reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - XX125

Stran: [1]
1
Sítě / Re:Internet a statistika okolo něj
« kdy: 11. 09. 2019, 15:39:19 »
A co chceš hodnotit?
Počet domén?
Velikost obsahu?
Počet serverů?
Počet uživatelů?
Traffic?

2
Sítě / Re:umisteni AP
« kdy: 09. 09. 2019, 16:29:43 »
Tady záleží, jak jsou navrženy a uloženy antény, kde mají hlavní vyzařovací laloky a kde minima. V návodu by k tomu měli něco napsat včetně doporučené poloze instalace. Od pasu (z teorie šíření vln) si tipnu, že antény budou omni a maximum okolo, minimum kolmo. Proto zrovna umístění na stěnu je méně vhodné než na strop i než na zem.

PS: Murphyho zákon: když selže všechno, přečti si návod: "The UniFi AP can be mounted on the wall or ceiling."

3
Sítě / Re:umisteni AP
« kdy: 09. 09. 2019, 13:02:53 »
Záleží na vzájemné viditelnosti AP a klientů. Ideální signál znamená čistou Fresnelovu zónu, o level níž je alespoň přímá viditelnost. Každá překážka vadí, třeba zeď (obzvlášť, když je z železobetonu). Logicky tedy vyplývá, že většinou nejvýhodnější místo pro AP je strop odkud přímo vidí na klienty.

4
Studium a uplatnění / Re:zkusebni doba
« kdy: 28. 08. 2019, 13:41:19 »
preruseni prac. pomeru ve zkusebni dobe?

Jaké přerušení? Snad ukončení.

5
Odkladiště / Re:Jak zdrhnout z IT?
« kdy: 27. 08. 2019, 08:28:55 »
Nejdříve se zamysli, co by tě vlastně bavilo. Pracovat v kanclu nebo venku? Mezi lidmi nebo raději o samotě? Cestovat nebo být na jednom místě? Jsi ochoten se přestěhovat? Pokud toho dost umíš, nechceš to předávat dál (buď přímo ve školství nebo jako lektor ve školících agenturách)? Dneska najdeš práce všude a ve všech oborech. Někomu hodně pomůže jeden rok studia, nejlépe v zahraničí (nové prostředí, noví lidé, nové obzory).
Nikdo ti tu konkrétně neporadí, to si budeš muset vybojovat sám, ale hlavně do toho prašti co nejdříve.
A dobrá zpráva nakonec. Pokud by se to nepovedlo. V IT ti zůstanou brány otevřené a poptávka schopných lidech se bude časem jen zvětšovat. Máš se kam vrátit.

6
Podívej se do logu FTP serveru.

7
1. Některé firmy skutečně nabízí studentům vzorky zdarma - záleží na strategii každé firmy.
2. Jinak doporučuji se zkontaktovat s nějakou skupinou, která se tímto zabývá a má vhodné prostory. Něco jako "hackerspace". Mají vybavení, zkušenosti, kontakty, zdroje. Funguje výměna součástek - něco nabídneš ty, něco nabídnou oni.
3. Z Číny objednáš levně téměř jakoukoli součástku a za babku. Na studentské pokusy ideální.
4. Znám firmy, které dobrovolně a zdarma dodávají součástky pro děti a studenty na konkrétní projekty, aby podpořily jejich technické vzdělávání. Tady je třeba osobního přístupu, ale pak se tam ročně otočí součástky za desítky tisíc Kč.

Stran: [1]

reklama