Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - asdas

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:Výběr VŠ
« kdy: 28. 09. 2020, 12:11:00 »
U FITU na VUT bych to měl každý týden přes celou republiku a to je pro mě největší mínus. Navíc jsem se dočetl, že oproti ČVUT tam víceméně počítají, že už nějaké základy máš. Ale jak si řekl, mají tam nějaké předměty zaměřené na hardware a to se mi hodně líbí. Na FIT ČVUT tam tolik toho nebylo, možná že je ta možnost ve volitelných předmětech.
Jj, volitelné předměty na to tady na ČVUT jsou, dokonce i celý obor "Počítačové inženýrství", tam je to snad lepší. Obor spočívá v tom, že máš k povinným společným bakalářským předmětům asi 5 oborových předmětů.

To že by na VUT předpokládali, že už máš nějaké základy není pravda. Na prakticky všech IT fakultách v ČR se jede od nuly. Akorát bývá pomyslná křivka náročnosti v takovém programování docela strmá, musíš se během semestru naučit základy programování, což není pro každého úplně jednoduché. Ale to je na ČVUT FIT ještě o něco náročnější než na VUT FIT, takže si nevybereš :)

2
Studium a uplatnění / Re:Výběr VŠ
« kdy: 27. 09. 2020, 09:44:09 »
FIT ČVUT je dobrá volba. Jediné co bych tak vytknul, je to, že předměty věnující se hardwaru a nízkoúrovňovému programování jsou dost osekané. Jsou jednoduché a nic moc se nenaučíš, pocitově jsou ve studijním plánu spíš do počtu. Tohle je rozhodně lepší třeba na takovém FIT VUT.
O to větší důraz je kladen na matematické předměty, které z hlediska informačních technologií a vývoje softwaru až tak důležité IMHO nejsou. Ale píšeš (PatN píše), že matika ho zajímá, tak to asi vadit nebude. Jinak obecně bych si vybíral hodně i podle studijního plánu, ne jen podle školy a fakulty.
Jo a pokud chceš mít menší plat a horší pracovní podmínky, tak poslechni svého známého a běž na tu strojárnu nebo elektro :D

3
Studium a uplatnění / Re:zkusenosti s VS - kombinovana forma
« kdy: 23. 09. 2020, 13:05:22 »
člověk musí zápasit s [...] matematikou, která je docela náročná rozsáhlá.
Ta matika je “problém” všude, ale IMHO se dá snadno zvládnout, před dvěma desetiletími jí bylo na informatice mnohem více, postupně se ořezává. Jinak jak je psáno výše, UPOL je velmi dobrá volba.

Přijde mi, že na ČVUT FIT je matematika brána trochu jinak než na jiných technických školách, co vím. Je to takové víc "matfyzácké", jede se stylem definice, věta, důkaz. Chcou dost, aby člověk rozuměl definicím a uměl dělat důkazy. Co jsem slyšel, tak jinde (VUT, UTB) je matika spíš počítací, takový suplement studijního programu.

Měli by mít i akreditaci na magisterskou formu kombinovaného studia, za nás byl pouze Bc.
Podle jejich stránek to tak nevypadá - https://www.inf.upol.cz/pro-zajemce-o-studium

4
Studium a uplatnění / Re:zkusenosti s VS - kombinovana forma
« kdy: 21. 09. 2020, 22:35:22 »
Bakalářské studium informatiky ti dá docela solidní rozhled v základech, naučíš se pár programovacích jazyků, principy, databáze, sítě a tak. Tak po druhém ročníku už má člověk většinou dostatek znalostí aby mohl nastoupit na nějakou tu programátorskou nebo testerskou pozici. Někdy i dřív. Na druhou stranu je to fakt časově náročné a jak píše výše Idris, je potřeba dobrá organizace času a motivace, zvlášť když při tom člověk pracuje.

Rada s MUNI je docela mimo, není tam kombinované studium. To samé na VUT, takže Brno asi nic. V Ostravě je něco na VŠB, pak taky ve Zlíně je na UTB FAI docela solidně vypadající obor Softwarové inženýrství. Tyhle 2 školy a obory se rozebíraly na nedávném vlákně, neměl by být problém dohledat. Myslím, že obě školy a obory jsou docela dobrá volba. V Olomouci taky něco je, ale nemají tam informatickou fakultu, tak bych se trochu bál, že tam nebude tolik prostředků věnováno informatice (např. míň schopných učitelů). Ale možná je to v pohodě.
Pak je tady ještě možnost ČVUT FIT v Praze, kde se dá studovat taky přímo softwarové inženýrství kombinovaně a kde mám osobní zkušenosti. Mezi výhody patří z mého pohledu velká hojnost materiálů ke studiu přístupná online (to bohužel není na každé fakultě pravidlem), dále to, že se snaží nad kombinovaných studiem přemýšlet a posouvat ho dál (konzultace, online přednášky a cvičení). Na jiných fakultách je často "kombinovanost" studia řešena vynecháním cvičení a osekáním a zkomprimováním přednášek to 4 bloků, což není u informatiky podle mě zrovna nejšťastnější přístup. A taky je z mého pohledu výhoda, že vyučovací bloky jsou pouze v sobotu, není tak potřeba řešit dovolené v práci, přespávání atd. narozdíl od ostatních zmíněných fakult, kde je téměř vždy výuka pátek až sobota každý druhý týden. Nevýhodou je relativně velká časová náročnost studia, protože v programovacích předmětech člověk musí zápasit s automatickým opravovacím systémem Progtest a matematikou, která je docela náročná rozsáhlá.

5
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 24. 08. 2020, 18:10:53 »
Mně by v tom Brně naprosto stačilo taky těch padesát tisíc i když to bude spíš míň, ale v Brně ani zkušení senioři nemají o moc víc co vím. Taky snad ten Siemens to vyváži benefitama, tady to nikdo zatím nezmínil (v pracovní nabídce to ale vypadá luxusně, 8 dní dovolené navíc, prý až 10 dní HO měsíčne bez problémů atd.). Další výhoda je práce v stabilní, nadnárodní, původem německé společnosti tak doufam, že moc nadčasů tam nebude a manažment bude na vysoké úrovni.

Nevím teda jak v Siemensu, ale věř, že v Brně zkušení senioři mají o dost víc než 50k. Za to bys zkušeného seniora fakt nesehnal. To je plat tak pro mírně zkušeného juniora řekl bych.
A co se týče benefitů, tak většinou benefitů se plat nedá vyvážit, to jsou jen takové lehké bonusy, které ti to, že tratíš desítky a stovky tisíc ročně fakt nevyváží. Dobrá je možná ta dovolená, homeoffice máš v polovině softwarových firem prakticky neomezený a to, že to je "stabilní, nadnárodní, původem německá společnost" ti je reálně k ničemu.

6
To mi právě říkali spolužáci co byli z Ostravy na VUT :)

Když se podíváš na ten tvůj link na současný rok, tak rozdíl je 77. místo a 85.

V Ostravě právě na její velikost není zas tolik IT firem a příležitostí, když se to srovná s podobně velkým Brnem, tak je to dost slabé. Většina té velké aglomerace jsou totiž hornická městečka. V menších moravských krajských městech typu Olomouc a Zlín na tom budeš s příležitostmi podobně. Kvůli městu jako je Ostrava bych z hlediska příležitostí školu fakt nevybíral. Spíš bych porovnal obory a rozhodl se podle toho, který studijní plán bude člověku víc vyhovovat.

7
No ale k veci, podľa zloženia predmetov by som si dovolil tvrdiť, že FEI VŠB bude viac teoretická a matematická. UTB viac praktická a zrejme o málinko viac zameraná na elektro a hw. VŠB má lepšie meno, aj náročnosť bude asi vyššia. Záleží na tom, čo človek preferuje. Ja by som asi radšej volil VŠB (na základe reputácie školy a toho, že sa nachádza v Ostrave == väčšie mesto, viac zábavy, viac príležitostí...)

No nevím kde jsi přišel na to, že VŠB má lepší reputaci. Od lidí z Ostravy jsem na VŠB nikdy nic dobrého neslyšel, to samé se dá říct i o tom Zlíně, takže bych řekl, že obě fakulty mají podobně špatnou reputaci :)
Skrz město bych do Ostravy taky nechodil, oproti ostatním českým krajským městům (o městech podobné velikosti ani nemluvě) je tam docela velká nezaměstnanost a méně pracovních příležitostí. Plus mi Ostrava přijde taková špinavá a divně rozházená na několik menších center. Pokud by si měl vybírat podle města, tak by dávala spíš smysl města jako Brno a Praha.

Ale jinak souhlasím, že na UTB FAI to bude o něco více zaměřené na techničtější věci a na VŠB to vypadá o něco teoretičteji a "matematičtěji". Takže záleží na člověku. Osobně mi přijde výhodnější chápat hardware, i když člověk dělá např. s vyšším programovacím jazykem, ale nemyslím si, že výběrem jedné či druhé fakulty udělá tazatel chybu.

Stran: [1]