Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jiří Balatý

Stran: [1]
1
Vývoj / Re: Názory na eshop
« kdy: 29. 01. 2011, 14:07:10 »
To co je vidět na obrázku by mělo být defaultně skryto a zobrazit se až po najetí myší, zkoušel jsem to ve všech nových verzích browserů a všude to běhalo. Takhle to vypadalo v IE6, v IE7 trošku jinak, neumí průhlednost u PNG.

Zkusím s tím něco udělat, ale bohužel nemám teď k dispozici ani jeden browser, na kterém bych to otestoval.

2
Vývoj / Re: Názory na eshop
« kdy: 29. 01. 2011, 13:57:48 »
U TichehoPC byla v podstatě jediná výtka na to tmavé poškrábané pozadí, jinak to bylo přijato dobře. Dokonce na to, že to byl redesign, tak remcalo velmi málo starých zákazníků a přibylo i pár nových.

U PCIN máte asi v hodně věcech pravdu. Hlavně co se týká kombinace modré pozadí a modrý text. Nejspíš by to chtělo jinou barvu do páru, která by ladila s modrou a používala by se jako podkladová. Zkusím to předat grafikovi, ať něco vymyslí.


3
Vývoj / Re: Názory na eshop
« kdy: 28. 01. 2011, 15:46:50 »
K tomu Bugu - to jsem z toho opravdu jelen, ale stahnul jsem si teďka Operu 11 pro Linux a vše funguje OK.

K designu, no je to opravdu těžké vymyslet design pro eshop. Je potřeba tam mít co nejvíc informací a pokud možno na co nejmenším prostoru, aby se to zobrazovalo i na menších zařízeních. Na druhou stranu, kolik lidí nakupuje v eshopu přes netbook nebo mobilní telefon.
Modrá také není zrovna moje barva, ale je to taková střední cesta. Např. Alza, Mall, Mironet, Alfacomp ji také alespoň částečně používají.

Jinak děkuji za názory a jak vidím, tak by to asi chtělo na eshopu ještě zapracovat.

Pokud se Vám ještě chce, tak můžete mrknout i na tento web z mojí dílny, ale od jiného grafika. Nedávno prošel redesignem.
www.tichepc.sk

4
Vývoj / Re: Názory na eshop
« kdy: 28. 01. 2011, 15:23:17 »
Tak zmíněný eshop vypadá opravdu dobře a je na tom vidět, že méně může někdy znamenat více.

Jednoduchý hranatý design s využitím CSS, 100% HTML validní, sladěné barvy, vše OK.
V podstatě tomu webu neni co vytknout, snad jen hlavička je docela strohá a kombinace oranžové a světle šedé je špatně čitelná (přehled košíku v hlavičce). Je to ale detail.

Mám k tomu ale jednu poznámku, přijde mi že tím jak jsou stránky správné a uspořádané podle všech pravidel webdesignu, tak nemají "drive". Nemají žádnou výraznou část, kam by to člověka hned táhlo, když se na ně podívá. Jedna věc je dělat vše správně podle pravidel a druhá je, dělat web takový, aby zaujal cílovou skupinu zákazníků (tím nemám na mysli,
že ten můj je tím padem lepší, to vůbec ne). Spíš mi tento přijde nevýrazný.
Chtělo by to další názor:)

Btw. funguje toto forum normálně v Chrome? Protože mně ne a navíc mě furt odhlašuje.

5
Vývoj / Re: Názory na eshop
« kdy: 28. 01. 2011, 14:41:14 »
Můžete mi prosím říct, jaký prohlížeč používáte? Písmo přes obrázky by nikde jít nemělo,celý název by se měl zobrazit pouze po najetí myší.
Kombinace barev černá/hnědá v patičce - také nevím co máte na mysli, u mě je patička v kombinaci modra/černá/bílá.

Box po straně s názorem zákazníků je takto schválně, není to zas nic tak důležitého, aby si to zasloužilo stálou pozici na stránce, ale některé zákazníky to bude určitě zajímat. Je to spíš informace bokem.

PS. Napadá Vás nějaký eshop, který byste označil za správný z hlediska webdesignu a usabitlity?

6
Vývoj / Názory na eshop
« kdy: 28. 01. 2011, 12:55:20 »
Dobrý den, rád bych Vám představil svůj poslední projekt a zajímá mne Váš odborný názor.

Vím, že programování eshopů je dnes jako nošení dříví do lesa (bohužel nebylo tomu tak, když jsem s tím začínal). Snažil jsem se tedy alespoň nekopírovat ostatní a přidat do obchodu něco nového, alespoň pár drobných nápadů. Řídit se zásadami SEO a použitelnosti a udělat obchod pro zákazníky co nejjednodušší a nejpříjemnější. Rád bych znal váš názor na to, jestli se to povedlo. Já už bohužel nad projektem ztratil nadhled a feedback od kolegů by se mi velmi hodil.

Jen bych chtěl ještě upozornit, že obchod není cílený na IT specialisty, ale spíš na obyčejnou veřejnost a je potřeba to takto brát.

Tak a teď už směle do toho: http://www.pcin.cz

Za všechny ne-flame názory děkuji.

7
Vývoj / Django na IronPythonu?
« kdy: 24. 06. 2010, 20:12:50 »
Nemá někdo zkušenosti s Django frameworkem na IronPythonu (potažmo při použití Mono jako .NET VM)?

Díky

8
Vývoj / Re: Alternativa k PowerShell pro Linux
« kdy: 24. 06. 2010, 20:03:39 »
MS vzdy musi znovuvynalezat kolo:/
Na vetsinu veci staci obycejny (pripadne vylepseny shell) a pokud je potreba neco hodne specifickeho, tak je lepsi pouzit programovaci jazyk.
Kdyby MS jen vylepsil CommandShell a umoznil na Windows pouzivat GNU tooly, tak by udelal lip. (tusim ze nejaka takova moznost existuje jako placena sluzba :( )

Jinak diky bohu za Cygwin;)

Stran: [1]