Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Dragonn

Stran: [1]
1
Server / Re:Jednoducha a bezpecna instalace mailserveru
« kdy: 31. 10. 2014, 22:41:23 »
Distribuce je Ubuntu 12.04 64b s 2GB RAM (bezne volnych asi 1,5GB).
Zimbra je fajn, ale je to moloch a na tvojí konfiguraci bych jí nedoporučoval. Je to prakticky celé v Javě a paměťové nároky by ti asi server spíš položili, než co jiného. Nevím z hlavy minimální konfiguraci, ale myslim, že si vezme v základu aspoň 2GB ram, takže by to chtělo aspoň 4GB celkem.

Budu muset nastavit pro IPv4 SRV zaznamy pro vsechny domeny? Cetl jsem, ze bez nich ma treba seznam.cz problem s prijmem mailu.
Mailserver musí mít A záznam (jméno -> IP) a PTR záznam (IP -> stejné doménové jméno), které k sobě patří, ale už nezáleží o kterou doménu se jedná (můžeš mít server mail.example.cz, kterej ani nemusí obsluhovat maily pro doménu example.cz). Na druhou stranu, každá doména, kterou tam budeš chtít provozovat musí mít MX záznam na daný mailserver, aby ostatní servery věděli kam posílat maily.

2
Sítě / Re: ISP a IPv6 pre domáce siete
« kdy: 07. 07. 2010, 13:35:00 »
Jak říká Ondřej ... Myslím, že jakékoliv routery na bázi linuxu by neměli mít problém, pokud je to novější kousek, možná by mohl ipv6 už podporovat. Případně by byla potřeba to někde zapnout nebo aktualizovat firmware.

Zkoušel jsem si doma zřídit ipv6 připojení tunelem a nejprve jsem chtěl postupovat jako u ipv4 ... čili rozdělit si přidělený adresní prostor na podsítě a zavést DHCP. Problém byl ten, že jsem si zvolil subnet /112, na routeru spustil radvd a na noťasu se mi pořád v logu objevovala hláška o chybné délce subnetu /112 a také se snažil vytvořit si vlastní ipv6 adresu z mac adresy a nedařila se mi autokonfigurace pomocí dhcpv6. Takže i když je sice adres dostatek, tak si myslím, že podle stávajících pravidel není možné vytvářet sítě menší než /64

3
Sítě / Re: Jak v síti detekovat infikovaná Windows
« kdy: 07. 07. 2010, 12:31:56 »
Zdravím,

rád bych se k tomuto tématu zeptal na váš názor. V případě, že používám počítač s OS linux jako bránu do sítě (nat) a zároveň na něm běží některé služby (například HTTP). Na kterou síťovku bych měl ntop posadit? Na vnitřní, nebo vnější? ... když ho posadim ven, tak u odchozích spojení asi už nezjistím, kdo z vnitřní sítě ho navázal (protože bude už změněná zdrojová adresa odchozích paketů). Když ho posadím na vnitřní síťové rozhraní, tak zase nebudu vědět o paketech putujícíh z internetu na můj server. Pokud nasadím obě rozhraní, tak se mi traffic z vnitřní sítě do internetu bude započítávat dvakrát, ne?

Budu rád, když mi napíšete, co si o tom myslíte a případně jak byste to řešili. Jako ideální řešení bych viděl oddělit od sebe router a server, ale to bohužel není aktuálně technicky možné.

Stran: [1]