Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Vrozkrokkop Kopalsson

Stran: [1] 2 3 ... 8
1
Studium a uplatnění / Re:Matematika na ČVUT/MUNI/VUT
« kdy: 09. 02. 2023, 11:15:05 »
... Tohle se mi nechce moc věřit. Dělal jsem ČVUT FEL koncem 70. let ale takto to nefungovalo. ... Ne, že by někdo nezkusil podvádět, ale protože to k ničemu nevedlo, brzy to skončilo. ...jak jsem dělal nedělal zkoušku z počítačů...a zkouška tím pro mne skončila (na výbornou)...Na druhou stranu kvantovka mohla být výjimkou, vlastně nikdo to tenkrát neuměl učit, ani tomu pořádně nerozuměl a neuměl tuto neznalost přiznat. Takže to mohla být výjimka.
Nicméně, ty matice a vektory se naučte, fakt se to v praxi hodí.

Ta statistická fyzika snad byla výjimka, že přednášejícího a zkoušejícího studenti z předchozích ročníků otrávili protože se o jeho předmět nezajímali, tak na to házel bobek, prostě si odpřednášel své, došel pro peníze a nechtěl se $rát opravnými termíny. Možná dobře.

Matice a vektory jsem zatím nepotřeboval. Jeden student se prý vyjádřil, že ho ve škole učili vysokou matematiku, on po škole dělal mistra na pásu kde bylo třicet ženských a z vysoké matematiky potřebovat akorát, aby si uměl vypočítat kdy která půjde na mateřskou.

Já jsem udělal/neudělal klasifikovaný zápočet z předmětu (snad) Syntéza lineárních obvodů. Jako závěrečnou práci jsem měl popsat a vypočítat filtr s gyrátorem v rozsahu nejméně deset stran. Z pilnosti (nevyžadovalo se to) jsem naděroval děrnou pásku a hodil jsem to do šuplete pro výpočetní středisko, že je to pro program AN3. Kupodivu mi to počítalo (s tím programem byly pořád nějaké potíže), dostal jsem výpis vypočítaných hodnot. Když jsem tu práci psal, při nejlepší vůli mi to těch požadovaných deset stran nedalo. Tak jsem nakonec přicvaknul ten výpis z počítače a bál jsem se jestli to projde. Pedagog začal v té práci listovat od konce, rozzářil se: "Vám to počítalo" a do indexu napsal jedničku - jednu z mála co tam mám.

https://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=922&t=929499&st=0&sk=t&sd=a&start=15
Citace
... Kdysi jsem zaskakoval na jedné nejmenované škole - vyučoval jsem tam půl roku kreslení v CADu a většina studentů o to jevila vážný nezájem. Tak jsem se s nimi dohodl, že na výuku budou chodit, já budu dělat prezenci a učit. Pokud je to nebude zajímat, budou se chovat tak aby nerušili ostatní a na konci pololetí mi každý přinese výkres. Já se nebudu zajímat jestli to kreslili oni. Co si budu dělat problémy, je to jejich věc co si ze školy odnesou do života.

2
Studium a uplatnění / Re:Matematika na ČVUT/MUNI/VUT
« kdy: 08. 02. 2023, 15:37:15 »
... lide si vytiskli celou sadu tahaku a z nich to pak doslova opisovali. Prislo mi blbe z tahaku opsat doslovne nejakou veticku, tak jsem to alespon preformuloval. Dostal jsem pak vynadano, ze "vsichni to maji doslova podle skript a zvladli se to naucit, ja jsem jediny kdo to ma jinak a hlavne NEPRESNE" :-)...
Takhle jsme dělali zkoušku z předmětu "Statistická fyzika a kvantová mechanika" nebo jak se to přesně jmenovalo. Bylo to někdy z kraje sedmdesátých let (minulého století). Přišli jsme na zkoušky s vypracovanými otázkami (resp. odpověďmi na ně), tiskárny ještě mezi lidmi nebyly, tak jsme to měli napsané ručně. Mělo to výhodu, že na zkoušce jsme to nemuseli opisovat, akorát jsme ty příslušné listy vytáhli a předstírali jsme psaní. Údajně občas zkoušející někoho přistihl při opisování, taháky mu zabavil, ale nevyhodil ho. On pak odešel sám.
Tehdy byla na škole nějaká náboženská sekta, prý jeden od nich si řekl, že není důstojné takhle podvádět, tak se to dlouho pečlivě učil - a neprošel. Na další termín se to zase dlouho pečlivě učil a zase neprošel. To už šlo do tuhého, tak tu zkoušku udělal tak jak bylo v kraji zvykem, zkoušející mu řekl: "Tak vidíte, že jste se to dokázal naučit".

3
Studium a uplatnění / Re:Matematika na ČVUT/MUNI/VUT
« kdy: 08. 02. 2023, 13:08:20 »
Já jsem kdysi prolezl FEL ČVUT s hodně odřenýma ušima. Když jsem v matematice něčemu nerozuměl ani když jsem si pročetl zápisy z přednášek a doporučená skripta, půjčoval jsem si tuhle knihu
https://www.databazeknih.cz/knihy/prehled-uzite-matematiky-127743
a když jsem absolvoval, tak jsem si ji koupil, co kdybych to ještě někdy nedej Bože potřeboval vědět.
:-(

4
Desktop / Re:QWERTY klávesnice
« kdy: 30. 01. 2023, 10:56:13 »
Když se tu diskutuje o klávesnici, mám problém s klávesnicí u NB Lenovo s W10, některá písmena, třeba ď ť ň Ú to píše jinak než jak jsem byl zvyklý u počítačů co jsem používal dřív.
Ptal jsem se tady
https://pc.poradna.net/questions/3053079-w10-jak-psat-pismena-dtn
a žádná rada mi trvale nepomohla.
Nemáte někdo skutečně účinnou radu?
Napadlo mne, jestli by se nedal přetáhnout program pro klávesnici ze staršího NB kde to fungovalo pod W XP. Takhle jsem si přetáhnul Malování (u W10 je zbytečně složité) a hry Solitaire a Spider.
Ale nevím kam sáhnout.
 :(

5
Studium a uplatnění / Re:Skoro Ing. - přechod na webařinu?
« kdy: 01. 12. 2022, 07:20:12 »
Myslím, že máš zbytečné starosti.
Situace se rychle mění, "kdo chvíli stál již stojí opodál" a možná brzy budeš muset zvládnout něco k čemu jsi ve škole ani nepřivoněl.
https://www.root.cz/clanky/jednodeskove-pocitace-z-pohledu-dlouhodobe-spolehlivosti/nazory/vlakno/20/
https://www.root.cz/clanky/bbc-basic-i-qbasic-oslavuji-sva-kulata-vyroci/nazory/vlakno/13/

6
Studium a uplatnění / Re:Skoro Ing. - přechod na webařinu?
« kdy: 30. 11. 2022, 09:04:35 »
Já se vyskytuji mezi touhle havětí:
https://intranet.fel.cvut.cz/cz/elektra/setkani/foto_Setkani_2016/33_setkani_absolventu_2016.jpg
Vystudoval jsem obor "Spojovací technika" (telefonní ústředny), tehdy jsme si nemohli moc vybírat. Moc mi to nedalo a v životě jsem se tím živit nechtěl. A taky jsem se tím nikdy neživil.

7
Studium a uplatnění / Re:Programovat může každý?
« kdy: 20. 11. 2022, 05:32:25 »
Ano, programovat může (skoro) každý. Jde o to co programovat. Třeba já jsem kdysi napsal a použil program na TI58 ke kontrole zápisníku letů na větroních. Byla to pro mne makačka na bednu, třeba jak rozlišit lety sólo, ve dvojím, instruktorské, lety navíjákem, aerovlekem, jak zadávat jako desetinné čísle trvání letu v hodinách a minutách...aby se to vešlo do paměti té kalkulačky...
Pokud se jedná o nějaký program co by mohl narušit nějakou firemní databázi a způsobit větší škodu, tak tam končí sranda a začne náboženství.

Pustili byste k tomu někoho, kdo to "taky umí"?

8
Hardware / Re:Sháním informace o ZVT SPU 800 (TP8)
« kdy: 15. 11. 2022, 08:38:03 »
Vojín Kotas, já mám dotaz:
To jsi zprivatizoval ve SD a chceš si s tím pohrát nebo to někde vyšťoural pan majitel firmy a chce ušetřit ať to stojí co stojí?
IMHO takové řešení co nahrazuje mikroprocesor sestavou TTL obvodů malé a střední integrace není ojedinělé. Třeba já jsem před plyšákem pracoval ve firmě kde v řídicích systémech CNC NS 660 a odvozených (je to například ve velkém modrém katalogu TESLY ELTOS, druhý díl) je to použité (třídeskáč Tesla) údajně proto, že 8080 by to v daném použití nestíhala.
BTW: Na tyhle systémy tahle firma nabízí servis: http://www.iats.cz/iats/secla.asp?kat=E
Není nějaký servis na systémy SPU800?

9
Bazar / Re:Daruji Amatérská rádia
« kdy: 27. 08. 2022, 22:12:37 »
Tady o to asi nikdo nebude mít zájem.
Zkus to nabídnout třeba tady:
http://www.ebastlirna.cz/
Já jsem tam udal za odvoz rádia a sdělovací techniky od roku snad 1976. Ale pár let to trvalo než se našel zájemce do nějakého kroužku.
http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/d6_194.jpg

10
Bazar / Re:Co se starými součástkami (a jiným haraburdím)?
« kdy: 13. 07. 2022, 18:20:00 »
Zkus to nafotit a nabídnout sem "za odvoz".
http://www.ebastlirna.cz/
Já jsem se tady už zbavil hodně věcí co mi bylo líto je vyhodit, ale nechtěl jsem je nabízet k prodeji, abych se s tím nemusel zdržovat.

11
Windows a jiné systémy / Re:Diakritika v poznámkovém bloku
« kdy: 10. 07. 2022, 15:42:26 »
...Vypíchl bych to „nedoporučuje se“ – to není jen tak nějaké „lidé říkají“, je to tak napsané přímo ve standardu.
V podobných případech bych se nebál použít výraz "nesmí se". Protože to "nedoporučuje se" nevylučuje možnost, že se to tak udělat může  >:(

12
Dělat support v kancelářích je strašná práce, jednak je to ubíjející tím, že většinu času řešíte neschopnost uživatelů, odborné je to na nule, a jako bonus na váš všichni nadávají, protože prostě nemůžete za každým vždycky hned vyrazit a řešit jeho malichernosti, nedejbóže když ráno chybí papír v tiskárně (páč ho v noci ukradla ostraha), to na vás řve i ředitel..
Ten support v kancelářích je taky práce a potřebná a někdo by ji měl dělat, aby se do ní nepouštěli samotní uživatelé a nenadělali víc škody než užitku. Každý uživatel počítače by měl dostat lejstro, kde by bylo napsáno, že za prvé...až za n-té tohle smějí dělat a pokud se pokusí dělat něco jiného bez konzultace s ajťákem tak je to hrubé porušení pracovní kázně. Měli by o tom být proškoleni a svým podpisem stvrdit, že tomu porozuměli.
A co se týká chybějícího papíru, ajťák by měl hned ráno po příchodu do firmy projít kolem tiskárny a papír doplnit.

BTW: Když jsem ještě pracoval, občas se mi stalo, že jsem přišel k firemní tiskárně a buď v ní nebyl papír nebo tam zrovna někdo tisknul bible pro celé oddělení. Hodil jsem řeč se sekretářkou ředitele (ta tiskárna byla na chodbě před její kanceláří), jestli by u tiskárny nemohla být nějaká webová kamera, že bych se nejdřív u sebe podíval na monitor, jestli je tiskárna volná a nesvítí tam nějaká červená kontrolka. Prý nechce, aby ji někdo vočumoval, když tam něco tiskne.

13
Sítě / Re:Diakritika hesla routeru
« kdy: 10. 07. 2022, 08:52:46 »
Určitě se tu vyskytuje pár lidí co by nechali upálit mistra Jana Husa i dnes. Za jeho "nabodeníčka".

14
Vývoj / Re:Vývoj software - důležitá nová slova a pojmy
« kdy: 06. 07. 2022, 23:21:10 »
Já bych přivítal odkaz na nějaký slovníček nečeských pojmů nejčastěji používaných kolem počítačů.

Tohle jsem si v průběhu let stáhnul z internetu:
----------
Manažeři ve všech firmách mají ve zvyku zkracovat výrazy na úspornější délku. Největší kapky dostává čeština hlavně v pražských kancelářích, tedy "ofisech", kde se mluví "menedžr spíkem".
V ofisech můžete například slyšet: "Během krismesu se lončovala spousta ofrů a promo stíhalo promo. Byl jsem tak byzy, že jsem nestíhal ani pořádný lanč!"

Atraktivní pekyč
Balíček výhod k platu. Zamilovaný výraz lidí z ejčár, kteří se jeho nadužíváním v náborových inzerátech snaží zastřít skutečnost, že nedostanete zrovna moc keš. V praxi má atraktivní pekyč nejčastěji podobu stravenek Gastroturky.

Autsorsing
Pitva firmy zaživa. Nucený výsek fungujícího oddělení a jeho nahrazení externí partičkou šéfových kamarádů, kteří budou dělat tu samou práci, jen trošku dráž a pomaleji.

Badžet
Rozpočet. Musí to být ta nejmenší věc na světě, protože ať už přijdete s jakýmkoli nápadem, do badžetu se nikdy nic nevejde.

Brejnstorming
Bouře mozků. Módní výraz pro mítink, během něhož jeden borec stojí u flipčartu a vyzývá ostatní ke kreativitě s tím, že žádný nápad není špatný, zatímco skupinka jeho kolegů ho opakovaně usvědčuje ze lži.

Byzy
Vytížený. Správný člověk v ofisu si neustále stěžuje, že je totálně byzy. Na druhou stranu kdyby nebyl byzy, tak by z něj byl lúzr, což je ještě horší. Vzniká tak začarovaný kruh, který ukončí až milosrdný infarkt někdy kolem roku 2050.

Čelinž
Výzva. Přátelské označení pro evidentně nesplnitelný úkol, který vám zadal váš manažer. No a protože tomu hajzlíkovi nemůžete říct do očí, že byste ho i s tím jeho rozmarem nejradši poslali někam, řeknete prostě jen, že je to tak trošku čelinž.

Dedlajn
Okamžik, kdy začínáme na projektu OPRAVDU pracovat.

FMCG (EFEMSÍDŽÍ)
Rychloobrátkové zboží a s ním spojený propagandisticko/nátlakový průmysl. FMCG tvoří banda uštvaných frikulínů, jejichž životním posláním je vnutit vám v srpnu o 1,7 procenta víc psích granulí Arnold než v červenci. Roky strávené v FMCG se u marketingového pracovníka počítají jako očistec – kdo prožil pár let jako džúnjr brend menedžer, jde po smrti rovnou do nebe, popřípadě (u východoasijských firem) se v příštím životě narodí jako elegantní kolie z reklam na psí granule a další pamlsky.

Ejčár (HR)
Lidské zdroje. Jediné oddělení, které bere práci snad ještě ležérněji než marketing. Přesto vám v ejčár nikdy nezvednou telefon ani neodpoví hned na e-mail – oblítat všechny kadeřnice a solárka totiž stojí hodně času.

Hedhantr
Lovec lebek, přesněji člověk, který žije z úspěchu jiných. Záludnější a lépe placená obdoba kanibalů z tichomořských ostrovů, kam ostatně úspěšní hedhantři často létají na dovolenou.

Imič
Nejdůležitější majetek každého člověka v ofisu. Imič je třeba pěstovat tím, že chodíme v kůl botách, hodně mluvíme o sobotním golfu v Mariánkách, a když voláme mamince, jestli už nám vyprala prádlo, jdeme raději na chodbu.

Kerír menedžment
Jistota, že pokud z firmy neodejdete, budete až do šedesáti dřepět na stejné židli a plat se vám bude zvyšovat o 0,25 procenta ročně.

Keš
Prachy. Jediná, a tedy i nejušlechtilejší pohnutka k práci v korporaci. Keš se o víkendech směňuje ve vybraných podnicích za elegantní svetříky a elektronické hračky, čímž vzniká už kolem 25. dne v měsíci silná motivace zůstat u firmy a pracovat dál.

Konzultant
Člověk, který v kariéře dospěl do bodu, kdy už má tolik známých, že nemusí pracovat a stačí mu jen plkat v podnicích svých přátel. Největší přínos konzultantů spočívá v tom, že když někam dorazí, lidé ve firmě se proti nim spojí jako proti společnému nepříteli, a v podniku tak znovu zavládne lepší atmosféra.

Korporace
Forma sociálního násilí, kterou zákony a vlády tolerují, protože odvádí pěkné daně a přes den koncentruje spoustu arogantních lidí, kteří by jinak dělali nepříjemnou atmosféru na ulici.

Kosty
Náklady. Katování kostů je první rozhodnutí, ke kterému ve své genialitě dospěje každý nový sííou. V dalších letech se kosty zase nenápadně šplhají nahoru, ale o tom se nemluví, dokud nepřijde jiný sííou, který je bude katovat.

Krismes
Hlavní roční období v marketingu. Začíná v září, ideálně hned po velkém svátku bektůskůl. Během krismesu se lončuje spousta ofrů a promo stíhá promo. Jsme tak byzy, že kolikrát nestíháme ani pořádný lanč.

Kůl
Univerzální pozitivní výraz. Kůl člověk se pozná podle toho, že má kůl džíny, pořádá kůl akce a vůbec vede kůl život. Nad 30 let je možné být kůl, ale už to leze dost do peněz a výsledky jsou diskutabilní. Nad 40 let už na stav kůlovitosti není možné pomýšlet.

Lončovat
Spustit nějaký proudžekt, promo či produkt. Třeba když starou známou sušenku napatláme z jedné strany marmoškou a zároveň snížíme váhu o 25 gramů, můžeme říct, že jsme právě lončli nový produkt Happy Active Kids With Fruits.

Lúzr
Člověk, který není jako my a naši kamarádi. Častým znakem je, že ještě nejedl v Hergetově cihelně, byl málo v Thajsku a vůbec tak nějak zaostává.

Marketing
Skupina halasících lidiček, kteří jsou ambiciózní, ale nechtělo se jim studovat obtížnou školu.

Midl menedžment
Střední menažerie. Lidé, kteří mají tak vysoké splátky na hypotéku, že pro svou kariéru musí udělat cokoli – bez ohledu na páteř a centrální nervovou soustavu.

Mítink
Porada. Kus vorku bez surfování, často spojený s posloucháním cizích prezošek a především kreslením kytiček, autíček a obličejíků do poznámkového bloku.

Ofsajt
Výjezdní zasedání. Pro dnešní mladé a úspěšné je ofsajt tím, čím byl pro pionýry Artěk. Přes den se ručkuje přes potok (neboj, tým tě podrží!), večer je ideologie a družba s tou kočkou z reklamního.

Pablik rílejšns (PR)
Parta usměvavých lhářů, kteří tráví dopoledne čtením novin a odpoledne proplácením paragonů za včerejší mecheche s novináři.

Prezoška
Budovatelské nadšení a smělá sci-fi převedená do podoby slajdů. V mnoha firmách jediný způsob, jak něco odkomunikovat šéfům.

Proudžekt
Chaotický sled prezošek a mítinků, který může skončit lončem nějakého proma.

Rep
Pěšák marketingu, ve staročeštině prodavač. Zatímco rep by skoro vždycky zvládl práci svých šéfů, jeho šéfové by nasazení v terénu obvykle nepřežili.

Soljúšn
Řešení. Prodávat zboží nebo nabízet služby už není in, teď je třeba poskytnout komplexní soljúšn. Třeba minerálka je komplexní soljúšn žízně a tak podobně.

Spam
Nevyžádaná pošta, nejčastěji od lidí, kteří si myslí, že na velikosti záleží. Nejvýznamnější položka firemní korespondence vůbec. Pokud naše společnost sama rozesílá spam, neříká se mu spam, ale ímejlový ňůsletr.

Technolodži/ajtý
Oddělení IS/IT. Spolu s financemi jediné oddělení, jehož členové opravdu studovali. Odhaduje se, že až čtyři pětiny seznamovacích inzerátů a dvě třetiny diskusí na netu tvoří členové IS/IT, což vysvětluje i chronicky nízkou produktivitu tohoto oddělení.

Tým
Sada dynamických floutků, kteří přemýšlejí, jak svou práci dynamicky přesunout na jiné týmmembry.

Veb
idnes.cz či lidovky.cz, místa, kam si chodíme na 2–3 hodinky denně odpočinout od vorku. Veb bystří naše smysly tím, že nás nutí bleskově překlikávat okna, jakmile se objeví šéf.
-----------------------------------------------------------------
Průvodce vědeckým žargonem
je již dlouho známo = nezjistil jsem si původní pramen
projevuje se tu určitý trend = tyto údaje jsou v podstatě bezcenné
ačkoliv nebylo možné přinést na tyto otázky jednoznačnou odpověď = pokus se nezdařil, ale i tak doufám, že jej budu moci publikovat
k podrobnému studiu byly vybrány tři vzorky = ostatní výsledky nedávaly smysl
typické výsledky jsou zobrazeny = tenhle graf se mi obzvláště vyvedl
tyto výsledky budou obsahem příští studie = jednou se snad do ní pustím, jestli mě k tomu někdo dokope / poskytne finanční prostředky
z vlastní zkušenosti = jednou
v několika případech = dvakrát
v řadě případů = třikrát
panuje názor = já si myslím
panuje všeobecný názor = pár kolegů si to myslí taky
platný v řádu daných veličin = neplatný
podle statistického průzkumu = říká se
statisticky vyjádřený odhad významu těchto zjištění = pustý odhad
pečlivá analýza dosažitelných údajů = tři stránky poznámek se mi rozpily, když jsem na ně zvrhnul pivo
je jasné, že bude třeba vykonat ještě mnoho další práce, než budeme schopni porozumět tomuto jevu v jeho úplnosti = já mu nerozumím
po následné práci mých kolegů = ani oni mi nerozumějí
děkuji Petrovi X za asistenci při pokusu a Haně Y za přínosné konzultace = Petr X udělal práci a Hana Y mi vysvětlila, o co jde
nesmírně významná oblast výzkumné práce = naprosto zbytečný úkol, který mi zadala komise
doufám že tato studie podnítí další výzkum v dané oblasti = já s tím končím

Průvodce vědeckým žargonem 2
Téma zatím nebylo v odborné literatuře zpracováno = je to na nic / nikoho to nezajímá / našli jsme mezeru na trhu, abychom měli co publikovat
Téma by si zasloužilo podrobnější analýzu multidisciplinárního týmu = dejte mi grant a odborníky, já už jim řeknu, co mají dělat
Cílem výzkumu bylo = tohle mi vyšlo, i když jsem původně zamýšlel něco jiného
Vlastnímu výzkumu předcházel nestrukturovaný kvalitativní explorační výzkum, který byl základem pro formulování hypotéz = probrali jsme v hospodě, o čem budeme psát
Výzkum potvrdil / vyvrátil hypotézu = když už to tak vyšlo, tak jsme to asi chtěli / hypotézy jsme včera přeformulovali podle závěrů
Výzkum je prvním souhrnným zmapováním problematiky = a taky posledním
Výzkum měl za úkol zobecnit základní principy problematiky = myslíme si, že to tak je
Zobecnění je pouze východiskem pro další specifické analýzy = protože u vás to možná neplatí
Výzkum pracuje s reprezentativním vzorkem přes 1000 respondentů = Kde bychom je vzali, těch 200 získaných odpovědí jsme multiplikovali.
Pro výzkum byl zvolen nepravděpodobnostní výběrový soubor / soubor vhodné příležitosti = taková lepší anketa
Výsledky jsou kvantifikovány v relativních četnostech = v procentech, víc neumíme
Přínosem bude aplikace závěrů výzkumu do praxe = je to na nic, ale publish or perish

Tohle je taky pěkné:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=45219


15
Vývoj / Re:Ako sa naucit rozmyslat?
« kdy: 05. 07. 2022, 16:41:56 »
Tak třeba tady je, jak se to dělat nemá:
https://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=922&t=1320923
Tenhle se snažil naučit AutoCAD:
https://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=959&t=1208415
A tenhle se chtěl přeškolit na návrháře elektroniky:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=100841
 :(
BTW: Jak starý je syn a jakou školu dělá?

Stran: [1] 2 3 ... 8