Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - nocturne.op.15

Stran: [1] 2 3 ... 14
1
Bazar / Re:Prodám server HP Proliant MicroServer
« kdy: 04. 03. 2023, 13:50:10 »
Hola,
pokud by měl ještě někdo zájem, ten jeden asi už nepoužiju. Je to složenina z obou, co jsem tu koupil  - Z prvního inzerátu N36L, bez zdroje (respektive s vadným zdrojem, tak jak prodával Honza fikar. 8GB RAM, bez disků. Mimo zdroje je OK, funkční a otestovaný.

Pokud by měl někdo touhu, můžu doplnit od disky 1-4TB dle libosti a dohody.

Cena k diskuzi je 800,- , případně mám momentálně zájem o DDR4 sodimm 8-16GB, takže rád vyměním. K převzetí ideálně Praha/Radotín

2
Bazar / Prodám - Probook 430 G2
« kdy: 16. 02. 2023, 20:50:52 »
Našel jsem doma Probook 430 G2, kdysi jsem ho myslím seskládal ze dvou do jednoho. Reálně jsem ho asi nikdy moc nepoužíval, jednu v thinkpadech. Takže zapadl za skříň, což se projevilo prasklým rohem. A teď jsem ho zase našel...

I5-5200U, 8GB RAM, 128GB SSD, orig. baterie 100% kapacity (dle batteryinfoview), Windows 10 Pro.

Prasklina v rohu plastu, jinak vypadá OK.

Foto: https://ibb.co/album/HLLwMD

Cena - 2500,-

Pouze osobní převzení - Praha 5

3
Bazar / Re:Prodám Thinkpad X280
« kdy: 31. 01. 2023, 07:40:09 »
je pryč.

4
Bazar / Re:Daruji instalační CD k OS/2 Warp
« kdy: 29. 01. 2023, 12:19:58 »
Ja bych se s dovolenim (i bez neho) k tomuhle tematu prisockoval. Mam tu od jednoho rootaka materialu k OS/2 celou bedynku. Jelikoz ale trochu filtruju zajmy a potrebuju se venovat jinym projektum, rad celou hromadku venuju nekomu, komu udela vetsi radost. U mne by to jen chytalo dalsi a dalsi prach, v podstate jsem to jen zaarchivoval...

Pokud se takovy nadsenec najde, k predani P5-Nove butovice. Je toho tak na malou tasku nebo krabici od bot. 

5
Bazar / Prodám Thinkpad X280
« kdy: 18. 01. 2023, 10:43:13 »
Thinkpad x280 ve vyšší konfiguraci:
- i7-8850U
- 16GB RAM
- FHD IPS displej
- LTE/GPS kombo (pokud mě neklame paměť, tak bezproblémový Fibocom L830, žádná z problematických karet Sierra)
- 256GB  M.2 SATA SSD
-  nabíječka orig 65w
- čtečka čipových karet
- čtečka otisků

Mírné známky použivání.

Nedostatky:
- slabá baterie (cca 30% nominálu)
- francouzská (podsvícená) AZERTY klávesnice. Klávesy s písmenky jsem přeskládal do +- normálního rozložení, ale zbytek je zlo. Nechtělo se mi to ale řešit a používal jsem tak.

Cena - 6000,-

6
Nechcete, pro nás smrtelníky, udělat tady pro root článek z nelethální pitvy takového stroje?

7
Bazar / Prodám UPS APC SURT8000XLi
« kdy: 18. 01. 2023, 10:20:13 »
Nabízí UPS APC Smart UPS RT8000XLi  vč. management karty. Lze připojit na 1F i 3F.  Vyřazena z důvodu přechodu na vyšší řešení od Eaton

Chybí rackmount kit a přední kryt. UPS byla použivaná v průmyslovém prostředí (nekorozivní prach) a bylo by vhodné její kompletní vyčištění - mohu provést. Chassis má poškrábaný lak. Jinak plně funkční.

Baterie jsou cca 5 let po výměně, zájemci můžu otestovat současnou výdrž.

Nový kit baterií stojí cca 12k.

Nutný vlastní odvoz z Prahy, má něco přes 100kg. Po dohodě můžu dovézt.

Cena - 12000,- nebo nabídněte, doprava dle dohody.

8
Odkladiště / Re:Otevřený kamerový systém pro dům
« kdy: 12. 01. 2023, 22:55:42 »
Co se týče drahoty - tak nejlevněji to postavíte s cloudkey gen 2 plus - mělo by to stíhat několik  kamer

Mám otestováno 24 kamer CK2, je to celkem solidní kus HW...ale s víc kamerama už jsme přešli na UNVR.
Uživatele UNVR rovnou varuju, je na ně svolávačka - jak je dneska obvyklé, uvnitř je shitová flashka za dolar a ta umře do mrtva.

9
Disk běžně rozšifruje jen oprávněný uživatel… a Microsoft!

K tomu "Microsoft" máte nejaké podklady, nebo už jedem někde na úrovni předvolebních debat?

10
Má majitelka účet u MS? Nebo byl počítač přihlášený do domény? IIRC v obou případech dochází standardně k zálohování klíče (do cloudu, nebo do domény), a lze odtud ten klíč získat.

Nevím jak s cloudem, nejsem masochista, ale v doméně to standardně nedelá nic, dialog je stejný jako u standalone workstation (tj. vyzve k uložení klíše do TXT souboru, nepovolí uložení na jednotku, kterou šifruje). Aby se něco dělo, admin musí vynutit zálohování klíčů do AD.

11
Těch lidí je více (cca 6-8), uvedený počet 3 je odhadovaný maximální počet současných připojení na remote desktop.

RDS CALy nejsou na concurent session. RDS caly musíte mít na uživatele (tedy "per user"), kteří služby využívají, je fuk, jestli současně nebo ne.

Výjimkou, dosti neobvyklou, je pořízení RDS CAL per device, kdy je licence vydaná pro počítač, který se připojuje a může nse na něm střídat víc lidí. V normálním světě je to výhodné snad jen pro třísměnný provoz, jinak nevím.

12
Myslím, že na RDS (což je služba gateway pro TS server) by měl být samostatný server, že to tam nejde nainstalovat na doménový řadič, a domnívám se že je zapotřebí mít windows doménu. Samozřejmě jeden server to obslouží pomocí Hyper-V.
Nicméně licence RDS se prodává min. pro 5 uživatelů/zařízení.
A licenci Windows serveru musíš mít Standard + CAL + Windows Pro na desktopech.

Ano a ne. Trochu to rozvedu...

- RDSH (remote dekstop session host) nelze provozovat na DC, byl by to totální hazard a nejde to, dikybohu. Samostatný server je must have. Leckdy se to lepí dohromady s aplikačními servery, což je prasečina, ale pokud má někdo neodolatelnou touhu míchat backend a frontend, prosím. Na jeho riziko, ale s velkým vykřičníkem a písemně potvrdit prosím. Dobrou praxí je držet RDSH snadno postradatelný a nahraditelný.

- RDGW (remote desktop gateway, tedy ta HTTPS gateway) je celkem nutnost, pokud není RDSH server za VPN. K provozu technicky nevyžaduje RDS CALy, licenčně ano (i přestože je samotná služba RDGW nijak nehlídá. RDS CALy vyžaduje i v případě, kdy se RDGW používá pouze pro tunelování provozu na vnitřní stanice - k čemuž se používá a je to docela fajn. Někdy se dočtete, že jako CAL se počítá to, že přistupujete na desktop, který má windows pro licenci - je to nesmysl. Využiváte služeb serveru a jeho role RDS, musíte k ní mít cCAL, bez ohledu na to, kde session ve finále skončí.
Publikovat samotné RDP ven je jasná vstupenka do světa disaster recovery. Protokol je prolomený a chyby v něm aktivně zneužívané.

- RDGW klidne může bežet přímo na RDSH serveru, je to plně podporovaný scénář

- Oficiálně je podporované nasazení RDS (tedy terminálových služeb) pouze v prostředí domény. Neoficiálně to lze i jinak, není to zakázané, ale je to úplně nahovno. Nevím, proč by to kdo dělal.

- pro provoz RDS nejsou potřeba klienti s Windows Pro na desktopech, to jste si myslím popletl. Windows Pro samy poskytují RDS službu - ovšem pouze pro jednu session. Pokud mě paměť neklame, je v EULA výslovně zakázáno použivat více vzdálených session na dekstopové OS, bez ohledu na způsob, jakým k tomu dojdete.

13
Neříkáte jaký OS na tom hodláte provozovat, takže se bavme o Windows Serveru 2022 - 8GB na OS + 500GB-1GB na session obvykle stačí. Neznám ale termín "klasická kancelářská aplikace" - to může být cokoli, bez otestování si o tom stejně můžeme myslet co cheme a všichni mají pravdu.
Design takhle malého řešení je ale dost nepodstatný, řešit v dnešní době nákup čehokoli, co nemá aspoň 32GB RAM je zločin.

 Spíš mě zajímá provoz jako takový z hlediska práva - máte provedenou nejakou analýzu v našem právním prostředí, zda je možné takovou aplikaci provozovat?
Thinstuff dost operuje v šedé zóně, kdy najednu stranu říkají, že všechno je legální, ale taky řeknou - zajistětě si analýzu dle vašeho práva, my rozhodně nedoporučujeme používání čehokoli mimo mantinely dané EULA. Točí se tam dost podivně na slovních hříčkách, ale nikdy nevylučují že to třeba znamená i nutnost nakoupit CALy dle podmínek MS. Někdy TS předvádí dost podivné lavírování typu "k některým produktům RDS CALy koupit nejde, to je problém MS".

Jak to řešíte vy?

14
Studium a uplatnění / Re:Neochota firmy zvednout plat
« kdy: 24. 11. 2022, 20:53:20 »
Se divim, ze jeste nedoslo na moje oblibene benefity :-D
- firemni auto k osobnim ucelum (kdyz zavolas, ocekavame, ze prijedes, protoze vime, ze ho mas doma)
- firemni telefon (budem ti volat ve tri rano)
-firemni notebook (dokonce vam dame vlastni krumpac!)

A porad se najdou lidi, ktery to zerou...


15
Bazar / Prodám - Lenovo X260
« kdy: 21. 11. 2022, 11:22:57 »
Prodávám X260 v top stavu, vypadá prakticky jako nikdy neotevřený. Redukuji sbírku pouze na IBM thinkpady, Lenov se zbavuji.

i7-6600u
8GB RAM
LTE modem (typ můžu zjistit, je to jedno z klasických komb s GPS, tipnul bych na Sierru nebo Fibocom)
baterky 93/94%
podsvícená klávesnice EN (iso, dvouřádkový enter)
bez hdd (nebo dohoda, pokud chcete, nějaké SSD můžu osadit)
orig. adaptér


Cena 6000,-

Preferuju osobní převzetí v Praze, záslikovnu poslední dobou moc nestíhám vyřizovat. Preferuji komunikaci mailem (kokes@czech.systems), zdejší fórum je až poslední možnost a nekontroluju ho denně.Stran: [1] 2 3 ... 14