Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - incorporated

Stran: [1] 2 3 ... 8
1
Super, ale nedokázal by někdo najít ten levý v české distribuci? Ten z linku do Secompu je nahoru, na tiskárně by trčel do strany.

2
Zdravím, má tiskárna má klasický "počítačový" napájecí konektor a potřebuji kabel s koncovkou do pravého úhlu jako na následujícím obrázku:


Takovýhle kabel se dá sehnat bez problému, ale tiskárna má konektor na výšku a tenhle kabel z něj trčí směrem vzhůru, což se mi nelíbí.

Byl by, prosím, někdo schopný najít kabel, který by byl ohnutý na druhou stranu? Mě se jeví jako nesehnatelný.

3
Software / Správa fotek v JPEG+RAW - mazání najednou?
« kdy: 10. 08. 2022, 01:43:22 »
Zdravím, máte prosím doporučení na Linuxového správce fotek, který by mi usnadnil následující práci?

Fotím na RAW+JPEG (z kamery tedy mám každou fotku dvakrát - RAW a JPEG se stejným jménem) a rád bych co nejsnáze procházel fotky podle jpegové verze v plném rozlišení, a smazáním odstranil fotku v obou verzích.

Rád bych také byl, kdyby program umožňoval porovnat v detailu dva či více souborů nebo ze skupinky fotek vybrat tu nejostřejší.

Aktuálně u mě převládají dvě silně nevyhovující řešení - promazat jpegy a bashovým skriptem odstranit rawy pro které neexistuje jpeg, nebo tuto práci delegovat pozdějšímu já s tím, že místa na disku je zatím dost.

4
Sítě / Server iperf3 je po odpojení obsazený
« kdy: 09. 07. 2022, 18:55:48 »
Zdravím. Testuju pokrytí a propustnost wifi následovně:

Na počítači běží iperf3 jako server, v telefonu v termuxu běží iperf3 klient. S telefonem běhám po baráku a sleduju přepínání pásem a AP, ale narazil jsem na problém, že po krátkém výpadku wifi to klient (telefon) vzdá a odpojí se, ale server si nevšimne, zůstane naneurčito zaneprázdněn běžícím testem a neumožní klientovi se znovu připojit.

server:
Kód: [Vybrat]
iperf3 -s -p 3333telefon:
Kód: [Vybrat]
iperf3 -c -p 3333 -t 86400
Když se odpojí wifi, na serveru dál běží test a vesele zobrazje nulové rychlosti, zatímco na klientovi se test přeruší se slovy
Kód: [Vybrat]
iperf3: error - unable to write to stream socket: Network is unreachablea při následném pokusu o připojení namítne, že:
Kód: [Vybrat]
iperf3: error - the server is busy running a test. try again laterVýsledkem toho je, že se nedozvím takové věci jako jak dlouhý je výpadek při předání AP nebo změně pásma.

Máte, prosím, někdko nápad, jak
1) zabránit přerušení testu při ztrátě spojení, nebo
2) umožnit znovupřipojení při běžícím testu / zajistit spolehlivé přerušení testu i na serveru, nebo
3) otestovat pokrytí wifi jiným nástrojem?

Díky za rady.

5
Asi jsem podle místních masochista, ale nabídl bych se. Napsal jsem vám přes formulář email.

6
Hardware / Re:Zmenšení baterie v ThinkPadu T490
« kdy: 22. 03. 2022, 14:29:07 »
[...]ci nejaky Cinan nevyraba nieco neoriginalne v mensej kapacite.  Neocakavam ale, ze ta kapacita bude ovela nizsia. [...]
Kapacita o vela nižší bude. Rozměry a váha totožné.

7
Hardware / Re:Power banka na vytahovací 18650
« kdy: 04. 03. 2022, 14:53:07 »
[...]Existuje to, mám dvě doma. Baterky tam jsou nabíjeny nezávisle, nejsou v sérii. [...]
https://www.aliexpress.com/item/4000114032588.html

Jsou opravdu oddělený? Nejsou jen paralelně? To by se člověk mohl pěkně divit, až vyndá jednu ze dvou vybitých a dá vedle ní plně nabitou...

8
Zdravím.
Nyní používám vždy autentizaci heslem pro přihlášení i sudo. Rád bych používal čtečku otisků prstů na laptopu, ale když jsem to zkoušel, mělo to zásadní nevýhodu:
Pokud už mám prsty na klávesnici, nechci použít čtečku, protože napsat heslo je rychlejší, nebo když mám laptop zavřený v docku, čtečka je nedostupná a já nemám jinou možnost, než počkat na timeout.

Existuje způsob, jakým buď umožnit obě formy autentizace najednou, nebo aspoň okamžitě přeskočit požadavek na scan otisku? (escape ani ^C nic nedělají)

Jak toto řešíte vy?

9
Mám pocit, že jsem viděl v různých recenzích multimetrů (na EEV Blogu?) test, že to připojí na odporový mód do zásuvky, a pak k odporovému standardu a kouká jak se to „recoveruje“. Nikdy se to nezničilo, vždycky trvalo desítky sekund než se hodnota stabilizovala - tipuji tedy, že to je interně zapojeno přes nějaký termistor či polyfuse (ta má AFAIK omezený počet cyklů), který to ochrání.

Zmiňované video z EEVblog, kde se připojujou multimetry na 230 V je tady:
https://www.youtube.com/watch?v=UX7xmA7F5bc

10
Bazar / Re:Věnuji HP LaserJet Pro M1212nf
« kdy: 06. 12. 2021, 23:40:30 »
Jo, to jsem byl já. Díky.

11
Bazar / Re:Věnuji HP LaserJet Pro M1212nf
« kdy: 06. 12. 2021, 19:20:01 »
Mám zájem, píšu SZ

12
Hardware / Re:Vývojářský stroj do 20 KKč bez daně
« kdy: 03. 12. 2021, 22:56:01 »
Přijde mi vtipné, jak se tu rozjela jízlivá diskuze aniž by OP specifikoval, jestli "stroj" znamená desktop nebo laptop.

13
Dávám x86 rok. Maximálně dva...

14
Odkladiště / Re:Historicke ceny zbozi na Internetu
« kdy: 25. 07. 2021, 13:38:19 »
Heuréka grafy má, ale čím dál do minulosti to je, tím jsou data horší. Trička z roku 2001 tam fakt nenajdete, ale když přes internetový vyhledávač zkusíte hledat "$PRODUKT heureka alternativy", tak se k nějaké užitečné informaci dostanete, např. : https://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/canon-eos-5d/ má graf ceny od července 2007 (nevím, kdy se u nás začal prodávat, představen byl v polovině 2005).
Nevím o ničem univerzálnějším, ale taky bych za to byl rád. Taky by někdo mohl vědět o něčem obdobném pro sousedící země.

15
Odkladiště / Re:Čeština a IT výrazy
« kdy: 14. 07. 2021, 13:20:33 »
Některé výrazy prostě neznám, nebo si v tu chvíli (po několika hodinách strávených nad anglickým kódem a dokumentací) ten český nevybavím, někdy ten český ekvivalent není úplně ekvivalentní a jeho význam je posunutý, a někdy je ten český prostě moc dlouhý (např. číslo s plovoucí desetinnou čárkou).

Když se bavím se spolužáky/kolegy/kamarády, tak mi vůbec nepřijde problematické použít v naší subkultuře bežnou referenci na mem nebo hlášku ze seriálu/filmu, který oba známe, nebo anglickou frázi, která situaci dokonale popisuje, ale v češtině pro ní ekvivalent není vůbec.

Integer je u mě v kontextu programování "ten int", string buď "ten string" nebo "řetězec", "trigger" většinou nevím, jak říct, aby mi to nepřipadalo blbé, a zbytek mi přijde moc přitažený za vlasy. Když už, tak bych rozhodně použil "připojit se do callu" místo "joinout se do koolu".

Stran: [1] 2 3 ... 8