Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - nepohodlný

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
O serveru Root.cz / Re:Diskuze
« kdy: 12. 02. 2020, 00:23:41 »
@BoneFlute

Dík za upřímnost. Kdyby jí tolik bylo v pravidlech diskuze, nebylo by co řešit ...

2
O serveru Root.cz / Re:Diskuze
« kdy: 11. 02. 2020, 21:04:39 »
@Miroslav Prýmek

Uznávám, ptal je asi silné slovo. Spíš v kontextu diskuze poznamenal a čekal nějaké upřesnění. Asi tak jako ty jsi v těch svých třech bodech v předchozím příspěvku jenom nepokladal otazky , jak jsi mi ji tady hezky předvedl, a přesto to má kontext, význam, zájem a očekával jsi nejakou odpověď. A ironie nebo oftopic "Vencové" by se tam taky našla.

PS: když se podíváš na začátek, tak tvá citace mého příspěvku není uplná. Ješte tam byl konkrétní citovaný text což dává tušit zájem o konkrétní sdělení. Jen pro pořádek a kontext.

3
O serveru Root.cz / Re:Diskuze
« kdy: 11. 02. 2020, 19:52:25 »
@Mirek Prýmek

Asi jsi mě nepochopil. Pokusím se to napsat tak abych jméno toho projektu  nezmínil a z tohoto vlákna se nestalo bojiště na týden. Tedy, já samozřejmě vím že se roky vedou hádky o to jestli je skutečné to co je v tom videu, dokonce na to mám i svůj názor. Kdybych za každou zmínku, kterou jsem četl a nebo tím někdo někoho fackoval že je to "jen náhrada za ..." , dostal 10Kč, tak by to stačilo na pořádnou párty s přáteli. A proto mě ta zmínka zarazila. Já nevím jestli to už nepadlo někde dříve, nebo co s projektem kdo udělá, já to upřímně slyšel poprvé a fakt mě to překvapilo - ne jako nějaký fakt abych musel žádat link nebo něco, ale prostě jako názor - jistě je na něčem založený. Samozřejmě že jsem zjevně nebyl informovaný, proč bych se asi ptal?
Jako upřímně, prostě jsem jel ráno v autobuse, přečetl jsem si ten komentář a napsal jsem poznámku s tím, že vím že klokan není žádné jelito a že asi dostanu odpověď něco jako "To se ví protože [něco někde ... ] a budu to vědět taky. 

Ale, a o tom je vlastně toto vlákno, i kdyby to byla třeba trocha ironie jakože místo otázky na tu konkrétní věc, tak co je jako na tom proboha? Lehce bych tím asi vyjádřil názor a to je jako něco zlého? A to jsme zase na začátku - prostě se zdálo že formou ironie vyjadřuji nesouhlasný názor a bác.

To je jedno, já jsem svou odpověď dostal, je to přesně tak jak se zdálo. Nemá cenu tu rozpitvávat jestli něco říkal Venca nebo co hypoteticky může udělat majitel projektu  ... Redakce přístup nemění, hesla zůstala stejná, klidně si tu můžeme povykládat ale brzo toto vlákno zase skončí v /dev/null za mohutného potlesku korektních a věcných kritiků. Jsem rád že redakce zareagovala, odpověď o kterou jsem žádal jsem dostal, takže díky

4
O serveru Root.cz / Re:Diskuze
« kdy: 11. 02. 2020, 16:51:04 »
@Petr Krčmář

No působí ... možná/někdy/kdoví - každopádně se to jmenuje ironie, protože to není výsměch nebo sarkasmus. Pokud se Vám to zdálo jako něco z toho, proč to tak nepojmenujete? No protože to tak není ... a když se nad tím zamyslíte:

"Váš příspěvek byl smazán protože mohl být ironický ..." no to je teda něco ...

Proč jsem se nezeptal otázkou s otazníkem? Protože jsem nechtěl aby to vypadalo, že dotyčnému přisuzuji nějakou nutnost odpovědět tím, že se přímo zeptám. No netušil jsem že tady se do diskuze píšou buď tvrdá fakta nebo věty s otazníky - nejenom že to není v pravidlech, ale ani tu tak ty diskuze zpravidla nevypadají.

To že je tam potenciál k hatingu, to je pravda. Jenomže to se nedělo. Pokud Vám tak strašně vadí něco co by jenom zavánělo ironí, nebudu se ani pitvat v tom jestli byste v redakci rozlišili nějakou kritiku nebo snad nedej bože, pouhý názor.
A co hůř, výsledek totoho "potírání" je ten, že se člověk nemůže ani normálně zeptat na to co by ho zajímalo aby nemarnil čas čtením a psaním, když i zdánlivý závan ironie je mazán a musí se kolem toho kdejak autocenzurovat a kroutit. No, tentokrát to zase nevyšlo.

Pardon, ale to že má někdo k textu v odpovědi poznámku, to snad není nic šíleného, píšete mi to tu (slušně a věcně, děkuji) jako bych někomu nadával, někoho urážel, nebo se někomu vysmíval ...

5
O serveru Root.cz / Re:Diskuze
« kdy: 11. 02. 2020, 13:58:43 »
@Cikáda

To je IMHO tím, že je vidět že činy stále vedou jinam než vede řeč:
Ironie se vlastně běžně používá k vyjádření nesouhlasu nebo nějakého obecně více či méně souhlasného smýšlení. Pokud byl tedy příspěvek vyhodnocený mazatelem jako ironický a byl proto smazán, tak byl vlastně smazán protože domněle vyjadřoval nesouhlas. Tedy názor a proto byl smazán.
Teze o informační (ne)hodnotě neplatí, protože hodnotná měla být ta odpověď  ... to se u otázek či konstatování na něž má být reagováno, běžně stává. Požadavek, aby bylo každé jednotlivé sdělení informační, je směšný sám o sobě a troufnu si říct že to je jenom záminka.

Každopádně jsem si povšiml že úroveň toho co je smazáno neustále osciluje, často jeden den prochází kde co, diskuze se rozjede a druhý den smůla, takže pravděpodobně ne každý mazatel má stejný metr a někteří jsou řekl bych více "nabroušeni". Lidi jsou lidi, osobní faktor bych hned nevylučoval.

6
O serveru Root.cz / Re:Diskuze
« kdy: 10. 02. 2020, 20:30:31 »
@Petr Krčmář

Jistě, přisoudit někomu "jak to myslel" a pak to smazat, to vůbec Rudým Právem nezavání.

Ale zpět k onomu textu - já se prostě té větě podivil. Celé roky čtu hádky o tom jak je systemd náhrada initu a najednou si přečtu že byl od začátky plánován jako základ pro distribuce jako GNU. Nejsem IT guru z Prahy s denně plným Twittrem dalších guru, tak jsem prostě napsal poznámku ke konkrétnímů textu (SLUŠNĚ) a čekal jsem jakokoliv odpověď, i žádnou. Odpověď by pro mě hodnotu určitě měla, proto jsem to taky zmínil. Pardon, těžko odhadovat co by zajímalo skutečně každého.

Jestli je na tom něco ironického tak to, že na tech. serveru, který se ohání věcností byla tato mini diskuze v minivlákýnku zastavená kvůli podezření na ironii. Opravdu úžasné.

7
O serveru Root.cz / Diskuze
« kdy: 10. 02. 2020, 12:15:26 »
Dobrý den,

mohl by mi někdo z redakce prosím vysvětlit co je na příspěvku

@klokan
"systemd má za cíl se stát základem pro distra od začátku a z velké části jím už je."
Aha, ok, tak to potom ano ... asi mě zmátlo to že to měl být jenom init, nebo se to tak aspoň říkalo ...


[https://www.root.cz/zpravicky/systemd-homed-pro-praci-s-domovskymi-adresari/]

proti pravidlům že mi to mažete?
Jestli má cenzor zase blbou náladu tak je mi to líto, ale nemusí si to vylévat na mě.

Děkuji

8
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 26. 11. 2019, 09:49:12 »
@Cikáda

Ale jinak teda veselé. T. č. 8 stránek a uz jsem uplakanek, udavač, bonzák, hlupák, mám špatný kadrový profil, řešilo se mučení obýváky .... a prítom se člověk jenom zeptá jak to, že něco dává jiné výsledky než se tvrdí.

Jako tak jak jsi to psal vicekrat, shledavam, ze jenom drzet se temat a precist si o co jde je neuveritelny problem - 8 stran urazek, konstrukci a **** a ani jedna konkretni odpověd. A to je to napsané. To byt mluvené, tak to tak rozplevelí ze i z debaty o zarovce udelaji konferenci o studené valce ...

9
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 26. 11. 2019, 09:08:48 »
@Cikáda

Samozřejmě že mé příspěvky nic neporušují, proto taky redakce mlčí nebo se zmůže na strohé vyjádření alá:
"Někteří naši kámoši prostě maji do diksuze přístup bianco a tak občas někoho uráží no ..."  a je to vyřešeno.

Jo a pak tady někdo lhal ze nekoho bonzuju. Ne, na nikoho nic nepíšu a ještě nedavno jsem si ani nebyl vedom ze je tam nejake " nahlasit" komentař. Dokonce jsem tady explicitně panu Krčmářovi napsal ze nepotřebuji aby něco mazal, ale aby platila pravidla pro všechny - evidentně velky problém v naší době filtrované .....

10
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze #3
« kdy: 05. 11. 2019, 11:01:03 »
@Petr Krčmář

Tak to asi nebude nejlepší přístup. A nebo ať neni cenzor tak agresívní na ty "neprověřené".

Jako snad si dokážete uvědomit a představit praktický stav diskuze kdy už radši ani napíšete nic delšího protože nepropuštění je opravdu na libovůli*, ani nic moc s názorem* aby to nebyla jenom ztráta času a pak se podíváte na podobné pardon "výlevy" prověřených a ani nemůžete reagovat protože maření času skrz filtr je vice než pravdepodobné.

Otazka je jestli Vás to zajímá a pokud ano, tak takto to vypadá z druhé strany ...

Mě třeba konkrétně ty dva příspěvky nevadí ze bych je chtěl nechat smazat, mě vadí to jak je tady, alespoň z venku zdá se, aplikovan dvojí metr a to si ještě člověk od kde koho vyslechne moralistické klišé o slušnosti ... a speciálně od výše citovaných dvou ... to je to jak má diskuze  vypadat?

* nebyl mi pušten príspevek "Gratuluji" či "skvělé" k umistneni kybernetickeho teamu - to uz je fakt libovůle cenzora

11
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze #3
« kdy: 05. 11. 2019, 10:45:36 »
@Petr Krčmář

Děkuji za odpověď. Takové tlačítko bohužel v diskuzi na svém mob. zařízení nevidím a ani teď se mi ho nepodařilo dohledat abych se poučil kde je. S7 + Firefox

Za druhé tím chci hlavně poukázat veřejně na dvojí metr, resp. podivné praktiky kdy jsou na jednu stranu nepovolovány příspěvky obecně  normální, na druhou stranu projde něco takového a prošly tu i daleko daleko horší. Klidně mě opravte, ale sledujete vůbec takový trend?

Proti zahození příspěvku se odvolat nejde a pak se ještě člověk podívá na takové které projdou - no to si pak jeden musí logicky položit otázku: jak to teda ve skutecnosti funguje? A je to záměr, chyba, myl nebo to uniká pozornosti?

12
O serveru Root.cz / Pravidla diskuze #3
« kdy: 05. 11. 2019, 09:03:04 »
Pořád nemůžu přijít na to jak to moderování diskuze funguje - evidentně o off-topic a flame-wars to nebude ...

Filip Jirsák
To nevíte? Vždyť to všude na internetech píšou, že za všechno špatné může systemd.

Ondra Satai Nekola
Systemd je Kalousek?

[https://www.root.cz/zpravicky/chyba-v-ubuntu-19-10-sdili-vase-fotografie-a-videa/]

13
Vývoj / Re:PHP nechce nastavit Globals
« kdy: 19. 10. 2019, 10:48:15 »
@Wangarad

Zkus načíst /connection/config.php v index.php ... Funguje?

14
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 14. 10. 2019, 21:53:22 »
@Idris

To je omluva nebo výmluva?

Mě jsou pozdržovány a mazány příspěvky které takovým výlevům nejsou ani zdaleka podobné.
Proč by mě mělo zajímat že pan Surý neví co říká a ještě tím naprosto flagrantně porušuje pravidla diskuze kterými mě tu zkouší fackovat kdejaký mudrc za špetku sarkasmu?

15
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 14. 10. 2019, 20:11:12 »
@Ondra09

Hlavně je to nedůstojné, v kombinaci s tím že vybraným osobám prochází i explicitní urážky jako např.

"Ano, tento výklad slova cenzura se týká i místních fašistů sdružených v Trikolóře...."
[Ondřej Surý, https://www.root.cz/zpravicky/richard-stallman-rezignoval-na-pozice-ve-fsf/]

je to jedním slovem těžko popsatelné ... proto je to nutnost, názorovou čistotu spamfilterem nezřídíte

Stran: [1] 2 3 ... 7