Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - nohous

Stran: [1]
1
Vývoj / Re:Podmínka while nefunguje dle očekávání
« kdy: 17. 09. 2023, 12:16:54 »
Linux pouštím tak jednou za den maximálně. Už na to moc nemám nervy. Když to krachne, balím.

Linux pouštím tak jednou nebo dvakrát za měsíc. Vždy poté, co se mi nedopatřením vybijí baterky a musím ho znovu nastartovat.

Ano. Stále stejné. Ještě jsem nedořešil pár nedostatků co stále nevím jak dělat, abych našel odvahu k úplnému přechodu. To budu muset mít hodně dobrou náladu, abych se odhodlal. Promyslet rozvržení oddílů a tak, je to poměrně těžké rozhodnutí.

Ty jsi postizenej, nebo troll?

3
Studium a uplatnění / Re:Změna práce
« kdy: 03. 09. 2022, 03:54:49 »
Matematika je predevsim jazyk […] Zadny lepsi jazyk jsme zatim nevymysleli. Je presny, rozumi mu kazdy […] a popisuje sirokou skalu procesu. Tezko by se dva technici bez matematiky domluvili.
To se ale těžko vysvětluje méně chápavým.

jazyk (syntaxe) jako takovy asi neni to nejhorsi, ale smysl (semantika)/abstrakce to je kamen urazu. s numerikou jsem si hafo veci vypocital, ale furt se snazim pochopit abstraktnejsi veci, ke kterym nejsou geometricke a nazorne priklady.
(off topic)
Nektere oblasti matematiky (treba v alegbraicke geometrii) jsou cista abstrakce. Tam zadne priklady a aplikace nepomohou. To chce talent :) Napriklad Hodgeova domnenka : "Každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety je racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů"
To asi na svete pochopi jen par matematiku.
Tady bohatě stačí “A monad is a monoid in the category of endofunctors”, to má vysoce praktické využití a kryptické to je taky.

Lemma root.cz,1: libovolná diskuze skončí uzávěrem monádou

4
Hardware / Re:Dostupnost: Raspberry Pi Zero 2 W
« kdy: 27. 06. 2022, 09:07:43 »
Prototypovat na tom, na com sa bude stavat realny produkt.

Když není chleba, jezte koláče ::)

  • prototyp v pythonu, ostrý kód je přeložený
  • pro některé filtry je potřeba třeba 16x větší výkon než rychlost vstupních dat, podle skutečné potřeby se ladí prototyp
  • počet senzorů se u prototypu mění, potřebuji víc SPI/IIC - často na sběrnici dávám jen jedno, abych si to zjednodušil
  • prototyp má mít výstup na HDMI

Některé rady prostě nejsou užitečné... :(

Tak tu je chyba, nepouzivaj Python ale C/C++ a utiahne ti to kazdy Atmel, alebo akykolvek iny mikrokontroler za par eur.

Křemík je levný, kompetence drahá (řeklo by se před čipovým hladomorem).

5
Kód: [Vybrat]
std::for_each s lambdou, ale nevim, k čemu si tim pomůžeš

6
Mozna to chce cist dokumentaci, z https://docs.python.org/3/library/functions.html#round:
Citace
For the built-in types supporting round(), values are rounded to the closest multiple of 10 to the power minus ndigits; if two multiples are equally close, rounding is done toward the even choice (so, for example, both round(0.5) and round(-0.5) are 0, and round(1.5) is 2).

Pokud chces standardnejsi chovani, zkus
Kód: [Vybrat]
num_rounded = int(num + 0.5)

Stran: [1]