Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - StiviNTA

Stran: [1]
1
Tak to mám vyřešené. I když to stále moc nechápu. Kolega mi doporučil zkusit ten PotPlayer v 64-bit nainstalované verzi. Video z VLC a PotPlayerPortable nic moc a z nainstalovaného PotPlayer ver. 64-bit je v pořádku. Dokonce se mi i víc líbí, když video ze satelitu hodím pod monitor na vga kabelu - asi subjektivní, možná jsem nyní podjatý. Myslím si/ je možné, že VLC na staré kartě nepoužíval GPU podporu a dělal vše přes CPU, proto bylo vše v pořádku a nyní asi neumí/nebo má problém s používáním nové GPU. Jedinný rozdíl bylo, že se vyměnila grafická karta. Asi by se to dalo vyladit přes množství nastavení. Do toho se pouštět nebudu protože rozhodlo, že PotPlayer umí stejně dobře přehrávat stream z VU+ zero 4k ... a tak jsem se po hodně hodně hodně hodně létech rozloučil s VLC.

Hezký den a děkuji Vám za odpovědi.

2
Zdravím. 

V PC  (I7-6700, Z170, NVMex4, 16GB ram) jsem měl kartu Geforce 210. Pc nenní určen na hry a potřeboval jsem jen výkon. Nyní jsem přeinstaloval Widle na 10 pro a po cca 14 dnech vyměnil ještě grafickou kartu za GeForce GTX 1060 AERO ITX 3G. Karta je z druhé ruky a byla nějakou dobu v "dobře" chlazeném rigu. Po výměně jsem nainstaloval ovladače pro Windows 10 sestavení 1909 od Nvidie 445.87-desktop-win10-64bit. Vše bylo naprosto ideální do doby, než jsem si pustil film Marťan ve full HD 1920x1080. Ve VLC mi nenaskočí plné rozlišení, je to menší a navíc je to mázlé/rozostřené.Přirovnal bych to v některých situacích jako lepší kinorip.

Přeinstaloval jsem VLC a odebral ovladače od obou videokaret (mám 2 monitory - jeden na vga výstupu přes grafiku v procesoru a druhý na Geforce 1060) restartoval, a zkusil znovu nainstalovat. Proběhlo v pohodě, beze změn kvality. Pak jsem našel a spustil ještě PotPlayerPortable, ale výstup přehrávání videa byl stejný špatný. Vyzkoušel jsem ještě test grafik "Performance Test". Výsledek byl průměrný až nadprůměrný PC. Grafické testy byly vizuelně velmi hezké a ostré.

Mr. Google mě nenavedl k řešení, tak bych se rád zeptal zde na fóru, zda Vás něco nenapadá, proč je nyní výstupem/přehrávání videa z VLC nekvalitní. Kodeky jsou 2x přeinstalované. Případně, zda mě můžete nakopnout, na co se podívat.

Předem díky.

Stran: [1]