Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - keks

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 19. 09. 2020, 15:49:53 »
jedno mega uspor
To je vtip? Jak si má asi mladý člověk naspořit mega při současné ceně nájmu/bytů? Ne všichni bydlí v mamahotelu. Někdo tady výš psal, že v Praze nabízí 40-50 na IČO!!! mediorům! Tak nám už řekněte ty jména těch firem, co dávají víc než 45k-50k max pro mediora (i na tohle se tváří kysele)? Řekněte ty jména.

Ve triceti ma takovy prumerny programator v zivotopisu uz 5 let full-time praxe plus ruzne IT brigady.
Jo a kolik si tak v průměru vydělá v Praze nebo Brně (ostatní města jsou na tom dle mě ještě hůře)? Průměrný byt od bolševika 3+1 cca 75-80m2 stojí 6-7 mega, pokud to není zřícenina nebo ve "vyloučené" lokalite. Taky byli jste v posledním čase na nákupech? To jsem opravu jediný člověk co si všim jaký masakr je cena potravin? Opravdu to nikdo jiný nevidí, že jen náklady na žraní jsou tak o 10-15% vyšší od loňska, tak jaká pak 3%?

Tak kde jsou ty firmy které platí dost na to aby si tohle mohl medior dovolit a ideálně tak, aby v práci netrávil 12 a víc hodín denně? Hledám, hledám, ale márně. Je tu ještě možnost, že koronakrize je naprosto šílená i když se to snaží tutlat, ale reálně je to naprostý globální krach, 100x horší než 2008. Neumím si to jináč vysvětlit. Chtěl jsem v Brně 65k a všude mě poslali do pr...., že to není adekvátní. A co všechno po mě chtěli jsem tady už psal. To je naprosté šílenství, ale naprosté. Nakopal bych je všechny...

2
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 04. 09. 2020, 19:49:23 »
Nakonec do toho Siemensu asi nepůjdu.  :) Hledám dál ale v této zkolabované ekonomice spíš skončím na pracáku, práce prostě není nebo to vypadá následovně: Absolvoval jsem doteď 6 pohovorů. Home Office naprosto nikde, max. prý tak 1-2x měsíčne a to jenom při emergency (opravář, nebo když to vláda zas nařídí tak s totálním skřípáním zubů to teda zavedou, bylo to tak prý i v první vlně a hned po uvolnění opatření to okamžitě všem zatrhli, kromě manažmentu pochopitelně). Všude výhradně open space s 30 lidma minimálně (v jedné firmě i s rádiem na plný koule :o wtf), píchačky standard, parkování za peníze, pro leady/manažery, nebo vůbec což v kombinaci s modrýma zónama v Brně je totálne v p.r.deli.

Hledají se výhradně holky pro všechno. Na pohovorech třihodinové testy a dotazy z několika jazyků, whiteboard "programovaní", design patterns, zákerné dotazy na Linux internals, Bash, Docker, Git, Ansible, Chef, Puppet, TCP/IP, detailní popis toho co všechno se děje když v browsru zmáčnete enter v URL boxu (DNS resolving, routing (typy algoritmů, někde se mě ptali i na konfigurací routerů a spoustu dalších dotazů), sockety, jednotlivé syscally, na to všechno se ptají naprosto do detailu, běda vám abyste něco nevědeli nebo popsali špatně), taky na vás zkoušejí zda "náhodou" neumíte Python, Javascript i když se na to vůbec nehlasíte, prý jenom kdyby "náhodou" bylo "něco" potřeba udělat. 2 firmy mají dress code. If you can't speak English you are done. How would you communicate with your (slave)masters from USA or 4th Reich otherwise? Všude SCRUM buzerace, meetingu pět pr.delí, musíte snést buzeraci od slepic a nagélovaných blbečků co neumí ani Excel, ale ve výsledku vám stojí za zády a terorizují vás proč vám to tolik trvá. Musíte mít samozřejmě i soft skills těm blbečkům byt vždy k dispozici s úsměvem a viditelným nadšením, běda vám být negativní nebo někoho odmítnout s tím, že teď se snažíte koncentrovat, špatné vyplněná stórka je mnohem akutnější. Znáte Džájru? Dženkins? Tímsity? CI? CD? Ne? No tak to jste pěkně v pr.... Všude převážně děcka do 30 let, svítici očička, všichni asi woke a totally PC, z magorných úsměvů tipuju, že lexaurin a xanax se konzumují na kila, na otázky o přesčasech vyhýbavé odpovědi, ten dotaz nikde neslyší rádi. A teď peníze.

O penězích se zásadně baví až na konec, jednou jsem se zkusil poptat ješte ze začátku a moc se na to netvářili, usuzuji, že následující pohovor pak už byl zbytečný, tím dotazem jsem to zazdil, debatu o platu musí vždy začít druhá strana, zaměstanec nesmí. 50k je prý moc, mimo realitu, korona ekonomika je v plnem proudu, nejvíc mi doteď nabídli 45k přesto, že jsem pohovorem prošel dle mě docela dobře. Bonus jenom někde, jednou ročně, dle výsledků koeficient z měsíční mzdy. Stravenky nejvíc 115Kč. Edenred, Sodexo rozpočet do posilky nebo vitamíny z lékarny. 25 dní placeného volna všude, 2 firmy nabídli 3 sick days/rok.

Tak tohle je moje osobní zkušenost. Věřte nebo ne. Kdo chce ať věří ostatním s kecama o 50k nástup pro totálního juniora a 80k jako naprostém standardu pro někoho s 3 lety praxe.

Rád bych slyšel zkušenosti z Práglu, zda to je némlich to samý nebo skokově lepší. Moje dosavádní dojmy mě hodily jenom do naprosté deprese, vůbec bych si nepolepšil ve srovnání s moji stávající prací.  :'(  :-[ :-\

4
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 02. 09. 2020, 21:34:11 »
plat v Praze asi 50, snad bych ho dokazal vyhadat na 60. 70 uz rikala pani na HR ze neni realne. Vubec nechapu, ze je jim za tyhle penize nekdo vubec ochotny tam chodit.

Mam praci (jsem zamestnanec). Do prace chodim kdy chci a kdy chci odchazim. Porat mam co delat. Kdyz potrebuju neco nastudovat, tak to nastuduju. Dost dobre nechapu 6 hodin fix +2 a studium kdyz mas hotovo. To je uplne mimo. Kdyz se potrebuju neco naucit, tak se to proste naucim, abych tu praci vubec moch delat, to k tomu proste patru. Pichacky povazuju za nedustojne.

50k hrubeho v Praze? Predpokladam, ze jsi totalni junior?
Teď jsem zrovna narazil na tohle: https://junior.guru/candidate-handbook

"Nauč se programovat, firmy v IT berou z nedostatku lidí každého, kdo má jen zájem. Do začátku si řekni aspoň o pade."
- český programátorský folklór

"Tyto věty slyšel v ČR asi každý začátečník — a přitom jde o nesmysly. Ano, senioři mají navrch a firmy jim nadbíhají, junioři si ale oproti tomu musí vše vydřít. Nováčci projdou úvodními kurzy a pak zjistí, že sehnat první práci vůbec není tak snadné. Místo dobrých rad se jim dostane mýtů, takže se na vypsané nabídky hlásí nepřipravení a s nerealistickými očekáváními."

Jdete už s těma vašima kecama o naprosto nereálnych 50k za nástup juniora v Brně či Praze do pr...e! Opravdu nechápu, že provozovatel tohoto fóra připustí šíření takovejch keců a nebojí se, že někomu rupnou nervy a bude to řešit právně.

Jinak doporučují pročíst ten web všem normálním lidem co to tady čtou a jsou to třeba normální junioři namísto čtení té žumpy od místní sebranky psychopatů s jejich od reality totálně odtrženými halucinacemi o stavu pracovního trhu. Třeba by to admin mohl pinnout na vrch tohoto fóra aby se jednou provždy trollícím debilům a recruiterům přihřivajícím si svojí polívečku zatnul tipec a junioři co mají tu smůlu, že si tady příjdou prosit o radu ze sebe pak neudělají debily na pohovoru.

5
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 30. 08. 2020, 17:51:39 »
Já bych tu diskuzi spíš ukončil. Hodně lidí tu napsalo své názory, se kterýma určitě souhlasím. Je to trh práce koneckonců, každý sám za sebe...
Proč? Mě to baví, není nad to když někdo vyvráti svoje tvrzení sám statistikou kterou sám postne. Medián 58k, jo a závěr z toho je, že 100k HPP je normální mzda. Vy jste fakt magoři :D a víte vy vůbec co to je ten medián? Jestli jó, tak půlka lidi má míň a proto 50k je velmi velice slušný plat mimo Prahu, v Praze je 60k luxus. Pokud jste odborníci s 10+ lety praxe, tak jo, jasně, máte i víc než 100k, ale takových jako vy jsou jednotky procent. Hotovo, končím tuhle debatu s lidma co jsou naprosto mimo a vůbec nechodí na pohovory. Nemá cenu diskutovat na toto téma. Jo taky mě skvěle pobavil borec který tady uvedl nabídky práce pro C#, že prý většina začína na 60 a po otevření linku to byla sotva polovina nemluvě o tom, že nabídky s uvedenou mzdou byli tak desetina a ten zbytek, kdyby jste chodili na ty pohovory tak víte stejně jako ja, že 40-50k je naprosto nejběžnejší rozpětí, junior po škole 30-35 a senoir tak kolem 60k. Tohle je situace v Brně. V Praze přičtěte +10k. Taky se dobře podívejte jaké brutálni jsou požádavky na ty pozice za lepší peníze, 10 technológii, 5 a víc let praxe, ješte nevím jaké soft skills, to člověk co nesedí celý den nonstop za PC nemá šanci zvládnout.

Drtivá většina lidi si to skutečne chce odsedět, protože má třeba rodinu a kamárady, život i jinde než na PC. I míň než těch 8 hodin z prehistorických dob kdy se snilo o tom, že prý lidé díky automatizaci budou makat míň no nestale se. A těm nikdo nedá tolik peněz. Jsou to lopaty, na tom ale není nic špatnýho, nemůže byt každý super senior giga expert, nebo manažér nebo já nevím co. Taky normální člověk chce rodinu, chce děti a chce je taky občas vidět a né obětovat život takovému nesmyslu jako je americky výmysl jménem kariéra a pak se divit, že nemají ženu, děti, kamarády, nic akorát prachy které si můžou tak možná srolovat a strčit... jenže pak z něj nebude senior za 100k to je cena za to. Někdy by jste hoši měli vytáhnout hlavu z pr... od počítače a zkusit potkat normálni lidi, v IT je žel spousta totálních magorů a pak to hodně zkresluje pohled na svět.

Jsem lopata jako naprostá drtivá většina lidi v IT, nestydím se za to, no taky nejsem šílený abych si říkal o 80-100k HPP. Tím bych tuhle diskusi uzavřel já.

Clovek v ptaci stravi 1/3 zivota (1/3 prospi a 1/3 je dite a duchodce). To si jako 1/3 zivota jen tak "odsedis"? Zni to tragicky. Ja se do prace chodim bavit. Predstava, ze abys vydelaval v IT slusny penize, ze u toho musis sedet 24/den je kruty omyl. Ja rano vstanu v 6, v 7 vyrazim do prace, po ceste si v mobilu projdu maily a slack, trochu na neco treba odpovim, pak si dam v kavarne kafe, prectu si tam treba kus manualu k necemu, co ten den budu potrebvat, pak prochazkou dojdu do prace a v 9 zacinam. Obvykle meetingy a sync s kolegama, ve 12 se de na obed, vratim se v 1, pak pracuju tak do 5 nebo 6. Pak se zvednu a jedu domu. Nekdy si vemu uber, abych byl doma rychle a mohl se venovat te rodine. Kdyz mne to pak vecer chytne, treba si jeste neco pro praci relevantniho vecer proctu. Kdyz mam homeoffice, zajdu si pred obedem na 3/4 hodiny zabehat. Resim zajimave problemy, bavi mne to, prace je muj zivot a ziju si na pohodu. Dulezita je efektivita a ne cas, ktery stravis civenim do monitoru. IMO te praci za den venuju klidne i 10 hodin, ale kdybych mel mit pichacky, bude to sotva 6.
Jo, 10 hodín v práci, od šesti do šesti, no prostě život snů. Jo, tak ty si třeba opravdu zasloužiš ty prachy, ale takhle žít je pro mě definice pekla. Ja chodím do práce protože musím. Pravděpodobně bydlíš ve městě a docházení ti nezabere moc času, ale já nebydlím přímo v Brně a už do ty práce příjedu nasraný z docházení (zdravím pšonky, největší hajzly na silnicích) a pak domů zas. Home office je další z mýtů na root.cz, prý že polovina firem nabízi HO. To je blbost jak mraky. To nabízí jedna z třiceti firem a ještě tak max 4x za měsíc. Nebavím se o práci na živnost ale výhradně HPP. Co se týče samotné náplně práce, tak nejvíc mě to bavilo až do doby prvního zaměstnání. Moje pocity naprosto přesně vystihnul OP v jinem vlákně o depresi/vyhoření. Nedokážu si představit, že by mě jakákoliv práce v IT ještě kdy bavila, na druhé straně potřebuju peníze. Proto doufam, že dostanu těch svých 45-50, odsedím si to, spousta dovolené, s trochou štěstí občas HO abych se vyhnul peklu na silnicích a nějak do doklepu do hrobu nebo důchodu protože ta práce a ty lidi jsou doslova jedno velké UTRPENÍ. O lidech v práci (jakékoliv) pokud jste introvert co by mu v pohodě stačil lidský kontakt jednou na jaře a jednou na podzim s jednim-dvěma kamarády co to vidí stejně, to je na celou knihu.

Ve zkratce, pokud je člověk silný introvert co nemá problém za celý týden říct deset slov tak v tyhle společnosti a civilizaci je totálně odepsán, tohle je civilizace extrovertů, conmanů a lidi kteří se "umějí prodat" co v překladu znamená, že lžou jak když tiskne. Zmrdi rulez. Nebo magoři co se dívají na kreslené japonské porno, poníky, nemají vlastní názor na nic jen recitují oficiálni multi-kulti agitku nebo opačný extrém kreténi co si myslí, že jejich původ a rasa z nich dělá ubermensche, tátove od rodin kteří každý den jenom nadávají na babiše, řeší furt dokola ty zkurvený plechovky co jsou jedná jak druhá, stojí ranec peněz a nedivil bych se kdyby to všechno dělali v jedné fabrice jenom měnili logo výrobce a kreténi se můžou posrat hádkama o výkonu, předovovce, řazení a takovýchhle nesmyslných pičovinách, moje věková kategorie která tak akorát chlastá a řeší, kde se zas půjdou "najebat", autisti co jsou schopní se do krve pohádat kvůli programovacím jazykům a algoritmům a dalším autistickým sračkám... no je mi k blití jen si na to spomenu a zítra tam musím do ty pakárny zas. Daily Stand-up, retro, review, grooming, a furt dokola, sračky o neustálém zlepšování procesu a proč se zase nestihlo to a ono a co dělat aby se to už nedělo, meetingy, furt se tvářit jako kdybysme snad dělali na odvrácení nějaké totální katastrofy pro celý Věsmír, neustále vytvářená iluze, že se nestíha a musíme přidat, jenže tohle jsem už prokouknul, nic se neděje to je standardní zmrditechnika jak vyždímat z lidi maximum zadarmo. Do toho ty krávy z HR s ikvé tykve s jejich dotazníky a bezva (ne)povinnými team building akcemi, které už na další rok asi budou chodit nahaté protože víc obtáhly legíny se snad ani vyrobit nedají, šukat se s nima nedá protože ty šukají zásadně s namachrovanýma, potetovanýma debilama bez maturity, ale hlavně jsou cool a zajímaví, mužní (a po třicítce zadlužení vožralové), aby pak mohly žít život matky samoživitelky a do konce života se soudit o směšné částky na alimentech. Jenže to je tak všude (a v IT asi ještě relatívne nejlepší) nedá se před tím utéct, věk introvertů skončil, dnes je to všechno o "networkingu", "soft skills", "social networks" a těchto krávovinach pro průmerné lidi...pardon konzumenty - spotřebitele.

Nejvíc mě ale štve jak mi pracovní proces znechutil celé IT a počítače tak, že se už ani neumím donutit si něco studovat nebo číst jen tak pro radost, což mi před práci problémy nedělalo. Práce u mě totálně zabila nadšení z jediné věci kterou jsem jakž-takž vědel a teď už mě čeká asi jenom pendlování z práce do práce protože až zjistí, že nic moc neumím tak mi nezbyde než jít jinam, zopakovat to anebo pod most nebo si to prostě hodit. A nic moc neumím protože se všechno mění 50x do roka, každý autisticky čurák si myslí, že zrovná tá jeho idea je geniálni a vymyslí nějakou čurákovinu kterou čuráci s ADHD jdou honem zavést do firmy a HR zmrdi to jenom přihodí do seznamu sraček co musí dynamicky, flexibilní a motivovaný ucházeč o práci umět jinak utnou típec a rozprávky je konec. A to alespoň nedělám frontend v Javascriptu, to bych se oběsil. :) Nedávno jsem zjistil, že docker už je "out", že teď už fičí nová sračka od Red Hatu, proboha jako proč? Co je špatné na dockru? A když jsem to načal, tak k dockeru existuje pět zadekí "orchestrátoru" (jak ja nesnášim tyhle zmrdibuzzwordy) a všude chtejí samozřejme jiný, no tenhle obor je fakt k posrání, ale lepší než dělat za kasou v Lidlu a nechat na sebe kašlat rozkládajíci se geronty a nechat se od nich jebat kvůli korunové slevě a taky od manažérky pobočky co má zrovna krámy.

Děkuju všem kteří se drželi témy a sdělili svoje zkušenosti ze Siemensu. Snad to klapne a bude se mi tam alespoň trochu líbit, když ne, tak nevím co, po koroně je těch nabídek tak třetina a ještě nároky jak na supermana.

Tož to jsem se rozepsal a přitom jsem opravdu chtěl jenom vědet něco o Siemensu :)

6
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 30. 08. 2020, 16:04:24 »
Já bych tu diskuzi spíš ukončil. Hodně lidí tu napsalo své názory, se kterýma určitě souhlasím. Je to trh práce koneckonců, každý sám za sebe...
Proč? Mě to baví, není nad to když někdo vyvráti svoje tvrzení sám statistikou kterou sám postne. Medián 58k, jo a závěr z toho je, že 100k HPP je normální mzda. Vy jste fakt magoři :D a víte vy vůbec co to je ten medián? Jestli jó, tak půlka lidi má míň a proto 50k je velmi velice slušný plat mimo Prahu, v Praze je 60k luxus. Pokud jste odborníci s 10+ lety praxe, tak jo, jasně, máte i víc než 100k, ale takových jako vy jsou jednotky procent. Hotovo, končím tuhle debatu s lidma co jsou naprosto mimo a vůbec nechodí na pohovory. Nemá cenu diskutovat na toto téma. Jo taky mě skvěle pobavil borec který tady uvedl nabídky práce pro C#, že prý většina začína na 60 a po otevření linku to byla sotva polovina nemluvě o tom, že nabídky s uvedenou mzdou byli tak desetina a ten zbytek, kdyby jste chodili na ty pohovory tak víte stejně jako ja, že 40-50k je naprosto nejběžnejší rozpětí, junior po škole 30-35 a senoir tak kolem 60k. Tohle je situace v Brně. V Praze přičtěte +10k. Taky se dobře podívejte jaké brutálni jsou požádavky na ty pozice za lepší peníze, 10 technológii, 5 a víc let praxe, ješte nevím jaké soft skills, to člověk co nesedí celý den nonstop za PC nemá šanci zvládnout.

Drtivá většina lidi si to skutečne chce odsedět, protože má třeba rodinu a kamárady, život i jinde než na PC. I míň než těch 8 hodin z prehistorických dob kdy se snilo o tom, že prý lidé díky automatizaci budou makat míň no nestale se. A těm nikdo nedá tolik peněz. Jsou to lopaty, na tom ale není nic špatnýho, nemůže byt každý super senior giga expert, nebo manažér nebo já nevím co. Taky normální člověk chce rodinu, chce děti a chce je taky občas vidět a né obětovat život takovému nesmyslu jako je americky výmysl jménem kariéra a pak se divit, že nemají ženu, děti, kamarády, nic akorát prachy které si můžou tak možná srolovat a strčit... jenže pak z něj nebude senior za 100k to je cena za to. Někdy by jste hoši měli vytáhnout hlavu z pr... od počítače a zkusit potkat normálni lidi, v IT je žel spousta totálních magorů a pak to hodně zkresluje pohled na svět.

Jsem lopata jako naprostá drtivá většina lidi v IT, nestydím se za to, no taky nejsem šílený abych si říkal o 80-100k HPP. Tím bych tuhle diskusi uzavřel já.

7
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 27. 08. 2020, 17:46:31 »
Bratislava HPP -z mojich kolegov nikto nema pod 4000E hrubeho. Windows/Linux admin. Poznam aj typkov co robia za 10 000+E mesacne  Python + Linux ale to nie su miesta kde sa clovek dostane bezne.  Ak si niekto mysli, ze kecam tak je mi luto, ale treba sa pozriet okolo seba, z coho si myslite ze ti ludia maju domy , chaty , nove auta a este aj zeny na materskej? Z 60k hrubeho? Asi nie.
Jó, jasně, to ti tak věřím, že na Slovensku, kde lidi třou bídu tak v Bratislavě je 4000€ běžná mzda v IT. Jasně, to proto jsou tady tři pr de le slováků aby tady vydělávali míň peněz. Lidi proboha co z toho trollingu máte akorát motáte hlavy studentům kteří si tohle přečtou a pak ze sebe udělají blbce na prvním pohovoru kde je nechají vyvést ochrankou když si řeknou o 80k nástup. Ty naprosté pitchoviny o 10k€ ani nebudu komentovat, to je tak zjevný pokus o trolling, že by to bylo k ničemu.

8
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 27. 08. 2020, 17:39:02 »
Pred dvaceti lety jsem pracoval paralelne se studiem na FI Muni v Brne v LogicCMG a nastupni plat jsem mel 40k. A to jsem byl skoro bez zkusenosti! Uz jen inflace by ten plat musela za tu dobu zvednout nekam na 60k. Myslim, ze se trochu moc upinas na ten "prumer". Neznam zadneho uspesneho cloveka v IT, ktery by byl prumerny.

Test bude předopkládám leetcode? A mzdově? Taky si tam myslí, jako někteří lidi tady, že 50k v Praze je fakt slušný a na 80k se dostane jen horní percentil?

Vím, že tohle rýpnutí je reakce na mě, ale přesto si za tím stojím. Vždyť to sami potvrzujete. Firma co dělá náročné trojkolové pohovory nabízí třeba těch 80k HPP, ale jak jsem psal, to má naprostá elita z elity, lidi s x lety praxe a skvělým mozkem a matematicko-algoritmickým myšlením. Těch lidi v IT co tolik vydělávají jsou jednotky tisíců. A bavíme se o Praze. Proč by mi moji známi lhali a říkali, že 40-45 tisíc je dost dobrá mzda pro někoho, kdo není programátorská/adminská superhvězda? Proč by to dělali? Uvědomujete si, že naprosta většina lidí nejsou nějací SAP experti - konzultanti, lidi co z hlavy recitují API Java platformy a vědí první - poslední o úskalích mnohovláknových programů k tomu si dávají na snídaní SQL dotazy a na svačinu automatizační srandy jako Ansible, kde z hlavy recitují dokumentaci a po večerech si kódi s prstem v nosu drivery do kernelu v Cčku pro svojí rýchlovarní konvu. Né každý je dokonalý expert s perfekním matematickým myšlením a taky skvělou znalosti dané byznys domény.

Podívejte se co tady píšete, lidi co mají 20 let praxe, jsou ambiciózní a pod. Jenže nemůže (a nechce) být každý veleúspěšný, nemůže být každý nadprůměr, to nedáva smysl. Proto 40k v Brně a 50k v Praze je naprosto běžná a velice dobrá mzda pro někoho kdo umí programovat dle zadání plus umí věci jako nějaký unit test framework, GIT, něco o Linuxu, shellu, sítích, UML atd. Nemůžu přijít na pohovor se třema lety praxe, ukázat jednoduchý prográmek, pak mě ještě nachytají na nějaké záludností z Javy a vyvalit na ně, že chci 80k HPP. Vždyť bych se jenom ztrápnil a zavřel bych si dveře.

9
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 24. 08. 2020, 21:23:30 »
Mám ing plus zmíněnou praxi, ale starý technologie, tak to někdo může považovat za praxi nula nula nic. Nicméně dostal jsem teď i nabídku v Brně, za 50, ale už zkušenej programátor co ví, co dělá. Ptal jsem se i dalších lidí, a 40 je ok, 50 už je dost. Co si pak má člověk myslet... :-)
Já mam naprosto stejnou zkušenost a potvrzuji ti to. To co vidíš tady na růtu jsou totální nesmysly a lži. 50k v hrubým je v Brně nadpůměr a může si tady říkat kdo chce co chce, ja vím o čem mluvím chodím po desítkach pohovorů ročně a taky mám známe z oboru kteří to potvrzují, že třeba 60k to má jeden ze sta. Ale jako jo, třeba tady na root.cz fórum chodí opravdu ten horní jeden percentil naprosté elity z elity a opravdu berou třeba 80k HPP, ale to 99% lidí nemá a mít nebude. Tečka, čárka, výkřičník.

10
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 23. 08. 2020, 18:53:52 »
Tak peníze nejsou všechno. 60k na HPP v Praze mi příjde jako naprosto legitímni mzda. Já moc nevěřím těm chvastounum na root.cz kteří se tady chlubí svýma údajnýma mzdama nad 100k na HPP. Pochopitelně, že někdo tolik má a taky někdo má ještě víc. Ale já mám zatím jenom 3-4 roky praxe a vím moc dobře, že nejsem žádná hvězda, spíš podprůměr. Logicky nemůže byt každý nadprůměr a programátorská superstar. Mně by v tom Brně naprosto stačilo taky těch padesát tisíc i když to bude spíš míň, ale v Brně ani zkušení senioři nemají o moc víc co vím. Taky snad ten Siemens to vyváži benefitama, tady to nikdo zatím nezmínil (v pracovní nabídce to ale vypadá luxusně, 8 dní dovolené navíc, prý až 10 dní HO měsíčne bez problémů atd.). Další výhoda je práce v stabilní, nadnárodní, původem německé společnosti tak doufam, že moc nadčasů tam nebude a manažment bude na vysoké úrovni.

Počítá se taky možnost něco nového naučit, spoznat lidi z oboru dopravy a dopravní infrastruktury a jelikož je to korporát tak věřím, že je tam spousta příležitosti naučit se novým věcem na špičkové úrovni. Dosud jsem byl taková holka pro všechno a na všechno jsem si sáhl jen tak letem-světem - velice povrchně. Očekávam, že ve firmě jako Siemens mi umožní jít víc do hloubky.

Pokud by to tak nebylo tak ja už opravdu nevím co dělám špatně, protože já mám ve zvyku radějí dělat jednu věc pořádně než spoustu věcí povrchne a bohužel moje dosavadní pracovní zkušenost je taková, že všude kde jsem byl tak chtěli po mně všechno, rychle a hned a na nějaké hlubší studium nikdy nebyl čas což mně mrzí protože s takovým přístupem budu za pár let naprosto nepoužitelný hlavně když na pohovorech sa ptají všichni na největší záludnosti daných technologii (i když pak člověk po nástupu zjistí, že to vůbec nepoužívají a jejich kód až taková sláva využívajíci všech vlastností jazyka či platformy ani zdaleka není). Nejsmutnější jsou ty případy, kde pak člověk po náročnem pohovoru dělá maintenance nějaký legacy sračky i když na pohovoru vás zkouší od HTML přes Bash po SQL a totální záludnosti C++ a Javy.

Docela do tyhle firmy vkládám naději. Opravdu by mně mrzelo kdyby se z toho vykloubalo něco jako moje předchozí zaměstnání, kde se na nějakou snahu a sebevzdělávání nehralo.

11
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 21. 08. 2020, 12:16:59 »
Asi 3 roky zpetne sem tam delal pohovor na embeded c++, vsechno vypadalo super, napln prace dobra, vsichni mili, az do chvile, kdy se zacalo mluvit o penezich. To uz bych musel bejt fakt hodne zoufalej, abych za tohle byl ochoten se treba jen zvednout z postele. Musi tam pracovat bud banda studentiku bydlicich v mamahotelu, co jsou rozcarovani z toho, ze maji na kino, nebo zoufalci, co si nejsou schopni najit neco lepsiho.
Mohl bys být prosím trochu konkrétnější abych byl alespoň v obraze? Stačí uvést alespoň interval pokud nechceš uvádět konkrétni částky. Já třeba ani nečekám, že mi dají kilo a káru. Mě spíš zajíma co tam dělají a jak to dělají, technológie, píchačky, jací jsou tam líde, jak to mají s HO, zda jsou nějaké výkonnostní bonusy atd.

12
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 21. 08. 2020, 00:07:51 »
Děkuji za odpověď, ale spíš mě zajímá situace na brněnské pobočce Mobility.

13
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 18. 08. 2020, 17:43:25 »
Omlouvám se za nekro, máte ale někdo aktuální informace ohledně tohoto zaměstnavatele jak to tam vypadá, na čem dělaj, jací jsou tam lidé a tak?

Stran: [1]