Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - darebacik

Stran: [1] 2 3 ... 66
1
Server / Re:Zamítnutá doména u jednoho ISP
« kdy: 04. 06. 2026, 18:52:55 »
Nechcem tu verejne posielat domenu.
Aj ked to sice verejna domena je, ale nie je znama na internete a ani ju neindexuju vyhladavace
Posielam ti ss

Urážíš se zbytečně, nepsal jsem že máš držet zobák a šoupat nohama v koutě. Psal jsem, že ptát se RUČNĚ TADY (na primárně českém serveru) na zkušenosti s konkrétním problémem manifestujícím se koncovým zákošům v síti JEDNOHO KONKRÉTNÍHO SLOVENSKÉHO providera mi přijde krajně neefektivní.

A co se týče možnosti mu to přenastavit, slyšels už o tom, že existují věci jako vzdálená pomoc, vzdálené ovládání, VNC, RustDesk, AnyDesk, RDP? Najdeš nebo rovnou stáhneš na svoje cloudové úložiště (ať na NASu nebo u nějakého providera) balík ovládacího softu, který tobě vyhovuje a věříš mu, zákošovi pošleš link na TENTO konkrétní tebou zkontrolovaný soubor, on ho rozklepne a pustí (třeba rustdesk umí běžet jako userspace okno) nebo nainstaluje, sdělí ti IDčko na které se připojíš, nastavení pošolicháš, vyzkoušíš. Za 10 minut máš diagnostiku hotovou.

Problém není v tom, že to neumíš; to se naučíš.
Problém je v tom, že kladeš nesprávné otázky a ještě větší problém je, že to ani nevíš. Teda TEĎ UŽ JO. Jde jen o to, jak rychle se umíš učit a jestli chceš.
Na slovensku je viac ako melon pevnych pripojok od telekomu a z 5 melonov obyvatelov je to takmer kazda druha domacnost a myslim si ze na toto forum chodia aj ludia zo slovenska (ja som si na toto forum tiez zvykol). Sam vidis, ze aj konkretne tu je clovek co mi chce realne pomoct.

Co sa tyka remote desktop tak rustdesk mam self-hosting v dockery a realne ho pouzivam. Ale uz som spominal, ze bezny ludia vedia tak nanajvys co je to facebook  a nie to nainstalovat klienta rustdesk...

2
Server / Re:Zamítnutá doména u jednoho ISP
« kdy: 04. 06. 2026, 13:13:02 »
Tak snad odpověď už znáte: kupte si vlastní doménu a tam si můžete dělat, co chcete, a jestli bude na backlistu, tak si zato budete moct sám. Zase tak moc drahé to není.
Super, ze ma to nenapadlo skor!

3
Server / Re:Zamítnutá doména u jednoho ISP
« kdy: 04. 06. 2026, 11:49:12 »
Keby sme nevytvarali na webe obsah z coho by AI zila ??
Ano mozno stacilo pouzit AI, alebo vyhladavac.

Ked som poslal znamemu jednoduchy video navod ako si zmeni DNS na mobile, tak mi povedal, ze on tomu nerozumie.
Ja mam telekom, ale mne to funguje dobre, lebo som v LAN kde je aj server, takze zo svojej pozicie to neviem riesit.

Vsetci poznaju X, instagram a facebook, ale zmena DNS je nieco velmi tazke pre nich. Nemozem mu povedat, skus nslookup.
No nic, nejak to budem riesit a ospravedlnujem sa, ze som sa vobec take nieco pytal.

4
Server / Re:Zamítnutá doména u jednoho ISP
« kdy: 04. 06. 2026, 06:27:04 »
Chcel som vediet, ci ma niekto podobnu skusenost.

5
Server / Re:Zamítnutá doména u jednoho ISP
« kdy: 03. 06. 2026, 14:40:28 »
Ne nema, vacsina beznych ludi ma DNS v automatike, na mobiloch skoro vsetci. Cize DNS dostane od poskytovatela.
Ak pouzije VPN, tak na web sa dostane, ak si zmeni DNS napr. na 1.1.1.1, alebo 8.8.8.8 tak sa tiez dostane na web.
Ak si necha DNS v automatike, tak mu ho prideli ISP (telekom) a web mu nefunguje.
Ale to som uz pisal.

6
Server / Zamítnutá doména u jednoho ISP
« kdy: 03. 06. 2026, 14:02:56 »
Pouzivam najvacsieho ISP na slovensku, ktory zatial dava verejne IP zdarma.
Na tejto IP mam namap. rev. proxy a za nim niekolko serverov resp. viac domen.
Prevazne mam free domeny tretieho radu.
Z internetu vsetky domeny funguju, ale mam problem s jednou domenou a to ***.ddns.info
Klienti, ktori sa chcu pripojit na moj ***.ddns.info a pouzivaju ISP telekom, tak maju smolu.
Ak sa klient pripoji cez nejaku VPN, alebo si zmeni DNS, tak web funguje.
Z toho vypliva, ze ISP tuto domenu na svojich resolveroch blokuje (mozno, ze taketo free domeny sa casto pouzivaju ma fishing a pod. preto ich ISP blokuje).
Asi nema zmysel kontaktovat telekom a poziadat ho aby konkretne moju ***.ddns.info povolil.
Bezny ludia vacsinou nezvyknu pouzivaju vpn a ani menit DNS, preto ich o to nemozem ziadat a na web sa potom nedostanu.

7
Windows a jiné systémy / Samovolné restarty Windows 11 v KVM
« kdy: 05. 04. 2026, 13:14:23 »
Zatial mam na proxmox 9 nainstalovany cisty win 11 na test. Bezi tam len WG a rustdesk. Zistujem ako sa to bude spravat. Zo zaciatku bol problem zo sietou LAN, ale vyriesilo sa to bez mojo zasahu.
Teraz potrebujem doriesit samovolne restarty systemu.
Pozrel som sa cez
Kód: [Vybrat]
eventvwr.msca je tam niekolko Event ID 1074. Nieco je po update, nieco od guest agenta.
Potrebujem aby sa OS nevypinal nikdy ani po updatoch ani od agenta.
Je nejaky postup ako to nastavit AI to komplikuje a posiela ma do moznosti, ktore neexistuju.

8
Hardware / Re:Tiskárna tiskne z jednoho PC vždy dvě kopie
« kdy: 29. 03. 2026, 09:48:58 »
dik, skusim ak budem pri tlaciarni. Mohol by som skusit aj na dialku, ale nevidel by som kolko kopii sa vytlacilo   ;)

9
Hardware / Tiskárna tiskne z jednoho PC vždy dvě kopie
« kdy: 28. 03. 2026, 17:12:49 »
Ako by som zacal  :)
Mam problem s tlacenim.

Jedna sa o tlaciaren, HP Color LaserJet MFP M283fdw.
Problem je, len ked tlacim z libre office. Vsetko sa vytlaci, ale 2x (a farebne). Skusal som nastavenia tlaciarne cez web manazment, nastavenia v libre office. Vsade je nastavena len 1 kopia (avsak vzdy sa tlaci 2x).
Ak v libre office dokument exportujem do PDF, tak sa vytlaci 1x. Ine dokumenty, obrazky pdf sa tlacia Ok (1x)
Resetoval som tlaciaren, reinstaloval driver,reinstal libre office (nepomohlo nic).
Ak  tlacim po sieti na inej tlaciarni z libre office, tak sa vytlaci len 1x.

Ak tlacim z ineho PC (libre office) po sieti na MFP M283fdw, vytlaci sa len 1x.

Cize isiel som na to vylucovacou metodou a skusal som rozne kombinacie a vsetko fungovalo, akurat z jedneho PC, vzdy na tej tlaciarni a konkretne  libre office odt, to vytlaci 2x.

Nechcem davat do PC MS office a uz vobec nemam v plane reinstalovat PC (je tam win 11 pro).
Som v koncoch  :(




10
Sítě / Re:Video vrátný Hikvision v LAN
« kdy: 17. 03. 2026, 15:33:54 »
Tak nakoniec (zatial) som skoncil  pri asterisku. Navodov je pomenej, tak som pouzil AI a nedari sa mi celkom dobre.
Konfiguracia je trocha narocnejsia. Zatial som sa dostal len na zakladne nastavenia.
Do asterisku som zaregistroval intercom a aj SIP klienta na androide

Registraci intercomu

Kód: [Vybrat]
System and maintance --> Network --> Device acces --> VOIP
Kód: [Vybrat]
Enable VoIP Gateway: Enable
Register User Name: intercom
Registration Password: heslo
Server IP Address: 192.168.150.51
Server Port: 5060
Expiry Time: 3600
Number: 200
Display User Name: Doorbell
Enable P2P: OFF
Kontakty v asterisk
Kód: [Vybrat]
pjsip show contacts

  Contact:  <Aor/ContactUri..............................> <Hash....> <Status> <RTT(ms)..>
==========================================================================================

  Contact:  200/sip:200@192.168.150.111:5060;line=9c921c10 d0a9b230ce NonQual        -nan
  Contact:  mobile1/sip:mobile1@10.10.5.2:37946            aa6e1e9c6a NonQual        -nan

Objects found: 2
Blbe je to, ze ak sa prihlasim z mobilom a ma inu IP ako pri registracii, tak to blbne a nepripoji sa. Vidim tam 2 mobily, ale nezvoni to (k zvoneniu neskor).
Ak je mobil dlhsie mimo, tak strati spojenie a cez  pjsip show contacts ho vobec astreisk nevidi, cize ani by nezvonil (mozno to riesi nejaky keepalive, ale neviem).
Co sa tyka zvonenia na mobil, tak zatial testujem len (asterisk <--> mobil).
Kód: [Vybrat]
originate PJSIP/mobile1 extension 200@doorbell
Co sa tyka posielania signalu pre zvonenie z intercom do asterisk, tak treba nastavit este asi aj.
Kód: [Vybrat]
Video Intercom --> number settings --> SIP1Ale ako hovorim, ked to testujem, tak to zvoni a o 10 minut to uz nezvoni (pri tom v androide je nastavene aby sa to neuspavalo). Ked to ma byt stabilne, tak to musi zvonit stale. Niekedy to zase zvoni, ale nemas to ako zodvihnit (vsetko je take divne)
Podarilo sa mi tiez cez skript poslat signal na odomknutie dveri, ale este bude mozno treba doladit dialplan.

SIP klienta pouzivam linphone.
Dostal som sa k tomu len nedavno, ale je s tym dost roboty a je to dost nestabilne.
Dalsi problem je, ze nie som fyzicky pri tom, takze sa to testuje blbo  :(

Uz uvazujem, ci sa na to radsej nevykaslat a pouzit hik cloud

11
Sítě / Jak spojit dvě budovy optikou?
« kdy: 07. 03. 2026, 23:38:30 »
V jednej budove je zdroj internetu. Je tam klasicky ethernet gigbit switch. Do dalsej budovy nechcem tahat UTP, rozhodol som sa pre samonosny patchcord SC/PC - SC/PC.
Ak by som chcel cisto spoj tak na oboch koncoch dam mediakonvertori a dalej ide klasicky utp kabel.
Na jednom konci potrebujem kabel rozdelit a ist dalsimi dvoma optikami na 2 rozne miesta. Problem je v tom, ze na to mieste nie je ziadna šťava, takze musi to byt pasive.
Ak by tam bola šťava, tak za mediakonvertor by som dal gigabyt switch a isiel by som dalej utp kablami.
Neviem ako by som tento problem riesil  >:(

12
Sítě / Re:Video vrátný Hikvision v LAN
« kdy: 14. 02. 2026, 10:22:22 »
Ma niekto skusenost s Home Assistant (HA). Udajne by to mohlo fungovat aj s alternativnou app pre android.
Vobec nie som zavisly na hik connect

13
Vývoj / Re:Vhodna AI na programovanie (pre neprogramatora)
« kdy: 14. 02. 2026, 10:19:35 »
... (kromě toho, že AI z tohohle oboru dost odstraňuje to, co na něm bylo zábavné) ...
Souhlas, ale nejen v tomhle oboru. Ono to vypadá, že AI bude psát básně, skládat hudbu a my lidi budeme umývat podlahu.

Psaní kódu je zábavné a přiznejme si že i jednoduché. Těžké jsou ty věci okolo. Najít a doplnit díry ve vágním zadání. Code review nebo třeba louskání nějakého starého kódu. Ladění chyby, která nastává zásadně jen když je měsíc v úplňku. atd...

AI je jako nespolehlivý podřízený, na kterého nemám žádnou páku. Někdy dělá, co chci. Někdy to podělá. Někdy se na to vykašle. Nikdy sám nepřizná, že něco pokazil. Ještě jsem nezažil, aby mi řekl, že něco nezvládne. A nikdy za nic neponese zodpovědnost.

Pro darebacika :
Buď sakra opatrný, když používáš AI na něco, co neumíš. Protože ty to musíš zkontrolovat a ty za to poneseš zodpovědnost.

Ako som uz viac krat spomenul "Nie som programator nezivim sa tym". Nieco som potreboval, to som zadaval do AI a ona postupne generovala kod, ja som to postupne skusal a fungovalo to. Neskor som pridaval dalsie, funkcie podmienky atd ...

Ak by som mal zacat od piki, isiel podla dokumentacie a kontrolovat ci to AI generuje spravne, trvalo by mi to tyzdne, mozno mesiace a popri tom by som sa aj naucil programovat. Zistil by som, ze je to OK a nemusel som to vobec kontrolovat (cize spusta casu a dosiel by som k rovnakemu koncu (mozno by som sa naucil programovat :-D )

Dnesny svet je tak trosku cely nahovno, pretoze uz na najvyssej urovni politikov vidime a vieme, ze nam rovno do oci klamu. Vo vacsine pripadov sa do vysokych funkcii dostavaju pravnici, advokati a pod. sebranka. Ulohou pravnika/advokata je okrem sudcu oklamat cely senad a verejnost. Potom sa toto klamstvo stava aj vo vacsine primitivneho ludu pravda a za svojimi politikmi si stoja, nech klamu akokolvek. Toto iste moze robit aj AI, moze ta klamat, ale ak tak nebola nastavena vyvojarmi, tak to robi nevedomky (zatial co politici to robia pri plnom vedomi).

S5 k problemu.
Program, ktory som si nechal napisat neni nic zloziteho (par funkcii, par podmienok v php, vkladanie a vytahovanie dat do/z DB, trochu javaskriptu). Html a css snad neni nebezpecne aj keby to bolo vystavene von.
V mojom pripade je to pouzivane v LAN, cize to nema moznost niekto z vonku napadnut. Ludia ktory to budu pouzivat si myslia, ze ten program v ktorom pracuju je nainstalovany na kazdom pocitaci (nemaju ani potuchy, ze je to webova aplikacia php a netusia co je apache a uz vobec nie rev. proxy atd.).

Je to jednoduchy program, ktory mozno AI zvlada bez problemov, lebo taketo programky riesi miliony ludi na svete. Ak je nejaky vacsi projekt, tak bezplatny gemini by sa v tom mozno sam zamotaval a ked nie on, tak by zamotaval tych co sa ho na to pytaju.
takze na male veci je to mozno OK.

14
Sítě / Video vrátný Hikvision v LAN
« kdy: 12. 02. 2026, 17:41:51 »
Potreboval by som do hik connect pridat videovratnika.
Kamery Hikvision funguju v LAN vcelku OK.
Ked chcem pridat do aplikacie hik connect aj videovrtnika, tak to funguje, ale vidim to len ako kameru.
Nechodi ziadne zvonenie a ani nemozem otvarat dvere (nie si tam ani ikonky zamku, alebo sluchadla).
Chcem to prevadzkovat cisto v LAN (prip. VPNz vonka), ale nechcem ist cez cloud.
Na hik aplikacii som sa ani neregistroval.
Je vobec mozne rozbehat zvonenie a komunikaciu (hovor) bez cloudu ?

15
Vývoj / Re:Vhodna AI na programovanie (pre neprogramatora)
« kdy: 12. 02. 2026, 12:28:41 »
Dolezite je pre mna to, ze co som potreboval, to som dostal a je to funkcne.
Sama AI mi ponukla hashovanie hesiel v DB, bezpecne prihlasenie atd ...

Skutocne, nikdy som neprogramoval (mozno tak pred 20 rokmi hml a css trochu, co vlastne neni programovanie), ale ak by som sa pozrel napr. na dokumentaciu php tak zrejme cerpa odtial (to je len moj usudok). Ked je to zle tam, tak mam to zle aj ja.

A na koniec, niekde som cital, ze 30% kodu do linuxoveho jadra robi AI, uz sa na to viaceri zlostia.

Stran: [1] 2 3 ... 66