Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - kotelgg

Stran: [1] 2 3 ... 13
1
Já bych třeba vůbec neposlouchal lidi, co si berou notebook do postele, sorry :)

A jednou jsem pracoval i na čerstvém vzduchu. To je hádám úplně nejhorší  a půjdu do pekla :-)

2
Hardware / Re:Vývojářský stroj do 20 KKč bez daně
« kdy: 03. 12. 2021, 09:13:55 »
Notebook má výhodu, že se dá pracovat z postele, venku nebo v kavárně, ale nevýhodu 1 displej s malou velikostí. Velikost jde trochu kompenzovat větším rozlišením, ale displej s 4k stojí nesmysl, protože součástí je vždy zbytečná dedikovaná grafika (5 let zpět ale notebooky bez dedikované grafiky dělal asus s core i7 a se super výdrží na baterku).

Jinak spíš doporučuji mít projekt na VPS (může to být firemní server nebo normální pc s hodně ram). Dělám to tak u několika projektů a nemůžu si to vynachválit. Můžete se na to napojovat z jiných PC, jednodušší zálohy celého systému a čistá instalace pro každý projekt, kdy vám 1 update/instalace nerozjebe vše ostatní.
 

3
Tomu ISP ale nebude jedno, když kvůli pár jedincům bude platit 3násobek za data. Může se samozřejmě chovat sociálně a rozdělit náklady mezi všechny, ale je to fér?

4
Nelegální těžko, ale z 90% se to používá k nelegální činnosti, spamu a dělání bordelu na public fórech a jinde. Na druhou stranu zase vznikly služby, které VPN detekují a sám je používám, protože už je to bohužel nezbytné a google captcha to neřeší. 

5
Distribuce / Re:Dotaz na výběr linuxového distra
« kdy: 26. 11. 2021, 20:07:15 »
Na server Debian. Další level je pak Proxmox (virtualizační platforma založená na debian).

6
Díky. Windows 10. Instalace je stará asi rok. Ono to teď neustále píše, že přidáváme nové funkce. Takže očekávám překvápko každým dnem.

7
Pokud někdo těch licencí prodal 1000, tak ho považuji za renomovaného prodejce  :D
Jinak u office pro firmu se dnes spíš vyplatí předplatné office 365, kde můžete být přihlášen až na 5 zařízeních zároveň a licenci kdykoli zrušit nebo navýšit.

8
A jak víte, že s tou nerozbalenou krabičkou se pojí licenční oprávnění k software?
To pak nemohu vědět ani v obchodě, kde dostanu stejnou krabičku. Pro mě je zásadní doklad o nabytí. Viz:
https://idoc.vsb.cz/xwiki/bin/view/pc/sw/obj-nakup-sw/legalni-sw/

9
Po zapnutí PC mi windows napsali, že bych si měl zálohovat klíč EFS, abych nepřišel o data, ale já žádné šifrování souborů nepoužívám. Znamená to, že windows mi mohou zašifrovat soubory nebo už to udělali? Dá se to nějak zjistit?

10
Licence za 100Kč mi nikdy nepřestala fungovat (on ani není důvod, protože MS chce, abyste měli win10). Pokud jde o nákup do firmy, tak na ebay se dají levně koupit nové nerozbalené licence (naprosto totožné s tím, co dostanete v obchodě za x násobky). 

11
Server / Re:Mail u sebe doma
« kdy: 09. 11. 2021, 13:33:07 »
Existuje vůbec nějaký mail server, který vám ukáže, co se tam děje? Kdysi jsem spravoval exchange pro ožralé milionáře a tam není vidět vůbec nic. Jen stovky logů. Teď exchange na online office365 to samé. Když si nainstalujete munin na linuxu, tak to alespoň ukáže, že nějaké maily odcházejí/přicházejí na exim4 nebo postfix serveru.

12
Server / Re:Šifrování se vzdáleným přístupem
« kdy: 13. 10. 2021, 15:24:31 »
Ještě se dá jednoduše přidat 2fázová ochrana OAuth, takže jen heslo k přístupu nestačí a je nutné použít i kód z mobilu (je třeba si udělat zálohu instalačního kódu při ukládání do telefonu).

13
Hardware / Re:Výběr telefonu - jak si vybrat správný model
« kdy: 12. 10. 2021, 15:36:21 »
Telefon jde do výroby, tak snad se už dočkáme  ;D
Mně by se hodilo, kdyby se dal použít přímo jako konzole k serveru (monitor+klávesnice) přes nějaké udělátko, ale alespoň už to půjde použít normálně na putty.

14
Odkladiště / Re:Počítač bez integrovaných obvodů
« kdy: 08. 10. 2021, 08:52:10 »
Já si tipnu, že výkon 80286 (5MHz) nelze s diskrétními součástkami dosáhnout, protože limitující jsou i vzdálenosti mezi tranzistory a jejich velikost (běžný tranzistor se otevírá a zavírá xnásobně pomaleji a to limituje frekvenci celého procesoru). I ta replika 6502 jede max 50 kHz místo 1MHz.

15
Hardware / Re:Skříň a zdroj pro počítač s osmi disky
« kdy: 19. 08. 2021, 09:29:29 »
Cooler Master Force 500 jsem kupoval pro známého a zdá se být ok. Je bytelná. Má to ty bezšroubové packy na disky od shora dolů (jestli si to pamatuju správně) a nahoru můžete dát minimálně 2x hotswap. Jen z nepochopitelného důvodu má jen 1x USB3.0, přitom kabel do desky umí 2x. 

Stran: [1] 2 3 ... 13