Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - neugi

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« kdy: 18. 12. 2019, 15:51:39 »
Největší přidaná hodnota práce v zahraničí jsou zkušenosti.
Najednou se z toho nestane jenom teorie, ale sám uvidíš, o čem to je.
Já jsem byla v Německu. V Čechách jsem měla zajímavou práci co do náplně i peněz, ale prostě mě štvalo, že nemůžu používat jazyk, který jsem se tolik let učila, kterým jsem tolik let mluvila s kamarádem, ale i když ho po mně všude chtěli, nakonec jsem ho nepotřebovala.
Nešla jsem daleko, jen za hranice, podařilo se mi najít místo v kanceláři. Jako finančně nemám pocit, že bych na tom byla nějak hůř, některý ty plusy nejsou vidět nebo nejsou vidět hned - nemocenská, důchody, ale i blbosti, jako státní příspěvek na důchodové připojištění. Takže ono to nakonec úplně prodělečný nebylo. Ale taky dost dělalo to, že mám dvě děti a ten německej Kindergeld prostě JE znát.
Na druhou stranu jsem měla občas pocit, že jsem jen imigrantka, vykořisťoval, saská mentalita v tomhle není příliš odlišná od české. Někteří Češi mě zase považovali za vlastizrádce :) Tohle mě štvalo nejvíc, ale štve mě to obecně pořád. Jinak teda myslím, že Německo se víc vyplatí ženám nebo otcům, tam pak jsou jiné možnosti, když je rodina (nižší daně třeba: https://prace.starke-jobs.com/dane-v-nemecku-jsou-ferove-vyplati-se-ale-pocitat/). A taky se teda v ČR musím říct kvalita života zvedá, ty platy fakt jsou srovnatelný. Ale zase Němci platí třeba příspěvky na cestu, v daních si odepíšeš kde co... Je to taková miska vah, nicméně za největší benefit pořád vidím to zlepšení jazyka.

2
Studium a uplatnění / Re:Ajťáci ve státní správě
« kdy: 18. 12. 2019, 15:39:38 »
Inemu sa tam proste paci - kolektiv, prostredie, projekty... Kazdy nema peniaze ako top prioritu.

Libi kolektiv na urade? No ty vole, to uz musi bejt clovek slusnej psychopat.

Dělala jsem na úřadě pár let, taky mě to tam bavilo. Kolektiv byl fajn, z kolegyně se stala kamarádka, věděly jsme, že proti sobě nemusíme jít, můžeme si věřit, protože loktařina a kudly do zad ti ve státním sektoru k ničemu nepomůžou. A psychopat nejsem.

3
Studium a uplatnění / Re:Ajťáci ve státní správě
« kdy: 18. 12. 2019, 15:37:54 »
Ajťáci ve státní správě se řídí platovými tabulkami plus dostávají osobko. Záleží na rozpočtu obce, na rozsahu pracovních činností. Někde to může být pár stovek, jinde podstatná část platu. Nicméně, nečekej, že by státní ajťák něco programoval. Spíš pracujou s webovým rozhraním, vkládají něco na web, který ale mají na starosti firmy, co ho dělaly na základě výběrového řízení. Podle počtu zaměstnanců pak taky zaměstnávají ajťáky, co instalují počítače, stěhují je, "opravují". Není to žádný high level, ale slouží jako podpora odborných referentů, který ke svým odborným činnostem potřebují práci s funkčním PC a funkčními programy.

Stran: [1]