Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tomas-T

Stran: [1] 2 3 ... 23
1
A na konci ještě enter  :)
Potvrzuju, že to funguje v aktuální verzi Chrome, Edge i Firefoxu.

2
Ve Win verzi Chromu (verze 121) "tlačítko" pokračovat u expirovaného certifikátu vidím.

3
Server / Re:Doporučte proxy na doma pro FE vývoj
« kdy: 15. 02. 2024, 17:56:45 »
My tohle u BE v Azure řešíme nastavením povolených adres klientů, kteří smějí na BE - přidají se tam IP adresy vývojářů z domova, případně odjinud, odkud pracují.
FE si pustí lokálně a ten se připojuje na BE v Azure.
Nic dalšího není potřeba.

4
A když se s váma nejbližší nadřízený při stanovování a hodnocení KPI shoduje, že je tak jak je to nastavené, je to opruz a blbost, ale vedení to tak prostě chce, a on proti tomu bojovat nebude - tak jak se k tomu postavit?
Jinak náš "korporát" má celkem cca 50 stálých zaměstnanců + 20 na dohody a IČO.  :)

5
I u nás tyhle věci vedení tlačí.
Každý čtvrtrok vyhodnocování předchozího kvartálu a stanovování si KPI na další.
A na plnění jsou navázané prémie.
A objevuje se tam mix věcí od vstřícného chování k zákazníkovi po osvojování si nějakých nových věcí (i když je v práci nevyužívám), zvyšování efektivity, certifikace apod.

A je pravda, že dotazy typu "tak mi řekni, jak sis v uplynulém kvartále zvýšil efektivitu, jaké nové postupy, procesy a technologie jsi začal používat" mě taky docela serou nebaví.

6
Sítě / Re:Zkušenosti s ISP pe3ny
« kdy: 09. 02. 2024, 16:16:16 »
Pe3ny v Brně - taky 500/500 -  a to i většinou plusminus proroutuje -  speedtest.net je někde mezi 470-500. Na 1Gbps v podstatě nemám využití :) v z  zásadě stačilo i těch 300.... možná by to bylo i lepší v kombu s veřejnou IP za tu cenu :)

Ale zajimalo by mě čemu pomáhá veřejná IP pro captcha ??

Jinak OpenVPN tak nějak jde, když se člověk potřebuje dostat z venku....
Když na některé služby přistupuješ ze sdílené adresy, může se občas stát, že se kvůli příliš vysokému provozu objeví captcha požadavek na ověření, že to není adresa nějakého robota. Např. Google vyhledávání to hlídá.
Když máš čistě vlastní veřejnou adresu, tak nic podobného nehrozí - pokud tedy sám nezačneš provozovat nějakého robota s desítkami požadavků za sekundu.

7
Studium a uplatnění / Re:Osmileté gymnázium v Praze
« kdy: 07. 02. 2024, 14:49:48 »
To nevim, ale v PORgu chteli v vramci predprijimachich pohovoru (ci co to bylo) dodat powerpoint prezentaci, co jsou rodice zac, jak hraji golf (jako opravdu) a podobne.
celkove nevericne jsem na to ziral. ta cilovka byla tedy opravdu jasna. a principialne ani nechci aby moje deti vyrustaly s podobnou zlatou pakazi.
To bude nějaká blbost.
Jak jsem psal, neteř chodí třetí rok na PORG do Krče a opravdu nevím o tom, že by brácha tvořil nějakou prezentaci o tom, jak hraje golf, jí kaviár stříbrnou lžičkou a zapíjí ho šampaňským.  ;D
Už jen proto, že to jako řadový zaměstnanec Spořitelny nedělá.

8
Studium a uplatnění / Re:Osmileté gymnázium v Praze
« kdy: 05. 02. 2024, 21:23:01 »
Nevím, ale mám zkušenost, že universitu už si mladí lidé vybírají obvykle sami, necpou je tam rodiče - ti je nanejvýš mohou nebo nemohou podpořit finančně.

9
Server / Re:RAID 0 vs JBOD vs IT mode
« kdy: 04. 02. 2024, 17:47:40 »
Integritu zapsaných dat by si měl hlídat a případně i opravovat disk samotný (CRC, ECC), bez ohledu na to, zda je součástí nějakého raidu nebo ne.
Takže situace kdy se tiše změní bit na disku a nikdo si toho nevšimne je hodně nepravděpodobná.

10
Server / Re:RAID 0 vs JBOD vs IT mode
« kdy: 03. 02. 2024, 20:26:53 »
Používal bych to tak, jak zamýšlel výrobce - u RAID řadiče a SAS disků využil HW RAID5 (případně i Hot Swap nebo RAID6/ADG, jestli to řadič umí) a vedle toho měl na SATA zálohu (tedy ono by bylo ještě lepší mít tu zálohu úplně mimo server, případně zálohy dvě - záleží jak moc o to člověk nechce přijít).

11
Hardware / Re:Energie do mrazu: powerbanky a vše okolo
« kdy: 03. 02. 2024, 20:09:48 »
Proudova zatez tech mikrotuzek je malinka, bezi tam jen casovac, kterej v urcenym intervalu na vterinku sepne dva kontakty (pro spoust). Doma ty mikrotuzky mely skoro 1,4V kazda, ale jen za pul hodky dlouhou cestu na misto promrzly natolik, ze si uz casovac stezoval na slabou baterku - a to jeste nic neodcasoval.
AAA baterie měřená naprázdno měla 1,4V? Ta už je skoro vybitá, na takové některá zařízení nadávají i v interiéru, nové mívají naprázdno i 1,65V.

12
Hardware / Re:Energie do mrazu: powerbanky a vše okolo
« kdy: 03. 02. 2024, 08:36:37 »
Záleží na kvalitě článků a hlavně proudovém zatížení. To velké u venkovní meteostanice nebude. Narozdíl od fotoaparátu o jakémkoliv ohřevu ani nemluvě.
Meteostanice bude asi totéž jako to, co píše autor:
 "3) casovac (dve mikrotuzky, odber nula nula nic, ale v mrazech to nic nevydrzi)"

13
Studium a uplatnění / Re:Osmileté gymnázium v Praze
« kdy: 03. 02. 2024, 00:14:03 »
Neteř je na PORGu v Krči a chválí si to.

14
Hardware / Re:Energie do mrazu: powerbanky a vše okolo
« kdy: 03. 02. 2024, 00:11:56 »
Když už tam nějaký ohřev máš (10W), co to celé zaizolovat, aby se uvnitř udržela teplota kolem 0°C?  :)

Jinak je mi divné, že ti jednorázové lithiové AA/AAA baterky nic nevydrží, já je mám ve venkovním čidle meteostanice s bezdrátovou komunikací víc jak rok a funguje pořád.

15
Hardware / Re:Jednoduchá veľká myš do 20€ (max 30€)
« kdy: 27. 01. 2024, 17:46:08 »
... Ale vždycky jsem měl problém, že jsem odlepil slidery (šroubky jsou jako msta výrobců pod slidery) a pak už nešly nikdy přilepit tak, aby to trochu nedrhlo na látkové podložce...
No vidíš, já mám zespodu jediný šroubek vzadu uprostřed (mimo slidery), vepředu jsou západky uvolňující se nadzvednutím toho zadku  :)

Stran: [1] 2 3 ... 23