Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - L..

Stran: [1] 2 3 ... 8
1
Desktop / Re:LibreOffice - zmenšení rozhraní
« kdy: 11. 05. 2021, 23:25:24 »
A na jakém systému to vlastně provozuješ?

2
Ano, je to neobvyklé. Ale pořád nikdo nenapsal, proč to vadí.

Bez urážky, teď mi trochu připomínáte juniora, co se mě ptá proč vadí, že jednu proměnnou pojmenoval obvod_kruhu, druhou ObjemValce a treti povrchKoule.

Jednak to trochu zjednodušuje hledání XSS zranitelností, ale hlavně to vypovídá o (nízké) profesionální úrovni programátorů Monety. Jsou v zásadě dvě možnosti, proč to tak je:

1) Je to přehlédnutí. Což by znamenalo, že nerozumí technologii, netuší, co dělají a to je u bankovních progamátorů na pováženou.

2) Je to schválně, protože běžně ladí na produkci. Což znamená, že nemají vhodné funkční testovací / integrační prostředí a to je opět u banky hodně, hodně na pováženou.

3
Ten vývojový režim ani nemusí být zapomenutý. Když nějaký integrační protikus nemá pořádné testovací prostředí, může být nejrychlejší nějakou věc odkrokovat na produkčním prostředí.

V nějakém startupu co si bastlí dva kluci v garáži ano. V bance fakt ne. Jsem fakt rád, že v Monetě nemám ani korunu.

4
No vypadá to, že ten deployment mají poněkud rozverný :-)

Jinak, že je to pokus o spojení na nějaký DEV nástroj bych vzhledem k tomu, že tam mají zdrojáky a ladění Reduxu klidně věřil.

5
https: https://ib.moneta.cz

Díky. V DevTools v prohlížeči nic nevidím. Pokud to tedy má dělat už na té úvodní stránce (účet tam nemám).

Zajímavé je, že tam mají aktivní debugging Reduxu :-)

6
A prozradíš nám tedy, o jaké utajené IB se jedná, abychom si to mohli taky zkusit a přispět k vyřešení problému? Nebo jsi tohle vlákno založil jen abys mohl nadávat?

7
Studium a uplatnění / Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« kdy: 03. 05. 2021, 09:36:13 »
Samozřejmě argument stále platí, kanceláře nejsou zdarma a seniornějším lidem produktivita asi opravdu vzrostla.

Ve skutečnosti je to tak, že lidem, kteří jsou "na konci potravního řetězce", tedy kteří plní požadavky ostatních, ale málokdy od ostatních něco potřebují, produktivita typicky vzrostla. Naopak lidem, kteří spíš ostatní řídí a požadavky zadávají, těm poklesla, protože komunikace na dálku je méně efektivní a okamžitá.

Takže třeba u toho seniora dost závisí, co přesně dělá. Pokud je to "osamělý vlk", tak mu produktivita rostla. Pokud je částí jeho práce řízení a mentoring juniorů, tak jeho produktivita pravděpodobně poklesla.

8
Hardware / Re:Výběr telefonu - jak si vybrat správný model
« kdy: 02. 05. 2021, 18:03:30 »
Normálně kupuju mobil, až když se starej rozbije, ale myslím, že se mu tenhle měsíc stane "nehoda".

Tak jen abys pak delší dobu nebyl bez mobilu ;D Tenhle mobil měl být dostupný od letošního března, máme květen a zatím ani nezačali s výrobou, pořád mají jen prototyp.

9
Hardware / Re:Výběr telefonu - jak si vybrat správný model
« kdy: 02. 05. 2021, 10:36:42 »
A navíc ten Astro Slide má sice napsáno "Shipping March 2021", ale je stále ve stádiu prototypu :-\

10
Hardware / Re:Výběr telefonu - jak si vybrat správný model
« kdy: 02. 05. 2021, 10:26:05 »
https://www.hama.com/00050467/hama-tablet-bag-with-otg-keyboard-for-android-display-size-up-to-7

Díky, ale tohohle 23 x 15cm obra těžko dám do své taštičky co má tak 10 x 10cm.

https://www.indiegogo.com/projects/astro-slide-5g-transformer#/

Jo, tohle vypadá o něco použitelněji. Problémy tam jsou dva. Jednak to dělá no-name společnost, která může kdykoli zmizet/zkrachovat a není tam moc záruka na delší podporu, která je u Android telefonů potřeba kvůli security.

Druhá věc je, že tyhle mechanické věci se s časem prostě neosvědčily. Kdysi byly populární "véčka", ale kde je jim konec. Blackberry s různými slide systémy experimentovalo, ale nakonec se na ně vykašlalo kvůli jejich nespolehlivosti a udělalo Blackberry Key One s pevnou klávesnicí, geniální model, který teď mám. Kdyby se dal koupit nový/aktuální, tak ho beru z fleku, ale nikdo moje peníze nechce.

Jinak ten slide phone se asi moc nedá ovládat jednou rukou, ale na tom Blackberry je psaní jednou rukou taky spíš teoretická záležitost.

11
Hardware / Re:Výběr telefonu - jak si vybrat správný model
« kdy: 01. 05. 2021, 23:31:35 »
Z těchto třech si musí vybrat každý.

Já bych nový mobil už potřeboval, ale z těchhle si nevyberu. Žádný z nich nemá HW QWERTY klávesnici a to je pro mě zásadní vlastnost. SW klávesnici nesnáším.

12
Odkladiště / Re:3-D Secure pro online platby
« kdy: 26. 04. 2021, 09:50:13 »
To že zákazník ten účet nevidí přece ještě neznamená, že tam (ve spolupráci s ČSOB) něco co má všechny vlastnosti účtu za tím není.

Ono tam není "něco, co má všechny vlastnosti účtu", on je tam prostě účet. Jirsák má s bankovnictvím jen uživatelskou zkušenost a tak si pod "účet" představuje pouze "běžný/spořicí účet", ale díky D-K efektu mu jeho omezená znalost nebrání, aby poučoval ostatní. Nicméně účtů je mnoho druhů (například i pro úvěry, různé technické účty banky atp.), některé uživatel vidí, na některé ne. Zrovna na ten od kreditky by tedy vidět mohl a dost možná to i nějaká banka poskytuje (?)

Ale už jsem se nějak ztratil v tom, proč to vlastně řešíme :D

13
Odkladiště / Re:3-D Secure pro online platby
« kdy: 24. 04. 2021, 12:30:31 »
Ne, kreditní karta nepřevádí peníze z vašeho účtu. Už jsem psal, že kreditní kartu můžete mít i u banky, u které žádný účet nemáte – což vaši představu o fungování kreditní karty vyvrací.

Pochopitelně, že i ke kreditní kartě existuje účet, na jehož vrub se připisují platby s kartou provedené a jehož (negativní) zůstatek musíte pravidelně dorovnávat, respektive tam něco posílat. Pravděpodobně si pletete "účet" a "běžný účet". Řešit, jestli ho "máte" nebo "nemáte" je čisté slovíčkaření, každopádně existuje.

A jak jsem zde již zmiňoval, mne úspora 5 sekund, které potřebuji pro autorizaci platby žádný komfort nepřináší, naopak mě to děsí, že lze nakupovat přes můj účet aniž bych to musel potvrdit!

Prosím vás a můžete uvest, kolikrát měsíčně (nebo snad týdně?) se vám stane, že někdo jiný nakoupí přes váš účet? Já jen, aby bylo jasno, jestli tu řešíme reálný problém, nebo nějakou vaši fantasmagorii.

14
Odkladiště / Re:3-D Secure pro online platby
« kdy: 23. 04. 2021, 23:02:01 »
Pravděpodobně, ale já rozhodně z úspory 5 sekund, které potřebuji k autorizaci platby KB klíčem žádné pohodlí necítím, naopak mě stresuje, že platba není bezpečná a o své peníze se tak musím obávat.

Tak to tě mohu uklidnit. Pokud platba není potvrzená druhým faktorem a nahlásíš ji jako fraud, tak dostaneš neprodleně peníze zpátky a pak bude muset obchodník dokazovat, že jsi to objednal fakt ty. Takže obavy jsou zbytečné, můžeš klidně spát.

Jinak jsem už v jiném vlákně vysvětloval, že to co chceš je nesmysl, protože banka se v nějakých scénářích o té blokaci nemusí vůbec dozvědět. A opravdový pohyb peněz, který bys chtěl potvrzovat, nastane až později při zaúčtování té platby, kdy nějaké dodatečné potvrzení nedává smysl.

15
Odkladiště / Re:Setkáváte se z "updatofobií"?
« kdy: 16. 04. 2021, 18:41:15 »
Já myslím, že fobie je strach, který je minimálně z velké části neoprávněný. Nicméně obava z aktualizací je vesměs oprávněná.

Ono je to logické. Většina programů se vyvíjí už delší dobu. A i pro ně většinově platí zákon klesajícího mezního užitku. Takže zatímco každá další aktualizace přináší uživatelům menší a menší užitek, tak pravděpodobnost rozbití něčeho zůstává stále konstantní. Plus tu jsou samozřejmě změny v rozhraní a chování programu.

Nejtragičtější je bohužel stále populárnější předplatné / rolling updates. Například u Windows, kde články o tom, co nejnovější aktualizace zase rozbila, jsou smutný folklórem. Já sám jsem utratil asi hodinu času zkoumáním, proč na počítači pravidelně přestává fungovat internet, než jsem se dočetl, že to nejnovější aktualizace rozbila DHCP renew.

Podobně Adobe / Zoner. Jsem v nějakých Adobe skupinách a komunikace "Pomoc! Zkouším ten a ten postup, včera fungoval a teď nefunguje" "Jo, to rozbila poslední aktualizace, musíš počkat, než to opraví." není až tak výjimečná.

Případně když nějaká YouTuberka ukazovala něco v Zoneru, tak jednou chtěla zkusit Zkapalnění a ono nefungovalo, protože bylo zrovna rozbité. Nebo při nějakých situacích obraz divně blikal. "No, to je po poslední aktualizaci nějaké rozbité, ale nebojte, oni to kluci za pár dní opraví, oni jsou moc šikovní."

Stran: [1] 2 3 ... 8