Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - KStanley

Stran: [1] 2
1
Přepočítal jsem to několikrát a nedává smysl ani založení vedlejší, ani rovnou hlavní činnosti a ani studium VŠ nedává moc smysl. Nejlepším řešením bude nechat se zaměstnat na plný úvazek v nějaké ne příliš sofistikované práci.

2
> Ještě bych se rád zeptal, co má být finální produkt?
Výstup má být papír + PDF + Word verze aby z toho mohli snadno kopírovat...

Papír ve smyslu, že si to vytisknete sami pro interní potřebu, nebo kniha? Pokud to bude tisknout nějaká tiskárna jako knihu, tak bude určitě z Wordu jako podkladu pro tisk úplně happy.

Celkově je to zadání blbost. Pokud to má sloužit převážně pro interní potřebu, tak by se mělo jednat o nějakou elektronickou knihu/dokumentaci, nástrojů je na to spousta, navíc to umožní snadné odkazy, vyhledávání, kopírování, verzování, atd. Případný převod do PDF nebo podkladu pro tisk by taky potom nemusel být tak složitý.

Když to shrnu, vybrali jste nevhodný nástroj k řešení problému a případný úspěch by byl dílem náhody. Pokud toto nejsi schopen vysvětlit vedení, tak si to od nich nechej dát písemně, stejně tě to nejspíš neochrání, nejlépe odtamtud uteč, dokud je čas.

3
Ještě bych se rád zeptal, co má být finální produkt? Tištěná publika, elektronická publikace, nebo něco jiného?

4
Studium a uplatnění / Re:Živnost při práci
« kdy: 08. 08. 2022, 19:53:35 »
Pokud platíte včas daně a odvody a posíláte včas výkazy a přiznání, tak úřady kontrolu provádět nebudou (popravdě netuším, co tam ta sebranka vůbec dělá). Na kontrolu chodí jen když je něco v nepořádku, nebo neobvyklé (navrhovaný systém se nikde jako neobvyklý nepromítne). Problém by spíš mohl nastat ve vztahu k zaměstnavateli, kdy by nabyl dojmu, že v pracovní době zaměstnanec neodvádí 100% výkon a o to více fakturuje jako OSVČ, nebo se něco nepovede a bude to zrovna dodané jako OSVČ a odběratel (zaměstnavatel) bude uplatňovat škodu po OSVČ (zde už není ochrana zaměstnance) a podobných různých střetů může nastat celá řada.

5
Studium a uplatnění / Re:Živnost při zaměstnání
« kdy: 27. 07. 2022, 15:06:17 »
Miluju naše zákony, které říkají A a neříkají, co se stane, když A neplatí, nebo je porušováno. Živnostenský úřad to každopádně řešit nebude a živnost vydá. Ze zákona nevyplývá, co se má stát, když podnikáš ve stejném oboru jako zaměstnavatel. Je to hrubé porušení pracovní kázně a následuje vyhazov? Jediné, co by bylo problematické, kdybys vzal databázi klientů od svého zaměstnavatele a začal obchodovat s nimi.To bys neukecal a to by po tobě šel. Pokud pojedeš úplně novou linii, která nemá s původním zaměstnáním nic společného, můžeš být v klidu. Kdyby to byl extra důležitý business a ty zastával extra důležitou pozici, tak bys měl uzavřenou konkurenční doložku. Pokud zaměstnavatel přijal tvoji výpověď s klidem, tak o nic nejde.

6
Software / Re:CURL - zasílání souborů v daném pořadí
« kdy: 20. 03. 2020, 11:32:27 »
Promiň, tak jsem ti špatně porozuměl, ale ty jsi napsal, že ti to neřadilo správně čísla. Takže tady došlo k nedorozumění v použitých slovech - správně × jak jsem potřeboval. ls řadil výstup správně, přesně podle man, ale ty jsi chtěl jiné řazení, na které jsi našel i potřebný přepínač.

7
Software / Re:CURL - zasílání souborů v daném pořadí
« kdy: 19. 03. 2020, 09:19:19 »
Citace
btw: zrovna pred par dny sem resil v skriptu ze vystup ls(a vim ze by se ls takto pouzivat nemel, ale...) mi neradil spravne cisla, napr.
Kód: [Vybrat]
100.txt
1001.txt
102.txt
Jenže ls řadí abecedně, vždyť to tady bylo uvedeno z man, takže řazení je zcela v pořádku. Pokud by sis to neuměl představit, tak místo 0 použij písmeno A, místo 1 použij písmeno B a místo 2 použij písmeno C a už to bude úplně jasné.

8
Windows a jiné systémy / Re:Tisk A5 na šířku
« kdy: 16. 11. 2019, 10:26:57 »
Ach bože. Dostali jsme se od zcela jasného dotazu někam úplně jinam. Ten dotaz se týkal úplně něčeho jiného. Ale pokud jde o složenky, které tisknu a tisknu celkem úspěšně, tak je tisknu na prodlouženou A4 (3 složenky na archu), v podélném směru (na výšku). Přesnost tisku tiskárny je celkem slušná. Tisknu na Xerox VersaLink C7025. Problém je v tom, že ty složenky od České pošty nejsou ořezané vždy stejně přesně, takže tisk můžu ladit, jak chci, ale stejně to mírně cestuje a občas mají na poště pindy, že číslice nejsou v okénku (kvůli strojnímu čtení). Vytisknout si celou složenku na čistý papír by bylo sice zcela přesné, ale jaksi si to neumím představit, že bych se s tím dělal a co by řekli na poště na vlastní složenku. Ale o tom dotaz fakt nebyl.

Takže k dotazu. Proč je teda na ovladači tiskárny možnost volby orientace papíru, když je to k ničemu a nic to nedělá? Proč to nevezme A5 na šířku, když to podavače evidentně zvládnou (ne nejsem tak blbej, abych si to neověřil, že to kvůli tomu nezůstane viset ve stroji)? Je to nějaký relikt, který už stejně nemá smysl?

9
Windows a jiné systémy / Re:Tisk A5 na šířku
« kdy: 12. 11. 2019, 20:35:52 »
creatura: Ty tiskneš na složenky? Já ano a rozhodně si nemyslím, že je to triviální záležitost. Mám i dost slušné stroje, ale přesnost podávání papíru ve směru dráhy papíru rozhodně není vysoká, 1 mm je běžná přesnost a to je vzhledem k velikosti okének už moc. Naštěstí okénka mají na výšku větší vůli, takže no nevadí, spíš jde o uhlídání na šířku. A o tom to celé je.

10
Windows a jiné systémy / Re:Tisk A5 na šířku
« kdy: 12. 11. 2019, 18:10:39 »
creatura: Psal jsem o tisku do formuláře A5! O žádné obálce jsem nic nepsal. Okénka toho formuláře jsou tak akorát co okénko, to jeden znak. Představ si např. složenku. A v tomto případě je 1 milimetr už příliš velká nepřesnost. Ty ostatní faktory jsem uváděl jako podružné spíš ve smyslu, že nechápu, proč se preferuje tisk na délku, když na šířku je efektivnější, ale to bylo opravdu jen velmi podružné. Primární je ta přesnost.

11
Windows a jiné systémy / Re:Tisk A5 na šířku
« kdy: 11. 11. 2019, 22:10:58 »
creatura: Psal jsem to v dotazu, trefuju se tiskem do okének formuláře a dá se zajistit poměrně slušná přesnost podávání v horizontálním směru, tedy když je A5 naležato v podavači na A4 a šířka se tudíž shoduje. Pokud dám A5 na výšku, tisk sice funguje, ale přesnost se změní na vertikální přesnost, tedy jak papír naberou podávací válce. Potom jsou zde takové malichernosti jako že proč to tam dávat na výšku a mít delší dráhu papíru a projíždět jen částí válce místo celou šířkou, ale podstatná je ta přesnost.

12
Windows a jiné systémy / Re:Tisk A5 na šířku
« kdy: 04. 11. 2019, 13:35:50 »
František Ryšánek: Jehličková tiskárna je asi řešení. Spíš mě zarazila ta neschopnost přesvědčit tiskárnu o svém záměru - k čemu je pak ten přepínač na ovladači tiskárny, když nic nedělá? Jinak jehličkové tiskárny jsou dnes dražší, než bývaly v době svého běžného použití, to jsou paradoxy. Ty, co používají v bankách a na poště jsou určitě zajímavé, dokonce mám odezření, že si umějí načíst to, kam je papír vsunut a jak moc je papír vsunut rovně nebo nakřivo, ale to tak trochu hádám. Takové tiskárny dělá Nixdorf, ale cena je úplně někde jinde. Potom se s orientací papíru umějí poprat tiskárny typu WorkCentre od Xeroxu, ale to je taky jiná liga.

13
Windows a jiné systémy / Re:Tisk A5 na šířku
« kdy: 04. 11. 2019, 13:26:44 »
RDa: Tady nejde o délku, tady jde o to, že všechny tiskárny dnes předpokládají vsunutí papíru na výšku a žádné nastavení s tím vůbec nehne. Důvod je na jednu stranu pochopitelný, nejspíš kvůli podávání, ale na druhou stranu nepochopitelný, když tiskárna zvládne i obálku A6 na výšku, proč nemůže zvládnou A5 na šířku. Prostě to té tiskárně nevymluvíte a bude vždy očekávat papír na výšku, protože ví, že si tiskovou úlohu umí otočit a vaše důvody je nezajímají. Kdybych uvedl další důvody (ty ale nejsou moje), tak řeknu, že A5 na šířku se vytiskne rychleji než na výšku (kratší průjezd), nebudu ničit válec jen v užším pruhu, ale pěkně rovnoměrně po celé šířce a možná by se našly i další důvody.

14
Windows a jiné systémy / Re:Tisk A5 na šířku
« kdy: 04. 11. 2019, 08:19:53 »
Tak finta s A4 nefunguje, tiskárna zjistila, že je papír krátký a ohlásila paper jam. Problém zůstává.

15
Windows a jiné systémy / Re:Tisk A5 na šířku
« kdy: 03. 11. 2019, 22:22:10 »
Filip Jirsák: Asi máte pravdu. Mám zkušenost s tím, že papír je delší a tiskárna to vyhodnotí jako paper jam, ale když bude papír kratší, tak se na to možná vykašle a řešit to nebude. To mě nenapadlo. Jinak Adobe asi nějaké možnosti má, ale přímo na ovladači tiskárny přepínač orientace papíru nehraje vůbec roli, ať je to tak nebo tak, tiskárna vždy očekává papír na výšku. Naposledy tahle volba fungovala u jehličkových tiskáren někde v 90. letech a u nějakých prvních inkoustovek, ale dnes to nedělá nic.

Stran: [1] 2