1
Studium a uplatnění / Re:FIT VUTBR alebo FI MUNI?
« kdy: 20. 01. 2021, 14:12:43 »Argumenty Vám došly, chováte se arogantně. Tohle platit z daní mě netěší. HOWGH.Lidi s doktorátem z dobré školy mají tak hluboké znalosti, že “normální” člověk (i s Mgr/Ing v oboru, někdo bez VŠ vůbec) se na ně nechytá ani náhodou a už vůbec nemá šanci posoudit, jaké mají “povědomí o oboru”.Nedávno jsem se bavil s klukem co čerstvě dokončil doktorát přes testování softwaru na české technice. Nějaké základní povědomí o oboru měl.Neexistuje něco jako “náročná teorie.” Teorie se zdá složitá, než člověk pochopí princip, a o tom to je, dobrý vyučující prostě musí studentům látku vysvětlit tak, aby jí porozuměli do hloubky. Memorizování je k ničemu.Náročný neznamená nutně užitečný. To si bohužel často neuvědomuní ani chytří lidé. Dalo jim zabrat něčeho kariérně dosáhnout v teorii. Pak náročnou teorii vyzdvihují a vnucují ji i profesím, kde dané kapitoly z teorie nejsou potřeba.rozdíl mezi docenty co kromě školy byli i v praxi a vyučujícími co nic jiného než školu nezažili.Když je někdo docent, tak typicky jel akademickou dráhu, pochopitelně. Při výuce teorie je to úplně jedno. Praktické věci jsou nejlepší přes spolupráci s firmami, třeba MFF UK má na tento výuky typ extremisty z firem.
Ufňukaní studenti, jejichž mozková kapacita na VŠ nestačí, se budou bohužel vyskytovat vždycky.
To není jen v IT, takové Maxwellovy rovnice nebo tenzory v relativitě taky vypadají složitě, než si student vybuduje dostatečný teoretický základ. Pak to udělá “klik” a vše najednou vypadá jednoduše.
Jak se říká, každý svého neštěstí strůjcem, pokud někdo nechce studovat teorii, je to jeho svobodná volba, jen holt zůstane na nejnižších příčkách oboru v moři konkurence, která jej převyšuje.