Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - murf

Stran: [1] 2
2
Studium a uplatnění / Re:Plat vývojáře v Reactu
« kdy: 09. 01. 2024, 10:10:44 »
Jestli jsi v pohodě samostatný a proaktivní, tak bych cílil ve vývoji na cca 5.000/MD a spokojil se případně se 4.000/MD. Tohle mám jenom z okolí, takřka nezávisle na technologiích. Žádný velký průzkum jsem nedělal.

3
Studium a uplatnění / Re:Znalosti pro DevOps
« kdy: 02. 11. 2023, 20:29:42 »
Souhlasim s již zmíněným a přidal bych, že je dobré mít nějaké certifikáty na Azure/AWS/GCP. Někdy se na to na pohovoru ptají. A není to nijak drahý.

4
Vývoj / Re:Micropython do produkčního zařízení
« kdy: 23. 10. 2023, 12:05:41 »
Popravdě si přednášku do všech detailů nepamatuju, protože v tomhle oboru moc nedělám. Nicméně, samozřejmě ve slidech není všechno. Ten závěr té přednášky se nesl v tom smyslu, že MicroPython dostačoval, ale že postupem vývoje přestal stačit - třeba právě z důvodu paměti. No a potom rostl náklad na přechod do Rustu, takže kdyby to dělali od začátku v Rustu, tak by se to nestalo. Víceméně se předpokládá, že v embedded aplikaci se dojde do takového stádia, kdy nenažranost MicroPythonu začne dělat problémy a tak se musí přejít jinam. S Rustem by to mělo jít dělat optimalizovaně už od začátku a MicroPython nechat na bastl.

5
Vývoj / Re:Micropython do produkčního zařízení
« kdy: 21. 10. 2023, 11:08:29 »
Záznam by měl někdy být, ale popravdě nevím kdy. Každopádně tady jsou slidy od autora http://jdem.cz/fjymd9.

6
Vývoj / Re:Micropython do produkčního zařízení
« kdy: 21. 10. 2023, 08:58:21 »
Tady https://cz.pycon.org/2023/program/talks/85/ vyprávěl jeden z autorů firmwaru pro Trezor, že sice MicroPython se dal využít, nějakou dobu to na tom jelo, ale nakonec postupně přešli do Rustu. Na závěr dal doporučení, že MicroPython je sice fajn, ale je vhodný spíš na domácí bastlení.

7
Studium a uplatnění / Re:Siemens Advanta - zkušenosti
« kdy: 13. 10. 2023, 09:57:16 »
Agile: Největší výhoda opravdového agile je, že si někdo dá tu námahu a připraví SPRINTOVATELNÉ storky s popisem CO se bude dělat společně s akceptačníma kriteriema. Potom storky projdou review od SW Developerů kde se doplní tak aby byli srozumitelné a DEVELOPEŘI si je nabodujou. Tohle v Advante neexistuje. Tam dostaneš 1 task/storku na čem budeš dělat cca 2 roky, často bez jakéhokoliv popisu CO to vlastně máš dělat. A termín do kdy to máš mít hotové ti sdělí tvůj manager. A ten často vůbec neví co to vlastně máš dělat a kolik to je práce. To si všechno musíš zjistit sám - studium manuálů, norem ale hlavně konzultace s DE kolegama. Mně to vycházelo cca 80% zjištování CO dělat, cca 5%  samotný FW/SW development,  cca 15% testování a další činnosti.
To mi připomíná startup  :D

Jinak díky všem za reakce!

8
Studium a uplatnění / Siemens Advanta - zkušenosti
« kdy: 03. 10. 2023, 16:13:38 »
Ahoj,

má tu někdo zkušenosti se Siemens Advanta ve Stodůlkách? Jak platí, jaké je prostředí, jak se tam pracuje?
Starší vlákno o Siemensu jsem četl, ale o Advantě tam moc nebylo.

Díky!

9
Software / Re:Textové editory vhodné pro programátory
« kdy: 14. 06. 2023, 20:05:44 »
vs code, Kate, v terminálu vim

10
Software / Re:Zkušenosti s Firefoxem ve Snapu na novém *buntu
« kdy: 14. 06. 2023, 18:41:27 »
Za mě je ten Firefox v pohodě. Jedině na Kubuntu se ta snap verze nespouštěla, ale přeinstalování pomohlo. Nejsem ale nějakej power user.

11
Studium a uplatnění / Re:Co dělat v C++?
« kdy: 12. 06. 2023, 11:05:20 »
V ČR se dá najít třeba ve stavařské statice Dlubal, nebo nějaké pozice má Siemens, kde mají svůj Simcenter, Ricardo, kde dělají software na simulace pohonu auta a dneska možná baterek. Dal třeba Gamma technologies s gt-suite. V neposlední řadě menší výpočtářské kanceláře dělají nějaký svůj pre/post-processing software a nějaký reduced-order modely, modely postavené na datech, atd. Obecně je trh se simulačním software u nás o dost menší než třeba ve Francii/Nizozemsku/Španělsku/Neměcku, kde je větší letecký průmysl.

12
Studium a uplatnění / Re:Kde studovat dále
« kdy: 18. 03. 2023, 21:08:08 »
Jsem původem strojař a dělám ML/Computer vision/Data analytiku. Ze studia se mi právě hodila nejvíce analýza, lineární algebra, statistika, numerická matematika, a pak částečně mechanika kontinua (díky široké aplikaci lineární algebry), funkcionální analýza, okrajově statistická termodynamika a celkově analytický přístup k problému. Zbytek jsem se doučil/stále doučuji.

Pokud bys chtěl pokračovat na strojárně a zaměřit se víc na IT, tak asi nejbližší je matematický modelování v technice (na ČVUT - AVSI) a nebo automatizace (na ČVUT - APT), kde obojí i možná nabízejí kombinovaně. Potom třeba Bc. na FITu lze dělat kombinovaně a navíc by ti mohli uznat nějaký matematiky.

13
Přesně tak, nově jsou 3 pásma paušální daně. Paušální daň se obecně nyní dá využívat do 2 mil. Kč (stejná částka jako hranice povinnosti stát se plátcem DPH). Kdo může v živnosti uplatňovat 60% výdajový paušál na většinu činností a má výdělek do 1,5 mil. Kč za rok, tak spadá do prvního pásma, což je tenhle rok 6 208 Kč. Nad 1,5 mil. Kč je to druhé pásmo 16 000 Kč.

14
Studium a uplatnění / Re:Neochota firmy zvednout plat
« kdy: 23. 11. 2022, 10:51:06 »
Zaměstnavatel má daleko více nákladů než jen ty zákonné, začíná to pravidelným proškolováním, nahrazením v době nemoci, dovolené, odstupné, ale o to nejde, lidé na pohovor neřeší náklady zaměstnavatele, oni řeší kolik dostanou.
Normální člověk řeší, jak ten pracovní vztah bude celkově vypadat. To, kolik dostanu na účet, je jen dílek ve skládačce.

Při 4000/MD se ještě tak tak vejdou do paušální daně, zůstane jim tedy měsíčně nějakých 74000 na účtu, což odpovídá asi 120t na HPP. Komplexní nákladové výpočty a výhodnost IČO vs HPP nechme na akademickou půdu, lidé po škole vůbec neřeší.
Takhle to doufám nikdo nepočítá. Nelze porovnávat dva rozdílné pracovní vztahy pouze na základě toho, co mi přijde na účet. To je asi jako, kdybych řekl, že já a kolega máme stejné boty, protože podešev je gumová a dá se v tom chodit.

15
Vývoj / Re:AI: jak najít nejziskovější variantu?
« kdy: 16. 08. 2022, 22:27:31 »
Citace
Ale teďka si říkám - vždyť v podstatě AI modely nepotřebuju, jde mi o nalezení maxima nějaký hrozně složitý funkce s hrozně moc proměnnejma. Ale asi jednodušší než než se učit celou AI, udělat model a pak ho tunit, by bylo uděla svoji loss funkci se všema těma proměnnejma/koeficientama a pustit na ní scipy.optimize.minimize

Však ta AI (předpokládám, že využíváte ANN) vám hledá tu funkci z nějakého prostoru funkcí tak, aby minimalizovala výsledek loss funkce (tzn. minimalizuje rozdíl mezi výstupem z hledané funkce a skutečným výsledkem). Já zde asi poradím pořádně nastudovat základy (např. zde https://www.coursera.org/specializations/machine-learning-introduction).

Naprosto souhlasím s ostatními, že je potřeba se zamyslet, jestli vůbec tento jev lze takto (už z principu) predikovat.

Stran: [1] 2