Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - T.Lama

Stran: [1] 2
1
Co povazujes za prekazku zavedeni universalniho prijmu?
Pripadne za pricinu selhavani pokusu o zavedeni?
Nejsem ekonom, nemůžu říct. Často se ale zmiňuje, že není z čeho to zaplatit.

No psal si, ze by to bylo mimo jine nejlevnejsi....

... nejlepší (nejlevnější a nejspravedlivější) by byl univerzální příjem....

Takze bych cekal, ze zaplatit tu nejlevnejsi moznost by melo byt z ceho....

Me se idea univerzalniho prijmu libi... A moje konspiracni teorie proc uz davno vsude nefunguje je, ze je to moc jednoduchy a pruhledny. Takze politici a urednici by ztratili svou rozhodovaci moc a rozpocty... a hodne z nich i praci.
No a jelikoz jsou to oni kdo o tom rozhoduji tak si nebudou rezat vetev...

Jinak si nejsem moc jistej tim jak "socialni" je univerzalni prijem... Myslim, ze zrovna treba postizeni by na tom pravdepodobne byli hur nez ted (myslim v CR).

Když je UBI tak skvělá věc, proč si jej prostě nezavedete? Není snad problém se domluvit s dalšími lidmi, založit společný účet, tam přispívat a vzájemně si garantovat UBI. Nikdo vám nebrání si to vyzkoušet  ;)

Jinak UBI se nezavede proto, protože na to nemáme. Musely by se zrušit důchody, současné sociální dávky, podpory, prostě všechno co do teď funguje zrušit. A i tak by to vycházelo na nějakých cca 6 tis. měsíčně pro každého a to jsem ještě optimista. Možná ani ne.

Já ale moc nechápu, proč vůbec něco takového zavádět. Jednak tím činíme lidi závislými už od začátku na nějakých dávkách, lidé si budou už od začátku zvykat, že bez práce jsou koláče a budou chtít víc a víc. Problém je, že tyto věci maji tendenci se zvrhávat. V podstatě jakýkoliv systém má tendenci se zvrhávat. Obzvlášť, je-li to založeno na nějaké splečné hromadě, ze které si každý chce urvat co nejvíce.

Druhak to takto bohatá společnost v podstatě nemá zapotřebí. Přijde mi prostě paradoxní, že chceme zavádět zavádět takovéto věci u (relativně) bohaté společnosti, kde se ti lidé dokáží bez toho v pohodě obejít.

2
...

Mimochodem, je velmi naivní si myslet, že narkoman s jehlou zdarma, nebo nezaměstnatelný alkoholik má nějaký šťastný život z našich peněz. Příjemcům dávek obvykle není co závidět. ...

To je asi dost relativní. Uplně stejně to samé si může říct příjemce těch dávek, že nám nemá co závidět...  :D A vsadím se, že nám nezávidí.
To je taky důvod, proč většina občanů daleko raději pracuje - Těch důvodů může být víc. Kulturní, návyky z minulosti, někoho práce i baví (ano i tací jsou).
Jinak co jste napsal nemá moc logiku. Pokud oni jsou na tom hůř, tak jim nic nebrání, aby byli jako my a pracovali.

3
Hele, tady něco pro pobavení  ;)

https://youtu.be/l3VAnswq0AY

4
Ty šátky, to je vlastně podobný problém jako svastika. Každý v tom vidí něco jiného.

5


Toto relativizování je cesta do pekel. Podobně můžete jít od Abdula ještě dál. Nebudete třeba léčit lidi s rakovinou a seniory - protože ty samé peníze víc pomohou někomu perspektivnímu. Nebudete chránit zvířata a přírodu, protože by se za ty peníze daly zachraňovat lidské životy. ... ... Tohle je cesta?

Záleží na vás, do koho/čeho vrazíte své peníze. Chcete zachraňovat lidské životy? Zachraňujte. Chcete zachraňovat planetu? Zachraňujte. Nikdo nemá právo nařizovat, co se svými penězi máte udělat. Ani politici ;-) Každý má svoji cestu. Záleží jen na vás, jakou si vyberete.

Z migrantů se dělá zbytečně velká věda. Jako každý fenomén, přinášejí s sebou určité problémy. Ve skutečnosti nejsou tak velké. Větší je hysterie, kterou někteří (nacionalisté?) vyvolávají. Ve skutečnosti migranti tvoří v některých zemích podstatnou část ekonomiky - četl jsem asi předevčírem článek o tom, jak v Itálii na jedné straně "mají problém" s migranty, ale na druhé straně díky koronaviru se projevilo, že práce ilegálů chybí v zemědělství (protože za zákonnou minimální mzdu by jim zemědělství nefungovalo). Zdá se, že Evropa migranty potřebuje, ale nechce je mít na očích. Na Ladových obrázcích obdivujeme dívenky v šátcích, ale nedejbože, kdyby vlasy byly zahalené ne před Jehovou, ale před Alláhem. Pak nevzdělanci žvaní o tom, že naše země, naše pravidla (přitom si ani nevzpomenou, že ženy podle našich pravidel slušného chování smějí mít pokrývku hlavy i uvnitř). Pokrytectví, nic víc.

Tak není migrant jako migrant. Já zas předevčírem četl pěknou věc a sice, že problém migrantů je ten, že s sebou přinášejí kulturu, která u nich doma způsobila situaci, před kterou právě utíkají... Jen tak mimochodem, na tom, že multikulti je nesmysl se shodli i islamolog Pelikán s Konvičkou, což je docela zajímavé.

Zbytek příspěvku je míchání hrušek s jabky. Šátky... záleží, jestli ten šátek někdo nosí dobrovolně, nebo jestli jej k tomu někdo/něco nutí. Ať už ideologie, víra, náboženství, nebo jinej nesmysl. Ale chápu, že takovéto jemné detaily už jsou nad rámec rozlišovacích schopností některých jedinců.

práce ilegálů chybí v zemědělství - holt musíme ještě zapracovat na automatizaci, pak už snad bude pokoj, no..

6
...Bude muset přijít nějaká nová vlna reflexe, kdy čumět do mobilu už nebude cool, ale trapný...

Naštěstí čím jsem starší, tím méně mi záleží na tom, co je považováno za cool a co za trapný.

7
Další debata na téma "pod 10k nevstávám z postele"? Super!

8
Mě není jasné, proč bych jako ajťák měl být zaměstnanec? Téměř všichni pořád přemýšlí stylem - něco vystuduju (to je OK), pujdu někam žebrat o místo. Přitom zrovna obor IT je snad nejvhodnější obor k tomu pracovat buď jako OSVČ, nebo vlastní firmu. Netvrdím, že není dobré nechat se třeba pro začátek někde zaměstnat, ale nevidím úplně důvod takto žít celý život.

Zahraničí - má tu někdo zkušenosti s Panamou? Docela mě zaujal týpek jménem Pavol Lupták. Má na toto téma sérii přednášek a článků, proč podnikat zrovna z Panamy.

Pavol Lupták: Ako dosiahnuť ekonomickú a osobnú slobodu tým, že budete globálni a flexibilní?
youtu.be/-98Vope2NUI

Pavol Lupták: o Paname a neustálom cestovaní
youtu.be/s59F9PunpAg

9
Studium a uplatnění / Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« kdy: 29. 03. 2020, 21:17:18 »
Xaver LIVE s hostem: Dominik Stroukal

youtube.com/watch?v=qtJm4ed61Wc

10
Studium a uplatnění / Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« kdy: 29. 03. 2020, 21:03:05 »
ČNB prý má mít možnost ve větším nakupovat státní dluhopisy... To hovoří za vše. Spas se kdo můžeš. Jestli to budou přehánět, čeká nás asi pěknej průser. Zajímavý je, jak se o tom v podstatě nemluví, žádní analytici se k tomu nevyjadřují. Mám pocit, že kdo bude poslední držet fiat, bude mít onoho pověstného černého Petra. Jen kdybych tak věděl do čeho investovat.  Zlato, krypto, nemovitosti... Co myslíte?

11
Používám Leninovo P70 s And. 4.4.něco. Možná řeknete starej krám (ten čas letí, jsem to kupoval nedávno..), ale když ono to celkem pořád funguje. Všechny appky, co jsem do nedávna stáhl, tak fungují, aktualizace appek taky.  Mohl bych tam nahrát novější systém, ale nechce se mi v tom drbat když to zatim běží bez problémů a jestli budu mít systém verzi 4 nebo 5 už mě nevytrhne. Počítám, že tento rok už to s nim doklepu a možná na Vánoce nebo po vánocích koupím zas něco uplně novýho s novým systémem a zad bude na pár let klid. IMHO v současné době je HW  i SW na takové úrovni, že mi přijde zbytečné vyměňovat mobil co rok. Ale chápu, že někdo může mít náročnější či nějak specifické požadavky.

12

To je max pravda jen na půl. Težko říct zda linux byl na ps3 kvůlá clu nebo je to jen pomluva. Ale zrušen byl z toho důvodu, že skrz něj bžla ps3 hacknuta.

Je to 10 let, takže za to rozhodně ruku do ohně nedám a je dost dobře možné, že se pletu. Ale z té doby to mám uloženo v paměti jako ten hlavní důvod, proč linux musel jít.

No a ja si zas pamatuju, ze to bylo kvuli tomu, ze ho prodavali za podnakladovou cenu a na lidech co si z toho staveli superpocitace akorat tratili. 

Jinak konzole(alespon ty dve hlavni) jsou zlo a kdokoliv je podporuje je zly(pripadne hloupy) clovek. Vyrobci to zpocatku dotuji, aby vydelavali na hrach a pak uplaci vyvojare, aby vydali hru exkluzivne pro jejich konzoli, pripadne odlozili vydani pro dalsi platformy a tim podporili prodeje a svuj vendor lock-in. Je to humus.

V čem se liší vendor na konzolovou platformu od vendoru na Wintel platformu?

13
Odkladiště / Re:Postih při stahování Torrentů v ČR
« kdy: 12. 02. 2019, 16:16:28 »
Jestli někdo řekne, že umělecká díla, nehmotné statky mají specifika a proto je zapotřebí specifických zákonů, tak toto může říct každý.

Ano, je to přesně jak píšete, ale úplně opačně, než jak to interpretujete. Autorský zákon vznikl, aby na jedné straně upřesnil, že kopie (v té době zejména plagiát) díla nemůže přinést prospěch jinému, než autorovi. Na druhé straně zavedl poměrně hodně výjimek ve prospěch společnosti (knihovny, novináři, osobní užití, ...).

Z výjimek se teď snažíte udělat pravidlo - tj. že každý má přirozené právo parazitovat na úsilí druhého.

Pokud s podmínkami Autorského zákona nesouhlasíte, nikdo Vás nenutí autorská díla užívat. Na rozdíl od jídla, vody, tepla, zdravotní péče, bez filmů a hudby lze žít. Až budete bojovat o holé přežití a jeden bude mít přebytek a Vy umírat hlady, budu mít názor na přerozdělení nejnutnějšího opačný.

Já nechci na nikom parazitovat. A stejnětak se mi nelíbí, když někdo parazituje na mě, viz výpalné nebo ta vaše daň vOSE, kterou jste tu navrhoval.

Autorský zákon vznikl, aby na jedné straně upřesnil, že kopie (v té době zejména plagiát) díla nemůže přinést prospěch jinému, než autorovi. - Na to právě není zapotřebí nějakých speciálních zákonů pro autory. Ať si prostě každý autor nastaví podmínky užití svého díla podle sebe jak chce. Když si dá do podmínek, že když zákazník, který si jeho koupil a bez jeho svolení jej šířil dál, aniž by z toho autor něco měl a že mu za takové jednání vypálí dům, tak ať si to do těch podmínek klidně dá. Mě je to fuk.
Každý ať si podmínky směny nastaví podle svého uvážení.
Neni zapotřebí mít tady přehšel zákonů a k nim přehršel výjimek.

14
Odkladiště / Re:Postih při stahování Torrentů v ČR
« kdy: 12. 02. 2019, 16:11:11 »
Nebo mi jako chcete říct, že když jezdím po silnici, na kterou jsem ze svého nedal ani korunu, ale z mých daní na ni poeníze šly, tak je to nelegální, je to krádež?

Z daní se platí spousta věcí, které se Vás netýkají a nemusíte s nimi souhlasit. Nedává Vám to ale právo krást, abyste si to vykompenzoval.

Ze zákona musíte platit povinné ručení, i když s autem jezdíte minimálně a bez nehod a máte dost úspor na náhradu škody ze svého.

Ze zákona musíte platit koncesionářské poplatky, i když sledujete nebo posloucháte jen komerční stanice.


Ježišmarja to já vím taky, vy chytrej, já jen říkám, že se nedivim lidem, když maji platit nějaký výppalný nebo rovnou daň, že pak maji pocit, že si to můžou stáhnout, protože to mají předplacené. Já netvrdím, že bych to dělal, já jen říkám, že se tomu nedivim.

Ze zákona musíte platit koncesionářské poplatky, i když sledujete nebo posloucháte jen komerční stanice. - Ano, to máte pravdu a to je přesně to, co lidi sere.

Z daní se platí spousta věcí, které se Vás netýkají a nemusíte s nimi souhlasit. Nedává Vám to ale právo krást, abyste si to vykompenzoval. - Znovu, asi nedává, já jen říkám, že se nedivím lidem, kteří si toto myslí. Zároveń je otázka, jestli maji politici právo schvalovat daně proti vůli většiny lidí kterým vládnou. Ale to už zabíháme moc mimo.

15
Odkladiště / Re:Postih při stahování Torrentů v ČR
« kdy: 12. 02. 2019, 15:49:24 »
Vážně nevidím důvod, proč ze svých daní platit někoho, koho neuznávám a jehož praktiky se mi nelíbí.
(...) Tím spíš budou mít lidé výmluvu k nelegálnímu stahování a já se jim ani nedivim.

Hehe, takže když nesouhlasím se současnými daněmi, tak můžu jít krást do obchodu? Ani se mi nebudete divit?

To zas pletete dvě věci. Z mých daní nemá nějaký prodejce kol ani korunu. Ale když zavedete daň, jejíž výnosy půjdou prodejci kol (vlastně něco jako dotace jako bere jistej Bureš) s odůvodněním, že lidé mu ty kola kradou, tak je zapotřebí mu to kompenzovat z našich  daní, pak samozřejmě bude asi mít oprávněný pocit, že na ta jeho kola máte nárok, protože si je stejně platíte ze svých daní. Stejně jako mám nárok užívat třeba silnice, protože ty silnice si platím ze svých daní.

Nebo mi jako chcete říct, že když jezdím po silnici, na kterou jsem ze svého nedal ani korunu, ale z mých daní na ni poeníze šly, tak je to nelegální, je to krádež?

Stran: [1] 2