Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - j.novotny45

Stran: [1]
1
Odkladiště / Re:Jak zdrhnout z IT?
« kdy: 26. 08. 2019, 23:36:29 »
Na zdrhnutí potřebuješ několik věci:

1. peníze, které tě udrží nějaký čas nad vodou - bez našetřených peněz to můžeš udělat pouze jestli si svobodný a bez závazků.

2. nápad, plán co dělat potom - určitě si v životě dělal i něco jiného, hlavně v mladosti. Skus se zamyslet. Ono lidi taky celé roky touží dělat něco jiného. Co by to bylo ?

3. kuráž to celé udělat - na tohle nemá každý. Jestli to chceš udělat tak do toho práskni čím dřív, tím líp.

4. Si představit, že nějakou dobu budeš bez peněz a zřejmě i bez práce - je možné, že tě to čeká.
Ale i doma můžeš celé dny plánovat a rozširovat si vědomosti, taky i kontakty. Sědět doma a koukat na youtube nebo TV, to radši zůstaň tam kde si.

5. Nedat si odradit. Není to lehké. Hlavně známý a rodina bude koukat, copak že to děláš. Nebudou tě chápat a dost možné i přesvědčovat, aby jsi si do práce vrátil. Tady má jedno slovo cenu zlata: NIKDY.

6. Pokud všechno selže, ber to jako skušenost a skus to možná později znovu.

                                                           Je lepší žít na svobodě, než ve vězení svého zaměstnání.

Tady máš menší motivaci: https://www.youtube.com/watch?v=SZEo1KFjTn4

BTW: Pro ty co tohle celé spochybňují jim želám sladký život v korporacích, až do jejich posledného dne, kdy budou litovat, že to přece v životě neskusili - být šťastný, dělat co vás baví a ještě za to dostat zaplaceno.

2
Studium a uplatnění / Re:Certifikáty z IT kurzů
« kdy: 29. 07. 2019, 11:25:12 »
Jeden klasik jednou řekl:
"Názor je jak díra v prd*li, každý máme nějakou".

Já oponují zástancům klasického vzdělání.
Je pravda, že firmy vzdělání berou v potaz. Je to tak, a není nad tím možné polemizovat. S gymnáziem vodu nezakalíš.
Takže alespoň Bc. určite stačí, a pomůže se ti dostat k líp placeným jobům. Stačí studovat externě.

Ale ..
Dle mých čistě praktických zkušeností je většina "odobrníků" z řady VŠ pro praktický život téměř nepoužitelná.
Ješte jsem nestřetl absolventa, který by školu dokončil a podával výkon odpovídající 5 leté přípravě.
Důvod je zcela jednoduchý, škola je na realitu nepřipraví. Příliš matematiky nebo fyziky, teorie OS, sítí je postavené příliš teoreticky.

Takový klučina pak čumí na počítač jako na něco zcela nového, když si má první den v práci vygenerovat SSH klíče, přidat digitální podpis do mailového klienta nebo nám nahlásit MAC adresu počítače. I tyhle jednoduché věci jich škola nenaučila.

Měl jsme tady studenta, kterému padla síť. Přestalo mu fungovat připojení, místo prvotní kontroly kabelu začal rekonfigurovat switch až novou konfigurací rozbil provoz na půlce LAN.
Na druhou stranu tady máme šikovného člověka, který se učil od základů všechno sám a dnes předčí ledajakého VŠ "profesionála".

Takže je tu cesta učit se praxí a pomocí certifikátů si toto vzdělání a vědomosti doplňovat. Navíc certifikáty bývají často medzinárodně platné, takže je lze použít kdekoliv. Druhá strana mince je, že tyto certifikáty bývají hodně předražené. Ale v dnešní době není problém sehnat literaturu téměř k libovolné zkoušce.

Na internetu, youtube jsou miliony tutoriálu pro téměř cokoliv a na stránkách typu linda.com nebo udemy si lze nastudovat za pár dolarů kvantum věcí.
Příde mi do rychlejší, efektivnější a s lepším výsledkem než chodit někam po  akademické půdě 5 let s výsledkem, že co jsme znal na začátku se již dělá jinak.
Pro zástance klasického vzdělání, který budou tady hejtovat, že asi zřejmě nemám VŠ pouze poznamenám, že taky VŠ mám a prošel jsem si tím.

Pro ty co to celé nechápou přidám:
0x4a6465746520646f20707264656c65

Tohle je můj názor.Stran: [1]