reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - qelurg

Stran: [1] 2
1
Vždyť ty jsi pozér.
...řekl člověk co poslouchá hudbu z tabletu :)
Když už, tak ten, který používá tablet jako zdroj hudby v hudebním řetězci, což je racionální nikoliv pozérské jednání. Pozérské je bít se za audio audiofilské kvality a pak na něm poslouchat jedním kliknutím spotify :-).

2
A co se týče žravosti, tvé pc s monitorem vyprodukují m3 CO2 za cca 3 až 10 hodin, mému tabletu to trvá řádově tisíce hodin. Co se týče PS4, tak až 10W žere jen tehdy, když má zapnuté některé energeticky náročné funkce, jako třeba napájení usb portů při vypnutém stavu, zapnutí konzole přes ethernet a podobně. Tyto jsou zaprvé konfigurovatelné a zadruhé platí to jen pro rest mode (něco jako sleep u pc), nikoliv pro turn off mode.

3
Ten šváb je podstatný základ a nikdo normální nezvolí kvalitní šváb, aby pak šidil levné pasivní součástky. Pokud to udělá, přojeví se to v testech a na pověsti zařízení.
On je nemusí ošidit, ony se mu do toho malého tabletu/mobilu prostě nevlezou :). Záleží i na takových věcech jako je stínění. A na pověsti a na testech se to samozřejmě projevuje https://www.gsmarena.com/huawei_mate_8-review-1367p7.php vs https://www.gsmarena.com/sony_xperia_z3-review-1140p7.php a to se bavíme pořád jen o srovnání mobilotabletů. Externí DACani mají lepší kvalitu.
Stínění není žádný problém. Já píšu o Z3 tabletu, tablet není mobil. Mobil má malý displej a už není tak pohídlný na ovládání. Externí DAC může mít lepší kvalitu a také nemusí. Externí DAC je pro 99 % lidí zbytečný a to 1 % které ho využije ho může připojit i k tabletu, jak už jsem ti vysvětloval, argument externím DAC je nesmyslný.

Citace
Hudební řetězec musí být kvalitativně vyrovnaný. Kupovat k reprákům+amp za 50tis DACana za 30tis je stejná blbost jako si k nim pořídit tablet. Je to stejné jako když skládáš herní PC. Ke GPU za 15tis přece taky nepřipojíš CPU Celeron za 2tis ani i9 za 14tis, ale dáš tam i5 za 5tis. Není důvod kvůli ušetření pár korun za CPU nebo DAC si snižovat kvalitu mnohem dražších komponent.
PC oproti tabletu nenabízí žádnou výhodu, ale řadu nevýhod.

Citace
PC je hlučné, dlouho startuje, je velké, žravé, potřebuje spoustu místa a má pro tento účel nepohodlné ovládání přes klávesnici a myš, do obyváku a spol. se nehodí.
Proč pořád opakuješ tyhle lži? Jestli máš špatně poskládané hlučné PC, tak to neznamená, že takové PC mají všichni.
Nejsou to lži, ale (pro tebe) krutá realita.

Citace
Hlučnost: už jsem ti psal, že PC může být zcela bezhlučné - např. https://www.asrock.com/nettop/Intel/Beebox%20Series/index.asp nebo poskládat vlastní ITX. Pro výkonější sestavy hledej na google ULN.
Podobnou krabičku mám, má větráček, který při zátěži hlučí, má několikanásobnou spotřebu a je ve všech směrech méně praktický pro poslech hudby. PC sice lze postavit bezhlučné, ale takové PC není univerzální a má jen samé nevýhody. Z tabletu prostě uděláš lepší přehrávací stanici.

Citace
Dlouho startuje? 15 sekund a spouštím ho 1x za den a umí se uspat a taky se umí v sekundě probudit. Zapomněls, že jsem ti psal, že PC je pro mě multifunkční zařízení, takže já tam nespouštím jen hudbu.
Čím víc multifunkční, tím horší na přehrávání hudby to je.

Citace
Velké? Mini PC se dnes dává zezadu monitoru. Výkonnější sestavy mohou být v designově úhledných case různých velikostí. Žravé? 6W (Beebox) nebo 30W (i3) je moc? (https://www.techspot.com/review/1025-asrock-beebox-n3000/page8.html ) Tvůj PS4 žere 10W ve standby, tomu říkám žravé.
Od kdy je 6W pc multifunkční zařízení, nenech se vysmát. Ty uvádíš jako argumenty různé vlastnosti PC, které mohou být v jednotlivém případě pravda, ale jsou navzájem neslučitelné, patří do říše snů.

Citace
Soustu místa? Ale já chci velký monitor, protože na malé obrazovce tabletu dostávám epileptické záchvaty.
A poslední tam máš klávesnici a myš. To právě chci, oproti dotykáči jsou pro mě pohodlnější a rychlejší.
Chtít to můžeš, ale jako zdroj hudby je to nepraktické. Ať si vezmu obývák nebo moje hudební pracovnu. Klávesnice a myš je dobrá na psaní dokumentu nebo programování, ale nikoliv do obyváku k hudebnímu přehravači. A pokud bys nevěděl, i klávesnici a myš lze připojit k tabletu, používám to běžně, ale nikoliv k hudebnímu, tam je to nesmysl.

Citace
To, že jednomu vyhovuje dotykáč a druhému klávesnice+myš je otázka osobních preferencí, ale nešiř prosím takové bludy, že PC je hlučné.
Tak mi ukaž multifunkční pc, které mi poslouží na hraní her, programování, výpočty, úpravu fotek a videí a je bezhlučné. A porovnej si ho s cenou hudebního tabletu, který tuto činost z podstaty věci obslouží lépe a pohodlněji.
Citace

Dvě kliknutí ti nestačí ani omylem, ovládání přes displej je pohodlnější a intuitivnější. Používat na hudbu pc je nesmysl.
Na liště kliknu na Spotify (nebo jiný) a druhým klikem spustím hudbu. Na tom hlučném PC co máš doma by to opravdu nesmysl byl.
No LOL, teď jsi to zabil. Vždyť ty jsi pozér. Píšeš tady o hudebním hardware nejvyšší kvality, který je mimo zájem 99 % lidí a pak jako zdroj hudby uvedeš masový low entry level spotify. Takový hw má smysl pro audiofilní nahrávky a ne pro komerční hudbu mástrovanou pro levný špunty :-).
Citace

@Jaromír Adámek: Souhlasím. Tohle byla poslední moje reakce na DAC, ale není to na jiné vlákno, ale špíše na jiný server zaměřený na audio techniku. Ale pokud by qelurg psal další bludy o hlučném PC, tak bych se s reakcí asi neudržel :)

4
Já se nebavím o marketingových zkratkách, ale o tom, že třeba můj tablet má Qualcomm WCD9320 Audio Codec / 2x NXP TFA9890 DAC/Amp.
No tohle jsou právě ty marketingové zkratky o kterých mluvím. Kvalitu DAC nedělá jen šváb.
Tohle nejsou marketingové zkratky. Marketing to nepoužívá a je naopak dost náročné vyšťourat tyto informace, které mají daleko větší výpovědní hodnotu, než marketing. Ten šváb je podstatný základ a nikdo normální nezvolí kvalitní šváb, aby pak šidil levné pasivní součástky. Pokud to udělá, přojeví se to v testech a na pověsti zařízení. Můj z3 tablet má výbornou pověst, kterou mohu ji potvrdit vlastní zkušeností.

Citace
Velmi pohodlné ovládání,
Pro mě nepohodlné. Když mě někdo zavolá na ten /mobiltablet, tak nebudu vytrhavat kabely k reprákům. A speciální tablet jako zdroj hudby je pro mě blbost když si mohu dát kvalitní zvukovku/DAC přímo do PC na kterém mi pro spuštění hudby stačí dvě kliknutí.
Sorry, ale tohle jsou hloupé kecy. Proč by mi někdo volal na tablet? Ten tabket mám vyhrazený čistě na hudbu. PC je hlučné, dlouho startuje, je velké, žravé, potřebuje spoustu místa a má pro tento účel nepohodlné ovládání přes klávesnici a myš, do obyváku a spol. se nehodí. Dvě kliknutí ti nestačí ani omylem, ovládání přes displej je pohodlnější a intuitivnější. Používat na hudbu pc je nesmysl.

Citace
přehraje kde co, včetně různých hires formátů, online služeb nebo dlna, k dispozici je řada kvalitních přehravačů jako třeba neutron music player, kvalitní výstup + spolupracuje s externími převodníky.
Tohle umí PC už pěknou řádku let.
PC ano, ale viz výše, pc má řadu nežádoucích vlastností, specializovaná elektronika má zase problém s flexibiIátou a pohodlným ovládáním, tablet si z obou světů bere to lepší.

5
Kdyby nikdo nepoznal rozdíl mezi hudbou z mobilu a kvalitním audio přehrávačem, tak všichni výrobci a prodejci kvalitního audia by zkrachovali a recenzenci hi-fi by už neměli o čem psát.
Nesmysl, zaprvé je tu snobismus, zadruhé je tablet jen jedna součást hudebního řetězce a ne ta nejdůležitější, víc peněz se utopí na zesilovači a nejvíc na reprobednách.
Každá část řetězce je důležitá. Když si zmrvíš zdroj hudby, tak je investování do kvalitního zesíku a repráků vyhazování peněz.
Jo, ale zdroj hudby dneska není žádný problém, na rozdíl od dob minulých a na rozdíl od zesilovače a beden, tam je stále nutná vysoká investice a pečlivý výběr.

6
Kdyby nikdo nepoznal rozdíl mezi hudbou z mobilu a kvalitním audio přehrávačem, tak všichni výrobci a prodejci kvalitního audia by zkrachovali a recenzenci hi-fi by už neměli o čem psát.
Nesmysl, zaprvé je tu snobismus, zadruhé je tablet jen jedna součást hudebního řetězce a ne ta nejdůležitější, víc peněz se utopí na zesilovači a nejvíc na reprobednách.

7
Není mobil jako mobil, sony třeba do svých top modelů dávala kvalitní převodníky.
Takových marketingových zkratek typu "Purity Sound", "Hi-Res" jsem četl už moc. Nebo že 8 cm reproduktory mají díky nějaké zázračné technologie basy jako u velkých 20 cm repro. Miniaturní mobil kde se musí kromě DAC vměstnat ještě foťák, obrazovka, repro, modem, wifi atd. nebude nikdy tak kvalitní jako větší stroj (zvukovka, externí DAC). U repráků to platí obdobně. To je fyzika, tu neošidíme. Smartphone nebo tablet je dobrý na poslech hudby v tramvaji.
Já se nebavím o marketingových zkratkách, ale o tom, že třeba můj tablet má Qualcomm WCD9320 Audio Codec / 2x NXP TFA9890 DAC/Amp. Komu by to přišlo málo (jako že 99 % lidem ne, tak může použít externí převodník). Nevím proč do toho taháš nějaké 8 cm repro, tablet slouží jako zdroj zvuku. Tablet s kvalitním audio hw je dnes imho nejlepší zdroj zvuku na přehrávání. Velmi pohodlné ovládání, přehraje kde co, včetně různých hires formátů, online služeb nebo dlna, k dispozici je řada kvalitních přehravačů jako třeba neutron music player, kvalitní výstup + spolupracuje s externími převodníky.

8
Pokud PC nehlučí, což je výjimka, steuně hodně žere, poslouchat na =c není dobré.
S mini-pc se dokážeš dostat na spotřebu 30W a můžeš mít i nulovou hlučnost, což u PS4 nemůžeš. PC pro běžnou práci si vezme 60W. Ve srovnání s dobrým zesilovačem, který si vezme 100-150W je spotřeba PC malá. Říkals, že PS4 zapínáš ovladačem, takže tvůj PS4 si ve stand-by vezme 7-10W, což je hodně - http://wololo.net/2016/11/25/ps4-energy-consumption-much-ps4-costs-can/ , takže taky moc energií nešetříš.
PS: Ani výkonný PC opravdu hlučet nemusí. Pokud si lidi do PC dají boxový chladič s 3000 otáčkami/min, který dostali zdarma k procesoru, tak je jasné, že je z PC rázem vysavač. Pasivní chladič CPU do PC koupíš do 1000 Kč, opravdu dobrý ventilátor Noctua na ventilaci bedny stojí 500 Kč, bezhlučný PSU (záruka 10 let) za 2500 Kč - easy business.
Proč do toho motáš PS4, ta je na poslech hudby stejně nevhodná jako PC. Mobil/tablet je na to nejlepší. Je to pohodlné a rychlé ovládání, minimální spotřeba, bezhlučnost.

9
Na elektronice oproti tomu záleží minimálně, vše co dnes umí přehrávat hires je dobré.
Ou, to nesouhlasím. Podle mě na elektronice záleží velmi. Nechci tady vystupovat jako nějaký znalec audia, ale myslím, že hifistům se při chválení poslechu hudby z mobilu/tabletu dělají mžitky před očima.

PC je neefektivní a hlučné.
To u mě neplatí. Mojí nejhlasitější součástkou je slabounce vrnící monitor. Pouze když se u náročných her roztočí ventilátory na grafice, tak to jde slyšet.

Není mobil jako mobil, sony třeba do svých top modelů dávala kvalitní převodníky. Kdo má horší, ten může použít externí usb zvukovku, anndroid je podporuje. Pokud PC nehlučí, což je výjimka, steuně hodně žere, poslouchat na =c není dobré. Pokud už někdo ohrnuje nos nad kvalitním mobilem, pak jedině nějaký kvalitní audio přehravač, ale imho nikdo nepozná rozdíl.


10
Mate tady nekdo Playstation? Ja zvolil XBox a nevim jestli jsem neudelal spatne. Microsoft to tradicne nema uplne vychytane a co me treba sere je, ze kdyz to vypnu, tak to stejne furt jede. Dokonce i kdyz to nejede, ale je to opravdu jakoby vyple, tak uvnitr prerusovane porad neco bzuci, jak kdyby HDD nebo neco. Mit to na stole s notebokem je teda pekny opruz, musim to vytahovat ze zasuvky. To je zase klasicky Microsofti srot toto. Docela by me zajimao, jestli to dela i Playstation.

U playstationu si lze vybrat hloubku vypnutí, lze ji jen uspat, lze vypnout hlavní procesor s tím, že běží pomocný arm, který stahuje aktualizace během 'vypnutého' stavu, lze si zvolit zda usb jsou při vypnutém stavu pod napětím nebo zda jde probudit přes ethernet a nebo ji lze úplně vypnout.

11
Vývoj / Re:Python escape sekvence
« kdy: 10. 04. 2019, 14:40:34 »
Imho nemáš raw řetězec nebo tě plete repr výstup:
 
Kód: [Vybrat]
>>>
>>> s = r'\\u2551\\033[32m \\u00a9MM, spol. s r. o. \\u00ae \\033[0m'
>>> print(s)
\\u2551\\033[32m \\u00a9MM, spol. s r. o. \\u00ae \\033[0m
>>> print(s.replace('\\\\', '\\'))
\u2551\033[32m \u00a9MM, spol. s r. o. \u00ae \033[0m

12
Proc by si to dite melo zavirovavat PC crackem? Proc ho k tomu vedes? Ty chces at z nej vyroste ajtak a to jeste cestou kdy se muselo zabyvat srackama? Jsi si jisty ze ho takto vhodne pripravujes na jeho budouci karieru? Myslis ze ti potom podekuje to dite?
Já ke crackování dítě nevedu. :-) Když dítě bude chtít hru, kterou z nějakého důvodu nemá, tak si to prostě bude zkoušet cracknout a nikoho se ptát nebude. Nemusí to být cracky, ale jen nějaké zlepšováky na hry, které si ditě odněkud stáhne a vir je tam. Nebo bude zkoušet těžit bitcoiny, bude zkoušet overclocking a něco se mu podělá a při tom všem se dítě učí. Ano myslím, že se těmito problémy, které si samo s PC zažije naučí více než na konzoli, kde se akorát naučí mačkat tlačítka. Chci, aby moje dítě umělo řešit komplexní HW a SW problémy a v budoucnu mi za to určitě poděkuje. A to i když z něj nebude programátor nebo vývojář HW.
Mne se teda vychova deti dari lepe, at obecne ohledne moralnich kvalit, tak co se tyce it. O to vyhodnejsi se mi jevi rozdeleni konzole na hry, pc na praci.

13
Mam AVR od denonu a myslim si, ze je dobry. https://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/2204-avrx2300w/?katID=23
Podle ceny 19tis. to nevypadá tak špatně. Předpokládám, že zvukové soubory posíláš do receiveru, který slouží jako DAC a zesilovač zároveň. Dovolím si tvrdit, že zvukovka za 5tis. a stereo zesilovač za 10tis. bude mít lepší zvuk, který bys poznal pokud máš stereo repráky od 10tis. nahoru. Psals, že mít všechno v jednom je nevýhodné, ale receiver je také takové vše v jednom (HDMI switch, Audio switch, DAC, zesilovač). Tohle téma s konzolí moc nesouvisí, ale taky člověk při nákupu přemýšlí jestli je pro něj lepší mít zvlášť DAC/zvukovku a zvlášť zesilovač nebo to bude mít v jenom receiveru.

Hudbu na tom moc neposlouchám, ale i to mohu. Hudbu (flac, pokud možno hires) mám na synology a lze ji přehrávat kdekoliv, i přes ten AVR, který ale primárně slouží pro tv/konzole a prostorový zvuk. Hudbu poslouchám hlavně přes sluchátka nejradši přes tablet (sony z3, podporuje hires) nebo používám další android zařízení přes usb zvukovku se sluchátkovým zesilovačem. Je to tiché, úsporné a kvalitní. Obdobně jako u AVR to bylo hlavně o kvalitě repro, i zde je to hlavně o kvalitě sluchátek. Na elektronice oproti tomu záleží minimálně, vše co dnes umí přehrávat hires je dobré.  Pokud zatoužím po hlasitém poslechu, pak jdu nejčastěji cestou přes mixpult a studiové reproduktory v pracovně, kde mám nejlepší akustický prostor. Přes PC hudbu neposlouchám, to se mi jeví nesmyslné. PC je neefektivní a hlučné.

14
Mam AVR od denonu a myslim si, ze je dobry. https://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/2204-avrx2300w/?katID=23 Hudbe se venuji intenzivne, mam doma keyboardy, syntak, stage piano, a mym usim ten AVR vyhovuje. Spis nez o AVR je to o bednach, co k tomu koupis.

Moje deti hraji na konzoli, na notebooku delaji veci do skoly a programuji. Nemusi na pocitaci hrat hry, aby se s nim seznamili. Je to spis nezadouci, i dospely ma casto problem oddelit praci a zabavu, natoz deti.

15
Vezmu gamepad a stisknu na něm tlačítko, čímž ho zapnu. Automaticky se spustí konzole a automaticky se přepne vstup na tv. Zvuk mi jde přes 7.1 AV receiver, kde prostorový zvuk podporují prakticky všechny konzolové hry na rozdíl od pc. Hraju na velké plazmové televizi, krásný obraz, krásný zvuk. Gamepad má haptickou odezvu (bez které si připadám jako bych hrál hru bez zvuků nebí barvy), vlastní reproduktor (vydává zvuky třeba při přebíjení zbraně, přitom se příslušně zatřese), prostě paráda. Kdysi jsšm hrál na pc a hrál na něm cca 20 a přestávalo mě to bavit. Pak jsem si pořídil PS3, v té době jako levný BR přehrávač a zjistil, že hraní může být stále velmi zábavné. Že není problém ve mě, ale v pc. Mít všechno v jednom je nevýhodné. Jde to proti unixové filosofii, a nejpozději se to ukáže s rodinou a případně i vlastními dětmi.

Stran: [1] 2

reklama