Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - xyz

Stran: [1] 2 3 ... 11
1
Studium a uplatnění / Re:Firma Lundegaard
« kdy: 18. 03. 2023, 16:33:44 »
No mne prave prijde, ze na tomhle akorat zjistis, zda ten kandidat delal webove aplikace. A na co vsechno je potreba davat pozor.
Je to asi jako kdyby ti dali naprogramovat treba neco pro ridici systemy. Tak bys taky nevedel, co vsechno je tam potreba resit.

Tak to samozřejmě záleží, jaká pozice to byla. Pokud taková, kde budete dělat webové aplikace (nebo něco podobného), tak je to úplně v pořádku. Pokud to byla pozice programátora řídících systémů, tak to je samozřejmě špatně.

Pozice se jmenovala Java Developer. Ale to jedno, já se nehadam..Byla to zkušenost. Ale příště už bych se na to vykašlal. Samozřejmě, že zkušený webový developer by to zkopcil ze svého projektu nějakého ajncvai.

2
Studium a uplatnění / Re:Firma Lundegaard
« kdy: 18. 03. 2023, 12:49:56 »
Hele já chápu že to bylo nové, ale to zadání mi nepřijde nějaká lumpárna, já bych to za 1 md dal v klidu (jsem ale senior). Prostě sorry, ale já tady píšu o nějakých hmatatelných validních problémech, co dělal Lundegaard zaměstnancům, a to co máš ty je normální otázka k pohovoru. To po pár letech dáš dohromady taky levou zadní za 1 MD. Mě by se třeba takový úkol u pohovoru líbil, protože můžu firmě ukázat, že to prostě umím udělat. Jsou těžší věci u pohovoru, např. logicko-matematické hádanky, které musíš nahlas rozřešit, aby viděli, jaké máš kognitivní schopnosti, to mi přijde více stresující. Napsat kus softwaru m přijdou pohovory jako ty jednodušší.

A někde se neptají vůbec, typicky třeba někde v korporacích - tak zkus to.

Za takovou otázku u pohovoru se nedá jakoukoliv firmu IMO obviňovat.

No mne prave prijde, ze na tomhle akorat zjistis, zda ten kandidat delal webove aplikace. A na co vsechno je potreba davat pozor.
Je to asi jako kdyby ti dali naprogramovat treba neco pro ridici systemy. Tak bys taky nevedel, co vsechno je tam potreba resit.

3
Studium a uplatnění / Re:Firma Lundegaard
« kdy: 18. 03. 2023, 11:51:54 »
Ja mam zkusenosti jen s pohovorem, kdy mne po pohovoru dali vypracovat nejakou webovou aplikaci, na kterou jsem mel jen 1 MD:
"Nechceme, abyste tím pálil víc jak 1MD času, pokud by vám to mělo vzít víc, tak pošlete, co se podařilo do té doby udělat a doplňte informaci, co ještě chybí a za vás by aplikace měla/mohla mít, aby byla dokončená."

Takze jsem nainstaloval spring initializer s frameworky, ktere jsem nv zivote  nevidel a moril se s tim cely den. A pak mi to strasne zdrbali a nevzali me.
Pamatuješ si ještě zhruba, co to mělo umět? Bylo reálný to opravdu za 1 MD stihnout?

Pro nekoho, kdo dela webove aplikace ve Springu, je to v pohode. Ale pro me to byly nove veci.

To zadání je následující:

·         Cílovou webovou aplikací by měl být jednoduchý kontaktní formulář viz wireframe (WF) níže
·         FE komponenty by měly obsáhnout jeden selectbox, jehož data (možnosti) se dotahují skrze BE z DB vrstvy
·         Input fieldy by měly obsahovat základní validace
o    Policy number – alfanumerické znaky
o    Name + Surname – pouze písmena
o    Request field by měl omezovat délku (dle Vaší úvahy, nemusí být 5.000 jako je ve WF)

·         Submit formu má skrze BE uložit do DB

·         Aplikace půjde kompletně sestavit jedním příkazem s využitím libovolného nástroje pro sestavování aplikací (např. gradle, maven, … ).

Výběr technologií/frameworků je zcela na vás, jediný limit je Java backend.
 

4
Studium a uplatnění / Re:Firma Lundegaard
« kdy: 18. 03. 2023, 00:36:43 »
Ja mam zkusenosti jen s pohovorem, kdy mne po pohovoru dali vypracovat nejakou webovou aplikaci, na kterou jsem mel jen 1 MD:
"Nechceme, abyste tím pálil víc jak 1MD času, pokud by vám to mělo vzít víc, tak pošlete, co se podařilo do té doby udělat a doplňte informaci, co ještě chybí a za vás by aplikace měla/mohla mít, aby byla dokončená."

Takze jsem nainstaloval spring initializer s frameworky, ktere jsem nv zivote  nevidel a moril se s tim cely den. A pak mi to strasne zdrbali a nevzali me.


5
Vývoj / Re:Příklad abstraktní třídy
« kdy: 26. 02. 2023, 14:22:09 »
Tu je abstraktna trieda Vehicle definovana, tak ze dava zmysel, nakolko okrem metod obsahuje aj premenne:
https://www.freecodecamp.org/news/abstract-classes-in-java-explained-with-examples/

Diky, to je presne to, na co jsem si stezoval. Zde je javadoc u te abstraktni metody, co to ma delat. Pripadne tam muze byt i nejaky kontrakt, co maji potomci splnovat. A ne jen v potomku print "jsem uvnitr metody".

6
Vývoj / Re:Priklad abstraktni tridy
« kdy: 25. 02. 2023, 12:21:04 »
Autor clanku:
Joydip Kanjilal
A Microsoft Most Valuable Professional in ASP.NET, Speaker, and Author of several books and articles. More than 25 years of experience in IT with more than 18 years in Microsoft .NET and its related technologies. He was selected as a Community Credit Winner at http://www.community-credit.com several times. He has authored 8 books and more than 500 articles in some of the most reputed sites worldwide including MSDN, Info World, CodeMag, Tech Beacon, Tech Target, Developer, CodeGuru, and more.


7
Vývoj / Příklad abstraktní třídy
« kdy: 25. 02. 2023, 11:58:16 »
Ted jsem zase narazil na clanek o abstrakci v Jave, kde je pouzity priklad.

Kód: [Vybrat]
abstract class Vehicle {
abstract void move();
abstract void accelerate();
};

class Car extends Vehicle {
void move() {
   System.out.println("Inside the move method of the Car class...");
}

Ten clanek sam o sobe neni nejak spatny, ale proc proboha vysvetluji abstraktni tridy i v roce 2023 na techto straslivych prikladech? Prece by stacilo vzit neco s Java SDK, ne?

8
Studium a uplatnění / Re:IT na VŠ se sítěmi?
« kdy: 27. 01. 2023, 13:17:09 »

Trošku mě to nahlodalo s tou lineární algebrou na ČVUT, je to vůbec k něčemu?

Je to prerekvizita pro spoustu dalsich predmetu a i praktickych aplikaci. Taky se v 1.tride nejdriv ucis, kolik je 2 + 3 a na to navazujes.

Aplikace - linearni rovnice, vsude kde se pouzivaji matice, vektorove prostory, bezpecnostni kody (ruzne cyklicke, nad telesy), pocitacova grafika, kryptografie, grafy (graf muze byt zadan matici, nektere algoritmy jsou nad maticemi).

A asi milion dalsich. Uz jsem to zapomel...

9
Studium a uplatnění / Re:Studium IT na vysoké
« kdy: 13. 01. 2023, 22:16:13 »
už mě to nebaví.

Ano, jsem nula, nedostudované hovno, co nedostává pozornost a závidím všem VŠ elitám, a každou noc sním o tom, jak jednou taky budu tak chytrý abych si VŠ udělal.

Můj poslední příspěvek zde, pro spokojenost všem.

No ja bych rekl, ze to nevidis uplne objektivne z toho duvodu, ze jsi studoval Cisco akademii a zivil ses 15 let jako Linux admin. A na to asi opravdu neni potreba uplne VS (matematika, programovani, teoreticka informatika atd), ktere jsou na vsech IT skolach.

Ale pokud treba nekdo chce studovat ja nevim treba pocitacovou grafiku, tak proc by mel cas travit samostudiem, kdyz na VS jsou katedry, vyzkumne skupiny, lidi, projekty atd...

Jinak bych rekl, ze se tu dost micha uspech vs schopnost. Schopnost je asi neco, co se da merit. Uspech muze byt pro kazdeho neco jineho...

10
Studium a uplatnění / Re:Studium IT na vysoké
« kdy: 11. 01. 2023, 00:57:15 »
Já ti vlastně vůbec nezávidím. Seš ten typ člověka, co si svoji hodnotu potřebuje dokazovat tím, že se vyvyšuje nad ostatní, ale přitom seš ve všem zoufale průměrnej. To musí být peklo.

je mi líto, žes to pochopil jak nějaký souboj kdo je víc a urazilo ti to ego, a ano, to že tohle někdy moje okolí vnímá je trošku pravda, ale to je prostě nízká sebejistota a vlastní pocit méněcennosti některých lidí.

Já jako přece mám vlastní hodnocení a svojí stupnici hodnocení, pro mě osobně jsem dost dobrý nezávisle na tobě. Jestli pro tebe nejsem dost dobrý tím že nemám diplom a nevedu teoretické řeči přeci pro mě osobně není rozhodující.

A to, že jsem pro tebe průměrný, tak jsem pro tebe průměrný vyvišující týpek, a má mě to jako trápit? Tak si s tím žij.

Trošku mi to připomíná známého co má nového bavoráka, každý na moravě je se svým životem skvěle spokojený, než on tam přijede v bavoráku, pak jsou z toho ve sračkách. Tak sakra, buďto jsi se svým životem spokojený, a pak ti může být šumák jestli má někdo bavoráka nebo soukromej tryskáč, protože ty jsi se svým životem spokojený, nebo nejsi spokojený, to si rozmysli.

Já jsem se svým životem spokojený i když nemám nejvíc diplomů, certifikací a nejsem studovanej inženýr a napiš si před jméno třeba Ing. Phd. Csc, a vědeckou práci a dostaň nobelovku a stejně ti to nebudu závidět, i když půjdeš před sál na předání nobelovky, protože moje osobní hodnoty a cíle v životě jsou v něčem jiném, ne?

Ale plati to i opacne. Nemelo by ti vadit, ze nekdo povazuje cetbu Tolstoje za vic, nez treba vydelevani penez nebo budovani kariery.

11
Vývoj / Re:Automatizovaná pravidelná platba kartou
« kdy: 24. 12. 2022, 09:57:58 »
Platební karta je pouze nástroj pro identifikaci.
To co chceš se jmenuje Trvalý platební příkaz nebo Inkaso.

No jen identifikace ne. Je tam "aplikace" komunikujici se cteckou. Na karte je PIN, certifikat, ruzne limity pro offline platby (domaci, zahranicni, cumulative)

https://www.emvco.com/specifications/book-3-application-specification-2/

Ale kazdopadne je karta "pasivni prvek", jestli se teda neco nezmenilo.

12
Odkladiště / Re:Škálování a spotřeba Bitcoinu
« kdy: 12. 12. 2022, 12:21:25 »

Nemůže být BTC jeden z nástrojů jak zpomalit akutní blbnutí lidstva? Nepůsobí tím, že ho špatně používají ti,kteří nechápou jak funguje a pak příjdou o své prostředky, jako selekční tlak, bez kterého není evoluce ?

A jak se ma spravne pouzivat a jak funguje?

13
na angličtinu si zvykneš, měl jsem to stejně, je to o praxi. Ono když AJ moc nepoužíváš, tak ti to přijde vysilující, jakmile jí začneš denně používat, si zvykneš, a ani nebudeš vědět v jakém jazyce jsi před chvilkou mluvil.
Jakmile člověk začne automaticky používat idiomy, je za vodou.
Behind the water?

14
Studium a uplatnění / Re:Programovat může každý?
« kdy: 20. 11. 2022, 13:37:30 »
Ja myslim, ze dobry programator musi byt predevsim "problem solver". Schopnost analyzovat problem, rozdelit problem na casti, navrhnout reseni, pouzit abstrakci, pokud je potreba, atd.

Proto ma programovani bliz k matematice, nez k vareni, jak tu nekdo navrhoval. Ano, oboji je tvurci proces, ale tim asi veskera podobnost konci.

15
Odkladiště / Re:Škálování a spotřeba Bitcoinu
« kdy: 17. 11. 2022, 11:58:52 »
No mne prave nejak unika celkovy smysl toho vseho. Kdyz jsem videl fotky obrovskych datovych center, ktere slouzi jen pro tezbu. I kdyz pry jsou z 70% z obnovitelnych zdroju (krome hardware). A pak jsem se dozvedel, ze cele to spocte jen 300 tisic transakci denne. Chapu, ze je potreba nejak zajistit, aby neslo transakce falsovat. Ale otazka je, jaky je dalsi smysl toho, kdyz evidetne to lidi neadoptovali jako platebni prostredek.

Takze jsem celkem zvedav, co se z toho vyvine.

Stran: [1] 2 3 ... 11