Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - R0OT

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« kdy: 27. 04. 2021, 21:45:46 »
Existují, nebo spíše jsou standartem, pro IČAře i nějaké roční/projektové bonusy? Protože když srovnám svou HPP korporátní mzdu, přičtu roční bonus, odečtu dovolenou/sicks, tak mi to vychází +/- nastejno. Plus mám pohodičku 5-6 hodin denně a neřeším papíry, pouze techniku.

Ale pokud jsou běžné i bonusy pro IČAře, tak to je už o něčem jiném.


2
Sítě / Re:DHCP po čase přiděluje špatné adresy
« kdy: 20. 03. 2020, 22:05:23 »
Já jsem řešil podobný problém na TP-Linku. Pře kabel fungoval normálně, přes WiFi začal po chvíli přidělovat adresy z jiného rozsahu, ale pokaždé stejného. A bohužel nevyřešil, musel jsem pořídit nový. Nepomohlo ani přehrání firmware, na síti tutově nic jiného nebylo, neboť výměnou se to vyřešilo. Něco se v něm hold podělalo.

3
U nás dělá člověk při pohovoru testík, na kterém se pozná jestli dotyčný má analytickou mysl a jak přemýšlí. Pak nějaké čtení a porozumění kódu a od juniora se nečeká mnoho. Obecně znalost syntaxe, datových typů a práci s ukazateli stačí (jsme C lopaty). Pokud je člověk schopný tak se mu rádi všichni věnují a je to radost takovému kolegovi předávat znalosti. Bohužel bez VŠ to u nás nejde (firemní politika), i když u nás spíš platí čím vyšší titul tím hůře.

Sám mám ze začátků v mých dvou zaměstnání velmi dobrou zkušenost. Nikdo se nade mně nepovyšoval a když jsem něco nevěděl, nebál jsem se zeptat. A to vlastně platí dodnes. Obecně nikdo nemá rád namachrovaný všeználky. Zeptat se a přiznat mezeru ve vzdělání není slabost a speciálně na juniorské pozici se s tím počítá.

4
Když už se mi to náhodou stane, ale bohužel se to moc nestává, tak dělám na melouchu a nebo hobby projektu. Nebo se nějak vzdělávám. Většinou je ale víc práce než lidí, takže pokud se Ti to stává pravidelně, tak někdo práci buď blbě plánuje a nebo jí nemá firma dostatek a to je na pováženou.

5
Studium a uplatnění / Re:Stredni škola průmyslová Praha
« kdy: 05. 02. 2020, 19:50:44 »
Tak já jsem na úžlabinu chodil, ale už je to dost let zpátky. Když jsem teď koukal na jejich stránky, tak sylabus vypadá docela aktuálně, takže už možná konečně přestali učit DOS. Také učitelský sbor se pročistil a postrádám tam jména těch největších tragédů a naopak vidím tam jména některých dobrých učitelů, kteří měli tendence občas i něco dělat. Samozřejmě netuším jak učí ti noví učitelé, ale naplňuje mě to lehkým optimismem.

Každopádně moje zkušenost s průmyslovkou je, že to byla ztráta 4 let mládí. Příště bych šel raději na gympl, jazykovku nebo ekonomku. Zkrátka někam, kde jsou holky. Když porovnám svůj společenský život s životem kamaráda gympláka, tak jsem mu strašně záviděl. Možná ti to teď nepřijde, ale strávit 4 roky jen v klučičím kolektivu je hrozná otrava a strašně to ztěžuje navazování vztahů. Navíc takové školy dávají možnost nahlédnout i do "normálních" oborů a tím rozšířit obzory. Pomůže to získat trochu sociální zkušenosti, což je v běžném životě k nezaplacení. Konec konců nikdo netvrdí, že se musíš věnovat všemu co se tam učí. Na známky se Tě nikdo nikdy nebude ptát, důležitější je co si odneseš. Ale příležitost získat rozhled v podstatě končí ukončením školní docházky a později se to dělá strašně těžko.

Elektronika středoškolské úrovně se dá potom naučit i samostatně prací na nějakém vlastním hobby projektu z volně dostupných materiálů a nebo z učebnic. Navíc pokud máš v plánu elektrotechniku na VŠ, tak se celá střední škola opakuje konkrétně na ČVUT v prvním semestru. Vůbec si nemyslím, jak tu někdo zmiňoval, že nemá smysl se to učit. Vývoj elektroniky a PCB layout se dělá i u nás.

Stran: [1]