Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pajaha

Stran: [1] 2 3 ... 11
1
Software / Re:Software na prohlizeni fotek a obrazku
« kdy: 02. 05. 2021, 16:31:24 »
Asi rada naprd, ale já stále používám Google Picasa. Složky mám po dnech pořízení. Geniální je imho úprava fotek beze změny originálu a vytváření duplict s úpravami.
Kdyby tak komunita přiměla google uvolnit kód, bylo by to fantastické...

2
V tom vyjádření Applu píšou, že poskytují požadovaná data na základě právního zdůvodnění (legal basis).

Apple s vědomím uživatele ukládá spoustu dat, která může poskytnout.

Takže pokud je požadavek na tyto data, má právní oporu, Apple je imho poskytne.

Nemusí to nutně znamenat, že je do systému dira.

Ale obecně je dobré se chovat jakoby tam ta vrátka byla - tedy nepodílet se na žádné kriminální činnosti.

PS ten Microsoft je upřímnej, to se cení.

3
/dev/null / Re:Vymazání metadat z mailu (offtopic)
« kdy: 01. 05. 2021, 11:40:33 »
Cenzore, kde jsi dneska ? Takhle nechat zasvinit odbornou diskuzi ….
Dělá to vždycky jeden a ten samý člověk.
Když někdo zadá dotaz , tak diskusi logicky sleduje a kliká na nové názory a musí číst tyhle kecy.
Těch je plný internet, na to je roota škoda.
A vy, pánové, styďte se …

Trola(y) jsem vydráždil evidentně já, tak se omlouvám.
Za mě klidně smažte diskusi od

včetně.
   

4
/dev/null / Re:Vymazání metadat z mailu (offtopic)
« kdy: 01. 05. 2021, 09:34:29 »
Ne mně, ale všem. On to byl hlavně sarkastický komentář k tomu, že jste měl napsanou obsáhlou odpověď. Protože vy tady opakovaně píšete nesmysly, opakovaně jste na to různými lidmi upozorňován. Pak přijde další komentující, cituje Respekt a z toho citátu opět plyne, že píšete nesmysly. Vy na sedmistý padesátý druhý důkaz o tom, že píšete nesmysly, sepisujete sáhodlouhou odpověď. Tak jsem jen tak odtušil, že to asi nebyla odpověď ve smyslu „konečně jsem to pochopil, děkuji“, ale že jste v té sáhodlouhé odpovědi opět opakoval ty dávno vyvrácené nesmysly.
No doba kdy lidé museli mít ty správné názory a za jiné se museli veřejn kát je už naštěstí pryč.
Jediný kdo tady vymýšlí a spekuluje a na jedné hloupé větě staví požadavek na omluvu jste Vy.

Celá věta znamená, podle mého názoru, že každý (kdo do toho mluvil) buď a) neříká celou pravdu, b)mlží, nebo za c) lže.
Přičemž toto vaše přesvědčení vychází z nesmyslů, které jste si sám vymyslel a které nemají oporu v ničem, co je veřejně známo.
Za prvé, to není žádné moje přesvědčení, tak mi to nevnucujte. Tuhle větu jsem vysvětlil logikovi, a takže na základě tohoto Vašeho komentáře mám zrovna teď tupě věřit naší vládnoucí garnitůře, policii i bisce, protože všichni tito nám vždy předkládají jen čistou pravdu?

Děláte. Ruská propagandu funguje přesně tak, jak tu vystupujete vy – některé věci „nenápadně“ ohne a hned na základě toho začne spekulovat a zpochybňovat vše, co se o dané věci uvádí.

Jasně. Takže moje hypotéza, že BBC má možná jiné zdroje (Protože pokazuje na to, že z metadat se dala vysledovat nějaká osoba) než naše policie nebo BIS, která novinářům tvrdí, že v hlavičkách (použitelná?) metadata nejsou, je ruská propaganda?  A dovolil jsem si zaspekulovat, že tím zdrojem může být ta nevládní organizace.  Která dle respektu evidentně obsáhlé informace má.  To je taky ruská propaganda? A to že nevěřím tomu co říká garnitura je taky ruská propaganda?
 


5
/dev/null / Re:Vymazání metadat z mailu (offtopic)
« kdy: 01. 05. 2021, 01:26:30 »
Logiku, opraš logiku, fabuluješ nesmysly. A s blbostma o ruské propagandě běž na novinky.

Když napíšu "asi" tak to znamená, že se domnívám, že tomu tak může být. Neznamená to, že tvrdím, že tomu tak je. 

A nechutné je vytrhávat části věty z kontextu, to dělají jen manipulátoři a hlupáci. A je to samozřejmě také argumentační faul.

Celá věta znamená, podle mého názoru, že každý (kdo do toho mluvil) buď a) neříká celou pravdu, b)mlží, nebo za c) lže.
V případě   té BIS sám píšeš, že neříká vše co ví, tedy za a) je správně. Tedy můj výrok je pravdivý, opět podle mého názoru.

V kontextu některých významných osob co se k tomu vyjadřovali je můj  názor takový, že BIS a policie neříká celou pravdu, Kulhánek mlží a Babiš, Zeman s Hamáčkem lžou. Ale opět, pro hloupé, je to jen můj názor a můžu se mýlit.

Pokud si myslíš něco jiného, máš na to, právo, můžeš mi to vyvrátit, ale neopravňuje tě to mě tady dehonestovat jako šiřitele ruské propagandy. Nic takového nedělám.

6
/dev/null / Re:Vymazání metadat z mailu (offtopic)
« kdy: 30. 04. 2021, 22:10:09 »
Na odpovědi „omlouvám se, už jsem to konečně pochopil“ není nic obsáhlého.

Proboha, za co bych se Vám měl omlouvat?

Evidentně je vaše posedlost pocitem "mít pravdu" chorobná. Zajděte si s tím k psychiatrovi. 

7
/dev/null / Re:Vymazání metadat z mailu (offtopic)
« kdy: 30. 04. 2021, 19:29:21 »
Informace o odstraněných metadatech je zde:
...
Díky za ty odkazy.

Měl jsem ještě břitkou a poměrně obsáhlou odpověď panu Jirsákovi, ale geniální systém odhlašování mi ji zhatil. Tak mu nic už psát nebudu, abych nekrmil trola. Bude určitě rád. 8)

8
/dev/null / Re:Vymazání metadat z mailu (offtopic)
« kdy: 30. 04. 2021, 16:37:57 »
Logiku a Jirsáku, píšu tohle


No takže teda v hlavičkách ty metadata asi byla...

No a z toho mě vyplívá pouze jedno - nikdo neříká celou pravdu, všichni mlží, anebo dokonce lžou.


nechápu teda proč se do mě navážíte.  Pokud BBC předkládá, že někdo z hlaviček emailu někoho identifikoval. Tedy v tech hlavičkách přece jen něco bylo. A tedy buď má BBC asi jiný zdroj informací než naši BIS anebo BIS novinářům nedávají vše, tedy minimálně neříkají celou pravdu, nebo mlží, což je v podle mě v pořádku. A zároveň je to v souladu s tím co píšu.

A všichni od zemana, přez babiše, k hamáčkovi permanentně lžou, blábolí a mlží už několik let. Nevidím jediný důvod proč bych zrovna v tomhle případě v jejich vyjádření hledal nějakou pravdu.

Jediná kontroverzní informace v mém postu je to, že se domnívám že tyhle informace mohl našim předat někdo z venku - třeba ta nevládka.

Nic, ale tohle je OT a s těma hlavičkama to už nesouvisí.

9
/dev/null / Vymazání metadat z mailu (offtopic)
« kdy: 30. 04. 2021, 13:14:47 »
Technicky je to jistě zajímavé. Na BBC píšou toto:
Citace
Another clue, the BBC has learnt, was the email used to request the men's visit to the arms depot. It was traced to a user in Russia rather than Tajikistan and when entered in a Skype directory linked to a username "Andrey O".

Mimochodem, prohlížíte někdy hlavičky přijatých mailů?

Když byla řeč o těch dvou cestovatelích, vzpomněl jsem si na tuto scénku z Vrchní prchni:
https://www.youtube.com/watch?v=JRsyQcIm1jk

Málokdy v životě máme přímou viditelnost na "pravdu", většinou si musíme vystačit jen s "odrazy".

Hmm takže BBC má asi víc informací než naše tajná služba.

Asi mají jiné zdroje, jako třeba tu nevládní belinkočku, která to nejspíš všechno zázračně vyzjistila z facebooku a našim čučkařům na podnose donesla. 

No takže teda v hlavičkách ty metadata asi byla...

No a z toho mě vyplívá pouze jedno - nikdo neříká celou pravdu, všichni mlží, anebo dokonce lžou.

10
Už několikrát jsem řešil problém se "smazaným" souborem z plochy (případně z Dokumentů) - ve výsledku byl subor nalezen v nějakém obskurním adresáři - při práci myší v průzkumníku byly tyto soubory anebo i celé adresáře nechtěně a nevědomky přesuty.
Chcete posunout posuvník a namísto toho přetahujete fajly...

11
Server / Re:Vymazání metadat z mailu
« kdy: 29. 04. 2021, 10:40:57 »
Skor mi to pripomina scenar ktory som uz mnohokrat videl, ked zamestnanec chcel argumentovat mailom ktory odosielatel nikdy nenapisal. Mail bol zrejme napisany na mieste a presunuty do prijatej posty.

Mali by tam byt minimalne metadata cieloveho mta. Ak tam nie su, tak mail bol vytvoreny rucne a na server nahrany cez imap. Ip servrov cez ktore by mal mail putovat tam nie su, je dost komplikovane upravit logy mail serverov po ceste...

Otázkou je, zda mohl být ten email takový podvrhl... Což v případě, že by to tak čirou náhodou bylo, přináší spoustu dalších otázek...

12
Odkladiště / Re:3-D Secure pro online platby
« kdy: 25. 04. 2021, 22:34:59 »
Samozřejmě, že se peníze při platbě kreditní kartou převádějí z účtu.
Ne, peníze se při platbě kreditní kartou nepřevádějí z účtu zákazníka. Zákazník ani žádný účet mít nemusí, přesto může používat kreditní kartu.

Pořád se tváříte, jak tomu rozumíte, přitom nechápete ani tak základní věc, že když zákazník nemá účet, těžko se něco může z jeho účtu převádět. Podívejte se třeba na kreditní kartu MALL Pay. Vidíte tam nějaký účet, ze kterého byste mohl někam převádět své peníze? Ne, prostě dostanete jednou za měsíc vyúčtování, které můžete zaplatit třeba složenkou, když budete chtít.

Znova, od začátku. Ještě jednou. Peníze se při platbě kreditní kartou převádějí z účtu. Tečka. Tu další omáčku, jako kdo ten účet vlastní si nechte od cesty. Proto je princip a platba kreditní a debetní kartou v podstatě ekvivalentem. Proto není debetní karta žádný paskvil. 

13
Odkladiště / Re:3-D Secure pro online platby
« kdy: 24. 04. 2021, 22:40:17 »
Opakovat to můžete kolikrát chcete, což nemění nic na tom, že pro používání kreditní karty žádný účet mít nemusíte. Už jsem vám vysvětloval, že když platíte kreditní kartou, neplatíte valstními penězi. Platba kreditní kartou je pokyn pro banku, aby částku uhradila za vás – s tím, že máte nějakou interní domluvu s bankou,jak to později vyřešíte.

Zase tady plácáte nesmysly.  Samozřejmě, že se peníze při platbě kreditní kartou převádějí z účtu. Z čeho jiného by se asi tak převáděly? Bohužel nerozumíte ani základnímu principu a poučujete tady ostatní. Smutné.A že to porovnáváte s klasickým příkazem k úhradě je pouze Váš problém. Já jsem jen komentoval bludy o debetní kartě jako "paskvilu" v porovnání s kreditní kartou.
Tak proč komentujete něco, co jste nepochopil?
Pokud stále tvrdíte že debetní karta je proti kreditní paskvil, tak to asi nechápete vy.


14
Odkladiště / Re:3-D Secure pro online platby
« kdy: 24. 04. 2021, 12:31:55 »
Tak zase blábolíte o paskvilu. Jedna karta převádí peníze z jednoho účtu na jiný a druhá karta převádí, světe div se, opět peníze z jednoho účtu na jiný... Princip je tedy úplně stejný. 
Ne, kreditní karta nepřevádí peníze z vašeho účtu. Už jsem psal, že kreditní kartu můžete mít i u banky, u které žádný účet nemáte – což vaši představu o fungování kreditní karty vyvrací.

A o jakém velkém  urychlení to zase plácáte? Jako že s debetní kartou se bude u kasy tvořit za mnou fronta? Nebo jak si mám představit to "velké urychlení" z pohledu kupujícího?
Pokud byste u kasy platil klasickým bankovním převodem a čekalo se, než se platba připíše na účet obchodu, tvořila by se za vámi fronta několik dní (okamžité převody z účtu na účet jsou novinka stará pár let). Celou dobu píšu o tom, že debetní karta je jenom jiný způsob, jak zaplatit z vašeho účtu na jiný účet, takže ji samozřejmě porovnávám s klasickým příkazem k úhradě.

Aha a ta kreditní karta převádí peníze z čeho? No z kreditního účtu, takže vám to zopakuji - Jedna karta převádí peníze z jednoho účtu na jiný a druhá karta převádí, světe div se, opět peníze z jednoho účtu na jiný... Princip je tedy úplně stejný.  Rozdíly samozřejmě jsou, ale u platby u kasy v lidlu to prostě nepoznáte. A z pohledu kupujícího je většinou kreditní karta výrazně pomalejší - z osobního účtu se kreditní účet zpravidla vyrovnává souhrnně jednou platbou, takže peníze za nákup z osobního účtu mohou odejít až za desítky dnů.
A nesmysly o čekání na převod na účet obchodníka ve frontě nemá cenu ani komentovat.
A že to porovnáváte s klasickým příkazem k úhradě je pouze Váš problém. Já jsem jen komentoval bludy o debetní kartě jako "paskvilu" v porovnání s kreditní kartou.   

15
Odkladiště / Re:3-D Secure pro online platby
« kdy: 24. 04. 2021, 09:45:03 »
No jasně, to jsem Vám víceméně napsal, protože z Vašeho blábolení o nějakém paskvilu aka debetní kartě bylo patrné, že o tom pravděpodobně nic nevíte.
A mezitím se ukázalo, že o tom nic nevíte vy, když tvrdíte, že princip je stejný. Debetní karta je paskvil, protože je to jen jiný způsob, jak převést peníze z mého účtu na jiný. Jediný rozdíl je v technickém procesu, kdy to mezičlánek v podobě kartové společnosti paradoxně velmi urychlí (z pohledu kupujícího).

Tak zase blábolíte o paskvilu. Jedna karta převádí peníze z jednoho účtu na jiný a druhá karta převádí, světe div se, opět peníze z jednoho účtu na jiný... Princip je tedy úplně stejný. 
A o jakém velkém  urychlení to zase plácáte? Jako že s debetní kartou se bude u kasy tvořit za mnou fronta? Nebo jak si mám představit to "velké urychlení" z pohledu kupujícího?

Stran: [1] 2 3 ... 11