reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - karelguth

Stran: [1]
1
Software / Čtení matematických skript na Kindlu
« kdy: 06. 11. 2019, 13:57:40 »
Stáhnul jsem si někde na internetu html soubor, jež obsahuje skripta s matematickou tématikou (se spoustou komplikovaných matematických symbolů). Ve webovém prohlížeči lze obsah bezvadně zobrazit (jak asi nikoho nepřekvapí). Potíž však nastává, když si chci výše zmíněný dokument číst na Kindlu.
 
Vyzkoušel jsem všechny možné konvertory formátů (od Calibre až po různé webové služby), bohužel vždy nastane problém s tím, že matematické záznamy jsou nečitelné, např. matice se rozepíší do řádků apod...

Rezignoval jsem tedy na možnost mít z tohoto html souboru normální .mobi knihu. Napadla mě ale možnost, si vyrobit knihu ve formátu mobi, která bude obsahovat pouze obrázky, ve kterých by byl celý obsah těchto skript jako obrazová data, podle tohoto postupu:

1) nechám si html vytisknout do pdf, kde budou mít stránky nějaký malý rozměr.

2) tento pdf soubor převedu na jednotlivé soubory jpeg

3) z těchto jpeg souborů si vyrobím výsledný soubor .mobi

Jediná věc, se kterou potřebuji poradit, je první bod. Konkrétně nevím jak donutit Firefox (nebo jiný prohlížeč), aby vytisknul pdf ve formátu hodně malých stránek. Nejmenší rozměr, který v něm lze nastavit, je formát A5, což je pořád dost velké...

Řešil jste někdo podobný problém?

2
Vývoj / Re:Java - jak vymazat z ArrayListu množinu položek
« kdy: 22. 09. 2019, 11:01:51 »
Díky za odpovědi, vyřešil jsem jednoduše vytvořením nového ArrayListu. Šlo mi jen o to se ujistit, zda neexistuje nějaká metoda, kterou by se to dalo sfouknout na jednom řádku kódu.

3
Vývoj / Java - jak vymazat z ArrayListu množinu položek
« kdy: 20. 09. 2019, 07:48:12 »
Mám nějaký ArrayListový seznam a k němu jsem dostal jsem dostal pole, které obsahuje indexy, jež určují, které prvky se z ArrayListového seznamu mají vymazat. Když ale začnu v cyklu promazávat ten seznam, tak dojde k rozhození indexace a tím pádem jsou ty původní indexy neplatné.

Existuje nějaký způsob, jak rychle naráz vymazat určité prvky z ArrayListu, které jsou specifikovány nějakou množinou prvků?

4
Snažím se o založení emailu, ale všude kde jsem to zkoušel, mě buďto hned při registraci zamítnou, nebo ode mě vyžadují nějaké další ověření (třeba telefonem). Mám sdílenou IP, kterou asi někdo občas použivá k nějakým nekalým účelům. Existuje nějaký free email poskytovatel, který toto něřeší? Kde si třeba zakládate email, když používáne Tor browser?

5
Software / Obdelníkové označení textu ve webprohlížečích
« kdy: 10. 08. 2019, 17:16:33 »
Předem se omlouvám se téma, které je tak trochu mimo.

Mám problém s texty písní na serveru karaoketexty.cz - konkrétně s jejich označováním a následným zkopírováním do schránky.

Jde o to, že když má daná píseň zadán i překlad, tak se při označování míchá originální text i s překladem. Dříve to tak nebylo - bylo možno označit samostatně originál či překlad.

Zajímá mě, jestli nexistuje nějaký nástroj/doplněk do prohlížeče, který by umožnil označit text který se nachází pouze v nějakém stanoveném obdelníku. 

6
Sítě / VPN účty z ebay
« kdy: 15. 02. 2019, 09:50:14 »
Chtěl bych si zakoupit vpn účet, pro odblokování televizních služeb, které u nás nejsou dostupné. Když jsem se díval co/kde/a za kolik, tak jsem zjistil, že na ebay, je inzerováno k prodeji mnoho takovýchto populárních služeb, ale za zlomek ceny, než přímo od oficiálních poskytovatelů. Zajímá mě, kde tolik lidí přišlo k tolika účtům, které nabízejí k prodeji, a také, zda to pro mně nemůže představovat nějaké riziko při užívání.

Stran: [1]

reklama