Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - registrovany123

Stran: [1] 2 3 ... 28
1
Např. si otevřu Bastlírnu

https://www.root.cz/bastlirna/?pi=2

A vidím, že si nemůžu vyhledat nějaké články co stály za to. Třeba podle hodnocení, nebo podle počtu komentářu, nebo podle počtu zobrazení.

Napadlo mě že napíšu článek do Bastlírny a nechce se mi, protože prostě za pár týdnů zapadne a neštěkne po něm pes, i kdybych ho napsal dobře.

2
Distribuce / Re:Doporučte distribuci Linuxu
« kdy: 23. 08. 2023, 14:02:29 »
Nejlepší distro co jsem měl bylo Linux MX, založený na Debian Stable, což bylo druhé nej distro co jsem kdy měl. Všechny ostatní distra, a že jsem jich zkusil spoustu, byly problémové, vč. Ubuntu. S Debianem a MX jsem ale nikdy neměl žádný problém.

Ale od té doby co distro MacOS bych neměnil  8)

3
Hele ad Android vs Arduino, jde o to, že ja budu bastlit něco s pájkou, a přitom hernajs existuje už spájená věc  pořádném pouzdře, která se jmenuje "mobilní telefon", a já si kladu otázku, proč je takový problém naprogramovat tuhletu věc. Hledal jsem i, jestli nejde v androidu nějak přepsat firmware, nebo to nějak úplně přiohnout, Prostě udělat z toho Androidu počítač, co bude dělat přesně to, co chci.

Já tady budu s Androidem něco pájet, stavět zařízení, a přitom mobil už je sestavený a všechno má: GSM, Gyroskop, Display, fortelný case, tlačítka a další věci.

Jenže budík musí být 100% spolehlivý.

S budíky v mobilech nejsem moc spokojen, používám je, ale nepovažuju je za 100% spolehlié kvůli různým faktorům, navíc mobil někdy není nabitý atd...

Kdybych měl takovou krabičku, kde baterka vydrží rok:A můžu si nastavit přesně jak se má ten budík chovat, tak to by bylo lepší.

4
Zdravím,

chtěl bych si vyrobit budík, a napadlo mě, že místo bastlení s arduinem, na to použiju starý Android. Než ale Android upřednostním, tak bych potřeboval vědět, jestli to půjde udělat technicky tak jak já chci. Nemám tolik zkušeností s programováním pro mobily a proto se ptám.

Tzn. co by mi měl ten Android umožnit:

1. Když se mobil zapne, neměl by obtěžovat žádným PINem ani ničí podobným.
2. Automaticky při startu by se měla spustit moje aplikace Budík
3. Aplikace Budík by neměla jít nijak vypnout, měla by prostě pořád běžet.
4. Aplikace Budík by měla být schopná nastavit automaticky Volume mobilu na maximum, a přemosti veškeré silent mody a podobné věci - prostě by se nikdy a za žádných okolností nemělo stát, že Budík nemůže začít nahlas zvonit


A k tomu ještě dodám, jaký je Use case:

Chci to udělat tak, že když se nastaví budík na nějaký čas, a potom to začne zvonit, tak jakékoliv zmáčknutí tlačítka na telefonu prostě jen odloží zvonění o 5 minut. Zvonění budíku půjde vypnout jediným způsobem - Vypnutím telefonu.

Tzn. když se mi ráno nebude chtít vstávat a budu si chtít přivstat, tak zvonění budu moct pouze odložit o 5 minut, a bude to dělat donekonečna, a zvonit donekonečna (nebo do vybití baterky), dokud ten mobil někdo nevypne.

Alternativa k Androidu by byla, že to udělám s Arduinem formou Minutky, tzn. se na displayi nastaví večer před spaním odpočet, a když budík začne zvonit, tak půjde stisknutím tlačítek jen odložit. A vypnutí budíku půjde jen vytažením baterky.

Předem díky, že si zdejší diskutující odpustí blbé řeči a budou se vyjadřovat k tématu, popř. se nebudou vyjadřovat vůbec, jestli na Androidu nikdy nic neporogramovali.

5
Odkladiště / Re:Stavba elektrokola na solární pohon
« kdy: 09. 07. 2023, 16:36:03 »
X - chtěl bych pěknou prsatou blondýnu
Y - myslím že bych si mohl postavit lehokolo se solárníma panelama a větrnou elektrárnou

Jak postavit to kolo?

6
Odkladiště / Re:Stavba elektrokola na solární pohon
« kdy: 09. 07. 2023, 16:19:18 »
Hele 1 m2 soláru dokáže vygenerovat 200w, to vůbec není špatné, to dvoukolo má tipuju 4m2 takže 800w, to by mohlo dokázat jet tak 35-40kmh.

7
Odkladiště / Re:Stavba elektrokola na solární pohon
« kdy: 07. 07. 2023, 18:02:45 »
TOhle už je lepší:8
Hele nevím v jakém pracuješ oboru, to co říkáš občas od někoho na internetu slyším, ale sám jsem se s tím nesetkal. Já dělám Javu a Spring už od roku 2015.

S čím jsem se setkal je, že příjde na pohovor se mnou nějaký údajný firemní největší machr přes Spring framework, načež je to mladej a blbej machýrek bez VŠ, a ten se začne ptát na vnitřní detaily Springu, ale takové, co je vývojář fakt znát nepotřebuje, a když vidí, že tuhle konkrétní věc člověk prostě neví, tak ji začne ještě víc rozebírat. V podstatě tohle co dělal dělají junioři, že se naučí nějakou technologii do zbytečných detailů, a když vidí, že to nikdo jiný takhle moc jako oni neumí, tak jim naroste ego. Něco jako když se šestileté dítě učí nazpaměť dinosaury. ( jo a bylo to ve firmě která se jmenuje XITee, když už tu o tom píšu)

Ale nikdy se mi nestalo, že by mi řekli, že mám málo let zkušeností s nějakým frameworkem. Jo jednou jsem dělal pohovor do Německé firmy, a tam opravdu to bylo tak, že chtěli konkrétní framework, a konkrétní počet let zkušeností s tím frameworkem, a že když si řeknu víc jak 35 eur na den tak už mě určitě nevezmou. A vlastně když si to tak vezmu, tak při prohledávání zahraničních nabídek je to dost časté, že si naporoučí takové a makové zkušenosti,  za neadekvátní prachy.

Ale na to se mi nikdy stěžovat nechtělo, protože je mi jasné, že do Německa na remote mě okamžitě předběhne nějaký Turek, Ukrajinec, Ind, atp., ale to prostě beru jako fakt.


9
Odkladiště / Re:Stavba elektrokola na solární pohon
« kdy: 07. 07. 2023, 11:30:04 »
Hele jako vizionář si myslím, že jednou se bude cestování na elektrokole řešit způsobem, že máš velkou baterku, a přijedeš k nějaké nabíječce na elektroauta a tam si ji prostě nabiješ. A jedeš dál. S tím kolem se solárním panelem, co budeš dělat, když bude foukat vítr? Na tom nepůjde jet.
Bude potřeba doplnit solární elektrárnu ještě větrnou. Na tom vozíku by klidně mohla být i vrtule a když bude foukat vítr může dobíjet...

Když bude foukat vítr, tak může ten solární panel použít jako plachtu u plachetnice  :D

10
Odkladiště / Re:Stavba elektrokola na solární pohon
« kdy: 06. 07. 2023, 18:12:00 »
Hele jako vizionář si myslím, že jednou se bude cestování na elektrokole řešit způsobem, že máš velkou baterku, a přijedeš k nějaké nabíječce na elektroauta a tam si ji prostě nabiješ. A jedeš dál. S tím kolem se solárním panelem, co budeš dělat, když bude foukat vítr? Na tom nepůjde jet.

11
Teď akorát co jsem si všiml bylo, že mezi březnem a červnem ,když jsem si hledal práci, tak to byla fakt bída, inzeráty nic moc, pohovory nic moc, nic moc manday sazby. Remote. A v červnu 3 2 1 TEĎ se to rozjelo, a recruiteři když jsem jim řekl že už jsem kývnul na nabídku mi volali několikrát zpátky, jestli by to nemohli přehodit. Jakoby firmy předtím jenom tak zkoušely koho utrhnou, jenom to tak fidlaly, a co si nechají kandidáti líbit.

12
Hele tak nesmíš si ty Indy tak hýčkat a pěstovat si je.

13
Hele ad kvalita recruiterů. Mě zhoršující se nepřijde, ale, píšou mi z 90% z Česka. To naopak ty zprávy co na linkedin chodí ze zahraničí bývají častokrát dost nekvalitní. Možná že to je i mnou, že kvůli jazyku vznikne určitá blbá neosobní atmosféra. Pokud ti na linkedin píšou indi, tak proč si je přidáváš? To já třeba nedělám. Jo a recruitěři mi volají jen, když mám něco rozjednáno, a nepřijdou mi ty telefonáty otravné, jen jim řeknu že už třeba práci nehledám a neozve se pak nikdo.

14
Zdravím,

sháním software který asi trochu pochybuju, že najdu, ale než si ho začnu sám vyrábět, tak bych se chtěl pokusit.

Investuju do akcií a dluhopisů. A k tomu mám ještě i Portu, Stavební spoření (já vím, slabota) a důchodové spoření. A možná přibudou v budoucnu i nákupy zlata.


Rozeznávám zde 2 třídy investic:

1. Nakupuju nějakou věc (cenný papír) a vím, kolik ta věc, co jsem si ji koupil, aktuálně či v daném měsíci stojí. Sem spadají Akcie, Dluhopisy a Zlato.
2. Vkládám peníze na spořící účty a vím, kolik mám v daném měsíci či roce celkové zhodnocení. Sem spadá Portu, Stavební spoření a Důchodové spoření.


Ten software by měl být schopen pojmout oba typy investic, a měl by na základě toho být schopen vygenerovat kombinovaný graf mého portfolia, jak si měsíc za měsícem stojí. A další důležitá věc je, že by měl být schopen udělat tzv. Benchmark proti S&P 500, tzn. v tom grafu bude stav mojeho portfolia, a stav jak si vede S&P 500. (tohle umí dělat můj broker).

Zkoušel jsem si projít pár Portfolio trackers v App store a žádný to co chci nesplňoval. Není to něco co jde úplně jednoduše udělat v Excelu.

15
Software / Re:Textové editory vhodné pro programátory
« kdy: 16. 06. 2023, 11:43:58 »
Omg proč mcedit, nemáte už lepší rovnou vim?
protoze na to clovek nepotrebuje dva doktoraty, aby ten program dokazal aspon ukoncit?
Na :q člověk potřebuje dva doktoráty, to pak potřebuje ještě třetí na ovládání myši.

Nelžete, :q nefunguje vždycky. Někdy vám to místo ukončení napíše :q do textu. Aby se v tom prase vyznalo... Na to aby v tom člověk napsal jeden hash potřebujete hledat manuál na netu jen kvůli tomu, aby to vůbec něco začalo psát a pak taky, aby se to dalo uložit a nakonec, aby se z toho dalo vůbec vylýzt.   Tenhle archaickej bazmek by měli vymazat z povrchu zemského, páč s tim může pracovat leda masochista.

Tak to se mi ještě nikdy nestalo, že by mi nešel :q ve vimu. Používám ho nicméně jen jako nouzovku, na remote serverech, nebo s ním taky píšu commity v gitu.

Stran: [1] 2 3 ... 28