Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - djezek

Stran: [1] 2
1
Hardware / Re:Po výměně CPU přestala fungovat grafika
« kdy: 01. 05. 2024, 13:50:39 »
Teoreticky ještě třeba kolize verzí PCIe po výměně CPU za novější generaci. Tedy zkusit ručně shodit verzi PCIe, případně ještě povypínat úsporné režimy na sběrnici a postupně zapínat a zjišťovat, co blbne. Přeci jen deska i karta jsou MSI, takže se dá čekat, že tu může zlobit, zejména s novějším CPU a postupem let.

2
Hardware / Re:Ake smart hodinky?
« kdy: 29. 02. 2024, 21:05:17 »
Teda co tady není za diskuse :-). Zeptal bych se těch kluků z hodinky365smart přímo, budou vědět poradit daleko lépe. Co já si pamatuju, že jsem od  nich pochytal:

- Garmin je dobrej univerzál, funguje mu tak nějak všechno, a ač to třeba je na 90% kvality jiné značky, je to plně vyhovující a dobré.
- Coros - noější US značka, specialisti s dobrou aplikací a algoritmy na měření výkonu ve wattech od Stryd (což jsou nějaký drahý krabičky na boty, co extrémně přesně měří výkon)
- Polar - finskej specialista s asi nejlepším měřením tepu a celkově dobrými technologiemi
- Suunto - další finská značka, co je spíš sportovní/horská věc s mírně horší, ale plně vyhovující GPS a ne až tak přesným, přesto orientačně stačícím měřením tepu. Zajíamvá apliakce a možnosti rozšíření funkcionality.

Jakoukoli ti značku lze doplnit třeba pro tep o hrudní pás atd. Pak třeba u Suunto bude padat ta výtka na nepřesnost měření tepu.

No a moje osobní zkšenosti? Xiaomi Smart Band 7 Pro - koupeno, po 14 dnech předáno v rámci rodiny dál. Nepřesné měření spánku / tepu, takže to nic zajímavého nevypovídalo. Stály 2k, kdybych dnes za 6k5 vzal Polar, mám o tisíc levelů přesnější měření a větší výdrž.

Xiaomi Band 6 obyč - výprodej na CZC, někde jim to leželo rok a totálně zdechla baterka (výdrž sotva hodina) - takže moje osobní doporučení pro jakoukoli značku: neberte výprodej nějakého rok-dva starého modelu, nevíte v jakém stavu to má akumulátor, jak dlouho jim ležel vybitej na skladě.

Jinak jak tu někdo zmi%noval Forerunner 265, tak Garmin má teď levnější Forerunner 165. V CZ se prodává primárně model s podporu přehrávání hudby, ale viděl jsem už nějakej eshop, co nabízel tu verzi bez hudby a byla kolem 5k5 nebo tak nějak. Ale nepátral jsem po tom, jsem momentálně v řekněme polovině průzkumné fáze. Osciluju někde mezi právě Forerunnerem 165, Polar Pacer Pro, případně Coros Pace 3. Ale fakt ještě nevím.  Běh neřeším, naposledy jsem uběhl asi 1km a měl jsem já pupkáč co dělat, aby měl pětiletej synek nepředběhl :-)

3
Software / Re:FFmpeg x264 na x265 u kontejneru mp4
« kdy: 03. 02. 2023, 13:15:57 »
K 1. otázce lze dodat, že obecně bych na webu mic H.265 streamů nečekal, s ohledem na nevěstinec, který panuje v patent poolech a nenulové riziko, že na tebe skočí někdo další s nějakými požadavky. Do toho ČT rozhodně nepůjde. Nikdy, nikdy, nikdy.

4
Jak psali mnozí výše, na Aukru je šance, že se to v součtu za vysněnou částku prodá. Problém je, že tady lidé vědí, že 4core Ivy Bridge je dnes dost zoufalá věc. Ostatně i Gigacomputer už prodává stroje typu Core i7-4770 (tedy 8×HT Haswell) s 8GB RAM a 256GB SSD a licencí W10 Pro a zárukou 2 roky za 3990Kč. Prostě doba pokročila, tenhle Ivy je starej 11 let.

5
Software / Re:Náhrada za I don't care about cookies
« kdy: 16. 09. 2022, 11:32:48 »
Já osobně na to "prdím", než jsem se dokopal k instalaci prvního pluginu, který ty sušenkové otravnosti řeší, tak jsem si nějak navykl na to automaticky klikat - když už se tedy náhodou dostanu na web, kam nechodím pravidelně / nejsem zaregistrován a tudíž už sušenkami neotravuje :).

6
O serveru Root.cz / Re:Autor David Ježek
« kdy: 13. 10. 2021, 16:31:39 »
Já jen explicitně doplním, že tohle je další věc, na které jsme si na CDRku zakládali: kritika redaktorů a jejich textů se nemazala, veřejně se nad ní diskutovalo. Jinak jak píše Petr nade mnou. Já často ani nevím, že někdo někam pod můj text nějak reagoval, protože je večer, já se zvládnu podívat až druhý den odpoledne a mezitím příspěvek z uvedených důvodů zmizí. Pokud ale chcete probírat jemné nuance, klidně mi můžete napsat přes email. Občas to někdo ze čtenářů udělá, vždy do určité doby poté odpovím. Většinou jde o diskusi zajímavou a i pro mě podnětnou.

7
O serveru Root.cz / Re:Autor David Ježek
« kdy: 12. 10. 2021, 15:56:27 »
Protože jsem zase náhodně po nějaké době narazil na tohle vlákno, tak jen krátce reakce na WIFTův komentář. Já zastávám mírně jinak formulovaný názor na objektivitu novináře: ano, nic jako ryzí objektivita nemůže existovat, pokud nemají být texty naprostá informativní suchařina. Nic takového jsem nikdy nepsal a psát nebudu. Ve svých textech se snažím dát jasně najevo, co je můj názor na věc (a výhodou Roota je/by_mělo_být, že čtenář je nadprůměrně inteligentní a umí to rozpoznat na první dobrou) a co jsou známá fakta (jakožto že mnohdy ani nejsou známá fakta, jen drby a k původním zdrojům se nedá dopracovat, to je prostě IT specifikum).

Kdybych měl každou informaci, co dám do textu, ověřovat ze 2+ nezávislých zdrojů, tak na Rootu nic ode mě nevyjde. Totéž platí i o dalších zprávičkářích. A tak přídavná jména v textech, která mohou být terčem v oku, já používám jako stručnou charakteristiku, která často vypoví víc, než babrání se v tématu v 10 odstavcích. Stejně jako WIFT jsem nikdy nebyl "novinář" a nikdy jsem jím být nechtěl. Ne vždy jsem všemi čtenáři pochopen, ať již jde o text článku, zprávičky, či příspěvku v diskusi. Z toho plyne většina negativních komentářů, co jsou zde nad tímto přípravkem. Ale já tu nejsem od toho, abychom si tu dělali nějakou kruhovou psychoanalýzu.

Je logické, že po zhruba 10 tisících kusů textu, co jsem za posledních skoro 17 let porůznu vydal, mám "svůj fanklub", kamkoli se vrtnu. Zde na Rootu je dobře, že nade mnou dlí kontrolní mechanismus (jménem Petr Krčmář), jako soukromá osoba na tydíít si servítky neberu (a je zvláštní, že mnozí si tam ještě na po 4 letech nevšimli, že nejsem tamní redaktor). Mám na spoustu věcí svůj názor a často jsem v ostrém rozporu s mainstreamem (aktuálně třeba v oblasti AMD×Intel). A s ohledem na věk (ne, není mi 80-90) nelze očekávat, že se to nějak změní. Dokud bude Apple / Tesla / SpaceX / Elon Musk / Microsoft tak nekriticky adorován, budu poukazovat na jejich chyby / stinné stránky / svinstva. Dokud bude Linux paběrkovat, budu poukazovat na jeho výhody. Dokud bude Intel horší než AMD, budu poukazovat na to, že je sice horší, ale není to katastrofálně. Až bude objektivně horší AMD, budu zase poukazovat na výhody jeho řešení a že to není taková katastrofa (jako jsem to dělal v době Athlonů / 64 / X2 / ...). Protože jestli jsem něco poznal, tak že svět IT webů je plný čtenářů, kteří pro stromy nevidí les a mají tendenci na základě malých či přímo marginálních odlišností zcela zavrhnout jinak dobrý produkt a návazně ignorovat různé nevýhody produktu vyvoleného.

A ještě dodatek na závěr: pokud máte někdy pocit, že jsem v nějaké diskusi přestal reagovat a odůvodňujete si to tím, že mi došly argumenty, nebo nechci přiznat chybu, jste na omylu. Já jen nemám síly a chuť číst po dlouhé dny od vydání každou jednotlivou diskusi pod mými texty. Opět: už jsem toho napsal příliš mnoho na to, abych držel v hlavně 50 či 100 dílčích argumentačních linií, na to je život příliš krátký a na to považuji svůj osobní čas za příliš cenný, než abych vedl další zbytečnou hádku někde v hlubinách diskuse na internetu, natož pokud daný diskutující nepochopí, co mu moje reakce v diskusi sděluje. I WIFT jistě může potvrdit, že nemám problém v diskusi veřejně sypat popel na vlastní hlavu. Vždycky jsme to tak na CDRku dělali a byla to jedna z těch věcí, za kterou jsem byl rád.

To je asi tak pro tuto chvíli vše, teď se jdu věnovat vyvolávání filmů, přátelé.

8
Hardware / Re:Výber/kúpa „otvoreného“ smartfónu
« kdy: 29. 07. 2021, 07:43:48 »
Teoreticky /e/? ... https://doc.e.foundation/devices

9
Můj pohled neprogramátora (aneb co potřebuju, si naprogramuji, ale živit bych se tím chtěl zhruba jako focením ... ani "za zlatý tele, který by chcalo skotskou" (konec citátu) - nikdy jsem za programování placen nebyl a nikdy jsem po tom ani netoužil): 33k je na programátora malý plat. Pokud je to ale za málo práce / flákárnu, tak je to asi adekvátní. Využil bych ten čas a tu nevybitou tvůrčí energii k samoučení se jiným věcem, přispívání do projektů, které mají smysl, hodí se do CV atd. Full remote je dvousečná zbraň, má to své skvělé výhody, ale i nevýhody. Vím, o čem mluvím, 100% home office jsem jel skoro 12 let v kuse. Zvaž, jestli se nadšení nevytrácí nikoli, protože "děláš u lopaty" a je to málo tvůrčí, ale třeba prostě proto, že tohle není typ práce, který bys chtěl dělat příštích 20+ let.

10
Vývoj / Re:Jak mit web anonymne?
« kdy: 23. 05. 2021, 09:17:44 »
Letitá zkušenost je taková, že u recenzí, které pro výrobce/jeho cz zástupce/distributora vyznívaly negativně, přišlo nejprve 1) nespecifické bububu, když to nezabralo tak 2) vyhrožování "zaříznem vám podporu", když to nezabralo tak 3) skutečné zaříznutí podpory/reklamy a toť bylo fše. Ano, občas nějaká pipka z píár agentury zastupující danou značku měla ten pitomej nápad vyhrožovat "právními kroky", ale vždy to byly jen bezzubý výhrůžky.

Neslyšel jsem o tom, že by někdy někdo měl právní problémy z "uživatelských recenzí". Samozřejmě záleží na tom, co chceš "recenzovat". Jsi-li za hranou zákona, tak to máš blbý, ale vzhledem k tomu, co omezuje zákon, tak dobře ti tak. Jinak ale psát si můžeš co chceš o čem chceš, minimálně slušnost, u periodik povinnost, je případně poskytnou prostor k vyjádření dotčené straně. Není třeba se schovávat za TOR či cokoli jiného, stejně si tě kdyžtak Voloďa s Ivanem najdou.

11
Studium a uplatnění / Re:Město, nebo vesnice?
« kdy: 19. 05. 2021, 10:58:42 »
Za mě spíš venice, někde poblíž rozumně velkého města. Nebo samý okraj menšího města s jistotou, že ti to nějakej developer neobestaví. Ale v tomto věku se neusazuje. Sbírej zkušenosti a rozhled a až najdeš tu pravou, tak se někde usaď(te).

12
/dev/null / Re:Sedava praca u pocitaca a hemeroidy
« kdy: 16. 03. 2021, 22:08:09 »
Já se tedy omlouvám za impertinentní poznámku, ale jaktože se tu ještě nikdo nepozastavil nad tím, že kódí JEN 12 hodin denně?

13
Desktop / Re:LXDE vs LXQt
« kdy: 23. 12. 2020, 13:41:36 »
Dle mé nyní již skromné zkušenosti je LXDE stále lehčí, ale záleží, jaký má stroj výkon. Od určité úrovně výkonu PC jsou rozdíly ve prospěch LXDE zanedbatelné až nulové. A tato úroveň se pozvolna snižuje. Nicméně např. na 32bit Atom stroj bych stále dal spíš LXDE (nebo raději ještě něco lehčího, od IceWM až po Fluxbox).

14
Hardware / Re:Mechanická klávesnica zelené spínače
« kdy: 23. 11. 2019, 08:19:01 »
Ano existují.

15
Hardware / Re:Je zahřívání SSD důvodem k reklamaci?
« kdy: 24. 09. 2019, 16:41:01 »
Obecně: vyšší teplota při provozu NENÍ důvodem k reklamaci, je to běžná věc u drtivé většiny PC komponent. SSD nevyjímaje. ADATA patrně (jako spousta jiných) ošidila chlazení, tj uvnitř toho šasi prostě nejsou polštářky na převod tepla na stěnu šasi. Ono při počtu čipů to ani není potřeba. Ano, to SSD jednou umře, ale na vztah teploty/životnosti u QLC čipů této generace prostě imho zatím není dost dat.

Jinak i Samsung měl už X průšvihů s SSD, jen o něm narozdíl od ADATA lze říci, že problémy řeší. Speciálně majitele některých M.2 SSD poněkud trápil thermal-throttling, ale řeší chlazení ... což je ostatně přesně to, co bych doporučil i pro tuhle ADATA. Jinak teplotní hodnoty nějakých 3TB Westernů jsou v tomto ohledu zcela irelevantní, to BX500 je zajímavé srovnání, to ano.

Stran: [1] 2