Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patyo21

Stran: [1]
1
Mám za sebou 2 roky Bc. studia informatiky na VŠB takže ti nějak můžu studium popsat, nevím ale, co přesně tě zajímá (pochybuju že je tady někdo kdo studoval informatiku jak na VŠB tak na UTB takže srovnávat to tu nikdo asi nebude).

Studium mi prozatím příjde přiměřeně náročné, je tomu sice třeba věnovat čas ale není to tak že bych se od nevidím do nevidím jenom učil. Předměty se tedy zvládnout dají (nejen pro mě byl v tomto výjimkou předmět Architektury počítačů a paralelních systémů který bych bez pomoci programátorsky nadanějších kolegů asi nikdy nedal, někteří takové štěstí jako já ale neměli a museli kvůli němu holt ukončit studium). Některé může vyděsit matematika, ta se sice zadarmo nedává, nicméně vyučující z Katedry aplikované matematiky jsou opravdu velmi vstřícní a ochotní, nesnaží se dělat nějaké naschvály nebo tak něco. Pokud se na to člověk nevysere a není úplný lempl, tak tou matematikou projde. Pokud jde o získané vědomosti, nějaké určitě jsou. Některé předměty mě sice vůbec nezajímaly a tak jsem jimi pouze prošel, některé mě toho ale dost naučily.

Určitě bych ale podotkl, že to co jsem napsal platí pro starý studijní plán. Rok po mém nástupu se už jelo podle nového (který je tady v odpovědích), ten je s náročností už trochu jinde. Jednak je za mnohé předměty nyní méně kreditů než dříve (trochu pochybuju že se předměty snížením počtu kreditů staly lehčími) a dále třeba takový 2. semestr, kde je povinně APPS + X dalších povinných předmětů, to není asi nic pro slabší povahy.

Stran: [1]