Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - i-PRESS

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
Server / Re:Správa infrastruktury pro webové aplikace
« kdy: 14. 10. 2023, 10:21:57 »
Pokud to jsou state-less aplikace, šel bych cestou Kubernetes, provozujeme to tak již roky. Na všechny fyzické stroje Proxmox. Vyrobit VM pro Kubernetes, vždy bych se držel toho, mí na každém nodu jak master, tak alespoň 1 worker. Takže vždy VM jako master (control plane + etcd) a alespoň 1 VM jako worker. Jsou i nástroje na deploy a managování těch clusterů, to se hodí zvláště pokud jich je více (test, prod, ,...). Jde to pak hromadně updatovat apod.


Aplikace pak deployovat třeba pomocí Helmu. Jistě, je tam nějaká vstupní bariéra, ale získáš tím do budoucna téměř neomezené možnosti škálování a Kubernetes s Proxmoxem tě ušetří noční zásahů v případě pádu aplikace/serveru. V zásadě to je nezničitelné, pár trablů se řešilo jen v souvislosti s nedomyšleným upgradem, nebo ručním zásahem.


Databáze držíme prozatím na samostatných VM, na ty monitorovací a logovací nástroje jde vytočit extra cluster, je zbytečné plýtvat zdroji (samostatné VM).

2
Windows a jiné systémy / Re:Čím posloucháte MP3 v Androidu?
« kdy: 11. 10. 2018, 11:21:59 »
Pouštím spíše FLACy, ale MP3 umí také Dub Music Player

3
Vývoj / Re:Menší opravy v PHP - nezájem programátorů?
« kdy: 11. 03. 2016, 19:07:55 »
Tak mě jednou přišla přes web poptávka na menší úpravu v PHP a frajer na férovku napsal že žádné peníze nemá, ale že by mi poslal poštou 3 ročníky jakéhosi časopisu které nasbíral  ;D ;D


Celkem mě to pobavilo, musel jsem to pro něj udělat :-D Ocenění level 2 ;)

4
Takže?


Divné, mě to funguje dle očekávání :-)) Otestuji..


EDIT: Tak otestováno.. mě vrátí loation (tento topic) rovnou index.php na který postuji reakci, viz screen :p

5
ve fóru mě to hází na index


To mě taky neskutečně rozčilovalo, ale kupodivo jsem našel v nastavení zatržítko které to řeší: Vrátit se zpět na téma po zaslání příspěvku. Nechápu ale, proč to není nastaveny by-default :o ;D

6
O serveru Root.cz / Re:Nový Root již dnes?
« kdy: 08. 03. 2016, 11:10:11 »
Vadí mi tu ještě jedna věc, i když se netýká nového designu. A to možnost změnit "Předmět" při reakci.


Někteří jedinci ve své snaze o vlastní osobitost standardní RE: <název topicu> změní a já pak ve výpise příspěvků nepoznám, že to patří do vlákna které mě zajímá/nezajímá.


Je k tomu nějaký důvod? Já to asi ještě nikde neviděl a nepřijde mi to jako praktická funkce. Proč není ten input readonly? Nebo alespoň doplnit původní název tématu do závorky)..

7
Software / Re:Načítání nových stránek v Chrome
« kdy: 03. 03. 2016, 11:16:53 »
Zajímalo by mě, jak se to bude chovat u stránek s nějakým aktivním spojením. Mám několik vlastních monitorovacích nástrojů, které často otevřu do nového tabu a dále je neproklikávám. Držím si tam se serverem WebSocket spojení a čekám, kdy mi vyskočí notifikace, nebo se prostě změní title na (1).


Doufám, že to bude nějak ošetřeno, protože jinak bych to považoval za nvrat do dob krále klacka, kdy bylo nutné stránky furt obnovovat ručně  >:(

8
Odkladiště / Re:Nový vzhled je hnusný
« kdy: 28. 02. 2016, 20:43:26 »
@Petr krčmář: On asi myslí př brouzdání mimo fullscreen režim v okně. Tam by se asi fakt hodil líp pouze 1 článek na řádek, stejně jako u hlavního.

9
Server / Re:phpmyadmin pouzivatel a databaza
« kdy: 28. 02. 2016, 15:51:24 »
A o jaké databázi mluvíte? mysql? a tabulka user? To je tabulka uživatelů mysql, s aplikací phpmyadmin nesouvisí. Jinak ano, pokud chcete do DB přistupovat, musí zde být daný uživatel založen, akorát si nemyslím že je vhodné mít stejného uživatele na více serverech, spíše bych šel cestou jiných + random generované heslo.


BTW, není lepší využívat Adminer, než ten moloch PhpMyAdmin? Má to nějaké výhody? U Admineru nahraji 1 php soubor a jedu, žádné plevelení bordelem :)

10
Vývoj / Re:komprese js a css v html - komplikovaný případ
« kdy: 28. 02. 2016, 02:18:26 »
Rozumím čeho chcete dosáhnout, ale snažit se dostat maximum ze zařízení s mizerným výkonem skončí stejně vždy mizerným výsledkem :-)


Nevím, proč by bylo výhodné zatěžovat takové zařízení odesíláním nějakých třeba javascript knihoven, pokud tedy ten JS generován rovnou na něm. Vždyť i na webu, jestliže nemám prostředky na pokrytí všech requestů, využiji CDN a statický obsah deleguji na ně. CSS je totéž. Spíše bych se snažil minimalizovat zátěž, jakýkoliv jiný server to vrátí rychleji. A to nemluvím o případném konkurenčním přístupu.


Obecně bych šel ale ještě dál a vůbec neodesílal žádné HTML, ale jen minimalistický JSON a interface který to bude zpracovávat zařídil na zařízení k tomu určeném, tedy nějakém VPS ;)

11
Vývoj / Re:komprese js a css v html - komplikovaný případ
« kdy: 28. 02. 2016, 00:42:36 »
Oukej, no ale stejně by možná bylo lepší popsat, čeho se vlastně snažíte dosáhnout, možná existuje i úplně jiná a lepší cesta.


Pro mě je stále záhadou, proč to zařízení využívat k něčemu, k čemu evidentně není uzpůsobeno (webserver). Asi je to jiný případ, ale pro srovnání... U ESP8266 potřebuji vytvořit nějaký výstup, v podobě třeba grafu na webu. Ani by mě nenapadlo využít ESP jako standardní webserver přestože to umí. Jdu na to tedy jinak.. Vytvořím APP jiném serveru a z ESP si po MQTT servíruji jen data co potřebuji, případně vracím třeba JSON. Vznikne tak vlastně SPA aplikace, kdy jednou načtu HTML + scripty a dále překresluji jen co je třeba na základě dat z ESP pomocí KnockoutJS.


HTML není nic jiného než značkovací jazyk pro browser. Nativně neumí nic jiného než to co známe, resp může to dělat cokoliv, ale musel byste naučit daný browser to chápat. Jestliže nevrátíte všechny instrukce k vykreslení rovnou inline v dokumentu, jediná jiná možnost co znám a browsery spolehlivě podporují, dát jim v HTML jasně najevo, že si mají další instrukce sosnout jinde (link na externí JS/CSS).

12
Vývoj / Re:komprese js a css v html - komplikovaný případ
« kdy: 27. 02. 2016, 23:05:47 »

Citace
...že to musí být v jednom html souboru a v něm musím být vše

Vůbec nechápu smysl... Různé SoC dělám také, ale ještě jsem se nikdy nesetkal se zařízením, resp typem serveru, který by uměl vrátit html, ale samostatný js soubor ne.


Vždyť to je pak přece otázka té strany co to zpracovává, ne? Přiteče HTML, v něm src, tak vytvořím nový request na nalinkovaný soubor.. Nechápu. Ale k věci..


Můžete si použít kompresi jakou chcete, pokud ji na druhé straně dokážete dekomprimovat. V JS si můžete v plaintextu poslat pouze metodu, která vám dokáže zbytek scriptů dekódovat a spustit..

13
Server / Re:Načítání webu; problém DB?
« kdy: 27. 02. 2016, 17:58:44 »
Evidentně ani jeden z Vás DB phpMyAdmin nerozumí  ;D ;D

To je nějaká nová databáze?


Vypadá to tak, ale já ji také neznám  ::) ;D

14
Server / Re:Načítání webu; problém DB?
« kdy: 27. 02. 2016, 17:19:06 »
Evidentně ani jeden z Vás DB phpMyAdmin nerozumí  ;D ;D

15
O serveru Root.cz / Re:Nový Root již dnes?
« kdy: 26. 02. 2016, 14:58:42 »
Hláška "Refused to display 'http://www.root.cz/' in a frame because it set 'X-Frame-Options' to 'SAMEORIGIN'" říká vše..


IInfo si pojistilo, aby si designem roota někdo neobohatil svůj vlastní web vložením do iframe. Co kdyby ten web nebyl responzivní...  ::)

Stran: [1] 2 3 ... 7