Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Honza033

Stran: [1]
1

Přesně tímto stylem jsem absolvoval cca 8 semestrů různé matematiky na nejmenoané vysoké škole v ČR (záměrně nebudu jmenovat, abychom se vyhli idiotským komentářům o kvalitě té které školy/fakulty). A třeba zouška z funkcionální analýzy probíhala tak, že zkoušející rozdal úlohy (každý měl vlastní), zadal čas (nějaké 2-3 hodiny, už nevím), a studentům oznámil, že mohou jít kam chtějí - třeba do knihovny, a použít zdroje, které uznají za vhodné.

Přesně z tohoto důvodu by mě nenapadlo jít na MMF nebo FJFI. Způsob výuky považuji za idiotský (naprostý opak výuky světových špiček) a k tomu žádný osobní život.

Můžeš mi alespoň do SZ napsat, kde jsi u nás matematiku studoval? Možná je to možnost, o které ani nevím.

2
Co se týče té matematiky u nás, myslíte, že je tady nějaký kompromis oproti MFF? Bylo by super mít vystudovanou matematiku na Matfyzu, ale tam i hodně nadaný student musí škole věnovat 100% svého času a úsilí. Nechci aby to právě vyznělo tak, že mi jde jen o papír a nazdar, jen nevím, jestli bych ten styl výuky zvládl.
Matfyz není zas tak náročný, když člověk proleze prvákem.

No a pokud bys měl zvolit nějakou alternativu? Nějaké dobré matematické vzdělání v ČR? (kromě FJFI, to řadím na podobnou úroveň jako Matfyz, nebo výš)

3
Co se týče té matematiky u nás, myslíte, že je tady nějaký kompromis oproti MFF? Bylo by super mít vystudovanou matematiku na Matfyzu, ale tam i hodně nadaný student musí škole věnovat 100% svého času a úsilí. Nechci aby to právě vyznělo tak, že mi jde jen o papír a nazdar, jen nevím, jestli bych ten styl výuky zvládl.

4
Studium a uplatnění / Re:MFF - Matematika vs Informatika
« kdy: 01. 02. 2019, 16:35:21 »
Ahoj, já jsem absolvoval Obecnou Informatiku a mám desítky přátel, co dělali Obecnou Matematiku. Ze srovnání matematiky na těchto dvou oborech je dost jasné, že matematika na Obecné Informatice je mnohem jednodušší, ten rozdíl je propastný, zejména co se týče matematické analýzy. Na druhou stranu, nadšení matematici, kteří jdou studovat Obecnou Informatiku z obavy, že by Obecná Matematika byla moc těžká, se pak na Obecné Informatice mohou vysekat na informatických předmětech. Obecnou Informatiku bych tedy doporučil, jen pokud jsi nadšen i do algoritmů, datových struktur a programování.

Ahoj, to s těmi informatickými předměty mne taky napadlo no, určitě nejsem člověk, který cítí, jak je pro něj informatika vyloženě to pravé, spíš je to ten kompromis ve spojení s matematikou, protože se to kolem matematiky hodně točí, ale už teď vím, že předměty jako sítě/UNIX/Principy počítačů/Databáze a podobné předměty bez vyloženého matematického pozadí mne budou spíš štvát.

5
Studium a uplatnění / MFF - Matematika vs Informatika
« kdy: 31. 01. 2019, 15:24:35 »
Ahoj, podávám teď přihlášky na VŠ a už jsem necelý rok studoval Obecnou matematiku v Brně s tím, že jsem musel z osobních důvodů ukončit a teď se rozhoduji, kde začnu od začátku.

Učivo jsem zvládal, patřil jsem mezi takový lepší průměr řekl bych, ale při porovnání studijního plánu a rozsahu učiva na Obecné matematice na MFF mám trochu strach, že to byl v Brně jen zlomek toho, jak náročné to je na MFF, tak uvažuji mezi kompromisem - jít na MFF, ale na Obecnou informatiku.

Uměl by někdo porovnat náročnost těchto dvou studijních programů, nebo vlastně třeba i celkově náročnost matematiky a informatiky? K matematice jako takové mám určitě blíž, než k informatice, ale mám obavy, že bych na to nestačil, což vzhledem k tomu, že už jsem rok studoval, by nebylo úplně ideální.

Chápu, že mi tady nikdo 100% nezaručí, co zvládnu a co ne, ale kdyby někdo měl aspoň nějaké objektivní srovnání, budu moc rád.

Stran: [1]