Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Fakeout

Stran: [1]
1
Odkladiště / Re:Setkáváte se z "updatofobií"?
« kdy: 16. 04. 2021, 21:03:11 »
Zdravím,

napíši svojí zkušenost/ti. Programuji (servisuji) SW pro automatizaci. Měli jsme nasazené moduly pro řízení krokových motorů. Moduly byly od FY Siemens, konkrétně IM174. 6 let to bylo bez problému pak přešli na verzi 1.5, to nám bylo oznámeno, ale dodávky verze 1.0 trvali přibližně cca 0.5 roku. Pak přišly jednoho krásného dne verze 1.5, spolu s tím byla nutnost aktualizovat vývojový SW na vyšší verzi a k tomu FW PLC také. Výsledek byl ten, že krokové motory prakticky nefungovaly a měly trhaný krok. Po konsultaci se Siemensem jsem se dozvěděl, že interně jim vše fungovalo, ale testy byly prováděny pouze na servopohonech, ne na krokáčích, tudíž cekali na zpětnou vazbu a tak to dělají prakticky pořád.
Z tohoto důvodu pokaždé když přijde update, tak testuji cca měsíc/dva, než to nasadím/ugraduju u zákazníka nebo ve vývoji.

2
Hardware / Re:Napájanie Google Chromecast with TV.
« kdy: 26. 12. 2020, 15:21:49 »
Zdravím, toto jsem řešil u Raspberry. Doporučený zdroj je cca 3A, ale v pohodě to utáhne i 1.5A. No a jelikož mám na TV 4 USB 2.0 a ani jedno nepoužívám, tak jsem si zbastlil napájecí kabel se 4 USB. Jsou paraelně  zapojená. tudíž mám v pohodě 5V/2A. a vše se mi spouští se zapnutím telky. Inspirací pro mě byly externí disky, které potřebovali 5V/1A a měly 2 usb konektory.


3
Zdravím,

pokud telefon stojí 7000 Kč tak výměna dává smysl vždy.

Opravuji displeje asi 7 let. Vesměs beru z ebaye nebo místně z čr, když je rozdíl cen do cca 200 kč. Zatím vždy bez problému až na jednu Nokii kdy to přišlo z anglie a prakticky to byl shit.

No nic, na konkrétní A50 stojí LCD+dotyk cca 3000 tis. v ČR tudíž oprava v servisu je za tu cenu uvěřitelná. Pokud je šikovný kamarád, tak oprava lcd zabere +- hodinku a když lcd+dotyk koupíte v číně a nevadí čekací doba, tak cena i se všimnym pro kamaráda je kolem 1000Kč.

A ještě jedna věc dá se sehnat kolem průměrné ceny 800Kč z číny LCD+dotyk + rámeček = žádné lepení, jen přeskládání dílů a hotovo.

Jen na jedno je potřeba myslet, když už bude telefon kuchlej, tak bych sehnal i baterku. V hodně případech se stane, že beterie se poškodí při kuchání telefonu, protože je dost blbě přilepená z výroby takovou žvejkou, která se blbě dostává ven a hodně drží.


4
Sítě / Re:Jaký poskytovatel internetu
« kdy: 30. 09. 2020, 20:44:04 »
Jaky poskytovatel je to ted?
Neni v obci nahodou spolek mh2net?

nn mh2net nemá v Looukovci pokrytí, momentálně to je comfeel

5
Sítě / Jaký poskytovatel internetu
« kdy: 30. 09. 2020, 20:19:15 »
Zdravím,

přestěhoval jsem se na vesnici a na rychlo zařídil smlouvu s poskytovatelem netu. Rychlost je 30/12 Mb/s. s agregací 1:20. Kamarád podemnou slouží jako uzel pro pokrytí naší oblastí, mám přímý výhled atd. Jenže jakmile se sejde doba, tak je to velice nestabilní atd.

Nicméně otázka zní, věděl by někdo o nějakém poskytovateli který by dokázal na vesnici (Loukovec u Mnichova hradiště) nabídnout nějaké slušné připojení?

 Ne prosím velkou trojku přes LTE

Přemýšlel jsem o satelitním netu.

Díky za každou radu


7
Software / Re:Údajné zneužití licence SW
« kdy: 12. 05. 2020, 11:11:12 »
No to je sranda že jdou hlavně po svých zákaznících (protože na ně už mají kontakt), jen aby si koupili o jednu licenci navíc...kdyby to člověk měl nainstalovaný na PC kde je uživatelský jméno "PC48" a podobně vyplněný informace o uživateli v tom programu, tak mají leda IP, což bez policajtů prakticky nemají šanci dohledat

Tady měli mac a doménu a tudíž nějakou šanci k dohledání měli. Ale teď mě tak došlo. Měli sice doménu, ale jméno firmy je v čr vícekrát, alespoň podle justice.cz a poloha podle IP je někde na moravě..... jak to jinak mohli vyšťourat? To obeslali všechny firmy s tímto názvem?

8
Software / Re:Údajné zneužití licence SW
« kdy: 11. 05. 2020, 21:57:13 »
Mám takové déjà vu. :)

https://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/408961

Nevím, jestli se jedná o deja vu, ve vašem odkazu je napsáno, že měly screeny z aplikace. Nicéně, poprvé v životě jsem si do podrobna četl EULA a není tam nic o shromažďování konrétních věcí, pouze detekce pirátské kopie. viz tento odstavec:

1.F. Bezpečnostní mechanismy. Společnost DS a její přidružené společnosti podnikají veškeré právní kroky k odstranění pirátství jejich softwarových produktů. V této souvislosti může Nabídka obsahovat bezpečnostní mechanismus, který dokáže detekovat instalaci nebo použití nelegálních kopií Nabídky a shromáždit a přenést data o těchto nelegálních kopiích. Shromážděná data nebudou obsahovat žádná zákaznická data vytvořená pomocí Nabídky. Používáním Nabídky vyjadřujete svůj souhlas s touto detekcí a shromažďováním dat a také s jejich přenosem a použitím v případě, že je detekována nelegální kopie. Společnost DS si také vyhrazuje právo používat hardwarový zámek, licenční administrátorský software a/nebo licenční autorizační klíč pro kontrolu přístupu k Nabídce. Nesmíte činit žádné kroky, abyste obešli nebo překonali účel takových opatření. Používání jakékoli Nabídky bez požadovaného zámku nebo autorizačního klíče poskytnutého společností DS je zakázáno.

9
Software / Re:Údajné zneužití licence SW
« kdy: 11. 05. 2020, 21:49:41 »
Nepřiznal jsem že zde tento SW nainnstalován byl a už vůbec, že jsem ho používal(ani v tom neumím pracovat) a u předchůdce jsem si jistý nebyl, proto proběhlo to "čištění",ale log je za mého púsobení.
Z hlediska zákona úplně stačí, že byl software nainstalován – to je to, co zákon řeší. Nicméně když vyjdu z toho, co jste popsal, za předpokladu, že by to šlo k soudu – oni mají logy, vy byste argumentovali tím, že jste to nepoužívali a ať prokážou, že ty logy vznikly používáním aplikace. Pravděpodobně byste dospěli k tomu, že nějakou nekorektní odinstalací mohla na počítači zůstat část, která generovala záznamy do logů, ale aplikace ve skutečnosti nebyla použitelně nainstalovaná. Navíc byste to podpořil tím, že neexistují žádné produkty z toho softwaru a ve firmě používáte jiný software ke stejnému účelu. Pokud by obě strany měly stejně schopné právníky a soud rozhodoval příčetně, nemělo by tohle stačit jako důkaz, že jste software používal. Ale jak jsem psal, je to za předpokladu, že všechno bylo tak, jak to plyne z vašeho textu. Mohl tam nějaký kolega po večerech dělat melouchy v kradeném softwaru, vznikl nějaký zmatek  MAC adresách, a hned je to úplně jinak.

Nicméně podle všeho se zdá, že ta softwarová firma se tím vymáháním plateb za nelegální použití jejich softwaru živí, Takže asi zkouší, koho kde uloví. Myslím, že by měla být účinná taktika trvat na tom, že jste ten software v uvedené době neměl nainstalovaný a pokud tvrdí něco jiného, ať to dokážou.

Ta softwarová firma musí být nejvíc nešťastná z toho, že skutečně musí mít nějaký software, který někdo používá – to jsou pro ně jen náklady na něco, na čem vydělávat nechtějí…

Děkuji za relevantní odpoveď. Jinak se jedná o Firmu Disassault Systems, která vyvyjí program SolidWorks o kterém je řeč. Tady jsem našel pár let staré téma a je to přes kopírák to samé https://www.consumeractiongroup.co.uk/topic/401391-dessault-systems-solidworkscjch-sols-copyright-infringement-threats/page/6/#comments

Za další v mé bývalé firmě (paradoxně používají primárně licencovaný SW od DS - Catii a dokonce jsou její oficiální distributoři) nedávno řešili to stejné.


10
Software / Re:Údajné zneužití licence SW
« kdy: 11. 05. 2020, 17:57:03 »

[/quote]
Pokud ale on se dusuje, ze to tak neni. Proto je to smesne.
[/quote]

Nedušuju se, je to prostý fakt, jelikož v baráku sedí dalších 10lidí, kterí kreslí v NX od Siemense, takže není problém si od nich nechat něco zpracovat, popřípadě se v tom naučit sám. Není důvod abych jako neznalý uživatel se počtšl do kreslení, když na to tam jsou lidi

11
Software / Re:Údajné zneužití licence SW
« kdy: 11. 05. 2020, 16:52:57 »

Viz:

...
To všechno výše uvedené jsem uvedl v mailu onomu obchodnímu zástupci.
[/quote]

Vytržené z kontextu. Pouze jsem uvedl v odpovědi na mail, že daný PC je můj a že si nejsem vědom, že žádného zneužití SW z mé ani firemní strany. Jelikož SW od DS se ve firmě neprovozuje.

12
Software / Re:Údajné zneužití licence SW
« kdy: 11. 05. 2020, 16:49:26 »
Uznavam, ze autor prispevku mozna i takticky uvedl polovinu pravdy, ale stejne, to nikdo nemyslite vazne, ze na zaklade nejakeho tvrzeni o udajnych zaznamech sitoveho provozu byste nekdo seriozne uvazoval o uhrade pozadovane castky. Ted vychazejme z toho, ze autor prispevku skutecne dany SW nepouzival jak tvrdi a tedy zadne dalsi dukazy nemuzou existovat. To je smesne...

Autor příspěvku přiznal, že software nainstalovaný byl a ještě druhé straně v naivní víře tyto skutečnosti potvrdil.
Podle mě je odpovědný vůči autorovi software, ale je možné, že může následně škodu vymáhat po předchůdci, který tam software nelegálně nainstaloval.

Nepřiznal jsem že zde tento SW nainnstalován byl a už vůbec, že jsem ho používal(ani v tom neumím pracovat) a u předchůdce jsem si jistý nebyl, proto proběhlo to "čištění",ale log je za mého púsobení.

13
Software / Re:Údajné zneužití licence SW
« kdy: 11. 05. 2020, 15:27:05 »
Pokud by se mi zacal ohanet "zaznamem provozu" kdokoli jiny nez statni organ, poslal bych ho a) do riti a b) na UOOU.

Asi narážíte na doktrínu ovoce z otráveného stromu. Podle mě to není tento případ. K telemetrii mohl dát uživatel při instalaci souhlas, případně může být vedlejším produktem nějaké online funkce. Radil bych panu kolegovi raději rozumněji, než někoho posílat do ... UOOU, bude to on, kdo z toho bude mít nepříjemnosti. I kdyby to pro něj dopadlo dobře, tak čas, nervy a možná cenu právníků už mu nikdo nevrátí.

Děkuji pane Šilhavý. Kolega z bývalé firmy měl s DS podobný problém před rokem, konzultoval jsem to s ním. Celkem se vyplatilo aby po nich chtěl dokázat, že SW byl opravdu zneužit. Že není možné aby 8 měsíců sledovali provoz a po té době udělali bubu. Ještě chvílo polračovalo handrkování a pak byl klid. Nevím jestli je to tento případ. ale uvidíme. Ještě dotaz, právní kancelář, která zastupuje DS je z UK, tudíž už mimo EU, je to nějaká malá naděje?

14
Software / Re:Údajné zneužití licence SW
« kdy: 11. 05. 2020, 15:10:41 »
Ahoj odpovedať ťi neviem, ale pred pol rokom som riešil podobný problém.  Jednalo sa o SW DS C...a, ale u nás sa vedenie bálo tahanic a SW kupili za podobnú(troška vačšiu) čiastku. Akurát že pre to nemajú využitie, ale obava z nejakého súdu vraj vo francúzsku konateľov desila. Osobne som tiež tvrdil že pokial niekto nepríde zhabať počítač na ktorom to bolo tak dokazovanie bude tažké. Mimo to som pochopil. Za mňa vyhodiť ten PC do potoka, urobiť verejný hotspot a robiť sa že nič neviem. Ale je fakt, že ako by sa to riešilo nemám predstavu.

Klepnutí na hlavičku, bylo fo DS.... Na mnoha zahraničních fórech jsem četl, že je dobrá strategie je nutit předložit důkazní břemeno a slůšně je odkazovat na pouze papírovou korespondenci a stát si za svým. Problém je že 3K je pro mě jako soukromou osobu a i malou firmu dost velká částka za nic.

15
Software / Údajné zneužití licence SW
« kdy: 11. 05. 2020, 14:43:23 »
Zdravím,

momentálně tu na firmě řeším jeden takový problém.

Ve čtvrtek 7.5.2020 se na mého šéfa obrátil zástupce jedné firmy, která vytváří SW na 3D kreslení, s tím, že jeho produkt byl bez licence provozován u nás na firmě.

Následně od téhož zástupce byl dodán jakýsi protokol s MAC adresou daného PC a časové období (několik měsíců).

A teď mi de o to, jak z toho ven.

PC bylo prokazatelně moje, nicméně, to PC jsem zdědil a vyčistil, tedy v rámci možností bez reinstalace SW, vyčištění proběhlo právě kvůli možným balastům a divným instalacím SW.

Onen "záznam" o používání Cracklé verze SW byl však za dobu mého užívání. To že PC z dobré vůle vedení užívám i se svým legálním SW na své vedlejší podnikání je asi irelevantní.

Největší zádrhel vidím v tom, že jakožto Elektrotechnik těžko budu užívat 3D Sw, když ho k výkonu své hlavní ani vedlejší činnosti nepotřebuji a kdybych potřeboval, tak máme na firmě X konstruktérů s platnými licencemi a podporou od konkurenční firmy.

To všechno výše uvedené jsem uvedl v mailu onomu obchodnímu zástupci. Ten mi opáčil, že mám možnost jak z toho ven: Vyčistit PC a prokázat to a dále si koupit licenci za 300k a tím validovat instalaci.  Tu první část jsem stejně již splnil, protože se přeinstalovávají postupně naše PC, ale tu druhou jsem odmítl s tím, že je bezpředmětné si kupovat licenci SW, kterou nepotřebuji a nikdy ani jako soukromá ani jako zaměstnanec ( potažmo firma ), potřebovat nebudu, protože na pracovišti již PLM SW provozujeme pod licencí.

Na to mi bylo odpovězeno, že se nám ozvou jejich právní zástupci (firma, která má vymáhání škody na starosti) za účelem vymáhání škody.

A teď má hlavní otázka, je vůbec možné, za předpokladu, že v PC zůstaly nějaké pozůstatky a ty opravdu logovaly na jejich server aby tyto logy použili jako validní důkazy? Ve firmě ani nikde jinde neni ani jeden výkres s příponou, kterou používají, není tu instalační médium, prostě nic. Už ani ten balast v tom konkrétním PC.

Můj názor je, že důkazní břemeno je na jejich straně a dokud mi tu nezabouchá četník na vrátka a neodnese si PC, tak nic nemají, jelikož a to je jen moje úvaha: mohou třeba logovat spuštění SW(balastu) ( i když to třeba bylo na pozadí windows bez uživatelského zásahu) ale už už nemůžou logovat konkrétní aktivitu uživatele uvnitř SW ani výstupy z něj (rozuměj soubory, který si člověk vytvoří).

Díky moc za každý názor

Stran: [1]