Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - by_cx

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
Sítě / Re:Strukturovaná kabeláž v RD a bytech
« kdy: 01. 03. 2021, 15:02:11 »
Citace
Jistě, jenže ta wifi tam bude tak jako tak ... bez ohledu na to, jestli v domě bude dalších 50 zásuvek RJ45 nebo žádná. Pochybuju že by někdo kdo řeší strukturku v domě neměl wifi.

Mohu se zeptat na seznam položek, že z toho vyšlel rozpočet na 20tis ? Já mam v plánu 3x U6-LR, což je do 15tis. Pokud bych se spokojil s AC, tak i nejdražší UAP-AC-PRO stojí asi 3.7tis včetně DPH/1ks.

To bude. Chtěl jsem jen říct, že je nesmysl tvrdit, že je WiFi levnější. Bez kabelu dobrou WiFi člověk neudělá a některé věci je zbytečný na ní věšet. Třeba NASy nebo cokoli co někde leží a nehýbe se jako televize, herní konzole, desktopy, dokovací stanice.

Jinak to máme postavené na:

* Ubiquiti UniFi Security Gateway
* Ubiquiti UniFi Switch 8 (60W)
* 3x Ubiquiti UniFi AP nanoHD
* RPi 4 na UniFi controller
* UPS (UniFi síťě nabíhají minuty)
* 16 portový nějaký noname switch co nám sem dali elektrikáři

A k tomu chci koupit ještě další dva UniFi switche a dvakrát UniFi AP Mesh, to už by mělo pokrýt všechno a budu moct vyhodit ten 16 portovej switch. Celkově to tedy vyjde kousek pod 30k.

2
Sítě / Re:Strukturovaná kabeláž v RD a bytech
« kdy: 01. 03. 2021, 14:06:16 »
"Wifi se zlepšuje a dobře vykrytý dům signálem ten problém řeší úplně stejně a levněji"

Vykrytý dvoupatrový dům mě přišel na 20k a stále to není 100%, třeba před hlavním vchodem máme pořád špatný signál, takže nám občas vypadne zvonek. Navíc i ta APčka se musí nějak připojit a kabelem to je prostě nejlepší. Takže jo, WiFi se zlepšuje a na 80 % zařízení stačí, ale bez kabelů se dobrá WiFi nepostaví a bál bych se říct, že to je levnější.

3
Sítě / Re:Wifi k Ubiquiti EdgeRouter
« kdy: 26. 02. 2021, 22:59:20 »
Pokud to je UniFi a má POE, tak by mělo jít připojit jakoukoli UniFi WiFinu.

4
Sítě / Re:NAS, pripojenie k sambe cez Internet (DDNS)
« kdy: 14. 02. 2021, 22:05:50 »
Ta doména mynas.local je pravděpodobně resolvována přes Bonjour protocol, který funguje jen v rámci jednoho subnetu a tak pokud nejsi ve stejné podsíti jako ten NAS (tedy si na VPNce), tak o ní tvůj počítač nemůže vědět, protože tam není nic, co by ten požadavek na resolving přesměrovalo do podsítě s tím NASem. Potřebuješ něco takovéhohle na nějakém stroji, který má adresy z obou podsítí:

https://github.com/Gandem/bonjour-reflector

A nebo tam zadej přímo IP adresu a pojede to.

5
Sítě / Re:NAS, pripojenie k sambe cez Internet (DDNS)
« kdy: 14. 02. 2021, 15:26:14 »
Nejlíp asi použít VPNku. Bez nějakého jednoduchého schématu kde je jaká adresa/síť se tu bohužel asi nepohneme.

6
Server / Re:Docker a hosting bez námahy
« kdy: 12. 02. 2021, 17:31:34 »
AWS má svůj Fargate, ale je to docela bolest nastavit a pak to je mega drahý na cokoli, co běží 24/7. Jinak bych asi zkusil managed Kubernetes třeba od DigitalOcean, tam se dá fungovat tak od 2000 Kč měsíčně. Pokud to je moc, tak nejlepší je vzít nějaké VPS s Debianem nebo tím Alpinem, nainstalovat tam Docker a Caddy a udělat si script, co spustí docker-compose a nakonfiguruje Caddy. Na monitoring nainstalovat Prometheus a node_exporter a checkovat to přes free účet na Grafaně.

7
Hardware / Re:Výběr notebooku Lenovo vs. HP
« kdy: 11. 02. 2021, 23:22:18 »
Jen bych doplnil, že dockování přes nějaké proprietární porty jsou pasé, takže USB-C dockování u Elitebooku 855 G7 není nevýhoda, ale v dnešní době vlastnost. Já mám 13" Envy a používám ho s HP dockem prakticky jako desktop. Přijdu, zapojím kabel a mám klávesnici, myš, monitor a navíc se notebook nabíjí. Stejně dobře mi to funguje s jinými notebooky, i notebooky od jiných značek a také s telefonem. Mám tedy jeden setup doma, jeden v kanceláři a můžu do toho strčit všechno co to podporuje, což je v dnešní době hodně zařízení.

8
Hardware / Re:vyber notebooku Lenovo vs HP
« kdy: 10. 02. 2021, 17:43:50 »
Pozor na to AMD. Nevalí jim s2idle a v kernelu 5.10 ani S3. Snad to fixne 5.11.

9

10
Studium a uplatnění / Re:IT firma pro starší programátory
« kdy: 01. 02. 2021, 17:48:50 »
Pár starších programátorů jsem poznal a nedá se říct, že by s nimi bylo méně problémů, než s těmi mladšími. Jeden byl třeba úplně v pohodě, druhej trpěl tím, že se cítil jako seniorní vývojář a cokoli co vymyslel, museli všichni respektovat. Byla u něj absolutní neochota přijmou jakoukoli kritiku. Ten nám téměř rozložil tým a poté, co zmršil jeden projekt, nás skoro stál i místo. Už s námi nepracuje :-) Třetí se zasekl v roce 2004. Tam podle něj dosáhl tenhle obor vrcholu a odmítl se posunout. Myslím, že je kravina vybírat lidi podle věku. Pokud ti někde nesedí tým, tak ho změň nebo najdi způsob, jak ten problém vyřešit. Vysvětlovat problémy věkem je zjednodušení a pokud se jím budeš řídit, tak se nikam nedostaneš.

11
Studium a uplatnění / Re:Zlepšení jazykových dovedností
« kdy: 20. 01. 2021, 00:12:25 »
Mě do klína přistála remote práce v zahraničí a i když jsem byl na začátku úplně marnej, během pár měsíců se to dost zlepšilo. Hodně mi taky pomohly seriály, na které jsem po získání téhle pozice začal koukat s anglickými titulky a pak hry, kde často jiná možnost není. Klíčem je se naučit používat krátká spojení a pak z nich dávat dokupy věty. Tedy učit se ten jazyk podobně jako se učí malé děti svůj první jazyk. Když to máš pak kolem sebe 12h denně, tak se do toho dostaneš v řádu měsíců.

12
Studium a uplatnění / Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« kdy: 15. 01. 2021, 00:31:51 »
Citace
takze ty proste zavolas na londynskou pobocku IBM a reknes jim, ze chces pracovat zdalky.

Nope, stačí hledat vypsaná výběrka pro remote pozice. Z těch větších má třeba DigitalOcean občas zajímavé pozice, co se dají dělat remote. Z těch menších pak Cycloid.io nebo Toggl.com. Člověk se nemusí hned hrnout do IBM. V korporátu to podle mě nemá smysl jinak než pro peníze, protože jako remote tam člověk neprorazí. Je to o politice a ta se remote nedělá. Na druhou stranu jsem už viděl končit celé vrstvy managementu, které byly on-site, ale úplně ten nejnižší dron, jako jsem já, tam stále je :-)

13
Studium a uplatnění / Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« kdy: 15. 01. 2021, 00:11:40 »
Citace
Bohuzel misto toho budes delat pres retezec 3 indickych pasaku. Pardon, recruiteru.

Nechápu, jak tohle někdo může napsat. Já neměl problém dostat nabídky na přímo. Stačí neodpovídat na spam na Linkedin a hledat aktivně sám. U práce víc než jinde platí, že jaký si to uděláš, takový to máš.

14
Studium a uplatnění / Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« kdy: 14. 01. 2021, 19:05:32 »
Tak záleží. Když občas dělám nějaké lambdy, které se používají v aplikacích, tak se zase cítím víc jak DEV než OPS :)

Když se teď koukám po nabídkách, tak hledám vývoj v Golang a když chtěj ops, je to pro mě pak zajímavější, ale primárně jdu po vývoji. Čisté ops jsem poprvé zažil až v té naší korporaci, kde je nějakých 8 lidí dedikováno jen na ops, ale je to firma s 500 zaměstnanci a v téhle velikosti to už může dávat smysl. Myslím, že to je dobrá zašívárna, chvíli jsem tam pracoval. Na všechno tam je spousta času. Na druhou stranu změny v týhle korporaci v posledních dvou letech jdou spíše směrem oddělených teamů, které mají lidi na všechny potřebné oblasti, tedy dev, ops, scrum, komunikaci s klientem a moc zdrojů mezi sebou nesdílí. Mohou pak s námi líp pracovat. V takovém týmu už to nemůže být jen ops, stejně jako u menších firem, kde to funguje podobně. Zaměřil bych se tedy spíš na dev. Při pohovoru bude ops výhodou, ale nemělo by to být primární.

Jinak mám kolegu, co se od března nevrátil domů. Cestoval východní Evropou až ho zastihl covid. Nakonec se usadil na Ukrajině. Pořád s námi pracuje. To co chceš tedy není nedosažitelné.

Osobně bych v Čechách pracovat nechtěl. Je složitější dostat se na nějaké normální peníze, zvlášť tady kde žiju, rád používám každý den angličtinu a mám radši teamy z různých kultur. V našem týmu jsou lidi snad z pěti států. Každý z nich vidí svět jinak.

Ještě je možnost si vybudovat nějaký projekt, který ti přinese pasivní příjem. Není to tak přímočaré, ale také to je cesta. Není to o tom mít nějaký super originální nápad, ale stačí vyřešit nějaký malý problém, se kterým se lidi setkávají.

15
Studium a uplatnění / Re:DevOps uplatnění v zahraničí
« kdy: 14. 01. 2021, 16:06:04 »
Já jsem zasekaný pět let v jedné zahraniční firmě, kde dělám devops. Moje role je někdy víc dev a někdy zase ops. Z toho co píšeš děláš spíš ops než dev, tak myslím, že když nebudeš vyloženě trvat primárně na ops a vezmeš si k tomu dev, tak dřív nebo později narazíš na něco, co ti bude vyhovovat.

Stran: [1] 2 3 ... 7