Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - registrovany_ava

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Hardware / Re:Klávesnice bez numpadu
« kdy: 18. 05. 2022, 06:17:01 »
Ted jsem narazil na Microsoft Sculpt Ergonomic, ale vypada to, ze ji prodavaji jen v setu s mysi. Nema s ni nekdo zkusenosti? Popripade neco podobneho?

Používám už hodně let, za mě naprosto parádní klávesnice. Jen myš zůstala ve skříni.

3
Software / Re:Hezký terminálový font a font na zdrojáky
« kdy: 26. 04. 2022, 08:58:34 »
Na terminálu s černým pozadím jsem zatím nenašel nic lepšího než Terminus (s vypnutým tučným textem). Ostatní fonty jsou takové rozmazané.

+1, Terminus do terminálu.

Na programování používám Lato Light vel. 23 (proporcionální).


4
Hardware / Re:Doporučte prosím klávesnici k serveru
« kdy: 07. 04. 2022, 06:42:32 »
Třeba tohle: https://www.alza.cz/microsoft-designer-compact-keyboard-cz-sk-black-d6306538.htm (nebo něco z alternativ, např. drátová podsvícená https://www.alza.cz/satechi-slim-w1-usb-c-backlit-wired-keyboard-space-grey-us-d6363826.htm) je ještě menší, jestli koukám správně, klávesy budou asi kvalitnější. Jen ta cena.. (i když v ceně serveru se to může ztratit)

5
Hardware / Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« kdy: 03. 02. 2022, 18:09:42 »
Tak podle mě na to, aby člověk neměl zánět karpálu stačí dodržet, aby měl dlaň a předloktí v rovině (horní strana předloktí-zápěstí-první klouby prstů).
Tedy, aby neměl dlouhodobě dlaň ohnutou (nahoru).  Pak je skoro jedno jakou klávesnici nebo myš imho má.

Je to skoro jedno, protože skoro žádná klávesnice tebou popsanou polohu rukou nepodporuje. Microsoft Sculpt jo: https://www.allthingsergo.com/wp-content/uploads/2014/03/IMGP4681.jpg

Na to stačí gelová podložka, ne?

Když by to byla tenká klávesnice a ještě se podložila pod stranou blíž k rukám, aby se získal ten správný sklon (viz obrázek z mého minulého příspěvku), tak asi jo

6
Hardware / Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« kdy: 03. 02. 2022, 17:31:41 »
Tak podle mě na to, aby člověk neměl zánět karpálu stačí dodržet, aby měl dlaň a předloktí v rovině (horní strana předloktí-zápěstí-první klouby prstů).
Tedy, aby neměl dlouhodobě dlaň ohnutou (nahoru).  Pak je skoro jedno jakou klávesnici nebo myš imho má.

Je to skoro jedno, protože skoro žádná klávesnice tebou popsanou polohu rukou nepodporuje. Microsoft Sculpt jo: https://www.allthingsergo.com/wp-content/uploads/2014/03/IMGP4681.jpg

7
Hardware / Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« kdy: 02. 02. 2022, 18:59:05 »
Koukám že ergonomii v tomto  nikdo moc neřeší, takže pět ódu na split klávesnice (např. Microsoft Sculpt), tedy klávesnice pro lidi kterým ruce vyrůstají z ramen a nikoliv z břicha se asi mine účinkem. Alespoň si dovolím podotknout, že z ergonomického hlediska je lepší sáhnout po klávesnici bez numerického bloku - ruka je blíž k myši, míň se vyvrací ramena a zápěstí. Já si dokonce pořídil dva trackbally, na každou stranu klávesnice jeden, naučil se i levačkou a střídám to. Přeju každopádně počítačování ve zdraví.

8
Bazar / Re:Prodám židli Therapia ENERGY COM XL
« kdy: 18. 12. 2021, 18:20:00 »
And now for something completely different - the Larch (https://www.youtube.com/watch?v=mBcTXBhYzfM). Dneska je poslední úplňková noc roku, navíc chvíli před slunovratem, tak doporučuju pro fyzické i duševní zdraví vstát ze židle/křesla/štokrle/sofa/klekačky a vyjít ven se projít, já vyrážím za chvíli.

9
Bazar / Re:Prodám židli Therapia ENERGY COM XL
« kdy: 18. 12. 2021, 17:54:31 »
Podle obrazku je zidle v zoufalem stavu a souhlasim, ze nabizena cena je timpadem dost prestrelena.

V jaekm stavu je utahovaci sroub na zadech bedeniho operaku? Tyhle stare verze tam maji problem uz z vyroby, protoze se sroub casem uvolni a pri vstavani se snadno zidle rozsteluje. Letosni verze tenhle problem uz ma odstraneny -- jinym mechanismem nastavovani (bez sroubu).

Jak píšu v inzerátu, všechny kazy jsou kosmetické. Co se týče mechaniky (tedy toho, co opravdu zajímá vaše tělo), všechno funguje bezvadně. Pružení (zaklonění) jsem skoro nepoužíval, takže pružiny nejsou opotřebované. Sedací pěna je ve stejném stavu jako při koupi. Na šroub jako bolavé místo mě upozorňoval už Marcel (prodejce v M1 shopu, svérázný týpek, návštěva M1 shopu je zajímavá už kvůli tomu se s ním potkat, poctivě vysvětlí pro a proti), choval jsem se k němu slušně a funguje jak byl navržen (tedy opěrka drží na nastaveném místě), jsem nicméně rád, že se tento problém u novějších modelů podařilo vyřešit čistěji. Pokud někdo židli používá sám (nestřídá se na ní často víc lidí), šroub není problém, zafixuje se na jednom místě a tam drží spolehlivě. Je potřeba při aretaci nejít nad horní úvrať, proto v inzerátu píšu, že židle je pro osoby tak do 195 cm.

10
Bazar / Re:Prodám židli Therapia ENERGY COM XL
« kdy: 18. 12. 2021, 12:41:41 »
jeste jednou, ta cena je prestrelena minimalne o 5000
a jeste chtit, aby si to kupujici vycistil, to uz fakt ....

samozrejme delej jak myslis, jen teda zkouset to na foru plnym nadprumerne inteligentnich lidi...

Třeba já bych do toho před dvěma lety šel, kdyby tehdy taková nabídka byla :-) Ok, vyčistím, když se to nepovede teď, zkusím to za dva měsíce znova, třeba laciněji, nespěchám na to. Díky za zpětnou vazbu.

11
Bazar / Re:Prodám židli Therapia ENERGY COM XL
« kdy: 18. 12. 2021, 10:33:59 »
Zidle Therapie jsou uplny nonsense z hlediska ergonomie. To je takove to, ze se jim podarilo presvedcit verejnost, ze to ma neco spolecneho s ergonomii.  Vzdyt ani nemaji nastavitelne operky loktu.

Teď nevím jestli loketní opěrky jsou něco jiného než opěrky předloktí? Pokud je myšleno předloktí, opěrky se dají posouvat nahoru a dolu, dopředu a dozadu, otáčet dovnitř a ven. Možná mluvíš o jiné židli. Therapia má víc řad, tohle rozhodně není nějaká základní.

Pokud máš nějaké věcné argumenty pro to, že to není ergonomická židle, která židle ergonomická je, a proč, rád si je poslechnu, ale prosím fundovaně a ne nepodložené výkřiky.

12
Bazar / Re:Prodám židli Therapia ENERGY COM XL
« kdy: 17. 12. 2021, 11:21:28 »
Spíš to asi nebudu já, mě většinou nedá spíš když někdo chválí neergonomický klávesnice :-) Ale nepamatuju si co všechno jsem kam postoval.

Židli jsem používal asi rok a půl vcelku spokojeně, pak jsem přešel na zdvihací stůl a většinou stojím, když sedím tak na tvrdý židli která mě nutí sedět jak prkno. To ovšem vyžaduje časté cvičení jádra, břicha, lopatek, což asi není pro každého. Pro lidi co necvičí může být tahle židle dobrá volba, každý je jiný, není žádné univerzální řešení pro všechny.

Souhlasím že už je ta židle trochu odrbaná, proto taky ta masivní sleva. Dost toho půjde rel. snadno vyčistit (mýdlová voda na čalounění, cif na plastové/chromové části). Pokud to někdo chce na vyzkoušení (protože za hodinu si člověk nic nevyzkouší, chce to několik týdnů nebo měsíců) a nevadí mu estetické kazy, může to pro něj být lákavá nabídka.


13
Bazar / Prodám židli Therapia ENERGY COM XL
« kdy: 17. 12. 2021, 09:55:25 »
Udělejte si ještě radost k vánocům, nebo dlouhodobý test-drive židle za výrazně nižší cenu. Podrobnosti zde: https://www.sbazar.cz/dvjana2/detail/159411576-zidle-therapia-energy-com-xl

14
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 21. 11. 2021, 09:14:52 »
Těmi monádami myslíš prosím co?

Result, Option, Future, Iterator...

OK, takže jde o to, že na existujících standardních typech s výhodou využíváš monadický přístup, jestli tomu rozumím dobře. Přemýšlel jsem, jestli má smysl jít někam dál a víc to "ohaskellovat"...

Jj, monády bez HKT a nějaké formy do-notation jsou dost polovičatý. Pro rust existují věci jako https://crates.io/crates/do-notation , ale moc se to nepoužívá. S nejpoužívanějšími monádami (Result, Option, Future) se v rustu pracuje jinak(?, async/await), State není moc potřeba protože máme exclusive mutability, u řetězených and_then (monadické bind) u Iterátorů člověk často narazí na borrow checker nebo příliš krátce žijící data. Takže rustovský svět m-word moc nepoužívá, a pro komunitu je to asi i zdravější.

15
Vývoj / Re:Rust - std::ANY alebo lepší návrh?
« kdy: 20. 11. 2021, 11:45:07 »
Popravdě, od té doby co dělám v Rustu mi přijde způsob řešení takových věcí bez součtových typů, pattern matchingu a monád hrozně kostrbatý.
Kdo by to čekal, že do tak nízkoúrovňového jazyka proniknou natolik abstraktní funkcionální konstrukty :) Nakonec ta symbióza funguje celkem hladce.

Zcela off-topic, Idrisi, tohle by se ti mohlo líbit: https://maybevoid.com/blog/mononym-part-1/

Stran: [1] 2 3 ... 10