Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - siva01

Stran: [1] 2
1
Odkladiště / Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« kdy: 13. 09. 2022, 08:33:11 »
Jinak jsem kontaktoval Vodafone, že mi spoofnuli číslo a chci seznam hovorů.

Tzn. chcete si pořídit seznam skutečných hovorů ze svého přístroje, abyste měl v případě nějakého sporu důkaz, že konkrétní závadný hovor nešel od Vás?


Ano. Chtěl bych mít nějaký další dokument. Trochu doufám, že bych z toho třeba i něco vyčetl. Jak už jsem pochopil, tak operátoři tahle volání ve výpisu mít nebudou. Chtěl bych to srovna i se seznamem volání v mém mobilu, jestli je to stejné. Plus by mě zajímalo, jaká data o mém telefonu/CLI vlastně mají.

2
Odkladiště / Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« kdy: 13. 09. 2022, 08:22:20 »
Tak mám info, že ten podvedený má peníze zpět na svém účtu v bance, který je zablokovaný, ale peníze tam prý jsou. V tomto případě šlo o kryptoměny a peníze zaslalo zpět Binance. Tak snad Happy end.

3
Odkladiště / Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« kdy: 11. 09. 2022, 15:12:09 »
Prostě příchozí číslo zablokovat v mobilu a je klid.
Zkuste popřemýšlet o tom, které mobilní číslo by si měl siva01 v mobilu zablokovat.

Už od začátku blokuju všechna neznámá čísla. Koho nemám uloženého, ten má smůlu. Pro hovory z neznámých čísel, které očekávám, mám nové číslo, které si budu tajit co to půjde, aby mi nějakou dobu vydrželo, ale už mi je jasné, že to taky nebude navždy.

4
Odkladiště / Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« kdy: 11. 09. 2022, 15:08:16 »
Tak už si jsem jistý, že mé číslo bylo spoofnuto, takže jsem všude vyhlásil, že už ho používat nebudu. Teď ho nechám chvilku spát a později možná začnu používat jako honey pot, pokud teda přijdu na to, jak je načapat na švestkách.

Jelikož žádná obrana neexistuje, tak jsem přešel do protiútoku a moje číslo hlásím na služby typu "kdo mi volal", takže pokud si to někdo bude googlovat, nebo má na to appku, tak by měl dostat varování. Pro mě je to číslo jinak už mrtvé.

Jinak jsem kontaktoval Vodafone, že mi spoofnuli číslo a chci seznam hovorů. Zatím neodepsali a to už jsou přes čtyři dny. Zjevně to pro ně priorita není.

5
Odkladiště / Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« kdy: 08. 09. 2022, 19:50:52 »
Tak to má dohru. Na to blokované číslo mi přišla SMS, ať vrátím 32 tisíc, co jsem ukradl. Takže jsem s tím šel na Policii a už je to nahlášené jako podezření na podvod.

6
Odkladiště / Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« kdy: 08. 09. 2022, 13:15:07 »
je velka sance, ze to skutecne vola vas telefon. Zkuste ho vypnout (pripadne dat sim do jineho) a uvidite, jestli to prozvaneni cizich cisel prestane.

Jak jsem psal, mám tam antivir. Eset. DB je aktuální a nic nenašel. A ta čísla nemám ani v kontaktech. Takže je to divné. Zkusil jsem odinstalovat poslední appku, kterou jsem přidával ("Můžu to zvednout" od Mister Group). Ta měla sloužit k blokování hovorů. To byla jediná změna v systému, kterou jsem od té doby dělal.

7
Odkladiště / Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« kdy: 08. 09. 2022, 12:09:15 »
Jinak ten kolega teď říkal, že se mu to stalo taky a operátor s tím nic nezmohl. Musel se prý zbavit toho čísla.

8
Odkladiště / Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« kdy: 08. 09. 2022, 12:03:35 »
Už jsem poslal dotaz na CTU, ale bez reakce. Vysvětluji si to jedině tak, že je někde napadená nějaká voip a ta by dokázala volat s podvrženým číslem volajícího (nevím zda to je možné)

Možné to je. Kolega dělal kdysi v call centru a prý to zkoušeli a podařilo se jim prozvonit scénář, kdy  jde někomu zavolat, a když to zvedne, tak to  jemu začne vytáčet tebou zadané číslo na jeho účet

Jinak na Google také je pár věcí na "how to spoof caller id", např. https://www.tripwire.com/state-of-security/off-topic/how-spoof-caller/

9
Odkladiště / Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« kdy: 08. 09. 2022, 11:48:40 »
Btw dneska mi volali zas nejaci scammeri.. 773* 775 * 776* ...

Já mám taky 776*. Od včerejška je to cca 8 telefonátů, co volali zpět. Úplně random číslo to asi nebude. To by se tak často náhodně nevygenerovalo.

10
Odkladiště / Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« kdy: 08. 09. 2022, 11:41:32 »
Pokud už je to číslo profláknuté i jinde a nebude pro vás příliš bolestné to číslo změnit, bude zdaleka nejjednodušší to číslo zrušit.

S operátorem to řeším. Číslo zruším, ikdyž asi přijdu o nějaké kontakty, ale kdo mě chce dostihnout, ten si cestu snad najde.

11
Odkladiště / Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« kdy: 08. 09. 2022, 11:39:57 »
Zatím to řeším s operátorem.
A jsou to uplne cizi lidi?

Různí lidé a velmi často nějaké firmy. Telefon jsem kdysi používal jako pracovní, takže se dostal do různých databází. Že mi volají s nabídou akcií, kryptoměn, holítek, atd. jsem si už zvykl. Tohle je nové. A začalo to po telefonátu, kdy mi chlápek chtěl pomoc s převedením peněz ze zrušeného účtu. Jen jsem si měl nainstalovat chatovací aplikaci AnyDesk, takže jsem ho poslal do zadeke, ať si to zkouší na někoho jiného. A cca dva dny poté začalo tohle. Nevím, jestli to má spojitost, nebo jsem stihl nasrat ještě někoho.

12
Odkladiště / Falešné prozvánění z mého čísla
« kdy: 08. 09. 2022, 10:46:55 »
Od včerejška mi volají lidi, že mají ode mě nepřijatý hovor. Vše pochází z tel. čísla, které je už profláklé a volají mi na něj prodejci všeho možného, dokonce i podvodníci nabízející "pomoc s převodem peněz ze zrušeného účtu", atd. Jeden takový mi volal v minulý týden a nebyl jsem na něj milej. A teď mám spoustu hovorů z neznámých čísel a vždy, když to zvednu, tak prý že mají nepřijatý hovor z mého čísla. A já fakt nikomu nevolal.

Už jsem si ty neznámá čísla zablokoval, ale stejně by mě zajímalo, jak se toho zbavit. Podle mě je to nějaký Voip, kam podstrčili moje číslo. Jinak si to vysvětlit neumím. V záznamech v telefonu mám jen přijaté telefonáty, žádné vyzvánění z mého telefonu jsem nenašel. Na telefonu mám antivir a ten nic nehlásí.

Co s tím? Mám to číslo odepsat, nebo se s tím dá něco dělat?

13
Server / Re:Drupal + HTTPD request
« kdy: 21. 02. 2012, 13:33:59 »
Reset HTTPD nepomáhá..

Je to prostě otázka nastevení serveru, ale servař se serverem nechce hýbat, protože se obává, že httpd request na localhostu je bezpečnostní díra..  Proto httpd request zajištuje jiný virtuální stroj.  Já se snažím zjistit, jak přesměrovat ten httpd request z localhostu na tu jinou IP.

14
Server / Drupal + HTTPD request
« kdy: 19. 02. 2012, 19:23:10 »
Mám problém s Drupalem.   Admin hostingu nechce povolit HTTPD request na localhostu, na kterém běží Drupal.   Ten ovšem potřebuje HTTPD reques k některým svým funkcím ( hlavně odesílání emailů / objednávek ). V .htacess mám php_value allow_httpd_request On

HTTPD request zařizuje na serveru jiná IP.  Nemá někdo tušení, kde by se v Drupalu ( 6.24 ) dala nastavit jiná IP toh httpd požadavku ?   Na Drupal.cz nikdo asi neví - přes týden to tam visí a ani jedna odpověď...

15
Server / Re: Port mit-ml-dev na webhostingu
« kdy: 24. 11. 2011, 12:33:00 »
Já nejsem admin toho serveru. Jsem jen webmaster a našel jsem to na webu jednoho zákazníka. Je to na hostingu u Active24

Já to právě nikdy předtím neviděl a při zběžném progooglování jsem se zhrozil.. ( psali tam, že je to oblíbený cíl trojanů a DDOS )

Ptal jsem se i na stráce ESETu a tam mi napsali:
"mit-ml-dev je služba pro výměnu dat, která využívá port 83 a protokol TCP/UDP. Tento port může být využit pro různé služby, včetně mit-ml-dev, ale může být i zneužit trojskými koni a pro vzdálené spuštění kódu.
Pokud služby mit-ml-dev, nebo port 83 obecně, nevyužíváte, je doporučeno tento port ponechat uzavřený."


Na tom webhostingu je Drupal 6.22 - ten ten port určitě nepotřebuje, ale web komunikuje s jiným webem ( affiliate ), ovšem to dělají i jiné weby a nemusí ho mít otevřený.

 Přemýšlím proč je to otevřené. Nechtěl bych dělat dusno a pak z toho vyjít jako paranoidní trubka, která dělá z komára velblouda..

Stran: [1] 2