom posledním připojení do sítě (do té původní) právě jsem tam NAK viděl. ale obsah paketu si už nevybavím. Ale je možné že ho windows ignorovaly třeba?

15
Odkladiště / Re:o2.cz Hodnota dobití
« kdy: 13. 03. 2021, 20:48:24 »
Jako už před 5 lety tyhle podmínky dobíjení (min.částka a vynucená platnost) o2 patřily suveréne k tomu nejhoršímu na trhu. Divím se, že má ještě zákazníky tato "firma"

Stran: [1] 2 3 ... 22