Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - uwe.filter

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Sítě / Re:Strukturovana kabelaz v RD a bytoch
« kdy: 01. 03. 2021, 11:19:57 »
...
Nějaké laboratorní měření se neprovádělo, ale kolega např. zkoušel ještě tohle :
...

Díky, to vypadá dobře. Nešlo mi o laboratorní měření, ale spíš o to, jestli se to jenom spojilo na daných rychlostech, nebo to bez problému i fungovalo, nejlíp dlouhodobě :).

2
Sítě / Re:Strukturovana kabelaz v RD a bytoch
« kdy: 01. 03. 2021, 10:14:11 »
Tahejte si co chcete, budou to vaše peníze, nicméně už před 2 lety můj kolega testoval co reálně dá UTP cat5e už natažených po domech a vyšlo mu toto:

Vyzkoušeno celkem cca  40 přípojek.

Přípojky do vzdálenosti 45m mají 100 procentní úspěšnost se slinkovat na 10Gbps
Přípojky o vzdálenostech 50-66m se už chovají dle místních podmínek – někdy 10Gbps, někdy jen 5Gbps.
Přípojky o vzdálenostech 70-80m se už chovají dle místních podmínek - někdy 5Gbps, někdy jen 2,5Gbps (BTW měl jsem ale jednu, která jela i 10Gbps).
Přípojky o vzdálenostech 100-110m vždy 2,5Gbps (ale jednou dokonce 5Gbps).
Přípojky o vzdálenostech 110-116m se už ani jednou neslinkovali na 2,5Gbps, vždy jen 1Gbps.


Kolik metrů asi tak budete mít v typickém bytě ?

Rozhodně se dá předpokládat, že hlavně pokud se nebude kabeláž tahat nějak prasácky nebo v extrémních podmínkách a použijí se kvalitní kabely, bude dosažená linková rychlost, resp. funkční vzdálenost delší než by se na první pohled zdálo. Nicméně tady by mě hodně zajímalo, jestli k výše uvedeným údajům bylo víc měření. Nejde jen o to, že se síťovka/switch spojí na uvedené rychlosti, ale taky o chybovost a případné výpadky. Dělalo se v tomhle ohledu nějaké měření, ideálně dlouhodobého charakteru?

3
O serveru Root.cz / Re:Reklama
« kdy: 27. 02. 2021, 23:09:43 »
... a dookonca už aj spravodajských vysielaní, (ako keď ž dá reklamu do prostred príhovoru vlády...) tak asi viete ako na tom to je.

No, zrovna v tomhle případě bych řekl, že je reklama vítaným oddychovým prvkem. Jinak samozřejmě souhlas, co je moc, to je moc.

4
O serveru Root.cz / Re:Redakce
« kdy: 27. 02. 2021, 23:06:00 »
Samozřejmě máš pravdu. Jen někdy je hodně těžké se udržet a na ty jejich moudra nereagovat, hlavně když ty diskuze spamujou celkem zhusta.

5
O serveru Root.cz / Re:Redakce
« kdy: 26. 02. 2021, 09:48:38 »
No jo, jenže to bys musela archivovat po každým příspěvku. Mě na tom velice se...štve, že jednak se neměří každému stejným metrem a zatímco jeden si může vesele jet svou agitku, druhému mažou nebo neschválí příspěvky. A já jsem pro maximální svobodu projevu, i kdyby mi tam ctihodný p. Jirsák třeba v každém druhém příspěvku psal ostrá invektiva, je mi to srdečně jedno a nebudu hulákat, ať to někdo maže. Co bych ale velmi ocenil, by byla možnost jejich příspěvky ignorovat nebo aspoň schovávat. Abych ale byl fér, tak musím dodat, že sem tam nějakým nedopatřením i p. Jirsák nebo Šilhavý napíše něco, co docela dává smysl a dá se s tím souhlasit.

Abych to shrnul, snad už jsme tu povětšinou ve věku, kdy si sami dokážeme rozhodnout, co chceme číst a co ne, a redakce to nemusí cenzurovat (ano, cenzurovat, ne moderovat). Ale to je holt ta přehnaná rádobykorektnost a předpo...nost dnešní doby, nicméně za normální to nepovažuju.

6
O serveru Root.cz / Re:Redakce
« kdy: 25. 02. 2021, 17:30:32 »
To by mě taky zajímalo. Jestli ono mu to neprochází jen proto, že stojí "na té správné, hodné straně". Já bych třeba v tomto kontextu uvítal, kdyby se jednak místo cenzurování ony dle redakce nevhodné příspěvky nemazaly, ale schovávaly. Rovněž by byla velmi přínosná možnost plošně nebo v rámci dané diskuze ignorovat určité jedince. Je to sice od redakce nesmírně hezké, že se nám tady tak stará o všeobecné blaho, nicméně se domnívá, že prakticky každý v diskuzi je svéprávný a takovouto úžasnou a laskavou péči ne vždy potřebuje.

7
Sítě / Re:Jaké VPN? Dokáže mě opravdu skrýt?
« kdy: 25. 02. 2021, 01:11:50 »
Já bych policajty zase tolik nepřeceňoval - pokud se teda bavíme o PČR a ne třeba o amerických třípísmenkových agenturách.

8
Hardware / Re:Může HDD ovládat LEDky?
« kdy: 25. 02. 2021, 01:10:18 »
... kdyz potrebuju vedet detail tak sahnu po nastroji, kdyz chci vedet jestli se neco kouslo nebo ceka na nacteni dat z disku, kouknu na LED, proto treba nechapu trend odebrani LED pro Disk z Notebooku a sem rad ze pouzivam NB co ma LED pro Disk,Wifi,BT, MuteSpkr, MuteMic, Sleep, Batt.. viva T430s ;-)
Mluvíš mi z duše. Jen bohužel s tím starým HW se to taky nedá táhnout do nekonečna :(. OT: Já jedu na T420, zlatý to stroj, ale v poslední době už často dost nestíhá, hlavně kvůli vytížení způsobenému prohlížečem. Asi už je na něj toho humusu ve webových stránkách (hlavně pak youtube) moc, já mu svým prasostylem tisíce a jednoho panelu taky moc nepřispívám, no a tak ho brzy nahradí o dvě generace novější thinkpad.

9
Případně by mohlo jít použít linuxový stroj se dvěma síťovkama, udělat nad nimi bridge a na něm nastavit brctl setageingtime 0, čímž by měl efektivně zrcadlit provoz na oba porty.

10
Software / Re:skladanie panoram, doporucte SW
« kdy: 24. 02. 2021, 13:39:21 »
Myslím, že tohle snad umělo (placené) Autopano Giga, mám zato, že kamarád ho používal zhruba tak, že ho prostě pustil na hromady fotek a ono to v nich našlo ty vhodné a z nich vytvořilo panoramata. Ale z letmého průzkumu se zdá, že to asi jeho autor zabalil :(.

11
Hardware / Re:Může HDD ovládat LEDky?
« kdy: 18. 02. 2021, 16:21:28 »
Takze k LEDkam:
- ak zabudenete, ze existuju
- a budete pouzivat spravne tools na check toho, ci je disk mrtvy nebo ne (vs. LED pro Power ON)
- a budete pouzivat spravne tools pre check toho, co sa prave v disku deje (vs LED pro prenos dat)
tak bude vas zivot naplneny presnejsimi informaciami.
LED svetlo je informacny trash.
Nezlob se, ale tohle je s prominutím pěkná blbost. LEDka funguje jako sice hrubý, ale často velice informativní indikátor toho, co se s diskem, a potažmo celým systémem děje, např. pokud se z nějakého důvodu rozhodne uswapovat do mrtva.

12
Hardware / Re:Výběr notebooku Lenovo vs. HP
« kdy: 17. 02. 2021, 14:42:56 »
Oproti 4 jadrovym notebookum je to 1x rychlejsi.
Takže to je stejně rychlé? Nebo jsi měl na mysli 2x rychlejší?

13
Software / Re:Aplikační firewall pro Linux
« kdy: 12. 02. 2021, 20:53:12 »
Já bych to skoro i za chybu považoval (je mi jasné, že vývojáři asi sotva, bohužel). Pokud aplikace jakýmkoliv ne zcela zřejmým způsobem někam posílá uživatelova data, má se nejdřív zeptat, ať už je záměr takového odesílání sebevíc bohulibý.

14
Sítě / Re:Vybudování vlastní optické přípojky
« kdy: 03. 02. 2021, 16:55:47 »

To jsme se asi úplně nepochopili. Já samozřejmě jsem pro co nejširší dostupnost kvalitního připojení, úplně ideálně tou optikou. Pouze jsem chtěl naznačit, že asi zdaleka ne každý to reálně potřebuje. Ruku na srdce, většina provozu do domácností bude něco jako facebook/youtube/netflix/něco podobného a na to stačí podstatně tenčí linka. To je vše. No a v tom s těmi firemními přípojkami asi máš pravdu, ale stejně ty obavy nechápu, dřív nebo později se najde někdo, kdo tu optiku nabízet začne.

Budoucnost v optice na poslední míli není, protože ji prostě nikdo nezaplatí.
Samozřejmě, že je, nebo aspoň klidně by být mohla. Jde jen o to myslet trochu do budoucna a pokud se někde kope kvůli čemusi silnice, je třeba udělat přípravu na optiku. U rodinných domů je to trochu horší cenově, ale u bytových domů není co řešit. Jestli ale takhle někdo někde přemýšlí (místní samosprávy), to nemám tušení.

15
Sítě / Re:Vybudování vlastní optické přípojky
« kdy: 03. 02. 2021, 14:16:15 »
Tak že by každé "trdlo z montovny" potřebovalo domů gigabit, to dost pochybuju. Je tady ještě jiný důvod pro optiku - spolehlivost a garantovatelná šířka pásma, což se o prastarých telefonních rozvodech říct nedá. Co se týká toho strachu ze ztrát peněz od firemních zákazníků, tak tam se pořád ty ceny pro jednotlivce vs. firmy dají rozlišit třeba různým SLA, případně tak nějak uměle negarantováním plné přenosové rychlosti - nějakou formou agregace nebo tak.

Stran: [1] 2 3 ... 5