Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - djezek

Stran: [1]
1
Desktop / Re:LXDE vs LXQt
« kdy: 23. 12. 2020, 13:41:36 »
Dle mé nyní již skromné zkušenosti je LXDE stále lehčí, ale záleží, jaký má stroj výkon. Od určité úrovně výkonu PC jsou rozdíly ve prospěch LXDE zanedbatelné až nulové. A tato úroveň se pozvolna snižuje. Nicméně např. na 32bit Atom stroj bych stále dal spíš LXDE (nebo raději ještě něco lehčího, od IceWM až po Fluxbox).

2
Hardware / Re:Mechanická klávesnica zelené spínače
« kdy: 23. 11. 2019, 08:19:01 »
Ano existují.

3
Hardware / Re:Je zahřívání SSD důvodem k reklamaci?
« kdy: 24. 09. 2019, 16:41:01 »
Obecně: vyšší teplota při provozu NENÍ důvodem k reklamaci, je to běžná věc u drtivé většiny PC komponent. SSD nevyjímaje. ADATA patrně (jako spousta jiných) ošidila chlazení, tj uvnitř toho šasi prostě nejsou polštářky na převod tepla na stěnu šasi. Ono při počtu čipů to ani není potřeba. Ano, to SSD jednou umře, ale na vztah teploty/životnosti u QLC čipů této generace prostě imho zatím není dost dat.

Jinak i Samsung měl už X průšvihů s SSD, jen o něm narozdíl od ADATA lze říci, že problémy řeší. Speciálně majitele některých M.2 SSD poněkud trápil thermal-throttling, ale řeší chlazení ... což je ostatně přesně to, co bych doporučil i pro tuhle ADATA. Jinak teplotní hodnoty nějakých 3TB Westernů jsou v tomto ohledu zcela irelevantní, to BX500 je zajímavé srovnání, to ano.

4
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 11. 08. 2019, 13:58:28 »
Drazí kolegové měl bych pro vás návrh: nechcete si pro účely této tapetující debaty posledních hodin někde založit IRC kanál? Kdo to má po vás všechno číst a kontrolovat... ;-)

5
Distribuce / Re:Co vás přivedlo k Linuxu?
« kdy: 14. 08. 2018, 09:38:23 »
Mě bratr, co někdy koncem 90. let postupně koupil nějaký časopis, kde byl přiložen na CD RedHat 5.x, o pár měsíců později SUSE 6.x jako příloha časopisu Chip. No a pak na vejšce už jsme stahovali Mandrake. Na Linuxu jako primárním OS jedu cca od října 2010.

edit: Možná bych ještě mohl dodat, že za to může i Microsoft, jehož Windows Vista byly tak hrozný, že před těmi 8 lety bylo už jednodušší přejít z XP na Linux (taky to bylo tak trochu díky přechodu ČR na DVB-T, protože to mi konečně na Linuxu fungovalo bez potíží, což se o analogu říci nedalo).

6
Studium a uplatnění / Re:Kam zmizelo vlákno "nejsou lidi" ?
« kdy: 11. 08. 2018, 08:34:20 »
Ano, ten samej Jezek co psal na diitu, ze si potrebuje odpocinout a po 3 dnech uz psal na root. Pujcil bys takovymu cloveku kolobezku? Nebo Flexaret?

Váženej, jste lhář. První článek na rootu mi vyšel 12.9.2017. Poslední článek na diit mi vyšel 30.11.2017. A je jen shoda okolností, že mě root oslovil v době, kdy jsem oznámil majiteli diit svůj odchod. Na root bych psal bez ohledu na diit. Z diit bych odešel bez ohledu na root. V rozloučení se čtenáři diit jsem v žádném případě nepsal, že si potřebuji odpočinout, to je váš výmysl. Takže až příště zase budete chtít, komentovat někoho, o kom nic nevíte a navíc jste línej si dohledat časovou souslednost, radši si místo psaní zbytečného příspěvku dejte ruce pod m.gluteus maximus a zkuste to rozdýchat.

7
Odkladiště / Re:Co se vám nelíbí na linuxu?
« kdy: 10. 08. 2018, 08:38:35 »
Mám CPU/GPU Intel,multifunkci HP, skener Epson, generickou WiFi, zvukovou. Nepoužívám spánek/hibernaci, i když na Intelu by to asi fungovalo. Pro vše uvedené nemám prakticky žádné problémy ani se stabilitou ani výkonem (toho je ostatně diky Core i7-4790 dostatek). Snad jen ta nefunkčnost her z Win světa mi chybí, ale za to Linux nemůže.

8
Studium a uplatnění / Re:Kam zmizelo vlákno "nejsou lidi" ?
« kdy: 09. 08. 2018, 21:42:52 »
Moje rozhodnutí bylo, že vlákno, kde si čtenáři nadávají do č****ů a mají potřebu uboze komentovat úmrtí tří vojáků v množství větším než zanedbatelném prostě smažu. Nečekejte ode mne, že se budu probírat vláknem po jednotlivých příspěvcích, když většina je hnusná. A nečekejte ode mne, že to jen zamknu, aby ta špína zde stále visela ke čtení. Začněte se chovat tak, jak byste chtěli, aby se jiní chovali u vás doma a pak tu nebudete muset plácat nesmyslné řeči o cenzuře či svobodě slova. Vaše svoboda slova má hranici a ta byla ve zmíněném vláknu překročena výrazně.

9
Studium a uplatnění / Re:Kam zmizelo vlákno "nejsou lidi" ?
« kdy: 09. 08. 2018, 16:38:56 »
Vlákno jsem smazal, protože kopání do tří padlých vojáků a vulgarismů v něm bylo nad můj limit. Tuhle špínu nechť si dotyční, kteří o těch třech vědí kulový, řeší třeba na novinky.cz.

Prosím, nerozjíždějte hon na čarodějnice v tomto vláknu.

10
Odkladiště / Re:Kam zmizelo ABClinuxu?
« kdy: 22. 09. 2016, 09:56:30 »
abclinuxu chvíli nejelo, už je to spraveno. nehledejte v tom senzaci. a komu chybí nějaké typy článků, nechť nebrblá v diskusi na rootu, ale chopí se jejich psaní. tolik můj skromný názor.

Stran: [1]