Pěkné téma. K tazateli, postřehl jsem, že je třeba zmíněno, že některé zásuvky jsou osazeny přepěťovými ochranami (předpokládám třetí stupeň, např něco jako
https://nizke-napeti.cz.abb.com/zasuvka-s-ochranou-pred-prepetim-jednonasobna-bezsroubova-s-optickou-signalizaci-16274/zasuvka-jednonasobna-s-ochrannym-kolikem-s-clonkami-s-ochranou-pred-prepetim-5599a-a02357-b ). Jak probíhala revize? Pokud při tom měřil revizní technik izolační odpory obvyklým způsobem (=nevěděl, že jsou osazeny přepěťové ochrany 3. stupně), tak je možnost, že je odpálil/nehezky načal (měřil s použitím napětí 750 V a ne 250 V). Ty pak mohou být zdrojem prvotního bordelu, kde k tomu žehlička jen dodá tu koncovou "startovací kapku", aby vybavil chránič a pokud je někde přepěťová ochrana dobře načata a vyrován se to přes ni, tak to vyhodí jistič před tou ochranou a ne žehličkou. :-( Tohle se opravdu blbě bez nějakého průzkumu/měření, porovnání s dokumentací/projektem, na místě nedá moc co vymyslet na dálku... (a pokud jsou ty přepěťové ochrany osazeny, tak rozhodně doosadit nadpěťové relé).
Povedlo se mi vyrobit něco úplně stejného ve středu večer, ... Zapojil a zprovoznil jsem si pokusně 6 krabic nějakého časosync železa na stole, který celkově obsahuje 14 ks 50 W zdrojů a sumárně žere aktuálně úctyhodných cca 200 W. Krása pohoda do rána, než začali chodit lidi, tak každá blbost zapojená pod napětí, která je na stejném proudovém chraniči, typicky notebook se svými xx W, a vyletí proudový chránič+jistič na kterém ten notebook je. Když to vyletělo po páté, tak samozřejmě začali hledat, kde nám protéká rychlovarná konvice a tak a nic, pak jsem před psa s těmi 14-ti zdroji předřadil oddělovací trafo a problém ustal. Jsem velmi zvědav, co vymyslí náš revizák, jak k tomu nakluše, zda si zaslouží svůj PhD titul. :-)