reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Shodan

Stran: [1]
1
Server / Re:Kam ukládata zálohy
« kdy: 14. 08. 2019, 18:30:42 »
Backblaze B2

2
Hardware / Re:Chytrá záskuvka ovládaná přes net
« kdy: 14. 07. 2019, 20:50:26 »
Elgato Eve Energy 1x - mám asi 2 roky, bez potíží. Připojuje se přímo k wifi, ovládám přes homekit, byť má i aplikaci se spoustou grafů o spotřebě.

Ikea Tradfri - 2x - mám asi měsíc, zatím taky OK. Potřebuje ješte Ikea ovladač a Ikea bránu. Aplikace grafy se spotřebou nemá, s homekitem jede hezky.


3
Software / Re:Aký software od Microsoftu používate?
« kdy: 30. 05. 2019, 20:31:46 »
Hlavně Minecraft :)

Ale na ten skener zkus VueScan https://www.hamrick.com/

4
Hardware / Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« kdy: 07. 05. 2019, 19:43:41 »
Pokud by jsi chtěl zainvestovat ještě trochu víc, není vůbec špatná Apple TV.

Má jak aplikace HBO nebo Netflixu (i ten Amazon Prime), tak i domácí Stream a Mall.tv, dálkové ovládání s touchpadem, ethernetový konektor a příjemné uživatelské rozhraní v češtině. Dokážou ji tedy ovládat i jiní členové rodiny (za což bych u chromecastu ruku do ohně rozhodně nedal).



 

5
Hardware / Re:Jakou bezzrcadlovku?
« kdy: 09. 04. 2019, 16:04:38 »
Já bych asi volil nějakou nižší/starší SONY bezzrcadlovku. Třeba a6000 je přesně za těch 12.000,- Kč

Mám prastarý NEX 5R, většinou s objektivem Sigma 30mm f2.8 ex dn a stále plní veškeré mé fotografické požadavky. A to jsem jej koupil snad někdy v roce 2012.

Mobilní aplikaci má, byť jsem ji zkoušel tak 3x, protože do mého "workflow" moc nezapadá, ale fungovala bez potíží.

Rychlost ostření reálně závisí spíš na objektivu (to zrovna není silná stránka té mé sigmy).

Bajonet E snad je perspektivní, kdyžtak můžeš pro jistotu kupovat objektivy na FE, které tam jdou taky, kdybys plánoval časem povýšit na full frame :)

Ale ten Fuji xt100 taky vypadá hezky. Fuji foťáky navíc mají pokud se nepletu i vestavěné simulace filmů, a to i pro video, což se může při mobilním využití docela hodit.

Fuji i Sony mají svoji "levnější" verzi Capture One Pro, což je docela výhoda, pokud nestačí jen JPEGy a je potřeba zpracovávat RAWy.

Taky není od věci na flickeru vyklikat konrétní foťák a podívat se na fotky z něj.

6

To je max pravda jen na půl. Težko říct zda linux byl na ps3 kvůlá clu nebo je to jen pomluva. Ale zrušen byl z toho důvodu, že skrz něj bžla ps3 hacknuta.

Je to 10 let, takže za to rozhodně ruku do ohně nedám a je dost dobře možné, že se pletu. Ale z té doby to mám uloženo v paměti jako ten hlavní důvod, proč linux musel jít.

Jako metodu hacknutí si pak pamatuju únik kryptografických klíčů vypálených do hardwaru, nebo tak něco. Nevím, jestli v tom figuroval linux, nebo ne.

Hacknuta je nicméně nakonec každá konzole (i na Switchi jde pustit Debian, k nevůli Nintenda), určitě v SONY nebyli takoví naivkové, aby s tím ve svých  propočtech nepočítali.

Linux, pokud vím, zas tak velký přístup k hardwaru té PS3 neměl - minimálně grafický subsystém určitě nemohl využívat naplno.

Teď, když jsem to zkusil rychle vyhledat, tak na mě vyskočilo vyjádření SONY, že odstranění podpory linuxu bylo z důvodu "hardwarových změn a snižování nákladů" (https://www.osnews.com/story/22073/why-no-otheros-option-on-ps3-slim-sony-answers/).



7
"Háček" je v tom, že výrobce to prodává (relativně) levně, aby vydělal na hrách (to vymysleli už v Nintendu v 80tých letech). Je to jednoúčelové, vyladěné zařízení. Dobré v tom, co dělat má, ne dobré v čemkoli ostatním. Tomu "ostatnímu" zpravidla výrobce logicky aktivně brání.

Výjimkou byla SONY - kdysi v roce 2006 (?) se pokoušela tvrdit, že PS3 je počítač, protože na ní byl (oficiálně) linux. Jediný důvod byl ale jiná výše cla na konzoli a počítač. Když to celníci nevzali, podporu linuxu bez dalšího zrušila.

8
Hardware / Re:Tip na ergonomickou klávesnici
« kdy: 27. 02. 2019, 18:40:41 »

V recenzich jsem cetl, ze je problem s Fn klavesama. Programator potrebuje Fn klavesy casto.... Jak je na tom tato klavesnice?

Jsou cca poloviční velikosti než klávesy normální. Jsou na správných místech. Je tam hw přepínač mezi Fn a zesilováním zvuku apod., mám jej stabilně nastavený na Fn režim. Používám normální klávesové zkratky včetně Fn, programátor ale nejsem, takže těžko posoudit.

9
Hardware / Re:Tip na ergonomickou klávesnici
« kdy: 26. 02. 2019, 21:40:49 »
Pár měsíců mám v práci MS Sculpt Ergonomic Desktop a píše se na ní neuvěřitelně příjemně (materiál, zdvih, zvuk), lituji, že jsem si ji nepořídil dřív.

Zvykl jsem si tak za týden - zpočátku jsem dělal překlepy v horní řadě kolem rozdělení klávesnice (píšu hodně, poslepu, všemi deseti a dost rychle, ale jako samouk mám vlastní prstoklad :) ), teď už zcela bez chyb.

Přecházení mezi MS Sculpt Ergonomic v práci a MacBookovou klávesnicí doma zcela bez problémů.


Stran: [1]

reklama