Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - narg

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:Home Office po pandemii
« kdy: 29. 06. 2021, 17:13:02 »
2 dny v kanclu, 3 dny HO. Před COVIDem HO spíš výjimečně (1x za týden). Jelikož nám neklesla výkonost, tak to vypadá i nadějně do budoucna.
Osobně pokud se to bude navyšovat, odejdu (na což jsem upozornil i nadřízené) -- pro mě to je zbytečné cestování, vstávání a všeobecně pruda (venčení psa dřív, míň volného času -- o to co strávím na cestách ...). Navíc teď v létě jsem si udělal summer-office mimo město a líbí se mi ta volnost, že si člověk může naplánovat život v rámci mezí jak chce, ject si kam chce a pracovat odkud chce.  :)

2
To by byla hezká díra, zkopírovat data z telefonu bez jakékoliv autorizace.
V rychlosti mě napadá:
* Odemknout na telefonech bootloader (což není úplně secure, hlavně předpokládám že uživatele pak bude telefon prudit) a pak se dá natáhnout v případě nouze vlastní recovery image (nebo přefleshovat recovery) něčím kde bude povolené adb.
* Povolit režim pro vývojáře, autorizovat adb pro počítač ze kterého se bude dělat někdy v budoucnu recovery. Při resetu telefonu se to nastavení ztratí.
V obou dvou případech nevím jak to bude fungovat se zašifrovaným storage (což je dneska de-facto standard) bez zadání kódu (tj. jestli existuje způsob jak ty data rozšifrovat se znalostí kódu na pc)

* Možná mě ještě napadla u novějších mobilů redukce USB-C->USB(myš), HDMI(místo displaye) -- ale nikdy jsem to nezkoušel.
* Případně si nastavte zálohy někam na vlastní server/google. Zachráníte aspoň kontakty, fotky atp.
* A nebo existují společnosti které Vám za tučnou odměnu poskytnou 0-day exploity, jen se obávám že tolik pěnez jako třípísmené agentury do toho vrazit nechcete  ;D

3
Poštovné zdarma volit jen v případě, že objednanou věc v následujících 6ti měsících nepotřebujete. Můžete totiž čekat na dodání tři měsíce a i když dostanate prachy zpět protože věc nedošla, budete muset čekat znovu jestli druhý pokus vyjde - a že ani ten vyjít nemusí. Čas jsou peníze, a čekat půl roku na blbost za pár dolarů, když mnohdy nevyplatí. To si radši ten samej šmejd, když ho potřebuju, koupím u nás za dvojnásobek a se zárukou.

Osobně vždy když jsem něco z Ali objednal a zadal poštovné zdarma (a jako že vlastně ani jiné nepoužívám) tak mě to došlo. Někdy v předstihu, někdy s drobným zpožděním (myslím že největší bylo týden -- ale to leželo u našich milostivých celníků, asi zrovna měli dovolenou). Možná by se to chtělo koukat na hodnocení prodejců a taky kolik těch hodnocení vlastně je  ;)

4
Vývoj / Re:GIT server - nasazení kódu do produkce
« kdy: 04. 04. 2019, 11:44:16 »
@to_je_jedno: no priznam se bez muceni ze tomu co jsi napsal nerozumim, tusim ale nerozumim. nicmene zeptam se jeste jinak: docker v ostrem produkcnim prostredi? byl jsem na tom ze docker je spis urceny pro vyvoj a mozne rychle testovani, ale ne na produkcni intranet server ve vyrobe ktera jede 24/7 a je na intranetu zavisla. doporucis i v tomto pripade docker?

Docker na produkci úplně v pohodě. Dneska spoustu firem běží na Kubernetes který je vlastně postavený celý nad Dockerem (jediné co, tak bych preferoval Kubernetes než čistý docker, protože to řeší spoustu věcí které by se v Dockeru museli dělat ručně).

Stran: [1]